Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Top 5 anime
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

Shany

1.slayers- mi se pare ca intr-un fel combina tot ce-are mai frumos genul fantasy
2. Inuyasha- poveste medievala si ne
3. Kaleido Star- mi s-a parut mai deosebit
4. FullMetal Alchimist- desi la inceput nu-l sufeream
5. Lost Universe- o comedie totala

Mishoo Man

1!!!Dragon Ball....e inegalabil...cine nu l-a vazut ar face bine sa-l vada.....de la animeul asta au aparut astea mai noi....dupa parerea mea, Dragon Ball(DB,DBZ si DB GT) reprezinta un fel de zeu al animeurilor:X:X
2.Samurai X
3. Yu Yu Hakusho
4.Pokemon
5.Inuyasha
...ca sunt si altele care poate pot fi puse pe aceleasi pozitii,n-am nimic de zis....dar pe primul loc ramane intotdeauna Dragon Ball...indiferent ce ar zice cineva nu poate sa nege pozitia de lider a anime-ului Dragon Ball
1. Nana - desi sfarsitul nu a fost cel asteptat de mine , imi pare un anime reusit care prezinta o poveste realista , emotionanta si care intr-o anumita masura ti-ar putea da o lectie de viata.
2. Vampire Knight - vampiri , aer misterios , romantic spun totul ^^ [ desi again the end sucks ]
3. Death Note - suspans , suspans , suspans , situatii limita ,logica , urmari neasteptate
4. Claymore - putin dezamagita insa per total e un anime bun ^^
5. Bleach

Santouryuu

1.One Piece- all in one comedie ,actiune ,aventura etc.
2.Hajime no Ippo-un anime despre box foarte interesant
3.Hunter x Hunter-se aseamana cu Yuyu Hakusho
4.Black Lagoon-destul de interesant genul DMC
5.Ragnarok The Animation- acest anime mia placut foarte mult , la inceput singurul motiv pentru care mam uitat a fost ca acest anime este facut dupa un joc MMO-RPG Ragnarok .
Sa vedem ...
1. Vampire Knight - 8 8 Cum sa nu imi placa ? I so like the story and also Zero-kun . Si pe deasupra imi plac si vampirii .
2. Fruits Basket - Eh , mi-a placut ce pot spune .
3. Nana - E cea mai romantica si speciala poveste pe care am vazut-o .
4. Claymore - Ah , n-am cuvinte . Mi-a placut enorm de mult .
5. Death Note - si filmul si animeul sunt foarte reusite ...


Cam atat ...
so let's see:

1 Bleach(stak, kyoraku, ukitake, urahara halibel si youroichi rulz)

2 One Piece(la inceput ziceam wtf, omfg ce grafica cretina...si am zis ca numa uit22 da m-a tot stresat cineva(pruna) sa ma uit si acum is... addicted(luffy, zoro, ace, shanks, robin, nami, lucci rulz:X)

3 Yami no Matusei( nu siu cati dintre voi l-ati vazut...are o tenta yaoi insa asta e pe planul 2, animeul este foarte bun datorita personajului muraki care e un personaj foarte complex)

4. Naruto....well imi placea candva...acum filerele au devenit stresante

5. Death Note...hellaaaau cum sa nu iti placa death note(numai lu pruna nu ii place) e genial batalia dintre 2 genii <3

cam ceva in genu4
1.Bleach-un anime genial dupa parerea mea.M-a impresionat mult poveste lui Ichigo,plus ca animeul e foarte funny.
2.Elfen Lied-saraca Nyu,are doua personalitati si mereu ucide oameni.Cam sangeros animeul dar a fost foarte fain.La doar 14 ep m-a impresionat
3.Special A-well,imi place mult de Kei si de Hikari,cum se intrec ei si cum devin ei iubiti.Este chiar culmea cum de mereu Akira arunca lucruri in Tadashi,cum Megumi nu vorbeste,iar Jun devine baiatul fermecator ce o cucereste pe Sakura.Amuzant anime,si in acelasi timp romantic.
4.Kaleido Star-pai m-a facut sa imi doresc sa fiu o acrobata adevarata.Mia- placut mult de caracterul Sorei.
5.ouran high school host club-e asa de funny.Hiruhi e o scumpa,iar Tamaki e foarte dragut.Cel mai mult mi-au placut fratii gemeni,Kaoru si Hikari.Asa de amuzanti si frumosi.Animeul asta imi place foarte,foarte mult!

Dark Maiden

1. Blood+ (actiune, un pic horro..)
2. Nana (muzica, comedie, suspans si dragoste..love it)
3. Paradise Kiss(o alta capodopera a lui Ai Yazawa...)
4. Jigoku Shoujo(animeul asta nu se uita...iti ramen in suflet)
5. Gravitation(muzica, comedie, dar mai importanta este actiunea super)
1. Vampire Knight - nu credeam sa gasesc un anime care sa detroneze Bleach, dar VK se pare ca a cam reusit oarecum. E pur si simplu superb...
2. Bleach - imposibil sa nu-ti placa Bleach. Storyline perfect, caractere de tot felul, fiecare avand propria poveste, fiecare deosebit de interesanta. E superba imbinarea dintre povestile individuale si main storyline-ul anime-ului. (PS: Ulquiorra rullz!)
3. Naruto - primul anime care m-a facut sa continui sa caut altele. Shikamaru deffinetly my fav!
4. Death Note - clar cea mai originala poveste. Ma gandeam totusi ca se va termina altfel... 2
5. Special A - funny, worth watching!
1) Full Metal Alchemist - un anime superb la care m-am uitat cu drag si pe care mi-ar place sa il revad oricand. Mi-a placut ideea, mi-a placut felul in care a fost transpusa. Coloana sonora impecabila la fel si caracterul personajelor. Am vazut si filmul care pot spune ca a meritat. Personajele foarte dragute, mai ales Ed si Roy.

2) Bogura ga Ita - un anime pentru care nu am decat cuvinte de lauda.

3) Kaleido Star - unul din primele mele anime vazute, anime-ul dupa care am facut un fic, anime-ul care probabil o sa mi-l amintesc mereu pentru ideea si pentru simplitatea lui.

4) Naruto - pentru ca merita si imi place.

5)YYH - singurul anime care am avut rabdarea sa il revad de aproximativ 7 ori si inca nu m-am plictisit, chiar daca am invatat replicile personajelor si stiu ce se va intampla in fiecare episod.




Ja ne...
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17