Animezup - forum manga si anime
Top 9 useri - Versiune listare

+- Animezup - forum manga si anime (https://www.animezup.com/forum)
+-- Forum: Animezup area (https://www.animezup.com/forum/Forum-Animezup-area)
+--- Forum: Cafenea (https://www.animezup.com/forum/Forum-Cafenea)
+---- Forum: Spam Alley (https://www.animezup.com/forum/Forum-Spam-Alley)
+---- Subiect: Top 9 useri (/Thread-Top-9-useri)

Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18


RE: Top 9 useri - SnowFlake. - 17-10-2010

1. Berry - pentru ca o iubesc si e colega mea preferata si ma intelege foarte bine , chiar daca nu e de acord cu tot ce fac sau o mai enervez , eu tot o iubesc 65.
2. Abbeh. - pentru ca e surioara mea pe 'zup si o ador <3.
3. Godz - cum sa-l uit eu pe sotiorul meu scump ?21
4. Wanna - pur si simplu.
5. Love_Neji_Forever - pentru ca e colega Oanei :]] si e de treaba.
6. Obsession - chiar daca ma mai enerveaza ea cateodata si imi vine sa o strang de gat.
7. Big Bang - pentru ca adora BB. ca si mine si e o scumpa.
8. Kai .__. - ca asa vreau xDDDDD.



RE: Top 9 useri - aka yuki - 17-10-2010

1.Tan
2.Teh
3.Cata
4.Obsession
5.ZuZu
6.Ab
7.Miss Serenity
8.Yaoi Queen
9.Unia

da deci i-am enumerat pe cei de m-ai sus pentru ca mi se par draguti,haiosi si prietenosihug


RE: Top 9 useri - yaoi maniac - 17-10-2010

Sper sa nu supere pe nimeni ordinea... orcum nu am multi prieteni pe Zup.

BLforever.
Ea e "mami" meu. Ma iubeste o iubesc, dragoste la al doilea comment. O persoana cu simtul omorului, ce nu tine cont de varsta, ce vrea sa te ajute, care are o minte la fel de perversa ca a mea, doar e "mami". Inspira incredere, pare dura, insa e cea mai adorabilaaa, scumpaa, dragalasaa, intersantaa persoana cu care poti vorbi despre violuri. O_o A trecut prin multe in viata, insa poate face o persoana sa se simta de parca ar vorbi cu un membru al familiei sau cu o persoana de o cunosti inca din copilarie. Nu ma crede o ciudata, emo, si chiar zambesc cand vorbesc cu ea. Radeam cand simteam cum ma adanceam intr-o stare de melancolie, as vrea s-o am ca sora, sa nu o dezamagesc, sa o strang mereu in brate si sa ii sterg lacrimile, sa ii spun ca voi fii langa ea si ca totul o sa ia sfarsit.

Era sa uit... de Zuzu.
E Zuzu meu nebun, ne distram, ne alintam in cele mai "frumoase moduri" de la parasuta la cur*a. Sunt mai enervanta si imi place s-o scot din sarite, iar ea pe mine. Vobream non-stop, si inca o facem, e atat de copilaroasa, si o indragesc. Imi vine sa o pap, sa ii pun o cireasa in cap si s-o duc sa ne luam de manelari de pe strada. Cine sa n-o indrageasca? Cine n-o poate iubi? E ca o papusa din vitrina ce te indeamna s-o pastrezi langa tine toataa viata. Deschidem cele mai amuzante si nebunestite/tampite subiecte, de la extraterestri la violuri si inapoi la alte bazaconii. Timpul trece atat de repede cand intri in convesatie cu ea... pare atat de... saritoare, gata sa te faca sa iti smulgi parul din cap, cele mai bune calitati ale ei. XD E atat de kawaii, nu poti sa nu faci pe nebuna [ cel putin eu ] cand esti in preajma ei si sa vrei s-o vezi cum rade. Stiu ca razi! Stiu! Chiar acum in fata monitorului!! E o fata de nota zece, o cunosc de mai mult decat "mami" insa... ce sa-i faci. =]]

Rose_light [ i'am uitat nick-ul ]
Capsiunica mea.
E atat de dulce, iti vine sa o papi cu tot cu penele ei rebele. Iti intra pe sub-piele si nu mai iese de acolo, vorbesti si vorbesti, pana iti dai seama ca nu mai ai ce vorbi si totusi continui pana iti epuizezi si ultimul neuron. Ass scriee cat de mult o iubessc... insa acum pe la zece noaptea ideeile ma parasesc. Mereu trebuie sa ne prostim noi doua, sa facem noi vreo trasnaie ca sa radem in hohote. E atat de ... imi vine sa o strang in brate pana o omor, apoi s-o pun pe perete ca pe un tablou, iar de fiecare data cand m'as uita la ea as stii cat de mult ne iubim.
Nu mai vorbim noi atat de mult, in ultima vreme, scoala nea ocupat acest drept. Insa, dragostea nu s-a pierdut, ea este inca in aer si ne uneste pe mine si capsiunica aia mica ce pariu va avea numai vise frumoase si dulci ca ea in aceasta seara.


Acum... pam pam! Critica mami.
Noesis

Ce pot zice? E o critica mica si dragalasa ce nu se teme sa dea unul dintre cele mai dure commenturi. Vrea sa ajute, si ne iubim. E ceea ce conteaza, e big my sys asa ca trebuie sa aiba grija de mine, iar daca nu are, am eu s-o omor! Tot cu ea... aberez, ca intotdeauna, scot cele mai mari aiureli pe gura, cum le prind asa le zic. Cum sa te plictisesti cu ea? Cand am postat la nou veniti' am stiu ca o sa fim prietene dupa primele hug-uri, am stiut ca soarta vrea sa fim impreuna. Iar daca soarta nu vrea o omor si pe ea! Oare se poate? O_o
Deci... si ea e prea cute ca sa nu zici ca o iubesti mai mult decat iubesti sa lenevesti. XD
As mai avea de scris... insa, incerc sa ma grabesc ca am cam trecut limita de stat pe net. [ familia asta ]

Artist

Nu ne intelegeam noi, schimbam o vorba-doua. Insa atunci cand i-a fost sters contul am simtit un sentiment de regret, si am intrat in vorba, am vazut ce fata de treaba si de gasca este. Apoi am inceput sa ma compor ca "eu" o fata nebuna, care abereaza, ce scoate mereu numai prosti pe gura, iar pe ea nu a deranjat-o acest lucru si ne-am zis "te iubesc" si acum am ajuns sa nu ii mai pot da drumul. Ea este [ ca multi alti ] in inima mea, stand acolo si vazand la ce prostii ma gandesc. Inainte nu aveam o parere anume acum daca cineva ma intrebare cine e artist sigur i'as zice ca e o fata super ok ce poate sa fie mai frumoasa si draguta ca o seara instelata. [ am uitat sa sprecizez ca o admir ca tine atat de mult la Zup. 10 ]

feeting ray

Aveam impresia ca e baiat, nu stiu de ce. Mi se parea atat de dura, am inceput sa intram in vorba, printr-o minune, si ne-am inteles, nu o deranjeaza ca ii spun unele apelative de zici ca sunt manelar si vorbesc cu iubitama' O_o. Nu. Chiar nu o deranjeaza- sau nu am vazut eu asta.
Este o persoana deschisa, pusa pe taclare. Si pe ea o iubesc, iar ea pe mine, cred, sper. Nu vreau ca ei sa ii fac o caracterizare mai mica insa cred ca nu conteaza atat de mult. 10
Estee dea dreptul un inger ce vrea sa te salveze de pe insula lenevitului in pat. [ ideeile mele =.= ]


Era sa uitt!

Dizzy [ sau asa ceva ]
Ma inteleg cu ea ca si cu Zuzu. Doua nebune o singura planeta, o ecuatie cu eroare.

Mai sunt cateva persoane, insa, acum nu pot sa ii caracterizez pe toti.

Edit:

Alysu [ sper ca i'am scris bine nick-ul ]

Ne intelegem, nu ne cunoastem cine stie ce... Insa e o fata super cute, o persoana comunicativa cu care poti deschide subiecte destul de interesante. Cu care pot vorbi deschis despre viata mea - fara ami cereo miee de scuze. O fata super nemaipomenita. Sper sa aiba o parere buna despre mine... de parca ar conta 78 . E atat de talentata la GFX si chiar ma bucur ca inca nu ma injurat 4 . Ca orcare alt membru indragit de mine de pe Zup [ mai multii ] are un loc special in inima mea, chiar daca e doar un forum virtual unde iti omori timpul. 10

Acadea 3= [ nici acest nick nu il stiu 24) ]

Cam toti care au fost numiti mai sus nu le stiu numele, varstele dar totusi ne iubim .___.
E draguta... super ok. Chiar ii multumesc ca ma suporta, inseamna mult pentru mine, sper sa poate sa ma accepte asa cum sunt eu. Sper. [ 20 stiu ca n-o s-o faca ]
Ca la multi altii ce au fost zisi simt cam acelasi lucru [ fiecare e special in felul lor iar asta indragesc cel mai mult ] . Acum nu vreau sa scriu unele propiziti ce au fost deja scrise, sa se inteleaga de la sine ca pe toti ii iubesc. [ exceptii, logic! ]

Acum, nu conteaza ordinea in care au fost pusi, ci ce au in interior. :X:X


RE: Top 9 useri - Lia - 17-10-2010

1. Byby/ Rheea/ Eirenne -> pentru ca e speciala mea cu juma' de creier si o data si juma' de cur 65. Joking, she's my dear lovely wife 5.
2. Flaw -> cred ca ne cunoastem dinainte sa o stiu chiar si pe rautatea de Byby >.>.
3. Tan -> ma face sa rad.
4. Shuu -> vorbim chiar de nu foarte multa vreme, care totusi e ceva timp. E adorabila ^^.
5. gez23 -> criticul meu personal la GFX 21.
6. dark_anime -> omege, era sa o uit pe darky. Fiindca e din Brasov si ma tavaleam pe jos cu ea de ras.
7. Tox -> evident, tot din Brasov 21, dar mai ales fiindca ii cunoaste pe cei din Secta si e din Saguna <3
8. Byby
9. Byby

si evident,

10. Byby

Oameni buni, acestea nu's nici pe departe motivele, dar mi-e lene la ora asta si matematica a scos orice urma de creativitate din mine 21. Poate voi reveni cu o editare 65.


RE: Top 9 useri - Abbeh. - 18-10-2010

Apăruşi şi eu.

1. Hanako a.k.a Ale. Ea e prima fată pe care-am cunoscut-o pe Zup şi pot spune c-o ador. Ea m-a iubit şi când eram analfabetă, şi când nu ştiam să scriu, când eram o ciudată şi aveam idei fixe; cu alte cuvinte ea m-a iubit mereu. M-a susţinut şi m-a ajutat să evoluez şi ne înţelegem tot mai bine pe zi ce trece. E clar, unică.

2. Am rămas fără nume a.k.a Naty. Pe ea am cunoscut-o din greşeală şi chiar o iubesc. E atât de ... genială. Deşi se subestimează enorm, mă încurajează pe mine mult, chiar prea mult; şi consider că ar trebui să-i mulţumesc pentru asta.

3. Snowy a.k.a Alexa. Pentru că pur şi simplu o ador; pe ea şi felul ei de-a fi. N-o ştiu de mult timp, dar parcă aş cunoaşte-o de viaţă.

4. A'Svear. Pentru că deşi nu am mai vorbit în ultimul timp ea rămâne o fată 'foarte tare, frate'. M-a lăudat şi când nu meritam plus că e şi destul de modestă.

5. Kai ._. . Ea e pur şi simplu Fluffeh, care-mi tot repetă că mă iubeşte şi pe care o apreciez enorm. M-a ajutat cu o temă kilometrică, sau mai bine spus mi-a 'dictat' tot şi datorită ei am împuşcat un zece.

6. Luli. Ea e... o zăpăcită. Îmi amintesc şi-acum ce m-am amuzat când a replicat destul de calmă "Ce papucii mei roz şi pufoşi!". M-a amuzat atunci îngrozitor, plus că e o fată a-ntâia.

7. History. Ea e 'mami', sau 'tati', nici eu nu mai ştiu : )). Oricum, mă bucur c-am cunocut-o, mă susţine în toate răhăţişurile pe care le fac.

8. Shanny. Ea e fata cu care pot vorbi despre absolut orice; desigur, asta include şi nişte porţii extra de râs. E magnifică. : ))

9. Better Off Alone, Sephorra. Ele două nu se află pe locul nouă; desigur, nimeni nu se află mai jos de primul loc dar i-am numerotat după cum mi-au venit în cap. Eniuei.
BoA e o scumpă, şi la propriu şi la figurat. Îmi place enorm cum scrie, deşi e extrem de modestă.
Seph e o 'super fată'. E singura de pe Zup cu care am reuşit să mă văd în real life şi regret că a stat aşa de puţin; or fi fost câteva ore dar mie nu mi-au ajuns, nu ne mai stăteau gurile. : ))



RE: Top 9 useri - Triangle - 18-10-2010

1. Wunderbar, Lynn. N-am putut sa aleg dintre astea doua pentru ca ma inteleg bine cu ambele. Cu Deadly imi exersez sarcasmul si ne distram copios, mai ales pe seama altora. E my bitchy duda si o sa o bantui la Nijikon. Cu Lynn am ajuns sa numar zilele pana la Niji, unde probabil o sa radem una de alta, mai ales ca am obiceiul sa rad din orice XD.

2. Kashmir. Ne cunoastem de pe Animax, unde ne strangeam pe conferinte virtuale si planificam cate un troll pe ici pe colo 21. Acuma dadui si pe zup de el.

3. Lorreh. Mereu ma face sa rad si avem cam aceleasi gusturi in privinta baietilor XD.

4. Mimi, Luli, Nya. Cu astea 3 chiar am ras la meeting-ul ala. Nya a zis ca nu se lasa pana nu-mi da un warn (Ha ha ha)

5. Necro. Si cu duda asta ma stiu de pe Animax. Abia astept sa o vad la Niji >:3

6. Reveuse, ~Light~. Ma bucurai sa le vad si pe ele p'aci. Sunt puicile mele preferate <3.

7. Horia K/ Grimm. Cu dudul asta o sa ma vad la Niji (adica nu scapa de mine pana nu-l trag de obraji si ma mandresc cu inaltimea mea >:3). Tre' sa-mi faca cinste cu niste bere.

8. Bing Bang. Maimuta asta ma omoara cateodata cu perlele pe care le scoate 21

9. Nu-mi amintesc inca.


RE: Top 9 useri - HanniGram - 19-10-2010

1.Obsession.Ea este fiica mea cea draga,minunata si are multe calitati ce nu pot fi exprimate prin grai.Ea este ca un crin de aur care asteapta o raza de soare sa-l de3schida,ca un inger care inca nu si-a intins aripile pentru a zbura.Toate acestea datorita parerii lumii despre ea.Raniile ei se vindeca greu,dar este puternica si de neoprit in ceea ce face.Suntem extrem de asemanatore in multe aspecte,ceea ce ne face sa ne dorim sa fim o familie,insa din pacate nu afost sa fie.Ea are nevoie de protectie materna,nu exagerata,de iubire si intelegere.Eu o iubesc foarte mult,nici nu pot sa ma exprim in cuvinte...dar o sa ma opun si o sa-i infrunt pe oamenii care o ranesc.Sper din suflet sa se deschida,sa zboare,dar pana atunci eu o voi ajuta.hug

2.Frozen Soul.Sora mea draga care imi daruieste un nou unghi vietii.Imi place sa discut cu ea orice,sa radem impreuna si sa ne ajutam reciproc.Din pacate am facut cateva greseli fata de ea,dar m-a iertat imediat.Este un suflet magnific,care vrea sa ajute,dar cateodata este in conflict cu sora sa sau o umbra de tristete o tintuieste.Eu imi doresc nespus de mult s-o ajut si sa o fac sa-si descopere calitatiile,asa cum ea m-a ajutat pe mine.Nu am cuvinte de otrava la adresa ei,pentru ca este pura.

3.Godz.Partenera mea de cucerit lumea cu rime supreme,coliva si tort.Este o persoana formidabila cu care poti sa te prostesti pana lesini de ras.Facem rime supreme,mergem prin Carpati unde ma mananca ursii si alte peripetii unice si tentante.De cand am intalnit-o pe chat,nu mi-a mai fost teama sa aberez.Imi asculta ofurile,dar si gandurile malefice,ce sa mai spun!Este tot timpul langa minehug

4.Oxana.Ne-am cunoscut acum 2 ani(sau cam asa ceva)cand ea scria la un Gravitation fic.Eu fiind obsedata,i-am luat id-ul si am inceput sa-i spun continuarea din punctul meu de vedere.Ea a fost de acord si a scris,insa din pacate a renuntat.De atunci am devenit fooarte apropriate.Amandoua suntem obsedate de yaoi,facem ficuri,dar ne este lene sa le scriem si alte lucruri.A fost singura persoana in perioada aceea care a fost langa mine,pentru ca eu eram retrasa.Mi-a ascultat toate ficurile si le-a trait impreuna cu mine.Chiar daca a trecut prin momente extrem de grele,am incercat s-o inveselesc.Din pacate acum nu prea mai vorbim...insa am ramas prietene bune.

5.Akadella.Partenera mea de fic.Este o persoana super de treaba,amuzanta creativa.In ultimul timp n-am mai vorbit(din pacate),dar eu o sa astept un semn de viata.^_^

Cam atatia imi vin in minte momentan,insa inca nu am trecut de starea de retragere si chiar daca m-am imprietenit cu cineva,inca am acel sentiment de retinere.T_T


RE: Top 9 useri - yaoi maniac - 19-10-2010

Mai am un top. 24)
Dau imediat un edit ca la celalant commnet aici. Am uitat sa scriu o persoanaaa superr speciala pentru mine, de care inima mea nu vrea sa se mai desparta. Revin imediat cu un edit. [ daca nu, inseamna ca m-am pierdut in versurile de la " soom " ]

Kai.___.
Cum cu ea ma cunosc inca din clasa intai, imi e cea mai buna prietena... Care a fost langa mine cand plangeam, care ma strangea de mana si spunea ca sunt speciala. Mereu ma incuraja sa termin ce am facut, imi spunea ca am talent, si intotdeauna imi dadea vreo palma cand ziceam ca sunt urata si grasa. Radem impreuna, mereu vorbim, avem certurile noastre... insa ... asta e, nimeni si nimic nu e perfect. Prietenia noastra inseamna mult si am incercat sa o pastram. Atunci cand sufeream ea imi spunea ca ... e in rai si ca ma pazeste. Mereu gata sa imi ridice moralul, sa ma faca sa zambesc, sa privesc partea plina a paharului. Ea este mai curajoasa si ma inspira, imi place sa ma comport ca un copil mic in grija mami ei. O consider ca o mama, o sora, cineva important in viitorul meu. Am facut promisiuni care mai de care mai banale, sper ca intr-o zi sa le putem pune in aplicare. Pot spune ca ea este ingerul meu pazitor din umbra. Uneori imi dau seama ca dupa acel eveniment din viata mea a adus si lucruri bune nu doar tristete si neintelegere, a adus-o pe ea. Intotdeauna o astept dimineata sa vina doar ca sa stiu ca ea e langa mine, imi place sa ii impartasesc dragostea mea oriunde si orcand chiar daca multi ne cred "lesbi" - n'au ce face. Ea imi era alaturi si cea care imi insenina ziua, de aceaia o iubesc atat de mult, findca ma accepta asa cum sunt si imi vrea doar binele. [ nu am puso prima findca... na' ... eu deja stiu cat de mult inseamna pentru mine, dar findca era cam suparata ca pe alti iam specizat si pe ea nu, a trebuit sa scriu neaparat aici, orcum aveam de gand .__. ]

.B!g BaNg~
O cunosc doar de o zi, nu am vorbit cine stie ce. Ne-am chinuit ingrozitor sa ne bagam in lista pe mess, si totusi am reusit. E o fata de gasca, amuzanta, care se prinde de umorul meu. Chiar imi place de ea [ in sens de amica ] , cred ca multi o indragesc pe Zup. Cine nu ar putea? Doar e o scumpa - parerea mea. Cam scurta aceasta "caracterizare" dar poate peste doua-trei zile o sa pot vorbi mai mult pe ea astfel creandu-mi o parere "solida".

Berry
Prietenoasa, draguta, imi e simpatica. Cu simtul umorului, care isi iubeste prieteni. Imi este draga, ca orce alt membru Zup, credeam ca nu o sa vrea sa vorbeasca cu mine findca nu eram si eu in Ffs sau altele, insa, chiar e o companie buna. Mi-a ascultat aberatiile - spre mirarea mea. E ok.

Wanna
Super cute, kawaii. O scumpete mica, e super comunicativa, se vede ca stie cum sa se faca placuta. Si ea are un loc special, toti aveti. E o fire deschisa, insa uneori mi se pare mai timida. Dar nu ma intrece pe mine. ; )) Orcum, ai treispe' ani, ce mare esti. O_o


DeDal
O scumpa. O iubescc!! Iar ea pe mine! Ne intelegem de minune, e o fata super de treaba cu care poti vorbi deschis fara ati fie teama de ceva. Poti sa o consideri o parte din tine dupa ce ajungi s-o cunosti mai bine. I loveee youu!!

⋆©¡ℇ⌊⋆
Daca Light e capsiunica mea ea este glazura cu ciocolata. : X : X : X

Serqet
O fata extrem de draguta. Am vorbit si inca o facem, cred ca viata ei nu a fost asa de usoara. E o fire ce ma face sa zambesc, e mai mare, si gandeste "diferit"... [ intr-un stil bun ] e draguta cu mine. Si sta sa imi explice cat sa pot intelege si eu ceva. Ma ajuta cu ce poate [ nelamuriri, sfaturi, etc... ] , chiar e o prietena buna. Si pe ea [ va dati deja seama ] o iubescc!!

Eu
Ma iubesc foarte mult, toti o stiu!

Si din nou eu.


RE: Top 9 useri - Wunderbar - 03-02-2011

1. Wunderbar.
2. Ubermeusch
3. TheAshBringer
4. BluffMe
5. Notbluff
6. Bluffer
7. Guess Who
8. The Who
9. Blackmetalistkrieg

Pfff, only 9.... haida' bre ca mai aveam!


RE: Top 9 useri - Daria v2 - 03-02-2011

Trec si eu pe aici 65.

Locul 1 . Acest loc este ocupat de inegalabila Pookie . [ am pus-o prima pentru ca stiu ca daca nu o facem ma decapita -.- ]

Locul 1. Snowy la putere ! Ce stiti voi b-)

Locul 1. Soph cea intarziata , de la care scot un coment din Pasti in Pasti .

Locul 1. Kayla , cum sa nu o pun pe ea ?

Locul 1. Zuza care este o zuza printre zuze.

Locul 1. Agg. cea cu iubirea mea, Enter 9

Locul 1. Ang. cu armata ei de furnici.

Locul 1. Rose , este adorabila.

Locul 1. Hachiko! Iubirea mea! Febletea mea!

Edit. Daca ma gandesc mai bine toate sunteti pe Locul 1. Nu pot sa aleg hug