Animezup - forum manga si anime
Experiente amuzante la scoala - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Diverse (https://www.animezup.com/forum/Forum-Diverse)
+--- Forum: Scoala (https://www.animezup.com/forum/Forum-Scoala)
+--- Subiect: Experiente amuzante la scoala (/Thread-Experiente-amuzante-la-scoala)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: Experiente amuzante la scoala - Lorely - 04-09-2011

Heiii...ca sa imi mai treaca dorul de generala ,voi posta si eu ceva!!!

Ora de matematica...
In spatele meu sedeau doi colegi si ma tot sacaiau la cap ca eu nu am curaj sa-i zic la prof. ....atunci eu mi-am calcat pe nervi si am strigat la dansul ca cei doi nu ma lasa in pace...cum aveam un prof mai nebun a luat compasul mare si a inceput sa-i fugareasca prin clasa ....mama mia ce-am mai ras...cand s-a linistit proful,cei doi s-au intors in bancile lor si aveau o fata furios
Razand ,le-am spus : Ba ,mai vreti ???
Ei : Nuuu,ne-a ajuns!!

Cam atat,deocamdata !!





RE: Experiente amuzante la scoala - Elyy - 05-09-2011

doamne nu mai pot de ras, prin cate experiente ati trecut toti 24
vin si eu acuma cu cateva sa vedem:

Deci imi aduc aminte ca de ziua indragostitilor aveam mate, intra profa in clasa si face:

- Toti indragostiti la sala de informatica

doamne nu mai putwam, va dati seama, toata clasa la informatica era sa doboram si usa 24 ca cine stie ce era acoolo,si ce credeti? nimic 24, aveam sa facem ora la informatica 21

la ora de biologie, profa ne preda reproducerea , si face ceva de genul, nu mai imi aduc aminte bine dar pe unvpe acolo 21 :

-Daca in timpul perioade embrionare, copilul se numeste fat, dupa aceea cum se numeste
- Un coleg: Fatalau 24)))

La ora de englea, pfoaii aici amras in hohote, ika hai sa io facem noi lu profa ca si aja trebuia sa ne aduca testele care nu aveau note prea bune...:ask:
Si un coleg, mai nebun se duce el in curtea scolii da drumul la apa si uda pamanu (lucru bun, cika) dupaia ia pamanul ud si isi da pe fata pe haine, pe unde apuca, ia si o floare si vine in clasa, noi ha-i sa-l mai aranja, dupa ce era gata, arata de zici ca-i moarte il punem pe catedra (norok ca e pitic) ca mortu su cu floare in maini, noi ne punem in banic si liniste totala in clasa, vine profa si cand il vede pe langa faptul ca era sa lesine, si sa explodeze de nervi, ne da alt teeest, pfoaiii 24, oricum a meritat

Sau am mai ptatit o data la mate la un test, ne da profa testele (care erau corectate) nu stiu ce si cea mai despteapta din clasa a gresit la o chestie 21, profa:
- Uite aici nu era bine, trebuia sa faci (bla bla bla, nu mai zic ca sa va adorm )
Si colegu ei de banca care nu e chiar aja destept se ridica si face:
-Vezi ti-am zis eu ca nu-i bine

doamne radeam nu mai puteam

cam atat am reusit sa-mi aduc aminte



RE: Experiente amuzante la scoala - Piersicuta - 07-09-2011

o.O Nu stiu ce sa zic, experiente amuzante nu prea am avut eu la scoala, defapt am avut cu caru dar le-am uitat, dar care sa ma includa si pe mine...Poi, ar fi cosmarul pe care il numesc eu si prietena mea CAPRA!

Of Doamne deci, cls. a 6-a, sem 1, dirigu ne pune sa sarim la capra, eu si cu coleguta mea stateam frumusel pe banca pana cand [inca mai am fiori de frica cand ma gandesc], il aud pe dirigu meu cum striga:

-Leano, e randul tau.

Cred ca va imaginati ce s-a intamplat dupaia, daca nu va zic eu. Cand sa sar, mi-am pierdut forta in maini si m-am lovit bine de tot la Cocis [sfarsitul coloanei] >.< de m-a durut o luna locul acela, am blestemat omu care a inventat capra21, iar prietena mea cand a sarit a cazut cu tot cu capra21. Acum cand imi amintesc, rad si eu de mine, dar tot mie frica de capra.



RE: Experiente amuzante la scoala - Assyria - 07-09-2011

Hmm..asta cred ca s-a intamplat prin clasa a patra( da, tin minte si de-atunci 21 ) . M-a trimis invatatoarea sa duc un catalog la cancelarie( sau nu mai stiu scopul) . Cancelaria era in celalalt corp al scolii si trebuia sa cobor niste scari sa ajung acolo. Cand sa cobor acele scari, la capatul scarilor se odihnea un sarpe, probabil vroia sa se mai incalzeasca. Eu m-am speriat ingrozitor pentru ca era prima oara cand am vazut un sarpe( vreau sa zic in natura 21 ) . Si spre surprinderea mea n-am tipat, am luat-o la goana spre clasa mea. Acel sarpe fugise si el de mine, drept vorbind nu era foarte mare... probabil se speriase mai tare decat o facusem eu ...

Apropo de capre 21 ... eram intr-a cincea si era prima oara cand trebuia sa sarim capra. Eu fiind cea mai inalta fata( nu sunt eu exagerat de inalta .. defapt cam toti erau scunzi pe-atunci 21 ) a trebuit sa incerc prima . Incep eu sa fug spre capra, sar pe trambulina aia ( totul bine pana acum) insa mi se schimba traiectoria si m-a duc intr-o parte, scotand si un tipat ascutit de se trezise toata sala, mai ales ca proful ma si tinuse strans de mana sa nu cad de-a binelea 21 . Dupa asta am reusit sa sar capra, nu e mare lucru oricum 21 .

Eram la ora de mate... noi aveam un prof mai nebun.. n-are nimic omul, dar il apuca schizofrenia cand il scot din sarite niste idioti. Si ... eram noi la mate si intreaba un coleg: domn' profesor, dvs ati cunoscut-o pe elena ceusescu( nu de alta dar e batran profu' 21 ) . noi bine-nteles c-am ras, insa nu si profu care s-a facut rosu de furie si alimentat de alte idiotenii ale aceluiasi coleg, a inceput sa-l fugareasca. Colegul nostru a inceput sa sara bancile ( da! sa sara bancile! cred ca el era mai nebun decat profesorul) . Proful i-a luat-o inainte si s-a dus spre o banca din dreptul usii si a impins-o acolo ca sa nu mai poata iesi ( in acea banca, era o tocilara micuta si slabuta si foarte timida.. saraca, era terifiata 24 ) . Colegul a scapat pana la urma... insa va zic sincer ca eu mai aveam putin si plangeam.. poate de ras.. poate de nervi ca nu facusem nimic ora aceea si se apropiau examenele..defapt aproximativ toate orele au decurs la fel.


RE: Experiente amuzante la scoala - Elyy - 17-09-2011

faza asta parca joi sa intamplat
avem o noua profa de engleza si a venit imediat ce sa sunat si nu apucase sa intre toti, se pune ea la catedra nuj ce ca sa-i asteptam pe restul

intra 1 de la noi cu inca un coleg de pe la a 6 :
colegu nostru: stai ma, ca avem engleza, dute inapoi la tine
ala de a 6: ooo ce bine raman si eu 15

24, cand a vaztuo pe ptrofa...mana la gura si dus a fost 21, ca un titirez a plecat in clasa lui.

dupaia vine altul de la noi din clasa si incepe sa zbiere:
- Grigooreeee (un coleg), pfoaii deci a tipat aja tare ca aproape ne-a spart timapnel;e, si cand a vazuto pe porfa si el: mana la gura, si dus a fost in banca lui, nu a iesit toata ora de acolo 24


RE: Experiente amuzante la scoala - Alicia - 17-09-2011

Am avut si eu cateva experiente mai amuzante la scoala39. Dar va zic doar una ..de martii ..21

Eram in pauza si ca deobicei eram pe afara si alergam ca idiotii 21. Dar ma trezesc eu sa ma duc sa imi vad colegii (bla bla). Intru in clasa si ma trezesc eu sa ulrlu ca disperata:

-Gabiii febletea mea de-o viata!!
Toata lumea imi facea semn sa tac si ma uit dintr-o data spre tabla. Si ce sa vad, profu` de mate scria nu stiu ce kk. Practic m-a bufnit rasu si am fugit in banca. Proasta decizie ...dupa ce a terminat a venit la mine si mi-a dat un marker in cap de ma durut toata ziua..

Stiu ca nu e prea amuzat dar colegii au ras de mine toata saptamana21.



RE: Experiente amuzante la scoala - Miranda. - 19-09-2011

Azi la ora de muzica...

Profa este super de treaba, iar timbrul ei este foarte placut, dar are o tenta de asprime...

Un coleg de-al meu isi face mereu tepi in cap si profa ii spune:

- Tie chiar iti place aceasta fraza ? Zici ca esti un cocas scapat de la grabina domestica. Dar cat timp piez pe aranjat ? Nu de alta, dar si eu, cand dorm pe o parte mi se aseaza parul asa, in sus.

Toata clasa a inceput sa rada, nu ne puteam oprii din ras.



RE: Experiente amuzante la scoala - Rain - 19-09-2011

Oh, am sa va spun si eu una de acum un an. Uhh, ce amintiri 8

Eram in clasa a 8-a, in pauza in care trebuia sa ne ducem sa luam laptele si cornul. De ceva timp in loc de corn ne dadeam biscuiti si erau unii coelgi ce mancau ca spartii biscuiti. S-au dus doi colegi sa sa laptele si eu i-am asteptat la usa ca sa fiu prima ce ia biscuiti. Am luat cutia cand ei au venit, apoi am intrat in clasa si am urlat : LAPTE CU BISCUIIIITI!

Fara sa imi dau seama, fiind foarte entuziasmata, diriga era chiar la catedra si nu plecase in cancelarie. M-am inrosit la fata si m-am dus in banca cu tot cu laptele si biscuitii 21


RE: Experiente amuzante la scoala - Miranda. - 24-09-2011

La ora de engleza:

Profa asculta un eseu, neinteresant pentru mine...In fata un baiat tot isi invartea penarul, pe care se aflau doi cai, in spate altul tot se juca cu pixul, iar profa se trezeste dintr-o data:

- Nu mai invarti penarul ala ca o sa fuga caii ! spun ea cu o fata seriosa si ochii bulbucati.

Toata clasa incepe sa rada, nu se mai puteau oprii:

- Ala in spate tot bate "gongul" cu pixul ala, de imi scoate fire albe... Asta in fata invarte penarul de li se face rau cailor si incep sa fuga.

:]]]]]]]]]]]]]]]]]]]]


RE: Experiente amuzante la scoala - Lorely - 24-09-2011

Heyy...revin si eu cu niste experiente amuzante de la liceu..defapt 'inceputul liceului ' sa zicem asa :

~~~In prima zi de liceu am facut cunostinta cu colegii...si era un baiat ,pe care l-am mintit,zicandu-i ca ma cheama vasilica24 (nu stiu ce mi-a venit cu numele ala,cert e ca m-am amuzat....) A doua zi , acel baiat ma striga asa foarte tare,sigur pe el, vasilica !!!! Deci, cand l-am auzit ...imi venea sa fac pe mine...a fost foarte tare ...

Cam atat !!!! Byee...