Animezup - forum manga si anime
Experiente amuzante la scoala - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Diverse (https://www.animezup.com/forum/Forum-Diverse)
+--- Forum: Scoala (https://www.animezup.com/forum/Forum-Scoala)
+--- Subiect: Experiente amuzante la scoala (/Thread-Experiente-amuzante-la-scoala)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: Experiente amuzante la scoala - Blood_Angel - 25-09-2011

Acum cateva zile ajunse-m mai devreme la scoala si cei din a doisprezecea inca mai aveau ore... am intrat peste ei in clasa si toti au inceput sa rada. Am inchis usa si eu inceput sa rad. Cand au aflat colegii mei au ras de ii dureau burta.

Si inca una : A fost anul trecut, cand baietii jucau ” Lapte Gros„ si aveau nevoie de o perna. M-au pus pe mine si cand a sarit cel mai gras baiat din clasa am inceput sa lacrimez si am cazut pe o parte ca o statuie. Nu m-am miscat cinci minute, dupa care m-am ridicat si am inceput sa-l injur pe baiat de il lu-au toti Sfintii de pe Pamant! A doua zi radeam cu colegii.


RE: Experiente amuzante la scoala - Maria♥ - 27-09-2011

Mate
Profesorul(arata catre radical din...):Ce-i asta?
Random classmate.:...
P.: Un flutureee! ^_____^

Lol, dirigentele nostru ma face sa uit ca sunt praf la mate. xD Ei bine, asta pana ma scoate la tabla*whistles*.


RE: Experiente amuzante la scoala - Crissu'Blacker - 28-09-2011

Revin si eu.Smile
Azi,la ora de mate:
-Blah,blah,atunci cati ani are fiica?
Raspunde Vlad:
-4.
-Corect.Iar mama?
-5.
Si toti am inceput sa radem ca nebunii.

Si tot azi,in pauza,colegii mei faceau ceva gen ''cautarea comorii ascunse''.Si tot alergau pe hol si tipau cand gaseau un creion,ceva(o_o)si celelalte clase de a 7-a au iesit si ei pe hol si se holbau la noi.Iar eu ma indrept,in toata adorabiliciunea mea,spre ei,ridicand mainile ca la politie:
-Eu nu-i cunosc!
Nu stiu,dar pe moment mi s-a parut amuzant.

Si tot azi(cate chestii se intampla azi)in pauza,imi pierdeam timpul cu Dya si Cody(Codrut,va-ti prins voi)si eu,visatoare cum sunt,nu eram atenta la ce vorbeau ei acolo.
Cody:Si,sti,Criss,am devenit travestit peste noapte si am o aventura cu maica-ta.
Eu:o_o
Apoi ii trag una in picior.
-Auu!Vroiam sa te scot si eu din visare!Nu ca maica-ta n-ar arata destul de bine,pentru varsta ei...



RE: Experiente amuzante la scoala - Assyria - 28-09-2011

clasa a noua=> balul bobocilor

Coleg: haideti sa mergem toti la preselectii de miss si mister ca sa scapam de ore.
Un altul: da! ca sa ne facem toata clasa de ras!

E nasol ca avem doar patru baieti in clasa! 21 Mai suntem si profil real.


RE: Experiente amuzante la scoala - Too Many Dreams. - 01-10-2011

Revin cu alte nebunii de la scoala.
Imi aduc aminte si acum, de parca ar fi fost azi-dimineata. Un coleg si-a rupt piciorul in timpul ultimei ore de sport. Si statea el frumos intins pe jos, pe parchetul de la sala. Fiind ultima ora, nu s-a mai straduit prea mult sa isi aduca echipamentul, asa ca a facut in uniforma ora. Ei, el venise beat si incepuse sa joace volei cu noi fetele. Si in timpul jocului s-a intamplat "tragedia". Si, cum spuneam, statea intins pe jos si astepta salvarea. Si cum stateam noi fetele speriate in jurul lui, de alcoolist ce era a inceput sa se legene foarte usor si sa isi manance nasturii de la camasa. 24

Urmatoarea faza e de anul asta. Ne-au schimbat profu de mate cu o profa ceva mai exigenta. Si il asculta pe X din lectia de ora trecuta.
X: Am avut de pregatit lectia cutare...
p: Daca eu am predat aici la clasa lectia aia, eu eram acum la Sinaia si ma dadeam cu trotineta.
Efectiv am murit de ras, nu mai puteam. 24

Sau la biologie, isi dadeau unul altuia cu piciorul la banca un baton (ambalat). Erau 3 baieti din clasa: G1, A si D. Langa D statea G2, iar in fata lor A si G1.
Profa: G2, termina.
G2: Da astia tot freaca batonu' ala, nu eu!!! a spus aratand cu mana inspre faptasi.
Clasa: 2424242424

Revin pe parcursul anului, cand se vor mai intampla faze amuzante.


RE: Experiente amuzante la scoala - Piersicuta - 03-10-2011

Cica azi faza am murit de ras, am ras toata ziua de chestia asta. Avem profa noua la fizica =D ciorbista cealalta a plecat din lipsa de rabdare =]] si vine Sfanta Paraschiva la noi cu unghile de 10 metri.

*dupa 30 de minute, colega X se uita la mine mirata in timp ce au ma uitam la profa cum gesticuleaza fel si fel de chestii =]]; profa era chiar langa colega X*
Profa: Sensul oblic este asa * gesticuleaza ea de zici ca e Zorro =]]*, asa este sensul vertical * iar gesticuleaza* si asa este orizontal...ZBANG! O palma peste fata colegei X =]]]]]]]]]]]]]]]
Am murit de ras toata ziua si Colega X zice: Auuu
Profa: Ai grija!
=]]] Penaal

Mai revin!


RE: Experiente amuzante la scoala - Jelly - 03-10-2011

Vineri, la fizică -->
O colegă , necunoscută mie , începe să râdă dintr-o dată. Profesoara o strânge de gât , tipa spune „Auu!” , iar profa „ Ce au?! Tu nu ştii că nu'i frumos şi nici politicos să râzi în oră şi să zici au?!” ; iar Mihai, din spate, chicoteşte. Eu râd . Profesoara „ Eh, pe dracu! 3 la toată clasa ! ” .
Tipa necunoscută se ridică şi'o ciupeşte de umăr. Profa zice „au” , colega „na, că ţi'am făcut'o!” .


Azi, în curtea liceului -->
Un manelist cântă vioi şi foarte energic. Mihai şi câţiva colegi fac haz de el.
Vlad şi Ioana se apropie de el : Pe balans, pe balans ! Hai, fă'mi un dans !
Jumătate din cei aflaţi încep să râdă, manelistul fredonează ceva pe acolo. T.T

Peace.


RE: Experiente amuzante la scoala - Elyy - 03-10-2011

zic si eu cea mai tare faza de ziua de azi 24

deci eram la geogra si profa ne zicea nu stiu ce despre roci

Profa: ....roci dure....

La care se trezeste unu: DUREX

Noi: 24)

nu mai puteam :]]]]


RE: Experiente amuzante la scoala - i Ramenn. - 03-10-2011

Umm.. Paai sa vedem . Ha-ha.... Ce amintiri.
Eram la scoala si un ciudat [ un baiat nou ] a inceput sa vorbeasca cu floarea de pe pervaz. Pur si simplu mormaia acolo ceva.
Profu`: Bogdan, ce faci? Vorbesti cu floarea?
T: S-a facut erbivor. =]
Sii toti am inceput sa radem ca prostii :].
Peste o pauza toti au inceput sa mute bancile din fata in spate si inapoi. Incepuse deja ora si profa nu era chiar in clasa...Deodata, unul tipa: " Vine profa! " Si toti incep agitati sa le mute innapoi. Nu, nu au reusit x3. Intra profa calma si ne spune cu o voce normala sa mutam bancile. Ne apucam dezamagiti sa le mutam.
O idioata se aseaza in spatele meu si eu o lovesc cu banca, mutand-o cu inca altii.
M: Auu..M-ai lovit aici!. Zice ea catre colega mea R.
Eu: Ahh, ai lovit-o in c*r..era sa-i mai faci o gaura.
Si mai spun inca un dialog funny tot in timp ce mutam bancile..2 in 1. ^.^ D se chinuia sa mute banca in care statea uriasul grasun T.
Profa`: Ce te lupti ma firavule cu 60 de kg?
T: Am doar 75 kg, doamna ! T-T .

Funny? Huh-huh? <3..Mie mi s-a parut..Cel putin pe moment a fost funn xD.
Another funny moment:
Era o liniste stresanta in clasa. Nu se auzea nici musculitsa asezata pe capul unuia. Profa scria la tabla si toti taceam [ strange thnigs ] ..Deodata auzim in toata clasa cu un ecou admirabil:
M: Tutty-Frutty!
Profa: Ha-ha. ce sa zic "-.-
M: Patratele?
Profa: Oaa, razi de patratica ta...
M: Am o patraticaa ! 15
R: Hei, hei doamna...Cat costa un clopotel?
M: MINTSI!!!

Cam atat imi amintesc pe moment..xD..a7a Rullz =] [ Loll :]] ] .


RE: Experiente amuzante la scoala - Alicia - 03-10-2011

Deciii, am venit dinou 15

Ora de mate:
M-a scos profu la tabla x_X, aveam pe mine o pereche de blugi cu tur.
Profu: Alina, i-ai furat pantalonii lui Tiberiu?

La faza asta toata clasa a inceput sarada, iar eu am dat cu capu de tabla si era sa cad din picioare 24.
Apoi, aveam de facut o inmultire la care am scris alt rezultat:
Profu: Domnisoara Ba*on [Tibi] cat face inmultirea asta?
Eu: .. [nu mai stiu ce numar am spus24 ]
Apoi mi-a dat un marker in cap 21. Am repetat asta de 3 ori pana am spus numarul corect 21.
Nu ar fi mare chestie, dar toata casa m-a strigat "Domnisioara Ba*on" o saptamana 21.

Ora de istorie:

Profu ne explica noua ca prima tara care s-a unit a fost Romania, apoi Italia si Germania [sau ceva de genu, nu eram atenta :-J ]
Dar ma trezesc eu:
- Ne-au copiat, xeroxuri stricate!
Mi-a aruncat profu o privire deaia de "taci" si asa am facut 24.

[Pe aici e o "moda" cu statusurile de mess, ca cica daca ai acelasi status ca altcineva, inseamna ca l-ai copiat si ca esti xerox 78, stiu ca radeam cu o prietena pe tema asta cand am fost acuzata ca am copiat un status, si ea o poza 24 ]