Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Inuyasha music!
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.

Yanagisawa Hanako

Aici puteti sa spuneti care este melodia voastra preferata din animeul Inuyasha si care nu va place.

Incep eu:
-melodiile favorite: Namie Amuro-Four Seasons si Come; Hitomi Shimatani-Angelus; Dream-My will; Takcey and Tsubasa-One day one dream; DAI-Shinjitsu no uta;-toate acestea mi se par k se potrivesc pentru anime, iar videoclipurile lor sunt bine relizate si de asemenea se potrivesc cu muzica.
-muzica cea mai nereusita mi se pare Owarinai Yume -deloc frumoasa si videoclipul e copilaros.

Daca va vin in minte si alte comentarii privind coloana sonora a animeului, postati-le aici.
Acum si parerile voastre:
Sincer ca toate cele precizate singura sa zicem care ar fi pe ultimul loc la melodii ar fi intradevar Owarinai Yume , restul sunt destul de superbe. Mie imi place foarte mult melodia Every Heart si deasemenea si cantareata Boa, Dream - my will deasemenea.

Stiu ca ma amuza inceputul episoadelor la prima serie cu melodia Change the World . Copilaroasa melodia dar si foarte frumoasa. Deoarece restul melodiilor care imi plac s-au precizat deja nu mai are rost sa le scriu.
Sincer sa fiu mie imi plac toate nu pot spune ca exista o melodie care sa nu-mi placa.Melodia mea preferata este Hanyou-InuYasha.Nu stiu sigur daca acesta este numele original dar eu sub numele acesta am gasit-o.In concluzie toate melodiile mi-au placut foarte mult si anime-ul desigur Smile