Animezup - forum manga si anime
Experiente amuzante la scoala - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Diverse (https://www.animezup.com/forum/Forum-Diverse)
+--- Forum: Scoala (https://www.animezup.com/forum/Forum-Scoala)
+--- Subiect: Experiente amuzante la scoala (/Thread-Experiente-amuzante-la-scoala)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21


RE: Experiente amuzante la scoala - oV!K!o - 21-03-2011

wow..bai deci sunteti ceva de belea...Chiar multi faceti niste prostii saracii profi..xD..(39 defapt..nu..lasa-i sa cada de pe scaun21)...bun deci..

10) Eram prin cls a 8..parca.. Era o zi in care am avut 2 ore de mate22(naspa,man) si in prima ora de dimineata xD...profu' de mate s-a comportat normal..adica cum se comorta de obicei ghizuroii de mate..21..a predat ..a ascultat..pe saracii nefericiti(colegutzi mei)..si dupaia a plecat..''Ne vedem ora viitoare''..ei trec si celelalte ore....Si vine ultima ora..cea de mate21x2. Ei acum hai ma pregatitiva, vine Stoian. Ca asa il cheama. STOIAN VIRGIL( nu va ganditi la prostii21)..Si cand vine ..apare in sandalute..de baietei mici..cu sosete rupte..cu parul sculat in cap..duhnind a bautura..si cu o maiestuasa si perfecta dunga de creta pe popou.''best''21...Dupa cateva minute..un baiat ii cere sa mearga la baie..Tipic. El cica
- Vrei sa te duci la baie mai Zidarsecule?
- Da domn' profesor..
-Acum mai baiete!? Acum in ora mea!!!?
-Dar am nevoie!...
- Bine dute la baie ..luatar dracu21 >>nashpa faza
Peste alte cateva minute...sculta un baiat saracul de el..si zice o prostie la geometrie..si profu'-->''ei draci''
Mai sta cateva minute si iar zice o porcarie baiatul ala Stoian iar ---> ''ei draci.''
Dupaia..incepe sa ne predea..si o apuca pe una in timp ce se strofoca el sa ne explice..pe aia o apuca ''subi-dubi'' lolx221 am ras..si incepe Stoian ..cu echerul in mana si cu o bucata de creta in cealalta sa danseze in fata clasei si cu vocea de mosneag batran..''Hai..subi-dubi!!''..GOD..a fost o faza tare..Deci nu cred ca o so uit... DE PRECIZAT:
about Stoian: Trecut de ..39..68 de ani?..deci are posibilitatea sa fie senil..
In viata lui nu cred ca a ras in adevaratul sens al cuvantului
O data a zis o gluma si toti am inceput sa radem..doar de dragul ca a zis si el o gluma in viata lui..desigur am notat si in calendar (eu una sigura da)
Are un elev in clasa noastra care e preferatu lui ( p.s seamana rau21)


RE: Experiente amuzante la scoala - Kolume - 21-03-2011

Excursie a 11-a cu a 12-a.Asta-Vara,la Horezu.
Trece ziua,dupa multe straduinte am trecut de diriga si de restul lumii de la pensiune care erau "Ce aveti dracilor voi cu prostiile astea?" ceva de 5 pachete de tigari si 3 baxuri de red-bull.Si era camera cea mai mare la nebunii de la mine(5 baieti in aceeasi camera).Si ce drq se face la 2 noaptea?Le chemam pe fete de la a 11-a la noi,nush ce mai vorbim noi,si se aud pasi pe scari,caci in aceeasi pensiune eram cu niste pitici de a 5-a si toata lumea ne zicea sa dormim..Si dam noi stingerea,fugi pe unde poti,stingem lumina,se baga 2-3 in fiecare pat,cine o mai ramas,in baie,si incuie usa.Intra o tanti la noi sa "verifice" daca dormim,si toti,liniste,si se aseaza in secunda aia unu mai gras pe pat.Jur ca in acea liniste fenomenala,cand s-a asezat pe pat,au cazut 4-5 scanduri si ala era pe jos 24.Face profa niste ochi..Pe urma,eu ma bagasem cu unu si cu una in pat.Si incepe aia la un mom. dat "Dai..Dai..Asa ma !" 24.Putin de spus k pe urma ne-a scos afara in boxeri/pijamale si a trebuit sa stam asa ceva de o ora 24


RE: Experiente amuzante la scoala - ღ Ayamﻉ ஜ - 29-03-2011

24 sunt pe jos de rasde la ce am citit pana acum
am mai scris aici ,dar acum mai-am amintit cateva evenimente din trecut si m-am gandit sa le postez
cand eram in clasa a3a de exemplu ,baietii de la noi din clasa s-au gasit sa se bata si 4 dintre ei il fugareau pe al 5-lea care s-a baricadat in baie .Si cum cel din cabina de la baie tinea bine de usa (usa se deschidea spre interior ) 3 dintre baieti l-au folosit pe al 4lea ca berbec si au impins in usa cu biet copil(care era de lemn) pana au scos-o din balamale 21 Oricum la faza asta s-a lasat cu scandal ,a venit directoarea ,administratora ,invatatoarea si le-au zis respectivilor ca ii baga la inchisoare 21
Sau alta , asta este intra4a cand invatatoarea l-a fugarit pe un coleg prin clasa si fiindca era mai batrana si nu putea sa alergea a aruncat cu banci spre el si i-a blocat calea astfel incat sa nu mai poata sa alerge 21


RE: Experiente amuzante la scoala - Sângerica :3 - 31-03-2011

Andrada-Ayame mi-ai adus aminte de unul din fostii mei profi de mate. Eram intr-o zi la scoala si noi eram cei mai trasniti de pe acolo, ne stia toata lumea...asa ca nici bine nu se suna de intrare si vad dupa vreo 5 minute pe o fosta colega ca intra alergand in clasa cu limba de un cot si se uita pe unde sa mai fuga. Eu am crezut ca o fugareste un alt coleg, da' de unde ? Ca era proful care o fugarea pt ca 'eleva model' ii furase folia protectoare in care avea testele anterioare. Ei...si inchipuiti-va voi un mosnegel mic si firav cu doua buze ca doua linii de nervos ce era, vorbind in barba lui de draci cum alerga cupa colega asta a mea... si cand ii trage fata scaunul in fata, proful face trosc! pe jos 4 Ochelarii lui ca fundul de borcan aveau acum rama numai un pic cam suie si un nas ca o patlagica. Toata scoala a ras cand a aflat, dar tipa respectiva era sa fie exmatriculata :3


RE: Experiente amuzante la scoala - Mimisor - 08-04-2011

M-am amuzat ieri cu o chestie... Vine la noi in clasa fratele mai mic al unei colege:

Fratele: Ce faci J. ?
Sora: Pleaca ma de aici.
Fratele: Ai zis ceva de mama ? Ai zis ca mama e grasa?!
Sora: Avem aceeasi mama!
Mimisor: 24

Saptamana trecuta aveam o voce de cacat, foarte ragusita, si acum o mai am dar acum se intelege ce spun. Eram la ora de romana si ma intreaba profa:
Profa: Mihaela, ce functie sintactica are cuvantul asta ?
Eu: Atribut.
Profa: Zi mai tare, nu te aud.
Tusesc putin.
Eu: Atribut!
Profa: Cum ?
Mai tusesc putin.
Eu: ATRIBUT !
Profa: Dar nu trebuie sa tipi.
Clasa: 24

Ah, sau.

Se pune C. langa D. si spune :
C: Drace, mi-am pierdut dopul de la casca.
D: Ar fi tare sa-ti fi ramas in ureche.
Baga C. deÅŸtu-n ureche si zice:
-Ah, aici era!
D: 24


RE: Experiente amuzante la scoala - FantaDeCianura - 16-04-2011

Eu si cu o colega ne comparam mainile (ciudat, stiu) in pauza si am observat ca ea are unghia mai groasa de cat o am eu si fac: - Eu o am mai lunga, tu o ai mai groasa!21


RE: Experiente amuzante la scoala - Eclair. - 16-04-2011

Nu mi le aduc aminte pe toate deoarece sunt multe, dar o să zic câteva de vineri ( ultima zi )

Profesoara : Mădălina, îţi voi pune 8.
Eclair : Ce?? De ce doamna?
Profesoara : Pentru că pot.

Doi elevi conştincioşi stau în bancă şi lucrează la matematică şi vine un nebun şi îl nimereşte pe unul cu dicţionarul în cap, în cealaltă zi se duce la el.
A : - De ce m-ai lovit ieri? Ţipă în gura mare şi aude şi profesorul.
B : - Când măi? Când ţi-am dat eu cu dicţionarul în cap?
A : - Nu mai minţi, dacă nu îmi dădea nu ştiai că e dicţionar, nu am zis.
B : - Hm... Ba nu am zis nici asta.
A : - Ba da!
B : - Ce? Aa...da


Restul nu mi le mai amintesc, prea multe xD


RE: Experiente amuzante la scoala - Ҝa-вοοm!™ - 25-07-2011

Da .. stiu ca e vara acum si nu vreau sa va readuc aminte de acele experiente din timpu` scolii ... :ask: da asta e de bine .

Deci ... eram la ora de geografie . eu stau in a III a banca singura . Trece doamna profesoara printre randuri si se impiedica de ghiozdanul colegului meu din banca a II a si a cazut pe banca mea . Deci eu m-am speriat de moarte cand am vazut-o ca nici asa frumoasa nu era de miss si oricum eu imi vedeam de treburile mele *laughs* . Si spune doamne profesoara : \" - Ce ? Razi Serena ? No te rog frumos sa mergi sa uzi buretii si sa mai aduci creta pana iti verific caietu` ce ai lucrat . \"
Deci faza cu cazutu` pe banca a fost criminala . M-a traumatizat . 21


Ale mele :) - Liar - 30-07-2011

Va zic e una 21

Deci eram cu profa de religie si profu de muzica. Clasa noastra si clasa a 4-a. Mergeam la galeria de arta ca de` era pastele. Sa vdem oua si alte dalea`. Eu si prietena mea exact in fundu` sirului, doi cate doi. Si in spatele nostru, porfu` de muzica. Da noi doua nu dadeam. Si incepem noi sa vorbim. Despre baieti, despre filme horror si apoi ajungem si la altele cad imi intorc eu capu il vad pe prof`. Casc ochii cat cepele si o ghiontesc pe D de umar. Se intoarce si asta. Ramanem masca si ne facem albe ca varu. furios Scoala era departe de galeria de arta asa ca sa stiti. Am ramas noi mute pana ajungem in fata catedralei. Intreba profa de religie cum s` chema catedrala asta. Noi .......... nimeni nimic. Se intoarce profu catre noi si ne zice asa din prietenie :
Vedeti semnu` ala? Acolo scrie cum se cheama catedrala. Noi incepem sa radem ca doua proaste.
Ajungem noi aproape de scoala si langa scoala noastra e un bar. Mai vorbeam eu cu D si ii zice ei profu`.
P : Nu vrei o prajitura ? iti fac cinste .
D : Nu.
P : Da ce vrei?
D : Pizza
P : Pretentioaso. Ia du-te tu acolo si sa vezi ca-ti da prajitura gratis.
D : Nu`mi da.
P : Ba da, te asezi langa nenea` ala mustacios. 78
In timp ce vorbeau ei pe acolo au ma sufocam. Nu mai puteam de ras 24


RE: Experiente amuzante la scoala - Too Many Dreams. - 01-08-2011

21 Stiu ca am mai postat dar mi-am adus aminte de alte faze care ne-au lasat pe jos de ras la scoala.

Eram in ora de romana si trebuia sa ii aduc nu mai stiu ce foaie profesoarei.
P: S, mi-ai adus lucrarea aia?
Eu: Pai doamna, nu ati zis ca maine e ultima zi?
P: Trebuia sa mi-o aduci azi sa vad daca e buna!!
Eu: Pai nu dumneavoastra ati zis ca is ametita de atatea ori? 65
P: Tu ai de-acuma scleroza.
Clasa: 242424

Alta data a fost cand un coleg a venit beat. Se fugarea el cu unu' prin clasa care facea misto de el si la un moment dat se apleaca peste doua banci sa ii traga un pumn. Nu il nimereste, cade si darama un scaun. Se ridica in genunchi, ridica mainile in aer si le leagana, si striga: "Sunt viiiiiu!!" dupa care cade la loc si darama si celalalt scaun. 24 Am fost nevoita sa il tarasc pana in banca, asa ca l-am prins de cravata si l-am ridicat, dupa care l-am adus in banca lui ca pe un catelus. 24