Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Gravitation - pareri generale.
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3
Gravitation este primul shonen-ai pe care l-am vazut,si m-a atras inca de la primul episod.Grafica este excelenta,culorile sunt "vii",iar personajele au trupurile bine proportionate(nu ca in alte anime-uri in care sunt cam aiurea).Soundtrack-ul este unul foarte dragut...chiar prea dragut as putea zice.
Personajele sunt:
Yuki Eiri>tipul hot din anime.Este incredibil de kawaii si sufera o schimbare de-a lungul anime-ului:din tipul rece si dur devine un personaj care este capabil sa daruiasca si sa primeasca iubire.

Shuichi Shindo>este,fara indoiala,un personaj foarte simpatic.Este foarte hotarat cand vine vorba de cariera muzicala,visul lui fiind acela e a-si intrece idolul,pe solistul trupei Nittle Grasper,Ryuichi Sakuma.

Hiroshi Nakano>prietenul si protectorul lui Shuichi.A demonstrat de foarte multe ori ca tine incredibil de mult la Shu,si ca prietenia ce ii leaga este un lucru sacru.El a fost primul care a banuit ca Shuichi este indragostit de Yuki,ceea ce demonstreaza faptul ca il cunostea foarte mult pe cantaret.

Mr K>maniacul armelor.La el,totul se rezuma la violenta si arme.Sunt foarte amuzante situatiile in care ii obliga pe membri trupei Bad Luck sa faca diferite lucruri.

Sakano>un personaj amuzant.Ador atunci cand incepe sa pluteasca printr-o incapere in momentul in care primeste o veste proasta sau socanta.

Ryuichi Sakuma>solistul trupei Nittle Grasper.S-ar spune ca sufera de dubla personalitate.In viata de zii cu zii seamana cu un pusti de sapte anisori care se joaca cu iepurasul sau,iar atunci cand urca pe scena se transforma intr-un zeu al muzicii,serios,atractiv dar foarte matur.

Celelalte personaje sunt:Fujisaki Suguru,Thoma Seguchy,Mika Uesugi,Tatsuha,Ayaka Usami si Membri trupei ASK.

Care este parerea voastra generala despre acest anime.Ce va place si ce nu va place la el?
Este un anime frumos.E primul pe care l-am vazut de acest gen si mi-a placut mult de tot.Cu toate ca a inceput ca o joaca,relatia dintre faimosul romancier Yuki Eiri si tanarul Shuichi Shindo la sfarsitul celui de-al trisprezecelea episod cei doi par cu adevarat indragostiti,adica intr-un final Yuki a ajuns sa tina la Shu.Ce ce si era de asteptat avand in vedere cat de mult s-a straduit solistul sa-l cucereasca.Se pare ca cei ce au crezut ca relatia celor doi e doar de forma,sau pentru simplul fapt ca Yuki il ajuta pe Shu sa se lanseze s-au inselat.Mi s-a parut un anime ineresant,dar prea scurt.
Hm39...este un anime destul de reusit...singura chestie care ma enerveaza, este ca de multe ori, multe personaje se prostesc! Mi s-ar parea un anime mult mai frumos, daca toate personajele ar fi serioase si nu s-ar prostii!
In rest, mi se pare un anime foarte ok...Imi place ca nici lui Shu si nici lui Yuki, nu le-a fost rusine sa recunoasca in fata tuturor ca ei au o relatie 71
Gravitation e un subiect foarte interesant pe care o sa il dezbat foarte dezvoltat in cateva puncte:

1: Asa zisele faze "why" se pot observa la sfarsitul primelor episoade si au loc in scurtele conversatii dintre Shu si Yuki atunci cand novelistul il intreaba cu toata furia de ce pune atatea intrebari, iar Shuichi ii raspunde tot printr-o intrebare pentru simplu fapt ca el nu are niciodata un motiv intemeiat pentru a face un lucru ci doar o forta interioara ce se transforma pe parcurs in dragoste.

2: Asa zisele faze boyXboy formeaza intriga serialului si lucrul care-l face atat de greu de explicat in cuvinte dar care par la fel de frumoase ca orice faze dintr-un anime de dragoste.

3: Asa zisele faze amuzante sunt fazele acelea cu Shuichi si amicii lor cand prin mici ironii/intamplari/reactii exagerate, ne fac sa radem.

Concluzia: Si in final doream sa spun ca aceste elemente enumerate mai sus nu sunt doar concluzii ci sunt tot ce formeaza pentru mine GRAVITATION
Uuuu, O.O' a fost primul Shounen pe care l-am vazut! Sincer, unele episoade nu le-am urmarit(vreo 5-6) , insa pot spune ca ador acest anime!
Pur si simplu e grozav...povestea mi-a placut foarte mult si este cat de cat originala.Personajele sunt super tari, bine conturate fiecare cu atitudini diferite.Btw, Shu si Yuki sunt preferatii mei si in plus se potrivesc foarte bine!
Ah,minunat.Gravitation este unul dintre animeurile mele preferate.Povestea celor doi m-a facut sa-mi dau seama ca pe lumea asta exista si alte lucruri mai importante decat parerea celor din jur.Astfel,Gravitation,este si primul shonen-ai pe care l-am vazut.Prima data aproape ca am plans cand ii vedeam pe cei doi certandu-se.Grafica este foarte reusita la fel ca si personajele.As putea marturisi ca Yuki Eiri este un fel de model pentru mine.Mi-a facut placere sa vizionez acest anime si vi l-as recomanda garantat.
In primul rand cred ca am vazut animeul acum 2 ani?106.Primul yaoi (bine nu este chiar yaoi dar totusi),la inceput mi s-a parut destul de prostesc animeul dar dupe ce am vazu de la inceput,pur si simplu m-am indragostit de acest anime.Acest anime demonstreaza ca nu conteaza daca este relatia dintre baiatxbaiat sau fataxfata conteaza doar iubirea ,cel mai pur sentiment.Pana la urma Yuki nu credea ca o sa se indragosteasca dar sa intamplat..la fel cum i s-a intamplat si lu shuichi.Si cam atat ,,ador acest anime printre primele anime vazute cred..
Gravitation este un anime realist .Intr-o seara cand ma plictiseam am inceput sa ma uit,fiind primul anime pe care l-am vazut ;]]
La inceput am crezut ca Shuichi e fata 21 Dar m-am holbat mai bine la el... Este o fire hiperactiva plina de viata, care se indragosteste de misteriosul Yuki Eiri - un mare novelist 8
Desi Yuki era o persoana destul de dura si serioasa, datorita lui Shuichi, pe parcursul anime-ului a devenit mai "cald" si s-a indragostit de acesta.
Cel mai mult mi-a placut faza cand Yuki l-a sarutat pe Shuichi in lift doar ca sa taca : )).

Desi am vazut episoadele de n ori tot nu ma plictisesc de ele. Mi-ar fi placut sa citesc si manga dupa care e facut anime-ul 4
Gravitation este anime-ul meu preferat :3

I love Yuki :X
Da... Vechea poveste, primul Shounen-ai urmarit. Probabil, pentru ca este si primul difuzat pe Animax, pe atunci A+, povestea mea ? Poi, pe vremurile alea blablabla... si cum eram obsedata de programul asta, A+, in fiecare seara la opt eram cu ochii in ecranul televizorului, asteptand nerabdatoare sa inceapa mai repede, intr-una din nopti vazand o reclama. Unul/a a cu parul roz si un alt tip blond, super hot ( fac si rime 21). Dupa mine, normal, era asa: fata era aia cu parul roz si baiatul, blondul respectiv. Reclama m-a atras si m-am uitat la primul episod ( pe atunci, inca, nu aveam net). Eram confuza. De ce i-a spus Hiro lui Shu " Iti trebuie o iubita.", ma rog ? O fi... Nu, nu se poate. Doar o greseala de tipar. Mika: " Pustiul asta e mai important decat mine, Eiri ?". Pusti ?! Care pusti, femeie ?! E fata. FAtA !!! Dupa primul episod, descopar si eu ca Shuichi Shindo e baiat. Ce soc ! Ce bucurie ! M-am indragostit de anime si l-am urmarit pe toata perioada difuzarii. Yuki, putin enervant, la inceput, apoi, mai merge... Shu, iar, nush ce sa zic, uneori devine, chiar, o pacoste. Mr. K ? Personajul meu preferat 21, il ador. Hiro, o dulceata si multi, multi altii...
Intrebare ( Akasha trebuie sa stie sigur) !!! In episodul respectiv, in care Yuki ii spune lui Shuichi ca va disparea din viata lui, mai tarziu apare o secventa in care Yuki pleaca, luandu-si camasa pe el, pe jos, azvarlita uniforma purtata de Shuichi, inainte. In manga apare si o faza putin obscena, ca sa zic asa, in care Shu il saruta pe romancier, acesta din urma, bagand mana pe sub bluzita lui. Adica, s-a intamplat ceva ce ar trebuii eu sa stiu ? Raspuns, please !
Prima oara cand am urmarit anime-ul a fost pe animax, dar n-as fi crezut niciodata ca este un anime cu boy x boy , deoarece Shuichi arata leit cu o fata si inca arata =]] Cu siguranta nu am fost singura care a crezut acest lucru, deoarece toti au crezut asa xD Doar dupa primul episod am realizat ca este baiat cand cineva i s-a adresat la masculin si mi-am spus wtf o__o Shuichi e baiat, ce naiba? Chiar a fost un soc pentru mine si mi-am zis sa nu mai urmaresc anime-ul deoarece mi se parea ciudat ideea de dragoste intre doi baieti. Dar am urmarit si al doilea episod si mi-a placut extrem de mult si incepuse sa nu mai conteze pentru mine aceea idee. Chiar devenisem un adevarat fan al anime-ului, iar odata cu Gravitation a aparut si hobby-ul meu de a urmari anime-uri yaoi sau shounen-ai .
Povestea anime-ului a fost foarte draguta si originala din punctul meu de vedere, a fost plina de amuzament. Shuichi este atat de mortal24, am murit de ras la toate fazele, deoarece au fost toate prea amuzante =]] Un anime exceptional din acest punct de vedere. Personajele au fost toate pe placul meu, nu cred ca a existat cineva care sa-mi displaca, chiar daca au fost si personaje negative mi-au placut si ele destul de mult, deoarece fiecare a avut un rol important pe tot parcursul anime-ului. Nu a existat un episod care sa ma plictiseasca, le-am urmarit cu mare curiozitate . Pacat ca nu a durat mai mult, deoarece cu siguranta nu m-as fi plictisit niciodata de el.
Grafica a fost buna, nu de nota zece , dar a fost totusi pe placul meu. Chiar merita admiratie acest anime.
Pagini: 1 2 3