Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Seandreea's Stuff
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2
Postez si eu ceva desene in speranta ca va plac. Astept insa si critici, asa ca nu va sfiiti 10

Inainte de toate insa mentionez ca am postez majoritatea desenelor pe deviantART: http://seandreea.deviantart.com

Okey, so, cele care imi plac cel mai mult:
http://seandreea.deviantart.com/art/Thin...e-57419401
http://seandreea.deviantart.com/art/Thin...y-71088857
http://seandreea.deviantart.com/art/Eleg...l-71502710
http://seandreea.deviantart.com/art/on-t...r-74609191 (just to be safe - a little skin showing. Nu e ecchi, nu am avut nici pe departe aceasta intentie cu desenul asta)
[Imagine: scan0005cg3.th.jpg]
[Imagine: marutradefm2.th.png]
[Imagine: fairyja8.th.png]
Pai ce pot zice despre desenele tale decat ca sunt foarte reusite ^^

La asta sunt ceva probleme cu crestetul . Parul trebuia sa fie mai 'cu volum' sa para mai normal .

Aici gatul mi se pare prea gros...

In rest ai felicitarile mele ,nu vad greseli de proportii sau altceva! Si pentru ca stiu ca folosesti tableta grafica ,te pot intreba ceva? De unde ai luat-o? ca eu nu gasesc nici online in Romania s-o cumpar T.T
Multumesc pentru comentariu, Shiva si imi cer scuze pentur intarziere.
Tableta gasesti sigur online. Eu daca nu ma insel am gasit-o la best-computers in mall, dar acum nu cred ca mai exista.
Intr-adevar sugestiile tale sunt indreptatite si pe cat posibil voi tine cont de ele inainte de colorare.

Adaug o schita inceputa (in linii mari) acum 2 zile si terminat asta seara (dupa un examen):
[Imagine: starryqueenlb1.th.jpg]

Mai am unul la care insa nu i-am facut picioarele 10
Pe asta cred ca il voi colora in creioane colorate, iar celalalt in acuarela.
buna
nice linie a desenului , chiar daca ai cateva greselutze de anatomie , astea se repara in timp , nu stiu daca faci sau nu faci liceul de arta sau ai legatura cu el nu ma intereseaza , cert e ca u ai o linie clara , curata si frumoasa ,
sorry ca trebuie sa ti spun dar se observa , fii mai atenta la maini si picioare in special si totul va fi ok pt inceput, imi place cel mai mult ca u construiesti , so tine o tot asa cu noi postari si noi stiluri , e frumos sa vezi ceva nou in fiecare zi
Nu am nici o legatura cu liceul de arta - am facut Liceul Spiru Haret, am inceput sa desenez cam printr-a 12-a, iar acum sunt anul 2 la Politehnica 3

Ma bucur ca am reusit sa-mi definesc linia si ca am mai reparat din anatomie. Si mainile sunt mult mai bune decat era, trust me 3 (Poti vedea cele mai vechi desene de pe DeviantART ).
Imi place ca ai zis ca va fi "ok pentru inceput". Intr-adevar, desi nu am de gand sa ajung nicaieri profesional vorbind, vreau sa fiu cat mai buna pentru mine. Deci sper sa mai poposesti pe threadul meu cu sfaturi si critici cand e nevoie 3
ok..so ^^
Desenul 1: Din moment ce fusta e scurta la inceput,n`are cum sa se lungeasca atunci cand flutura...trebuia sa o faci ceva mai ingusta in partea din dreapta...
Mainile nu stau cum trebuie...le faci degetelor niste pozitii..cam imposibile..
Dungile verticale care compun forma fetei...sunt diferite...de la una incepe barba de mai sus,alta mai jos..
Se vad un pic dungile ajutatoare,da asta nu`i nmk..
Desenul 2: Ochii mult prea in frunte...Iar fruntea aproape inexistenta...Degetele prea lungi fata de palma..and..poate asta e stilul tau de a desena,dar gatul este cam gros...
Piciorul stang este mai gros si mai lung fata de celalalt..and...ce s-a intamplat cu restul băţului?21
Desenul 3:Aceeasi problema cu degetele si palmele...nu i-ai facut corect pozitia picioarelor...eu stiu ce a vrut sa insemne,dar daca nu ai facut corect unele dungi peste altele,pare doar....grasa...sa nu mai spun de degetele picioarelor cu o diferenta uriasa intre ele
Fatza nu crezi ca este cam curbata? ^^
Desenul 4: Cam gresesti la sprancene..am vazul si la anterioarele...la fel si la gat...iar picioarele cam mari fata de trunchi...iar piciorul drept este cam impins in spate...
Mainile sunt..un dezastru...exerseaza la ele ><"
Desenul 5: Hai sa zicem ca la fatza te las in pace21 dar de data asta nu ai mai gresit la degete...ci la brate..sunt...mari @.@ adk lungi... xD la fel si in desenul asta cu piciorul drept,este impins in spate prea mult...iar talpile obisnuiesti sa le faci inclinate spre interior prea mult...incearca sa le faci si din fatza..este o problema si cu rotula piciorului..ai inceput dunga cam tarziu..dar mna,sunt sigura ca nu sunt destul de explicita xD
Desenul 6:OMG picioarele alea nu au cum sa stea asa...e o greseala mare...le-ai schimbat cursul amandurora,da senzatia ca nu are oase21 Piciorul drept indreptat spre stanga este prea scurt la inceput,iar apoi vine dintr-odata mare...@.@
Desenul 7:Asta pare sa fie cel mai dragut..insa wtf?21 are numai 4 degete la mana dreapta?21si mult prea mici..si indesate xD palma practic nu exista..
Desenul 8:Fatza pare sa fie in regula aici..cu exceptia parului care vine cam gros acolo,la inaltimea umerilor...mana dreapta este mai mica decat stanga,iar degetele la fel de groase..si are o pozitie cam imposibila ^^' cine sta asa,cade imediat21 insa daca nu ii faceai picioarele lipite,arata ca are stabilitate ^^
c`ya...
Andreea,ce tot spui acolo?21)
Am comentat cu placere...eu nu ma simt obligata sa fac nimic...daca vreau,fac daca nu,nu21 Oricum daca erau desene mai urate,nu mai spuneam nimic,ca nu are rost sa umplu o pagina numai de sfaturi la o singura poza.
dar daca vad ca desenezi frumos si esti pe calea cea buna,doar iti dau niste sfaturi sa te perfectionezi hug sper sa tii cont de ele!
Okey, ma bucur ca nu a fost din obligatie. Dar din modul tau de exprimare asa a parut. Eu sustin critica constructiva, insa (sper ca esti si tu de acord), e bine sa zici si ce ti-a placut, nu numai ce nu ti-a placut. Multe din ce ai spus sunt devaratae (sutn chiar atat de vizibile? 10 ), insa am impresia ca unele sunt doar pareri personale.
Acum am ceva de invatat, insa revin mai tarziu cu detalieri.
Meantime, oricine e binevenit sa mai zica ceva Smile
Nu este adevarat,nu sunt pareri personale,ci greseli...sunt convinsa deoarece am observat ca nu sunt singura care a sesizat greselile mai...evidente10
Ti-am spus ceea ce ai gresit...credeam ca restul este evident ca imi place...nu avea rost sa enumar ce nu imi place,iar apoi sa enumar ce imi place...nu ar avea logica ^^
Mi-ar lua mult mai mult sa enumar ce imi place decat ce nu...oricum oricine face greseli...chiar si minore,dar greseli sunt ^^conteaza sa fi pe calea cea buna ^^
Papa!
Ce pot sa spun de creatzile lui sis andre,fara cuvinte,kawaii toate.Se vede ca ai talent si rabdare,sa nu uitam de imaginatie.Majoritatea sunt zane,zeite etc,ce tzin de lumea fanteziei.
Pagini: 1 2