Animezup - forum manga si anime
Experiente amuzante la scoala - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Diverse (https://www.animezup.com/forum/Forum-Diverse)
+--- Forum: Scoala (https://www.animezup.com/forum/Forum-Scoala)
+--- Subiect: Experiente amuzante la scoala (/Thread-Experiente-amuzante-la-scoala)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: Experiente amuzante la scoala - Elyy - 04-10-2011

vin si eu cu niste faza tari de azi 21

deci ne-a pus profa de romana sa facem o comunere sau o poezie despre lac, sa descrie lacul, sau ceva de genul

uitati poezia lu unu:
Eu si cu masina mergeam
Cand deodata am vazut pe geam
Un lac mare si frumos
Oare pot sa merg pe jos?

nu are niciun sens, deaia e amuzanta 21

si acum o alta faza, atut cu cel cu poezia 21

a luat 4 la un test si bate palma cu mine si cu o colega, asa de fericire ca a luat 4 21 dupaia face:

Multumesc, Multumesc, vreau sa multumesc pantalnilor mei care mi-au sustinut penisul mereu, si care niciodata nu m-au dezamagit

Eu si colega: 24





RE: Experiente amuzante la scoala - Piersicuta - 05-10-2011

=]] Deci am revenit o faza penala cand am iesit de la scoala x.x Cica:

Pe o prietena de a mea vine sa o ea tatal sau, colegul x este rebelul hip hop al clasei ;x un tip ff hilar =]] Il intreaba tatal pr. mele:

Tatal x: Ce faci amice?
Colegul x: *dupa ce casca ochii* Am batut pe cineva? Am fumat? Am facut ceva rau? ;-s
Tatal x: Sunt tatal lui y =]]
Toti incepem sa radem =]]

Mie mi s-a parut amuzant ^.^


RE: Experiente amuzante la scoala - βεκi - 13-10-2011


Saptamana trecuta, in ora de desen am dat test predictiv la chimie.
In timpul orei...
Proful de desen(uitandu-se pe pereti): Dumnezeule, ce icoana urata!
Clasa: O___________O
Proful de desen: Cum poti picta asa ceva? Este o blasfemie.
Clasa: O___________O
Proful de desen(luand creta in mana si scriind niste nume ciudate pe tabla): Cautati pe net acesti artisti, sa vedeti icoane adevarate.

A doua zi...avand ora de desen la cabinetul de desen.
Proful intra in clasa noastra: Copii, aduceti si icoana aia urata la sala. Trebuie sa o ascundem.


O GOD ! = )))




RE: Experiente amuzante la scoala - Saravis - 14-10-2011

Hmm.... sa vedem ce mai tin eu minte:

Noi avem in clasa un baiat, X, care e foarte sensibil si plange din orice si un baiat, Y, caruia ii place sa faca glume in timpul orelor si.... aveam geamul deschis, putandu-se auzi ce e afara. Si un bebelus plangea.
Bebe: Waaaaahhhhh
Y: X! Taci! 24

In timpul orei de fizica, o colega de-a noastra, G, a picat de pe scaun. Si ea are un fel de corset medical si nu poate sa se ridice. Se ofera A sa o ridice, dar ea " nu, nu, nu, ca ma descurc". Atunci A ii da drumul si G: puf! Cu capul de calorifer. 24

Eram in timpul orei de istorie si nu stiu cum vine vorba, ca il intreaba cineva pe profesor: In ce epoca v-ati fi dorit sa traiti?
Profesorul: In perioada interbelica. ( dintre del doua razboaie mondiale)
G ( aceeasi G): De ce? Pentru ca v-ar fi pastrat Hitler? 24
p.S: Profesorul e blond cu ochii albastrii 21

Sau, eram in ora de muzica. Si profesorul nostru preda la mai multe scoli. Si ne spunea el cum inainte, cei de la alte scoli faceau muzica doar asa:
Profesor: Le preda 2,3,4 lectii bum bum bum .. lucare bum bum .. uite asta mancau ei in ora!
Si un coleg de-al nostru, R, se plictisea ingrozitor si se juca prin banca. Se mai suia asa si pe banca putin. Si deodata: Bum ! Pica din banca pe jos, asa frumos a'la bum-ul de care vorbea profesorul. 21


RE: Experiente amuzante la scoala - Kiririn - 15-10-2011

Una ar fi cand eram cu o colega in primul an la liceu, si am nimerit in baia profesorilor xD
Noi: moama, cine stie ce pedepse sunt daca te'atingi de vreo oglinda...
Ma mai gandesc eu putin: ma da parca tot e ciudat: e cam stralucitoare faianta, avem hartie igienica..

Si cand sa iesim mai mai sa dam nas in nas cu o profa care ne-a aruncat o privire gen "wtf, elevi, aici? " xD

Sau, dupa mult timp, tot cu baia (care, dupa cum am aflat intr-un final, era inafara corpului principal 21):
Eu: Ce miroase asa?
Colegii: Care da foc prin clasa?
Colega se-ntoarce la fetele din spate care stim ca fumeaza: Bai, avem mate si ne mananca aia!
Ele: Da nu noi o.o

Toate bune si frumoase, pana cand ne zice directorul la urmatorul consiliu din sala de festivitati:
"-Si dupa cum probabil ati aflat deja, sau nu, de incidentul din baia fetelor, nu veti mai pupa hartie igienica de acum in colo. Orice elev caruia ii va mai da prin cap s-o faca ghemotoace si sa-i dea foc in mijlocul baii, va fi EXMATRICULAT(cu accentul de rigoare pe fiecare litera) fara doar si poate. Multumesc."

Toti ramasesem ceva gen o.O OMG, si nu stiam daca sa radem sau nu: toata lumea stia inafara de profesori cine e "inculpatul"...

Mai e unu' care intarzie intentionat si-o face pe bufonul de ni s-a luat si noua xD La un mom. dat aveam franceza, cu diriga, care, chipurile, se hotarase sa vina mai devreme. Dar era inca pauza, se auzea o muzica lenta prin difuzoare, si profa, hau-hau, am de predat, nu stiu ce. Atunci da si El buzna in clasa, injurand de mama focului si se opreste abia cand o observa pe profa uitandu-se la el ... bineinteles, a urmat un val de rasete 21 [caz clasic]

Sau profa de mate care e total anti-rosu, obsedata de pisici si de biscuitii Oreo 0___0
Sau cand a cazut profa de franceza cu piciorul in galeata cu apa in timp ce scria la tabla~


RE: Experiente amuzante la scoala - Piersicuta - 25-10-2011

Gen =]] Am revenit eu gen =]] poi? Deci am adus si eu o faza amuzanta ;-? cea mai amuzanta ca s-au intamplat mai multe dar le-am uitata -.-'', cap patrat de mine =]]. So, azi, se facea ca vine profa de romana in clasa si incepe sa faca prezenta, bum bum bum, trecem peste asta si ajungem la verb unde ne scoate pe toti la tabla =]]

Profa: Elena la tabla scrie acolo la imperfect [ =]] ]
Eu: Bine ^.^
Profa: X, unde este x? X ce faci? Aloo, x?
Clasa: *ne abtineam sa nu radem*
Profa: X ce faci draga? Hai la tabla ca te chem!
Clasa: * chicoteam*
Profa: X iti pun patru daca nu vi!
Colega F: Doamna, x nu e la scoala!
Clasa: =]]]]]]]]]]]] ne-am spart de ras

Cam atat, revin eu daca e cu un edit ;-?


RE: Experiente amuzante la scoala - Abbeh. - 25-10-2011

[center]ÃŽntr-o zi[/center]

Adina: Andra, ghici care-i diferenţa dintre râmă şi porc ?
Andra : Care ?
Adina: Păi porcu' râmă, da' râma nu porc.
Andra: 24

[center]A doua zi[/center]

Andra: Adina, ghici care-i diferenţa dintre râmă şi porc ?
Adina: Eu ţi-am zis-o. -.-'
Andra: Dar hai, te rog, doar o dată ...
Adina: Binee, care este ?
Andra: Râma porc, dar porcu' nu râmă.
Adina: Hai nu zău 24
Andra : Adicăă, naa, oh ! ştii tu, nooo. 24
Adina: 24



RE: Experiente amuzante la scoala - Elyy - 27-10-2011

Azi a fost o faza destul de amuzanta, cel putin in momentul acela.
o fata a inceput sa sughita

Diriga: Dute si bea putina apa

La care colga care a inteles altceva

Ea: Nu am

noi: 24

ea intelesese defapt ceva gen: bea putina apa


RE: Experiente amuzante la scoala - βεκi - 27-10-2011


Azi, la testul de la franca.
Profa holbandu-se pe pereti si fiind putin cam surda...

Cristi (cu mobilul la ureche si vorbind incet): Mami, sunt la franca, da-mi test. Spune-mi si mie cum se zice "cu doi ani mai putin" in franceza....Aha...Da...Scriu,scriu. Ok, Mersi, mami. Te iubesc.
= ))))
Dupa ce se suna...
Profa oarba/surda: Haideti copii, va astept.
Colegul meu de banca(agitat): NU MAI MERGE PIXUL, NU STIU NIMIC.
(ii suna telefonul)
Colegul( cu o mana scria, cu o mana tinea telefonul ): Da, unchiule. Nu, nu vin azi ca ies la sase jumate. Da, sunt in ora. Dau test...nu, nu ma deranjezi. Pai ne intalnim atunci acolo la Domo.
Profa: Baiete, copiezi cumva?
Colegul(continuand sa scrie si sa tina telefonul in mana): Ce-ai spus unchiule? Nu te-am auzit.Mai zi o data.

= ))))))



RE: Experiente amuzante la scoala - Miranda. - 04-11-2011

La geografie il scoate pe un coleg X in fata clasei si ne pune pe noi sa-i punem intrebari:

Un Coleg: Pe ce planeta locuim ?
Coleg x: Pamant
Doamna: O intrebare mai serioasa, va rog !
Alt coleg: Am eu una cat se poate de serioasa.
Profa: Spune...
Acel coleg: Cate fire de par avea Decebal 21 si cati cai se pun la o caruta 21 ?