Animezup - forum manga si anime
Experiente amuzante la scoala - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Diverse (https://www.animezup.com/forum/Forum-Diverse)
+--- Forum: Scoala (https://www.animezup.com/forum/Forum-Scoala)
+--- Subiect: Experiente amuzante la scoala (/Thread-Experiente-amuzante-la-scoala)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: Experiente amuzante la scoala - Lorely - 02-08-2011

Buna tuturor....la unele din faze am ras cu lacrimi! Sunt de-a dreptul icredibile...
Now,este randul meu....

1). Ora de teza la romana
Elev: Doamna,ce e aia fabula?(-cu accent pe u!)
Profa : Doamne fereste!,asta nu stie ce e aia fabula!!
Pentru cateva momente am uitat de teza si toata clasa am inceput sa radem in hohote ..pana si profa!Din cand in cand imi mai aminteam ...iar radeam ....deci , pentru noi , a fost penala faza...


2). Ora de muzica-asculatare ..venise si randul meu sa cant 'ciobanas cu trei sute oi' ..cand nici bine nu cant primul vers ca ma apuca un ras de toata jalea...incep din nou ,iar rad ..
Profa: ai patit ceva ?
Eu: Claudia,stai cuminte!(colega mea de banca )
C: ce-ai ? (nu-mi facuse nimic ,dar nu mai stiam ce sa zic ..)
Incep iarasi sa cant o strofa ....iar ma apuca rasul ..i-am dat un ghiont colegei sa se intoarca cu spatele, dar eu tot radeam ...si cand a vazut profa mi-a spus ca ajunge!!

Cam atat !! Au fost multe...dar nu-mi mai amintesc!!
Mie mi s-au parut amuzante ...








RE: Experiente amuzante la scoala - Leontina - 02-08-2011

Mi-am amimtit si eu o faza care m-a distrat.
Anul asta vineri trebuia sa dam teza la mate. Ma rog, nu venise la primele doua ore nici unul din noi, la a treia ora nu venise profa, in fine. Dam noi teza, dupa care aveam doua ore de asigurari. Numai de asigurari nu aveam eu chef. Stam noi in clasa cuminti pana pe la fix sau si cinci dupaia zice un coleg sau colega, ca nu mai stiu exact cine a zis:
- Hai ma sa plecam acasa!
Noi de acord ne luam ghiozdanele si cand sa iesim din clasa dam nas in nas cu profu -_-. 21
P: Ce faceti ma? Erati pe pas de plecare?
Ne ducem toti la locurile noastre, se duce profu la catedra si zice.
P: Am venit sa va spun ca are loc x eveniment in scoala, voi fi foarte ocupat, puteti pleca acasa.
Asta dupa ce l-am asteptat mai bine de o juma de ora 21


RE: Experiente amuzante la scoala - Miky sweetie :3 - 03-08-2011

I: La ora lu' dirigu [mate]

*Galagie*
Profu: Mai, ce e cu galagia asta? Gata, toti in picioare la marginea bancii. Sefii clasei, va ganditi la o pedeapsa pentru ei.
Andrei M. [coleg]: Sa aduc electrosocu', dom' diriginte?
Restu': 24)

II: Steaua

La serbarea de Craciun facuta de profa de romana, ciobanii [magii, ce or fii 21] cantau:
Mihai: Uite steaua... .. Neinsemnata ...
Profa: *ii da cu cartea-n cap* cum adica neinsemnata ma nenorocitule? 21
Clasa: 24)

III: La tehno

Pana Marian [prostu' clasei, alias PANA] si Alex il faceau pe dracu' in patru doar ca sa faca galagie
Profa: Mai taceti naibii din gura!
Alex: Iertati-ma, doamna profesoara.
Pana: *laugh*
Profa: Taci ma, zici ca esti o muiere in calduri
Restu': 24)


RE: Experiente amuzante la scoala - Me†al. - 03-08-2011

Eram la nu ştiu ce oră şi o tipă şi un tip stau împreună în bancă. Bun. Se sunase şi profa de obicei întârzia o tonă. Vine ea în clasă, ne salută şi noi ne ridicăm, o salutăm la rândul nostru şi apoi se face linişte. Dintr-o dată se aude din spatele clasei [ unde au ei banca ] :
J: Oh, K, doare! Oh! K!
K: J, stai relaxată ca să o pot scoate.
Toţi eram gen: wtf?!
Profa: J, K, faceţi nebunii aşa, în şcoală?
K ridică capul şi spune: Nu, îi scoteam guma din păr fetei!
Toţi: 24

Eram în ora de matematică şi profa e mai glumeaţă gen. Se întoarce înspre noi şi se uită fix la un coleg.
Profa: Mă, nu e frumos să te scobeşti în nas!
Colegul lui de bancă: Da' doamna a tras pe nas o bucată de hârtie!
Noi toţi: 24 Cum să tragi o bucată de hâtie pe nas? :]]]

Acum doi - trei ani, am fost într-o excursie într-o salină - la Slănic Prahova cred. În fine. Şi după ce coborâm noi în salină, ne oprim să aşteptăm cealaltă clasă. în timp ce diriga ne povestea nu ştiu ce, se opreşte şi se uită la un coleg ciudat. Ne întoarcem toţi şi îl vedem cum îşi freacă sendvişul de peretele din sare.
Profa: Ce faci, mă Andrei? N-ai şi tu sare acasă?
Andrei: Ba da, doamna. Dar am auzit că sarea de salină e sănătoasă şi sendvişul meu oricum nu-i sărat.
=]]

Mă rog,nu-mi mai amintesc anumite faze că au fost tone xD.


RE: Experiente amuzante la scoala - Vezi mai jos - 03-08-2011

Băieții au încercat odată sa facă sa bubuie o sticla aproape goala de cola, dar nu le-a reușit.21 Au dat-o de pereți, au aruncat-o de la etaj, au jucat football cu ea, dar nu le-a mers.21

Si odată la biologie trebuia sa disecam un peste, dar fata care trebuie sa il aduca l-a uitat acasa, asa ca am mers sa cumparam unul din piata. Si cum nu am gasit, am luat unul congelat. A trebuit sa-l disecam cu ciocanul.


RE: Experiente amuzante la scoala - Lorely - 16-08-2011

Hey...
Eram intr-o excursie ,cand deoadata incepe sa tune si sa fulgere (era nopate )...fiindca nu mai aveam ce face eu si varmea ne-am dus in camera si am incercat sa adormim....dar de unde...spre ziua o aud pe Sorina: lori,da volumul mai incet!!! (volumul=trasnetul)tind sa va spunca ea dormea bustean,cred ca visa saraca...lol 24

Omg !!Cand am auzit-o am inceput sa mor de ras ....in gand : ce noapte !!!!





RE: Experiente amuzante la scoala - Assyria - 18-08-2011

Lorely! uite cum tot dai vina pe mine la ora de muzica! eu nu ti-am facut nimic 21.. ce vina am eu ca radeai ca sparta! bineee.. si eu radeam ca sparta dar eram cu spatele la tine 65!

Eram odata la ora de istorie. eu si lorely, lori, radeam( da, din nou!) ca doua sparte.
Noi: hahahahihihi.. hohoho 24
Profa: ce-aveti mai? si apoi arata semnul de " ati baut ceva"?
eu nu-mi dau seama censeama acel semn, buimaca de ras si deobicei cu capu-n nori si intreb:
Eu: ce? de ce a facut profa semnul ala? ( catre colega mea nebuna) Dar ea radea incontinuu( ea e mai cu picioarele pe pamant .. 21 )

Eram la ora de chimie si eu si colegamea lorely( da iarasi) radeaaam! radeam de ceva ce ne-aminteam noi!
Si profa de chimie spune: daca-ti sti voi ce cred eu despre persoanele care rad de ce-si amintesc!
" prostul rade de ce-si aduce aminte" cam asa eram si noi... dar tot nu ne pasa .. si tot am ras in continuare... ba chiar mai tare 21 .



RE: Experiente amuzante la scoala - Miranda. - 20-08-2011

Nu este cine stie ce, dar asta am.

La franceza:

Era ultima ora asa ca se intunecase afara, iar toata clasa, inclusiv eu, doream s-o speriem pe prof. de franceza, care pare de pe alta planeta... Dar intra pe usa dirigu, noi speriati iesim repede din ascunzatoare parca speriati de bombe si incepem sa spunem ca de fapt doream sa-i facem o surprinza, dar nu ne-a crezut. Pleaca intr-un tarziu si dupa cateva minute apare profa, iar un coleg mai nebun aflat langa usa ii spune:
- Doamna, nu intrat ca apas pe un buton si va cade ceva in cap. spunea si radea cu o pofta.
- Nu intru... spune prof. crezand, chiar daca toata clasa radea pe saturate.
A trebui s-o iau de mana ca s-o bag in clasa, dar in timp ce trecea pragul se uita in sus sa se convinga ca nu cade nimic pe ea.


RE: Experiente amuzante la scoala - Zyklon - 22-08-2011

Ma cam plictiseam si am inceput sa citesc pe aici de nu ma mai pot opri din ras 21 nu am citit tot dar termin eu. Sa va zic o faza care am auzit-o de la o colega cand a fost mai demult intr-o excursie cu ... prof sa zic de istorie.

Ala s-a imbatat ca idiotul, si a inceput sa danseze pe mele de la cabana din buric pe manele cu mainile deasupra capului spunand: Aling! Aling!. Ca indienii 21 si dupa se uita la streptese pe la mizu' noptii cu altii la fel de "lucizi". Si a doua zi la scoala se tinea de cap deabia ne dicta ce sa facem si eocu colega mea de banca radeam ca nebunele.


Tot cel de istorie.

Ala ce plimba printre banci si se opreste la unii aplecandu-se spre ei. Si langa acea banca era inca una in care statea un coleg. Sta ala linistit si deodata se simpte un miros... nu de trandafir sau alta floare de genu' si se stramba. Se intoarce ala de isto:
-Ce-ai... cutare(numele lui)?
-Nimic.... zice strambandu-se saracu' de la miros ca numai pleca ala 21

Profu' de isto... e cel mai ce. Manca seminte si le scuipa la noi in flori.

Alta faza. Eram in cabinetu' ala de info si profa vorbea cu bibliotecara. Un coleg se tolaneste pe altul si ala ii mangaie parul. Pleaca doamna de info putin la care bibliotcara:
-Ce-ai Victore esti in love?
Ala saracu' nu stia ce sa zica si noi eram pe jos de ras.

Revin imediat cand imi mai amintesc.





RE: Experiente amuzante la scoala - Miranda. - 03-09-2011

~_~ PsYcHo KiD ~_~ ca tot vorbea ea de proful de istorie.

La noi in clasa jumatate fumeaza in curtea scoli langa un copac, langa care se gasesc si tufisuri. Sta copiii aia linistiti si isi "savureaza" tigara, cand de o data sare dintr-un tufis proful de istorie si spune:
- Dati tigarile ! Dati tigarile !
Aia au inceput sa fuga care incotro, dar la ora i-a controlat in ghiozdane si mai avea putin si controla si in "alte locuri".

Este cel mai nebun profesor care l-am avut, bine ca am scapat de el.