Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Melodia favorita
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Cum Gravitation este un anime legat in mare parte de formarea unei trupe , normal ca are melodii foarte captivante si frumoase ^^

Melodia mea preferata este Bad Luck- Easy Action . Imi plac foarte mult versurile si ritmul 43
Sa ma gandesc...poy imi plak urmatoarele melodii(unele apar in Gravitation OVA dar ce conteaza):
Bad Luck-The Rage Beat
Bad Luck-Blind Game Again(Ova)
Bad Luck-In the Moonlight(Ova)
Bad Luck-Super Drive
Nittle Grasper-Slepples Beauty
Nittle Grasper-Shining Collection
hmmm ... pei vin cam asa la mine:
1. Nittle Grasper-Shining Collection (o adoooorrr ... Ryu_chan youre the BEST)
2. Bad Luck - Blind Game Again
3. Bad Luck - Spicy Marmelade
si restul ... >w<
Oki so my turn.
Preferata mea e Smashing Blue- ritmulacela mai lent, verusrile, chiar ma relaxeaza.
Iceman-Shining collection mai ales inceputul e :love:
Yamaguchi Kappei-Predilection
Bad luck - In the moonlight (a quiet and romantic song)
Si ar mai fi Spicy marmalade, Super drive, Glaring Dream.
CopilFaraDestin, scuze ca ma bag, dar, trebuie sa scrii ce melodii iti plac din anime-ul Graviation, nu din La Corda d'oro sau mai stiu eu ce. Acum, eu!
Nu am neaaparat o melodie peferata, da imi plac:
Bad Luck-Glaring Dream;
Bad Luck-Spicy in Marmalade;
Nittle Grasper-Shining;
Nittle Grasper-Sleepeng Beauty;
Bad Luck-AbraCadabra;
Bad Luck-Anti-Nostalgic;
Bad Luck-No Virtual, etc.
De ce? Nu am un motiv anume, imi plac pur si simplu.
Pai toate melodiile din Gravitation sunt foarte tari, adiica majoritatea coloanei sonore este scrisa de genialul Daisuke Asakura .
Nittle Grasper - Shining Collection (Trupa Icema merita)
Bad Luck - Spicy Marmalade (Kotani Kinya e genial)
Bad Luck - Rage beat
Bad Luck - Glaring dream
Well, am multe melodii favorite de la Gravitation. Here's some of them :

Bad Luck - Rage Beat [ când ascult melodia asta, mă gândesc la Yuki Eiri, dunno why ; poate că-i de vină ritmul şi, totodată, emoţia din glasul lui Shuichi ].
Bad Luck - Glaring Dream [ yeah, este ÅŸi ending theme de la anime, a lil' sad, but i still like it ].
Nittle Grasper - Shining Collection.
Sleepless Beauty.

Ar mai fii, dar mă opresc aici *laughs*
Hmm, am sa incep cu Smashing Blue pentru ca are un beat senzual. Incepe mai ciudat dar daca o continui, nu regreti. Apoi Abracadabra, of course. Nu tin minte aceste doua melodii in anime sau OVA, dar poate am o memorie grea. Next, Blind Game Again, pe care mi-o amintesc cu mare placere, imi da o stare de fericire constanta. Urmeaza The Rage Beat si Super Drive iar pe ultimul loc ar fi Glaring Dream. Seria e foarte energetica, plina de actiune si umor, tocmai de aceea nu gasesc locul baladei aici, nu il reprezinta pe Shuichi sau iubirea lui pentru Yuki.