Animezup - forum manga si anime
Experiente amuzante la scoala - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Diverse (https://www.animezup.com/forum/Forum-Diverse)
+--- Forum: Scoala (https://www.animezup.com/forum/Forum-Scoala)
+--- Subiect: Experiente amuzante la scoala (/Thread-Experiente-amuzante-la-scoala)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: Experiente amuzante la scoala - Shanny. - 20-11-2011

A fost o faza tare mai zilele trecute...Intru eu in clas bine mersi si vreau sa inchid usa...se inchide usa si eu raman cu clanta in mana...Era ceva de genul...eu ma uitam la clanta ca la felul paispe si clasa la mine. Liniste totala. Ma uit eu la clanta si apoi la usa si fac: bhaa...nu ati vazut nimic..22 eu nu am facut nimic..o.o..la care toata clasa incepe sa rada.
Pune un coleg clanta inapoi in usa si intra profa de engleza in clasa in graba. Ajunge la catedra sesizand ca are ceva in mana: clanta de la usa...21 . Se uita la clanta apoi la noi: daca ati facut-o intentionat va lansez pe ferestra.
La care un coleg: la mecanic cu usa!
Toata clasa: 24
Vine pauza. Profa iese din clasa cu tot cu clanta si inchide usa dupa ea. Toti linistiti pana realizam ca nu putem sa iesim din clasa. 21 Si partea cea mai tare? Stateam la etajul 2.
En fin, dupa o jumatate de ora se intoarce profa cu clanta si incepe sa rada la noi: asa va trebuie..21 sa imi mai faceti voi d'astea mie.

A fost o faza super tare. O ador pe profa de engleza..:X:X



RE: Experiente amuzante la scoala - Elyy - 24-11-2011

la engleza profa ne traducea un text

profa:S-a apropiat de mine si mi-a spus (catre un alt coleg care se tot juca cu pixu si era enervant T_T); ba da termina-te odata ca ti-l bag pe gat
noi: 24
o colega: d-soara dar periculos mai era tipu ala din poveste 24


RE: Experiente amuzante la scoala - Piersicuta - 25-11-2011

Foarte amuzante =]] Ia sa am si eu cateva 15 bine doar una ca mie lene sa scriu 5 =]]

Iesim cu toti in pauza afara, asta fiind acum cateva zile si baietii cica se jucau fotbal cu un adidas si fetele stateau pe banci cica ca si ,,galerie'' =]]. Da X cu piciorul in adidas si ii zboara adidasul din picior tocmai pe casa vecinului [scoala noastre este lipita de o casa] si ce credeti ca fac dragi mei colegi? Excaladeaza gardul din beton si inca unul din fier, se urca pe acoperisul cladirii si iau adidasul =]]]]]]]. Eu si fetele muream de ras acolo si mai vine si Y si zice:
-Vezi, vezi? E Spiderman in realitate, din cauza filmelor xx...asta 3D =]]]]]]]]


RE: Experiente amuzante la scoala - Abbeh. - 29-11-2011

Ora de istorie.

Ora trecută dădusem text şi ora asta le adusese. Le împarte ea, etc şi ajunge la unul:
Profa: Cutărescu Minodora.
Clasa: Doamna, noi avem doar Cutărică Minodora. Cutăresc e Iuliana.
Iuliana: Aaa, da, e al meu.
Profa: Eşti aşa proastă că ţi-ai uitat numele ?
Iuliana: A, nu, am copiat de la Mino şi cred că am luat şi numele fără să vreau.
Clasa: omfg +.+

Verificarea testelor [tot la istorie]

Exerciţiu simplu: "completează spaţiile punctate"
"[...] Roma a fost condusă, în total de ... [...]" - Răspunsul meu "Roma a fost condusă în total de Remulus". - Răspunsul corect "Roma a fost condusă în total de 7 regi"
Eu: Andra, ai copiat de la mine ?
Andra: Normal.
Eu: Alex, ai copiat de la mine ?
Alex: Păi daa.
Eu: Biţă, ai copiat de la mine ?
Biţă: Tu ce crezi ?
Eu: Şi cum mama mă'sii să fim 4 proşti ? Adică, deh, eu ca eu, dar şi voi mă şi voi ... Unu n-aţi zis "tu, nu are sens ce-ai scris", aţi copiat ca idioţii. =)
Alex: Şi eu te iubesc, dulceaţă 5




RE: Experiente amuzante la scoala - Piersicuta - 02-12-2011

Profa de religie incepand sa vorbeasca despre Craciun, intreaba ea....
-Ce se canta de Craciun, copilasi scumpi?
Colegu: Manele =]]]]]]]
Noi: 21)))))))))))))

Profa de r: Se inchinara, ca s`a nascut, ca `s-a nascut....*la final*
Colegu: Salam tza, reggeton tza =]]]]]]

Faza tare la sport=]] eu cu prietena mea cea mai buna cu, andreea si cu un baiat stateam pe banca. Vine dirigu langa noi si incepe el sa zica de faceam pe noi de ras.
Baietii pe teren unde se ducea mingea 7 dupa ea, zice dirigu:
El:Ii vedeti pastia`? Mingea magnetul ei fierul!
Noi: =]]]]]]]
Eu: Cine are fier in pantaloni? o.o
El: Ce? o.o
Eu: Nimic, a uitati a dat gol =]]]]]



RE: Experiente amuzante la scoala - Elyy - 02-12-2011

la franceza ne vorbea noua profa despre niste chestii, stiu ca trebuia sa completam cu: qui, que, quoi sau ceva de genul

un coleg care nu si-a dat seama nici el ce spune, ca era ocupat cu exercitiul: d-soara, nu e coi ala?

se referea la quoi, dar daca nu stie sa-l pronunte bine, uite ce a iesit, si dupa ce si-a dat seama de ce a zis a inceput si el sa rada 24


RE: Experiente amuzante la scoala - Piersicuta - 05-12-2011

Colegu:-Teo...Teo...Teo
Eu: -*ignora`l, ignora`l, ignora`l.....-.-.
Colegu: Teo...Teo...Teo...
Eu: Duuuuutt.......*scrasnesc din dinti =]] *
Colegu: Teolici, bambilici, limbrici
Colegi: =]]]]]]]
Eu: Vezi ca scrie ProTV pe mine? Vezi ca ma cheama Teo Trandafir? Dute in gaina...Opps...
Colegu: Ce e aia?
Colegi =]]]]]

*Nu e injuratura 0.0 asta mi`a venit atunci pe moment sa ii zic=]] *



RE: Experiente amuzante la scoala - Elyy - 05-12-2011

deci, azi cu diriga, la scoala, cu instalatiile, ca se uita sa vada daca merg

Diriga: Oare cate luminite sunt aici?
X: 100
y: 1000
z: mai mult de 2

si alta colega: Pot sa le numar? ^_^


RE: Experiente amuzante la scoala - Ryuu - 05-12-2011

Eram azi de dimineata in pauza, saptamana asta am doar practica
Un coleg se urca pe pervazul de la geam [am facut orele la parter] si vorbea cu un baiat din cate am vazut. Vine tiptil un coleg si POC. II trage pantalonii si ramane ala in fundu gol, ca odata ce i-a tras si pantalonii, au picat si boxerii 21 Sta ala 3 secunde si sare de pe pervaz, mai sta cam 5 sec si abia apoi isi ridica hainele.
Faza merita filmata, da zice ala care i-a tras pantalonii:" Cand am ajuns langa el am vazut ca se tragea de pantaloni si m-am gandit sa ii trag"


RE: Experiente amuzante la scoala - Miky sweetie :3 - 05-12-2011

La ora de religie profa a dat`o pe Lucifer:

Profa: Lucifer e peste tot!

5 min. later

Alex: *laugh*
Profa: Iar razi? Vezi ma cum te pacaleste Lucifer?
Alex: Scuzati doamna profesoara *Turnin` around* Iesi ma de aici!
Clasa: =]]]]]

10 min. later

Profa: Lucifer e foarte rau dar acum vedeti de ce Lucifer a fost si fraier? Ca a vrut sa fie mai mare ca Dumnezeu si prostu a ajuns in robia lui. Sa stiti copii ca Lucifer nu face rau de capu lui, face pentru ca il lasa Dumnezeu. Da` el e prost si nu`si da seama!
Anca: Poate va aude si se schimba!
Clasa: =]]]]]]]]]]]]]

15 min. later
Anca: Doamna profesoara da` la fel ca Dumnezeu, si Lucifer e peste tot, nu?
Alex: Vezi ma ca esti proasta rau? Ce dracu` sa caute Lucifer in altar??
Eu: Ba idiotule, suntem in timpu` postului si tu pomenesti de draci?
Profa: *OMG face* Asta sigur nu e posedat?
Clasa: =]]]]]