Animezup - forum manga si anime
Naruto Fic - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Fan Zone (https://www.animezup.com/forum/Forum-Fan-Zone)
+--- Forum: Fan Fiction (https://www.animezup.com/forum/Forum-Fan-Fiction)
+---- Forum: Arhiva (https://www.animezup.com/forum/Forum-Arhiva--169)
+---- Subiect: Naruto Fic (/Thread-Naruto-Fic)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


RE: Naruto Fic - Kazuki - 19-11-2008

Sasuke nenorocitule ia uite ce-ti fac eu b-( de te pui cu Naruto :love:. Dar am si eu o intrebare:Chiar are sufletul de piatra?Nu ii pasa deloc de ceea ce face?Ma scuzati dar sunt putin confuza.super capitor LYE.Urmatorul putin mai lung te rog si la fel de captivant
:bye: Karma and Gambate


RE: Naruto Fic - Lye - 21-11-2008

Suferinta Sakurei

In Konoha,continua sa fie o atmosfera trista.Localnicii nu spuneau nimic despre nefericitul incident petrecut in urma cu cateva zile.Stiau ca trebuiau sa uite,insa au murit atatia shinobii,printre care baieti tineri,care aveau tot viitorul inainte.Cel mai bun exemplu era Shikamaru.Acesta a pus siguranta satului pe primul loc si si-a dat viata ca un erou.Prin luminisul unde a aparut prima oara Sasuke si echipa lui,Naruto se plimba.Acesta isi tinea mainile in buzunare,lovind usor pietrele cu piciorul.Nu isi putea lua gandul de la Sakura.Ce facea?Cum se comportau oare acei tipi cu ea?Era sigur ca brunetul ar fi ucis-o in orice moment.Niciodata nu a tinut la ea.Insa rozalia intodeauna l-a iubit si din aceasta cauza nu a putut vedea sentimentele sincere ale blondului.Acesta s-a oprit,privind cerul albastru.Peisajul din jurul sau era atat de linistit,incat nimic nu aducea aminte de acele intamplari.Insa chiar si asa,era greu sa uiti acea panorama.Brusc,langa el si-a facut aparitia Sai.Vazandu-l,Naruto i-a dat un pumn,apucandu-l mai apoi de guler.
-Nenorocitule...te-am crezut prieten!Unde ai fost cand Sasuke s-a reintors?Unde ai fost cand a luat-o cu el?
-Degeaba te rastesti la mine.Tu esti cel care nu a fost in stare sa o protejeze."Voi avea grija de toti"!Iti suna cunoscut?Ratatule.
Satenul a disparut,lasandu-l singur pe blond.Acesta a cazut in genunchi,scotand mai apoi din buzunar bandana rosie a fetei.A strans-o in pumn,in timp ce lacrimile cadeau pe iarba moale.
-La naiba!Am facut-o din nou...nu am fost capabil sa te protejez.Din cauza mea esti acum in mainile lor.Eu sunt singurul vinovat.Sai are dreptate.Nu sunt decat un ratat.
Insa chiar atunci,dintr-un nor de fum a aparut Kakashi.Acesta si-a privit elevul,lovindu-l mai apoi cu piciorul in abdomen.Naruto sa rostogolit de cateva ori,ridicandu-se mai apoi cu greu de la pamant.
-Asta...pentru ce a fost?Replica adolescentul tinandu-si palma la lovitura.
-Ai de gand sa plangi toata viata sau sa faci ceva ca sa o ajuti?Preferi sa te lamentezi sau sa iti propui sa o cauti?Aminteste-ti ca oriunde ar fi,Sakura te asteapta.Il vrea pe acel Naruto ambitios si care nu renunta niciodata.Nu pe ratatul care isi plange de mila precum o fata lipsita de ajutor.
Cuvintele jounin-ului au fost dure,insa si-au atins obiectivul.Blondul a ramas nemiscat pentru cateva secun de.Kakashi avea dreptate.In loc sa se vaite,ar fi trebuit sa se antreneze pentru a devenii mai puternic,astfel incat atunci cand va pleca in cautarea ei,sa nu mai piarda.Adolescenul a zambit usor,multumindu-i barbatului.
In biroul lui Tsunade,aceasta statea ingrijorata in dreptul biroului.In jurul ei,Gai,Kurenai si Asuma incercau sa gaseasca un plan.Nu isi puteau permite sa o mai lase pe fata mult in ghearele inamicilor.
-Blesteme!Daca se ating de ea,ii omor cu mainile mele.
-Doamna,liderul grupului este Sasuke.Indiferent de cat de rau a devenit,nu cred ca ar fi in stare sa ii faca vre-un rau.Cunoaste foarte bine sentimentele pe care Sakura le are.Replica bruneta incercand sa o calmeze pe blonda.
In acel loc ascuns,unde te puteai pierde prin acel labirint imens format din holuri,intr-o camera mare,luminata de zeci de lumanari,se afla brunetul impreuna cu restul echipei.Karin statea in dreapta lui,incercand sa se apropie cat mai mult de frumosul lider.
-Sefu',ce facem cu ea?Intreaba Juugo punandu-si mainile in san.
-Sasuke,te rog lasa-ma pe mine sa o omor.Voi avea grija sa o fac sa regrete ca s-a pus cu mine.
Adolescentul a intors capul,patrunzand-o pe bruneta cu privirea rece si manioasa.Aceasta a tacut,lasand capul in jos.
-Nimeni nu se va atinge de ea sa ii faca vre-un rau.Cine nu va da ascultare ordinelor mele,il voi ucide fara sa ezit.
Cei trei au aprobat din cap.Insa fata si tanarul cu par portocaliu nu pareau sa fie de acord.Intodeauna a existat o competitie intre ei pentru atentia brunetului.Si nu acceptau sa mai existe si o a treia persoana.Clarificand toate aceste lucruri,Sasuke s-a ridicat,parasind incaperea.Ramasi singuri,acestia au inceput sa vorbeasca.
-Karin,vad ca sansele tale la inima lui sunt aproape nule.Am vazut ca o priveste ciudat pe femeia aia.
-Suigetsu,mai bine taci si iti vezi de treaba ta.Pentru ca eu...imi voi vedea de treaba mea.
Spunand acest lucru,adolescenta a plecat.Ramasi singuri,cei doi au privit suspicios usa.
-Ce crezi ca vrea nebuna aia sa faca?Doar nu e in stare sa o raneasca.
Juugo a ridicat din umeri,aratand ca nu ii pasa.La urma urmei,era spre binele lui daca tanara o ranea pe Sakura.Ea va fi cea care va suporta consecintele daca Sasuke afla.
Intr-o incapere mica si slab luminata,rozalia continua sa stea legata.Aceasta era obosita,insa stia ca nu poate sa doarma.Trebuia sa fie precauta la ce se intampla in jurul ei.Brusc,a auzit usa deschizandu-se usor.Si-a putut da seama imediat cine ii face o vizita.
-Tu...tipa care m-a invins pe mine.Iti place noua ta casa?Ai face bine sa te obisnuiesti cu ea pentru ca vei petrece mult timp aici.Apropo,fa bine si nu il mai privi pe Sasuke.
-De ce?Iti este cumva teama ca as putea sa ti-l fur?Intreaba Sakura vrand sa para sigura pe ea.
Auzind acest lucru,bruneta a lovit-o cu piciorul in obraz.Cateva picaturi de sange au ajuns pe podea,in timp ce adolescenta incerca sa disimuleze ca nu o doare.Vazand ca nu spune nimic,Karin a apucat-o de par,lovind-o cu pumnul in abdomen.Fiind legata,rozalia nu putea sa loveasca inapoi.Fata parea ca a scapata de sub control.O lovea neincetat,fara sa ii pese de ranile provocate.Brusc,usa s-a deschis,facandu-si aparitia Suigetsu.Acesta a apucat-o de brate,impingand-o pe hol.
-Femeie,esti bine?Intreaba acesta privind-o.
Insa nu se putea spune asta.Corpul ii era plin de vanatai,in timp ce sangele ii curgea pe chip din arcada sparta.Vazand-o intr-o asemenea stare,baiatul cu parul alb a parasit incaperea.Trebuia sa ii spuna colegei sale cateva lucruri.Era sigur ca Sasuke va afla in curand.Si cand asta se va intampla,nu va fi bine deloc.


RE: Naruto Fic - Lye - 25-11-2008

Slabiciunea lui Suigetsu?

Pe holul lung,Suigetsu fugea,incercand sa isi prinda colega.Aceasta se indeparta,avand ca destinatie finala camera lui Sasuke.Nu era prima oara cand fata il spiona atunci cand dormea.Facuse o pasiune obsesiva pentru el si faptul ca acesta nu ii dadea atentie,o innebunea.Si ca totul sa fie complet,in acel loc se afla fata care in urma cu trei ani era in dragostita nebuneste de el.Stia ca nu l-a uitat si tocmai din aceasta cauza vroia sa o elimine.O vedea ca pe un obstacol in drumul spre inima brunetului.In cele din urma,aceasta a ajuns in fata incaperii.Usa intredeschisa permitea luminii provenita de la lumanari sa aduca putina vizibilitate.Trupul lui era intins pe un pat,in timp ce abdomenul i se misca in acelasi timp cu respiratia.Karin il privea,muscandu-si cu ardoare buza de jos.Daca inchidea ochii,isi imagina diferite lucruri.Brusc,aceasta a simtit cum cineva o prinde de brat.
-Ce vrei?Intreaba aceasta agitata.
-Vorbeste mai incet ca il trezesti.Tu esti nebuna sau doar te prefaci?Cum ai putut sa o lovesti cu atata bestialitate?
-Tipa aia e o piedica ce trebuie eliminata cat mai repede.
Cei doi se certau si fara sa realizeze,glasurile lor au crescut in intensitate.Brusc,o voce imperioasa s-a auzit din incaperea din fata lor.Cei doi au tacut,inghitind in sec.
-Care este motivul pentru care sunt trezit?
-Sefu'...eu si Karin discutam.Dar acum,tocmai plecam!
Suigetsu a luat-o pe bruneta de brat,plecand din acel loc.Ochii rosii ai lui Sasuke priveau usa,in timp ce sprancenele i s-au impreunat in momentul in care s-a incruntat.Cat de curand avea sa descopere greseala facuta de adolescenta.
In acea incapere slab luminata,Sakura continua sa fie legata.Sangele i se prelingea pe chip,cazand mai apoi pe podeaua din piatra.Fiind singura,nu avea de ce sa se prefaca.Ranile o dureau ingrozitor si faptul ca statea intr-o pozitie atat de inconfortabila ii amplifica starea proasta.Brusc,usa s-a deschis facandu-si aparitia tanarul cu parul alb.Vazandu-l,rozalia a ridicat usor capul.
-Femeie,eu am fost pus sa am grija de tine,asa ca incearca sa nu imi faci probleme.
-Ti se pare tie ca as fi facut ceva?
Dandu-si seama ca a ramas fara replica,adolescentul s-a asezat pe un scaun,privind-o.Sakura si-a dat cu limba peste buze,incercand sa curete lichidul rosiatic ce picura usor.Vazand-o,baiatul s-a apropiat de ea,apucand-o de barbie.A scos un material din buzunar,apasand pe arcada sparta.
-Poti sa te vindeci?Intreaba acesta usor.
-As putea daca as avea bratele libere.
Crezand ca face bine,Suigetsu a vrut sa o dezlege.Insa chiar in acel moment,a intrat Juugo,reusind sa il sperie.Acesta il privea,tinandu-si mainile in san.Nu ii convenea ca amicul sau nu asculta ordinele brunetului.Dintre cei trei,el era cel care si-ar fi dat viata in orice moment doar ca sa il stie pe Sasuke in siguranta.
-Ce vroiai sa faci?
-Sa ii dau drumul ca sa se vindece.Uite ce a facut Karin!
Tanarul cu parul portocaliu a dezaprobat din cap,facandu-i semn cu mana sa iasa.Acesta a privit-o pe adolescenta,parasind mai apoi incaperea.Sakura a observat ceva ciudat in ochii lui.Poate ca el era sansa ei,cel ce va putea sa o elibereze.
In Konoha,lucrurile reveneau usor la normal.Locuitorii incercau sa uite de acel eveniment nefericit,prin diverse ocupatii.Chunini se antrenau de cu zor,pentru a fi pregatiti in cazul in care noi invadatori ar vrea sa le distruga satul.Singurul ce nu parea in apele lui era Naruto.Zilnic,acesta mergea in locul in care Sasuke a aparut pentru prima oara.Evita sa se gandeasca la asta,insa mintea ii era bantuita de fel si fel de intrebari.Ar fi putut sa o salveze pe Sakura?Daca era destul de puternic,ar fi reusit sa il trezeasca pe Sasuke la realitate?Dintr-o data,dintr-un nor de fum si-a facut aparitia Jiraya.
-Naruto!Esti gata pentru un nou antrenament?
-Da...cred ca da.Spune blondul cu glasul stins.
-Atunci sa incepem!Incearca sa creezi Rasengan in ambele palme,pe care sa le unesti mai apoi.Este greu,insa gandeste-te ca puterea e dublata.
Tanarul a aprobat din cap,concetrandu-se.Sanin-ul il privea si stia ca elevul sau inca nu a reusit sa isi revina.Disparitia lui Sakura a deschis o rana veche,creeata de plecarea brunetului.
Pe acoperisul sediului,statea Kakashi.Acesta isi tinea mainile in san,privind satul.Parea atat de linistit si pasnic.Oamenii pareau fericiti,insa asta era doar o fatada.In realitate,se temeau de un posibil atac.Jounin-ul a dezaprobat din cap,vrand sa plece.Insa chiar atunci,alaturi de el,a aparut Kurenai.
-S-a intamplat ceva?Intreaba acesta dezinteresat.
-Nimic grav...ti-ai dat seama ca prin ce a facut,Sasuke a devenit mai rau decat Itatchi?
Hatake a lasat capul in jos,bagandu-si mainile in buzunare.
-Da.Obsesia lui de a devenii puternic pentru a-si ucide fratele,l-a transformat intr-o persoana de temut.Nu stiu de cin e ar trebui sa ne ferim:el sau Akatsuki?
Spunand acest lucru,Kakashi a disparut intr-un nor de fum,lasand-o singura pe bruneta.Aceasta a dat din umeri,continuand sa priveasca cerul albastru si senin.


RE: Naruto Fic - Lye - 29-11-2008

Furia lui Sasuke

In acea camera intunecoasa,unde nu se auzea decat o respiratie secatuita,Sakura continua sa stea legata.Incerca sa isi foloseasca puterea pentru a scapa,dar si-a dat seama de un lucru:cu cat se zbatea mai tare cu atat legatura devenea mai stransa.Nu facea decat sa isi iroseasca chakra in van.Privea in jurul ei,incercand sa gaseasca ceva de care sa se ajute ca sa fuga.Insa acea incapere era goala,exceptie facand scaunul si masa,dar erau mult prea departe de rozalie.Brusc,usa s-a deschis,facandu-si aparitia Juugo.Fata stia ca el era cel care l-a ucis pe Shikamaru si nu se putea abtine sa nu il priveasca cu ochii plini de ura.Baiatul a privit-o,punandu-i mai apoi in fata un vas cu apa.Acesta a iesit,fara sa ii pese de ranile avute de adolescenta.Ii era sete,insa nu avea cum sa bea.Din nou,usa s-a deschis,insa de data asta a intrat Suigetsu.Acesta s-a asezat langa ea,udand materialul alb din mana lui.Ii stergea sangele de pe fata,insistand asupra zonelor mai delicate.Tanara il privea si putea sa observe ceva in ochii lui.Ceva ce nu a mai vazut pana in acel moment.
In aceiasi locatie,doar ca intr-o camera mult mai mare,Sasuke statea pe un scaun,privind dezinteresat in jurul sau.In partea dreapta se afla Karin,ce nu incetase nici-un moment sa il mangaie.
-Unde e Suigetsu?Se aude vocea imperioasa a acestuia.
-Unde sa fie?Da neascultare ordinelor tale!Ai spus foarte clar ca nimeni nu are voie sa se apropie de femeia aia,dar el sta numai cu ea.
Auzind acest lucru,brunetul s-a ridicat nervos,parasind incaperea.Ramasi singuri,cei doi colegi s-au privit unul pe celalalt.Bruneta nu si-a dat seama ca Sasuke va observa ranile fetei.
In camera micuta si slab luminata,tanarul cu parul alb curata sangele de pe material.Sakura il privea,incercand sa isi pastreze aceiasi tarie pe chip.In momentul in care a vrut sa se ridice,usa s-a deschis,facandu-si aparitia Uchiha.Ochii rosii ai acestuia erau atintiti asupra celor doi.Vazandu-l,Suigetsu a inghitit in sec,dandu-se cativa pasi in spate.Sakura a lasat capul in jos,incercand sa isi ascunda ranile.
-Ti-a dat cineva voie sa intri aici?Singurele persoane ce au dreptul sa vina la ea suntem eu si Juugo.
-Am venit sa ii curat ranile facute de Karin.
Auzind ca amicul ei a spus adevarul,bruneta a iesit din incapere,fugind pe holurile lungi.Sasuke s-a asezat intr-un genunchi,apucandu-i barbia cu degetul mare si aratator.I-a ridicat capul,vrand sa afle ce i s-a intamplat.Ochii verzi ai fetei il priveau,in timp ce arcada sparta continua sa sangereze,in pofida a ceea ce a facut baiatul cu parul alb.Brunetul nu a mai spus nimic.Pur si simplu a parasit incaperea.
-Femeie,daca i se intampla ceva lui Karin,e vina ta.
-De parca mi-ar pasa ce i se intampla.
Juugo a fugit dupa Sasuke,dezaproband din cap.Sakura vroia sa para dura,insa intr-un fel ii era mila de cea care a ranit-o.
-Mai bine ai merge la ea.Nu vreau sa pateasca vre-un rau.
Suigetsu era de-a dreptul uimit.Dupa tot ce i-a facut,adolescenta mai avea puterea sa ii ia apararea?Nu doar ca era frumoasa,ci avea si un suflet nobil.O calitate pe care colega lui nu o va avea niciodata.
Pe holurile lungi si intortocheate,Karin continua sa fuga.Privea foarte des in spate,vrand sa vada daca Sasuke o urmareste.Insa brusc,s-a lovit de cineva.Vazandu-l pe brunet inaltandu-se deasupra ei,aceasta a cazut pe spate,intinzand ambele maini.
-Nu....te rog sa nu ma ranesti.Nu stiu ce a fost cu mine.Nu am mai putut sa gandesc.
Insa Uchiha nu a spus nimic.Pur si simplu a apucat-o de gat,izbind-o de unul dintre pereti cu atata putere,incat cateva picaturi de sange au sarit din gura brunetei,cazand pe mana lui.
-Ti-am dat eu voie sa o lovesti?Ti-a spus cineva sa intri in camera unde ea e captiva?
-Nu...Raspunde aceasta continuand sa tuseasca.
Insa Sasuke nu s-a oprit aici.A azvralit-o,facand-o sa se rostogoleasca de cateva ori pe podeaua din piatra.Chiar atunci,au venit ceilalti doi baieti,punandu-se in fata ei.
-Sefu....iart-o.Nu sti-a dat seama de ce a facut.Replica Juugo incercand sa nu il enerveze.
-Sa fie ultima oara cand imi sunt incalcate ordinele.
Acesta a disparut intr-un vartej de flacari,lasandu-i singuri pe cei trei.Karin s-a ridicat de la pamant,cu ajutorul tanaruui cu parul portocaliu.Tusea,continuand sa scuipe picaturi de sange.
-Din cauza ei Sasuke se comporta asa.Daca nu era ea,cu siguranta ca imi dadea atentie.Nu o sa ma opresc pana ce nu o voi face sa dispara.
Auzind acest lucru,Suigetsu a dezaprobat din cap.Nici dupa acea intamplare,bruneta nu renuntase la planurile ei de-a dreptul nebunesti.


RE: Naruto Fic - adyna_45 - 30-11-2008

Bun...deci sa dau si eu un coment...Ador acest fic!
Karin e nebuna rau de tot. Adik cum? S-a atins de Sakura, a primit bataie si mai vrea o data? Pai eu cred ca Sasuke ar fi mai mult decat fericit sa o bata fara ca ea sa-i faca ceva Sakurei. Brunetica asta fara creier si-o cauta cu lumanarea.
Oooo, Suigetsu e amorezat. Alo! Salvarea! Avem in bolnav de dragoste aici. Asta e bine pt Sakura. Juugo? Vrea atentia lui Sasuke? Sper a nu in sensul acela.
De ce nu a batut-o Sasuke mai rau? De ce? De ce? DE CE? Sa ma lamureasca si pe mine cineva!
Greseli nu am vazut deloc...de cand a inceput seria doi(dar prefer sa nu revin la seria unu)
Kissu si gambate la scris.
Ja'!


RE: Naruto Fic - Obsession. - 05-12-2008

pai...ah e marpha ficul.il citesc de la inceput dar nu am comentat pentru ca...ei bine pentru ca nu prea ai greseli...cam de loc. eu mai comentez cateodata cand gasesc un fic unde vad greseli dar la tine nu am vazut. totusi nu m-am putut abtine. e super tare.
deci Suigetsu o place pe Sakura daca am inteles eu bine...e dragutz, pacat ca o sa moara repede daca afla Sasuke.
si Juugo...imi vine sa-l omor pentru ca l-a omorat pe Shikamaru...dar asta e. norocul lui ca e doar un personaj.:))
sper ca Sasuke o sa-si dea repede seama ca inca o iubeste pe Sakura ca saraca a suferit destul.
in rest spor la scris ca mor de nerabdare sa aflu ce se va mai intampla.poop.


RE: Naruto Fic - Lye - 05-12-2008

Incercarea de a evada

Suigetsu statea alaturi de cei doi colegi ai sai,continuand sa o priveasca pe Karen.Aceasta era ranita si se vedea pe chipul ei,ori de cate ori isi atingea abdomenul.Ar fi trebuit sa ii para rau pentru amica lui,insa nu avea de ce sa simta asa ceva.La urma urmei,ea a fost cea care s-a bagat singura in gura lupului,ranind-o pe Sakura.Trebuia sa isi dea seama de reactia pe care Sasuke o va avea.Il cunostea de trei ani si stia ca acesta nu va ezita nici-un moment sa o ucida,in pofida faptului ca aceasta era extrem de indragostita de el.Defapt,cea ce fata simtea nu se mai putea numii iubire,ci o obsesie.Dezaproband din cap,tanarul cu parul alb a plecat de langa cei doi,indreptandu-se spre camera unde el statea.
In incaperea unde rozalia era captiva,se lasa o liniste apasatoare.Din cauza oboselii,adolescenta a reusit sa adoarma.Ranile avute la genunchi din pricina ca a stat pe podeaua din piatra incepeau sa sangereze,creeand o stare de dinsconfort.Isi misca incheieturile,incercand sa se elibereze.Insa acest lucru era practic imposibil.Brusc,usa s-a deschis la perete,facandu-si aparitia Sasuke.Speriata de aparitia acestuia,fata a ridicat capul,incercand sa se ridice in picioare.Insa nu a putut rezista din pricina oboselii,cazand din nou pe piatra.Tanarul a privit-o,punand mana pe sabia avuta in partea stanga.
-Ce vei face acum?O sa termini ce a inceput prietena ta?O sa ma omori?
-Spre binele tau,ar trebui sa nu mai vorbesti pe acest ton,plin de superioritate.Aminteste-ti ca in acest moment,viata ta este la mana mea.O pot termina in orice moment.
Sakura l-a privit,afisand mai apoi un zambet destul de enervant pentru brunet.
-Ai face bine sa o faci acum..si repede.Nu mai este mult pana ce Naruto ma va gasi.Si cand asta se va intampla,iti garantez ca va fi mai puternic ca niciodata.Pentru ca el,copilul cu Kyuubi in interiorul sau,este mandria Satului Ascuns intre Frunze.
Auzind acest lucru,Sasuke a dat cu pumnul in zidul aflat in dreapta lui,reusind sa creeze o spartuta.Lovitura a fost usoara,dar chiar si asa,peretele a reusit sa fie distrus intr-o proportie mica.Vazand reactia avuta de fostul ei coleg,Sakura a decis ca era mai bine sa taca.Nu ar fi vrut sa moara in seara aia.Pana in acel moment,credea ca Uchiha nu va indrazni sa ii faca vre-un rau.Insa in ochii lui se citea cu totul altceva.Acesta a ranjit,si cu o viteza incredibila,a luat-o pe fata de obraji,strangand-o.
-Observ ca nu mai esti fetita prostuta pe care am lasat-o in acel loc,in urma cu trei ani.Imi mai poti zice ca atunci,ca ma iubesti mai mult decat orice in aceasta lume?
-Singurul motiv pentru care te-am vrut inapoi in sat...a fost pentru Naruto.Stiu cat tine el la tine si cat sufera gandindu-se ca singura persoana care l-a inteles se afla de partea raului.Niciodata nu ai incetat sa il ranesti.Absenta ta a reusit sa ii faca rau.Insa chiar si asa,zilnic se antrena pana la durere,doar ca sa devina destul de puternic.Isi dorea ca atunci cand te va intalni din nou,sa te invinga si sa te faca sa te reintorci in Konoha.
Sakura incerca sa se prefaca pe cat de mult posibil.Voia sa para ca nu o mai intereseaza Sasuke.Insa Sharingan-ul lui o privea atat de patrunzator,incat parea ca ii citeste in suflet.Acesta i-a dat drumul,vrand sa plece.Insa inainte sa paraseasca incaperea s-a oprit,intorcand capul.
-Ai grija...ochii mei vad ceea ce tu vrei sa ascunzi.
Brusc,acesta a disparut intr-un vartej de flacari,lasand-o singura pe adolescenta.Aceasta a lasat capul in jos,muscandu-si buza pana ce un firicel de sange a inceput sa i se scurga in coltul gurii.Trebuia sa evadeze din acel loc.
In Konoha,lucrurile reveneau oarecum la normal.Distrugerile facute de Sasuke si echipa lui au fost remediate.Toata lumea parea sa fi uitat acel incident.Toata lumea,inafara de Naruto.Acesta isi petrecea din ce in ce mai mult timp in locul unde rozalia a disparut,antrenandu-se.Ori de cate ori inchidea ochi si isi amintea cum nu si-a putut proteja prietena,furia din interiorul sau crestea,sporindu-i puterea.Incerca sa creeze Rasengan in ambele palme,pentru ca mai apoi sa le uneasca.Insa nu reusea sa formeze nimic in mana dreapta.Cantitatea de chakra ceruta pentru acea tehnica era mult prea mare,chiar si pentru el.Acesta a cazut in genunchi,privind urmele de arsuri avute pe palma.
-Ori de cate ori incerc,nu pot!Am crezut ca nu va trebui decat sa ma gandesc ca formez un singur Rasengan.La naiba...nu pot!
Din copac,Jiraya il urmarea.Stia ca va fi greu,insa era sigur ca pana la urma,elevul sau va reusii.Trebuia doar sa isi dea seama cum sa faca.Acesta a sarit de pe ramura,punandu-si mainile in san.Blondul a ridicat capul,gafaind.
-Pustiule,iti voi da un pont.Incearca sa faci urmatorul lucru:intr-o palma aduna chakra ta...si in cealalta foloseste-te de puterea Vulpii.Daca utilizezi acest element,in momentul in care le vei unii,puterea va creste considerabil.
Naruto a aprobat din cap,ridicandu-se de pe iarba.A inchis ochii,concentrandu-se.In mainile lui au aparut doua mingii de energie,una albastra si cealalta portocalie.Insa din cauza ca nu detinea control asupra tehnicii,cea creeata din chakra Kyuubi-ului a disparut.Dandu-si seama ca nu va reusi,adolescentul a cazut vlaguit la pamant.
-"Este bine pentru inceput.Zici acum ca nu vei putea face niciodata acest jutsu,insa faptul ca ai reusit sa iti aduni energia este un inceput excelent.Esti incredibil."
In locul unde Sakura era captiva,usa s-a deschis usor.Suigetsu a intrat,privind-o lung pe fata ce incerca din rasputeri sa se odihneasca cateva momente.Acesta a pus mana pe stransoare,incercand sa o elibereze.Rozalia l-a privit,ridicand suspicios din spranceana.
-Ce crezi ca faci?
-Stiu ca atunci cand Sasuke va afla de asta...o sa ma ucida.Insa ai nevoie sa iti vindeci ranile.
Fata a aprobat din cap,parand calma.Defapt,adevarata ei intentie era ca atunci cand va avea mainile libere,sa fuga din acel loc.Nu stia cat de departe va ajunge,insa merita sa incerce.Tanarul cu parul alb a dezlegat-o,dandu-se cativa pasi in spate.Adolescenta si-a vindecat incheieturile,lovindu-l mai apoi pe baiat in abdomen.Acesta s-a prabusit la pamant,privind-o printre suvitele argintii.
-Imi pare rau pentru ce ti-am facut,insa trebuie sa ma salvez.
Aceasta a parasit incaperea,fugind pe holurile ce pareau a fi un labirint nesfarsit.Stia ca in orice moment,poate fi gasita de Uchiha.Asa ca trebuia sa se grabeasca.Simtitnd ca s-a departat de acea incapere,s-a oprit un moment ca sa se odihneasca.Insa o voce infricosatoare s-a auzit din spatele ei,reusind sa o sperie.
-Unde crezi ca fugi?


RE: Naruto Fic - Tyna-sama - 08-12-2008

Lye eshty uimitoare k deobicei.Pui personajele in niste ipostaze mai mult decat palpitante.Felicitarile mele >:D<.Din cate mi-am dat seama u o tii prizoniera pe Sakura in acel loc intentionat.Oare de ce?:-?Ce mai planuiesti Lye?
Astept continuarea si sunt curioasa a cui era acea voce, desi am o vaga banuiala.Bafta:*:*


RE: Naruto Fic - Lye - 15-12-2008

Suigetsu este pedepsit.Sakura se implica

Pe acel hol lung si slab luminat,nu se auzeau decat zgomotul facut de pasii ce pareau sa se apropie din ce in ce mai mult de locul in care rozalia se afla.Aceasta statea nemiscata,inghitind cu greu.Nu stia de ce,insa trupul ii era paralizat de frica.Niciodata nu a mai simtit atata raceala in vocea unei persoane.Brusc,cineva a apucat-o de umar,izbind-o de unul dintre ziduri.Adolescenta a cazut,tinandu-si mana la cap.Crezand ca cel ce a lovit-o era Sasuke,aceasta a ridicat privirea.Insa a fost stupefiata sa il vada pe Juugo,cum se uita in acel mod la ea.Daca ar fi putut,probabil ca i-ar fi incheiat viata chiar in acel moment.In ochii lui se putea citii ura si invidia ce o simtea pentru fata,doar pentru ca brunetul ii acorda o atentie "mai speciala".Sau cel putin asa vedea el modul in care Uchiha o trateaza.
-Femeie,se pare ca drumul tau se termina aici.Si iti garantez ca nu iti va placea tratamentul la care vei fi supusa.
Acesta a apucat-o pe adolescenta de par,tragand-o pe podeaua de piatra.Parea ca vrea sa o duca in locul unde Sasuke obisnuia sa isi petreaca majoritatea timpului.
Dupa cateva minute,tanarul cu par portocaliu a deschis o usa,azvarlind-o pe fata in incapere.In fata ei,cazut la pamant era Suigetsu.Vazandu-l,Sakura a vrut sa se duca la el.Insa Karin i s-a pus in cale,impingand-o.
-Ce crezi ca faci?Striga rozalia vrand sa se ridice.
-Execut doar ce mi s-a spus.Sefu'...cei doi care nu te-au ascultat,sunt aici.
Din spatele camerei,si-a facut aparitia Sasuke.Acesta i-a privit rand pe rand,dupa care l-a apucat pe Suigetsu de par,ridicandu-l in aer.Vazand ce ii face,Sakura a vrut sa intervina.Insa Juugo a apucat-o de talie,lipindu-i trupul de al sau.
-Ai idee ce greseala ai facut atunci cand i-ai dat drumu?
-Nu se va mai repeta...promit.Spune baiatul cu vocea secatuita.
-Prea tarziu.
Brunetul l-a lovit cu piciorul in abdomen,aruncandu-l mai apoi in unul dintre ziduri.Un val de sange a izvorat din gura acestuia,dupa care a inceput sa tuseasca puternic.Vazand ce a patit din cauza ei,Sakura a reusit sa se elibereze de Juugo.Nervoasa,s-a indreptat spre Sasuke,dandu-i acestuia o palma.In momentul in care zgomotul impactului s-a auzit,Karin a ramas pur si simplu socata.Pana in acel moment,nimeni nu indraznise sa comenteze la mostenitorul clanului Uchiha si cu atat mai putin sa il loveasca.Rozalia gafaia,continuand sa il priveasca pe tanar.Acesta a afisat un ranjet malefic,apucand-o mai apoi de gat.
-Credeai ca ai scapat?Ai impresia ca daca am fost colegi,te voi ierta pentru ca ai vrut sa fugi?
Simtind ca nu mai poate respira,adolescenta il apuca de brat,incercand sa se elibereze.Insa baiatul o strangea din ce in ce mai tare.Parea sa ii placa ce face.Iar zambetul de pe fata lui confirma acest lucru.In cele din urma,acesta i-a dat drumul.
-Juugo,sa o duci in camera ei si sa ai grija sa fie legata bine.Asta,daca nu vrei sa fi tu cel care o pateste data viitoare.
Portocaliul a aprobat din cap,luand-o mai apoi pe adolescenta de brat.Karin s-a ocupat de colegul ei,ducandu-l intr-o alta incapere.Ramas singur,Sasuke si-a dus palma la obraz.Cu siguranta ca fata era mult mai puternica...si mai curajoasa.
In Konoha,toti chunini se antrenau.Stiau foarte bine de misiunea ce avea sa li se dea,asa ca era necesar sa aiba o pregatire cat mai buna.Fiecare echipa se antrena alaturi de sensei-ul care o conducea.Naruto era singurul ce prefera sa faca acest lucru singur.Se simtea mult mai bine.Tehnica lui era pe punctul sa fie dusa la bun sfarsit.
-"Acum o sa reusesc".Gandeste acesta intinzand palmele.
Doua mingii de chakra au inceput sa se adune,avand culorile diferite.Brusc,acesta si-a unit palmele,creeand o singura minge albastra,in centrul careia se rotea alta,de culoare portocalie.
-Duo-Rasengan!
Acesta a lovit stanca din fata lui,reusind sa creeze o gaura de-a dreptul uriasa.Epuizat,dar mai ales fericit ca a reusit,blondul a cazut in genunchi.
-Sakura....pregateste-te.Vin dupa tine.


RE: Naruto Fic - Lye - 19-12-2008

Sakura este uimita

Intr-o camera mare,luminata de zeci de lumanari,Sasuke statea intins pe un pat.Pentru prima oara,in ochii lui nu mai era activat Sharingan-ul.Isi tinea mainile sub cap,gandindu-se.Usor,isi atingea obrazul lovit de Sakura.Cu siguranta era alta fata.Nu mai ramasese nimic din acea copila lipsita de putere si curaj.Ochii ei verzi nu exprimau teama,nici chiar atunci cand intalnea Sharingan-ul tanarului.Daca in urma cu trei ani ar fi putut jura ca Sakura nu va fi decat o fata lipsita de aparare,acum nu mai era sigur de acest lucru.Brusc,in usa s-au auzit cateva batai.Karin a pasit usor,tinand capul in jos.
-Suigetsu se simte rau...si ma gandeam sa ii spun femeii sa il vindece.
-Pentru asta imi deranjezi somnul?Nu are decat sa moara.Asa ii trebuie pentru ca a indraznit sa nu imi asculte ordinele.
-Sasuke,dar nu el este vinovat.Ea e de vina...a stiut cum sa il pacaleasca si sa scape.Nu i-a pasat decat de libertatea ei.
Brunetul s-a ridicat de pe pat,apropiindu-se de bruneta.Aceasta s-a dat cativa pasi in spate,lovindu-se de zidul rece si asupru.Adolescentul si-a pus o mana langa capul ei,in timp ce cu cealalta a apucat-o de barbie,ridicandu-i capul.Bruneta simtea cum obrajii i se incalzesc,in timp ce capatau o culoare rosiatica.
-Ti-am mai spus sa nu comentezi.Dar de data asta iti dau dreptate.O poti lua pe Sakura din camera ei sa-l vindece.
Fata simtea respiratia fierbinte a brunetului din ce in ce mai aproape de buzele ei.Insa brusc,acesta a disparut intr-un vartej de flacari.Ramasa singura,Karin a cazut in genunchi,tragand aer adanc in piept.Era pentru prima oara cand Sasuke se apropia asa tare de ea.Oare incepea sa o iubeasca?Oricare ar fi fost motivul,tanara era deosebit de fericita.
In incaperea unde era tinuta prizoniera,Sakura incerca sa se elibereze.Stia ca in orice moment Juugo putea sa intra,insa nu ii pasa.Vroia cu orice chip sa scape din acel loc si sa se reintoarca in Konoha.Presimtea ca Naruto nu va mai intarzia mult...si va venii sa o salveze.Tocmai asta vroia sa evite.Nu ar fi vrut ca acesta sa se lupte din nou cu Sasuke.Cu siguranta ca nu ar fi suportat sa il stie ranit...sau mai rau:mort.Asa ca cel mai bine era sa evadeze.Dar cum putea face asta cand brunetul parea sa fie omniprezent?Brusc,usa s-a deschis la perete,facandu-si aparitia Karin.Aceasta a apucat-o pe fata de par,ridicandu-i capul.
-O sa mergi cu mine,sa il vindeci pe Suigetsu.Si nu incerca sa faci vre-un truc.Nu va fi bine,pentru tine.
Rozalia a aprobat din cap,ridicandu-se de pe podeaua din piatra.Bruneta a luat-o de brat,parasind impreuna incaperea.In timp ce mergea,adolescenta a observat ca tanara din spatele ei era deosebit de fericita.Nu stia de ce,insa vroia sa afle care e motivul.
-Pot sa stiu motivul pentru care ai zambetul acela tampit pe fata?
- Asteptam sa ma intrebi asta.Sti...Sasuke a fost pe punctul sa ma sarute.Nu ti se pare minunat?Oh...dar stai.Lui niciodata nu i-a pasat de tine.
Auzind acest lucru,Sakura s-a oprit din drum.A simtit cum picioarele i se inmoaie.Stia de ce are sentimentul ala.Era geloasa pe tanara ce o tinea captiva.Nevrand sa trezeasca suspiciuni,adolescenta a ridicat din spranceana.Chipul ei era la fel de calm ca inainte,chiar daca,pe interior fierbea.Cele doua s-au oprit in fata unei usi.Karin a deschis,impingand-o pe rozalie in interior.
-Te las singura.Incearca sa nu evadezi.
Pentru un moment,Sakura asta a vrut sa faca.Insa Suigetsu arata mult prea rau.Intr-un fel,ii era mila de el.Era vina ei ca a fost ranit.Cu miscari usoare,s-a asezat langa el,in timp ce palma ii era inconjurata de chakra verde.Ii atingea ranile,reusind sa le vindece.Dupa cateva minute,tanarul cu parul alb a deschis ochii.
-Esti bine acum...
-M-ai vindecat dupa ce eram pe punctul sa fiu ucis din cauza ta.
-Te rog sa ma ajuti.Esti singurul pe care pot conta.Trebuie sa fug de aici.Sunt sigura ca Naruto o sa vina si...
-Si daca vine Naruto,ce se intampla?
Auzind acea voce rece,copila a simtit cum sangele ii ingheata in vene.O singura persoana vorbea cu atata raceala.Din intuneric si-a facut aparitia Sasuke,care a luat-o pe fata de brat,ridicand-o de pe podea.Aceasta il privea speriata,incercand sa isi opreasca tremuratul trupului.Insa ii era aproape imposibil sa faca acesat lucru.
-O sa vina,nu-i asa?Eram sigur ca ratatul ala nu se va lasa pana ce nu il voi ucide.Trebuia sa fac asta cand am avut ocazia.
-Niciodata nu il vei ucide.Chiar daca se comporta imatur,este cel mai puternic chunin al Konohai.Mandria Satului Ascuns intre Frunze.
Auzind acest lucru,Sasuke a izbit-o pe Sakura de zidul aflat in spatele ei,apucand-o de obraji.Brusc,acesta i-a cuprins buzele intr-un sarut apasat,reusind sa o i-a in surprindere pe adolescenta,ce nu stia cum sa reactioneze.Era prima oara cand il vedea pe Sasuke facand asta.Insa ceea ce nu stia era ca usa a fost lasata deschisa si Karin vedea totul.