Animezup - forum manga si anime
Experiente amuzante la scoala - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Diverse (https://www.animezup.com/forum/Forum-Diverse)
+--- Forum: Scoala (https://www.animezup.com/forum/Forum-Scoala)
+--- Subiect: Experiente amuzante la scoala (/Thread-Experiente-amuzante-la-scoala)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: Experiente amuzante la scoala - Mdeah. - 07-11-2011

Eram pe terenul de sport. Jucam fotbal. Jucam eu ce jucam, cand deodata aud: "Ctzzzzzz !". Ma uit prin imprejur, nimic. Mai joc eu ce mai joc si iar aud sunetul ala. Deodata ii vad pe cei din tribuna ca rad, la fel si cei din echipa adversa ... Stau eu si ma gandesc: "De ce rad aia? N-au ce face? "
Dupa 2-3 secunde, vine un prieten la mine si-mi sopteste la ureche: "Ti-ai rupt pantalonii in fund, vad ca nu porti underwear, deci efectiv esti in fundu gol." In minutu urmator am zbughit-o afara de pe teren, m-am dus in vestiar, m-am uitat in oglinda si am constatat buba. 9

3 ani m-au strigat colegii funduletz 21


RE: Experiente amuzante la scoala - Keenan - 07-11-2011

Înainte de cursul de computer networks, în timp ce proful își pregătea instrumentele de prezentare își dă seama că a uitat ceva. Eh, merge el să recupereze acel ceva și noi, între timp, începem să discutăm despre cum nu ne-am făcut temele. Cum ne plângeam noi unii la alții, nici n-am sesizat că proful a intrat deja în sală și se îndrepta spre catedră. O colegă (ea stătea cu spatele, și chiar n-avea cum să-l vadă) zice "Lasă, că oricum nu ne verifică ăla..." Obviously, noi începem să chicotim, ea se întoarce cu fața la proful, își dă seama de gafă și-și impune cu toată silința o expresie facială de genul "Eu n-am greșit cu nimic" în timp ce-și zice în sinea ei "Sper să nu se fi prins că vorbeam de el". Am rămas cu toții zâmbitori până când s-a relaxat atmosfera și a început cursul. Oh, the ever-boring lecture...


RE: Experiente amuzante la scoala - Elyy - 08-11-2011

Ieri la sport profa era ragusita 21

o colega: d-soara dar ce avet in gat de vorbiti asa?
profa: eee un crocodil am, zice ea sarcastica
colega (care nu intelese ce a zis): ati mancat coliva?
noi: 24


RE: Experiente amuzante la scoala - Piersicuta - 08-11-2011

=]] Dupa ore am mers cu patru colegi spre statia de tranvai =]] si vorbeam noi despre niste trupe si bratari din silicon [noua moda]

Ea: Sunt asa de frumoase mi;as lua 100
El: Eu am b-) is mai boss
Eu: Daca ai de ce nu imi dai si mie, adica eu mi;as cumpara de la ma....si nu am mai apucat sa termin ca am pupat stalpul =]] aia mureau de rass si am inceput si eu sa rad =]] + ca profa de chimie era in spatele nostru si radea si aia =]]


RE: Experiente amuzante la scoala - Mdeah. - 08-11-2011

Azi la ora de fizica.
Test SURPRIZA ! Supeeer ... :dead:
Stateam eu frumusel, in ultima banca si incercam sa copiez dupa niste foi. Fiind prea distras de copiat, nu am observat ca profu' se apropria tiptil tiptil de mine sa "vaza" ce fac.
Se aseaza frumos pe banca mea si urla de s-a auzit pana la etajul 2 (noi facem ore la parter) 21 :
"Tomitzaaaaaaaaa ! Daca mai te uiti mult timp pe foile alea iti scot ochiu drept cu lingurita !" 24



RE: Experiente amuzante la scoala - Elyy - 12-11-2011

la fizica dadeam test, si noi care nu stiam ne tot uitam la colegii din spate, in stanga, in dreata, sa copiem 21

profu: da, uitativa in spate ca scrie rezolvarile pe perete (sarcastic)
la care noi toti ne intoarcem: unde?

ne-a apucat un ras 24


RE: Experiente amuzante la scoala - Flash - 12-11-2011

Eram la ora de geografie şi tocmai terminase de ascultat. Ieşisem la hartă şi vroiam să îi duc carnetul doamnei profesoare. Merg eu, îl las la catedră apoi doresc să-i dau rigla colegei mele care foarte amabilă mi-a împrumutat-o. De menţionat că eu în clasă am o mică treaptă de vreo 10 centimentrii sau chiar mai mult pe care stă şi catedra. Nu e cine ştie ce gigantică, dar e aproximativ cu numărul pe care l-am scris mai sus. En fin. Îi dau eu carnetul şi deodată vreau să cobor şi vin foarte frumos cu călcâiul pe treapta aceia jos aproape să cad. Nu am intrat cu faţa în pământ, dar nici mult nu mai aveam :]] Clasa a început să rândă ofc, dar nu m-am supărat. Chiar am adorat feelingul xD



RE: Experiente amuzante la scoala - Daria v2 - 13-11-2011

Nu știu chiar un anumit moment funny, dar știu că mereu am iubit momentele în care stăteam cu colegele în fața clasei și dansam și toți râdeau, sau când ne alergam și mai cădeam. Îmi aduc aminte că zilele trecute aveam mania să îmi iau colegele de obrăjiori și să vorbesc ca un copil de trei ani și toate râdeau.
Sunt frumoase astfel de momente, multe și amuzante, cum ar fi când ne jucam de-a mașinuțele bușitoare, lol.


RE: Experiente amuzante la scoala - Elyy - 14-11-2011

azi la geoografie profa ne zicea ceva de altitudini si 1 nu a inteles

colegul: d-soara, mai ziceti odata, deci pana unde ajung?
o colega: in sus
noi: 24

nu e chia asa amuzant daca citesti dar daca erai de fata, a fost un momentprea tare 21


RE: Experiente amuzante la scoala - Yun. - 20-11-2011

Într-o zi ora de istorie s-a transformat în ora de geografie.
Eram la o lectie despre egipteni iar profesoara întreaba: Nilul pe unde trece? Toți cu mainile ridicate iar profesoara îl ridica pe un coleg iar acesta răspunde Europa. În acel moment toți eram pe sub băncii de la râs. . . Dupa ce ne mai desmeticim noi, profesoara mai adauga: Te pomenești că trece și prin Bucuresti, nu de alta... X D Iar cu această întamplare ne cunoaste tot liceul._. .