Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Perfect Girl Evolution
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2
[Imagine: perfectgirlevolution.jpg]

Kyouhei, Ranmaru, Takenaga si Yukinojou sunt patru tineri frumosi ce locuiesc cu chirie intr-o casa imensa. Intr-una din zile, propietara casei, pe care ei o numesc "Auntie", "Matusica", le cere o favoare: sa o transforme pe Sunako, ce urmeaza sa locuiasca cu ei, intr-o respectabila domnisoara. Ea cade de acord sa ii lase sa locuiasca pe gratis in casa daca reusesc, dar daca esueaza le va tripla chiria.

Personaje:

Sunako Nakahara : http://static.flickr.com/124/320947854_0205d835d0_m.jpg
Kyohei Takano : http://static.flickr.com/132/320947852_381a979905_m.jpg
Takenaga Oda : http://i1004.photobucket.com/albums/af16...gaOda2.jpg
Ranmaru Morii : http://fc06.deviantart.net/fs70/i/2010/2...AkuAmi.jpg
Yuki Toyama : http://fs65.trilulilu.ro/imgs/milenna87/...ec06c7.jpg
Noi Kasahara : http://media.comicvine.com/uploads/2/212..._large.jpg

1.Ce parere aveti despre acest anime?
2.Care dintre cei 4 baieti ati alege?
3.Ce parere aveti despre Sunako?Dar despre Noi?

Puteti descarca acest anime si de pe Extra Animezup dand aici.
Humm... sa vedem...

1. Luv it! ^^ It's just... adorable... I was so sick of classic romance... this is new, and fun, and spooky... si rad cu gura pana la urechi indiferent a cata oara e cand vad cate un episod...
2. Humm... cred ca pe Takenaga... but he's one of the bright people, so I'm not sure 71
2. Sunako... mare pacat ca zgarie cu unghia pe o singura rana tot timpul... in rest... wow, she's some figure... luv her natzy and grim looks... she's so fun in chibi-looks, and definitely fun when around gross things...
Noi... well, Noi e o figura... well, I don't like her as much as I like Sunako-chan... she's kind'a common, except for belonging to the bright people that is... Imi place ca are o inima buna si ca incearca sa o vada pe Sunako mai indeaproape fata de restul fetelor... ah, da... si ca nu se sperie prea des de Sunako... mai mult ramane cu gura cascata...
Etoo....etooo....am terminat PGE!!!!!(wow ce realizare,avea un numar colosal de episoade:25 >.> )
*ahem*Un anime care m-a binedispus.....de-a binelea.Am ras cu lacrimi(si am sarit pe manga )si dat fiind faptul ca s-a terminat in plop(dupa mine),s-ar impune o continuare,dar cum si manga e ongoing....*sob sob*
Anyway,pe langa comedie,e inserata si morala(pe care nu o zic :-P ).
Iar momentele in care Sunako face gheizere cu sangele din nas ma dau pe spate.Nici nu mai stiu de cate ori au fost improscati cei patru "stralucitori" cu sange in fata numai pentru ca s-au apropiat prea mult de Sunako 24
Plus momentele in care Sunako da de ceva creepy.....iar cand vine vorba sa-si apere "her stuff" devine pisica salbatica(are inclusiv coada)
Acum,din cei patru l-as alege pe Takenaga(talentat la karaoke),dar cum Noi-chi nu-l imparte,ma gandesc ca ma pot multumi cu Yuki(he's cute,even if he doesn't like it).
Sunako e...e...e...e such a lady(47)si are o colectie foarte mare de borcane cu formol n care se afla diferite parti anatomice,si gateste bine.Dar ma enerveaza forma chibi.Nu stiu de ce,dar ma enerveaza.
And Noi...well,Noi e una dintre "the dazzlind creatures" si nu are ochi decat pentru Takenaga( care desi e destept,cand vine vorba de fete o da rau de tot in bara).Noi-chi si Tamao-san sunt singurele personaje feminice care o accepta si o plac pe Sunako asa cum e(un plus mare pentru ele).
Overall,I like this anime a lot,and i can't wait to read the next manga chapter)

p.s.:Se mai numeste si yamato nadeshiko shici henge(suna mai fain decat pge)
p.p.s:vreau si eu un hiroshi-kun.si urgent. 20

Arya

In sfarsit l-am terminat ^^" Credeam ca am sa mor daca nu mai vin acasa..mai aveam 2 epidsoade si a trebuit sa plec >_<" Anyway e cel mai amuzant anime pe care l-am vazut,dar destul de creepy uneori ...
Am ras cu lacrimi de fiecara data cand Sunako le zicea la cei 4 "dazzling creatures" 24 Singurul lucru ce mai enerevat e faptul ca Sunako era mai mereu in varianta chibi si nu ii arata fata...Numai cand se enerva rau de tot pe Kyouhei xD DAr pana la urma m-am obisnuit cu ideea.Oricum e mai funny cand e asa ^^"
Iar sfarsitu' ...cum a zis Galacteea s-a terminat cam in plop ...

Cred ca l-as alege pe Takenaga ... imi place parul lui 10 Sau pe Kyouhei,chiar daca nu prea are maniere,manca ca un porc,e hartuit de toata lumea din cauza ca arata bine mie tot imi place de el <3 Yuki is cute too ...dar prea copilaros.And Ranmaru ...e Ranamaru 10

Sunako..I think she is cute and funny xD Si se pricepe la gatit..si la treburile casei.Ce s-ar face baietii fara ea? Are o obsesie cam mare pentru Hiroshi-kun ce-i drept ,si sa nu uitam de Josephin,Akira si sotul lui Josephin 21
Noi-chi imi place destul de mut.Singura care a avut curajul sa se apropie de ea...Dar cand vine vorba de takenaga-kun cred ca ar fii in stare sa rupa pamantul in doua 21
Per total mi-a placut..foarte mult.Si cred ca am sa ma profilez si eu pe manga xD
Grafica nu mi s-a parut chiar simpla, ci una detaliata si foate buna. M-au cam deranjat buzele baietilor, dar nah... . Ideea e foarte amuzanta. Sunt si chestii cam "curioase". Toti patru au nimerit intr-o "casa" si toti erau "idolii fetelor". E cam greu de ales intre acei baieti, toti sunt draguti. Ca si logica, toti gandesc destul de bine, uneori cam aiuriti dar...nu inganfati si altele de genu', deci sunt "in regula".
Daca e sa numesc ceva funny...anime'ul asta cu siguranta se incadreaza acolo. Pot spune ca m'a tinut treaza pe parcursul celor 25 de episoade.
Povestea cu siguranta mi'a placut la nebunie...cat si grafica. M'a terifiatcand a aparut prima data Sunako...mi'a adus aminte de tipa din The Grudge cu mersul ala sacadat...jeez...un singur lucru nu m'a prea incantat..fetele baietilor, care mi s'au parut un peek cam feminine...
Dintre baieti, uhm...cred ca nu pot alege. Fiecare avea ceva aparte.Parca aveau acel ceva care lipsea celuilalt. Imi placea Kyohei, pentru ca desi nu avea maniera era oarecum grijuliu21, si mi'a fost asa de mila de el in relatia cu maica'sa...and then comes Yuki, he was so childish...Ramnaru, ah so perv ...and funny...si Takenaga, era asa de grijuliu tot timpul. Dar daca e neaparat sa aleg cre ca e Kyohei.
Sunako chan, ah preferata mea. Pur si simplu mi'a placut la nebunie. Avea niste momente briliante. Chestia tare, cand l'au rapit pe Kyohei si voiau sa il dea la licitatie, si au adus'o imbracata in yukata and she was looking so lovely, iar cand a ajuns pe scena zici ca era nazista 21..foarte tare...
Cat despre Noi, hmm mi s'a parut simpatica si a avut un rol destul de important in evolutia lui Sunako

CupY

Hmm am descoperit uitandu-ma peste subiectele forumului acesta o gramada de anime interesante

Voiam sa va multumesc si voua pentru ca m-ati ajutat sa-mi fac o parere despre "Perfect girl evolution"

Ei bine din cate am citit pe aici este un anime in al carui gen de actiune predomina comedia, incercarea la care sunt supusi cei patru tineri pare o adevarata provocare. M-am uitat fugitiv peste cateva episoade iar grafica mi se pare chiar buna cat despre momentele amuzante si diferitele expresii pe care le adopta personajele in unele momente fie ca sunt jenati, uimiti, sau doar ofteaza mi se par de-a dreptul comice 10

Sloth edit: Si cam care ar fi acea parere? Te rog, editeaza.
Sincera sa fiu am vazut cateva episoade, dar mai mult am citit manga-ul, cu care sunt la zi. Povestea mi s-a parut, la inceput, oarecum telenovelistica*mda, ratusca cea urata ajunge in lacul cu lebede* , dar apoi am fost surprinsa sa descopar ca asa-zisa ratusca nu are de gand sa se lase de vechiurile obiceiuri, cum ar fi uitatul pe intuneric la filme de groaza, coletionatul de chestii ascutite, manechine desfigurate si alte chestii scary.
Stiu sigur ca de fiecare data am sa rad la acest anime/manga si ca Sunako'chan va fi mereu "domnisoara" sadica si iubitoare de intuneric*radiant creatures - that was damn funny *
E mare pacat ca este on-going, ar fi fost frumos sa fie terminat si sa nu ne mai tina cu sufletul la gura.
hmmm.. animeul asta are prea multe nume:
Perfect girl evolution - manga
Yamato Nadekishi Shichi Henge - anime

sau The Wallflower - eu asa am dat de acest desen [ cautam o formatie "The wallflowers" si am dat de un anime.. am zis hopa..? cei asta? 21]

animeul e super funny iar Sunako e geniala... avem unele trasaturi in comun cei drept 21 si o ador!!!

ca sa raspund la toate intrebarile puse de @Mariana:"1.Ce parere aveti despre acest anime?
2.Care dintre cei 4 baieti ati alege?
3.Ce parere aveti despre Sunako?Dar despre Noi?
"

L-as alege pe Kyouhei findca nu e genul acela timid ca oda... iar tipul yuki e cam copilaros, iar Ranmaru cu siguranta nu e genul meu.. adica hei!! pare prea sa le vrea pe toate...-ma refer la tipe.

Noi? pey e o tipa foarte simpatica si vad ca munceste mult ca sa fie frumoasa.. dar totusi nu prea stie nimic de gatit sau de facut ordine [ e cam la aceelasi nivel ca si cei 4 tipi 71] ceea ce nu mi se pare demn pentru o fata 33 . Totusi imi pare bine ca Sunako o are ca prietena 21
1. Ce parere aveti despre acest anime ?
Uaaa <333 . Deci - eu ador acest anime . Well, deci am vazut acest anime acum . . . hmm . . . acum vreo luna si am ras cu gura pana la urechi la unele faze :]] . Actiunea e bestiala, iar momentele in care lui Sunako ii curge sange de nas sunt prea tari = )) . Si Sunako are niste momente super tari : )) si am ras cu lacrimi de fiecare data cand ii facea " dazzling creatures " xD .

2. Care dintre cei 4 baieti ati alege ?
Cred ca l-as alege pe Kyohei, chiar daca nu are deloc maniere si mananca la fel ca un porc, l-as alege pe el <3 . Oda este timid, Yuki e dragut, dar prea copilaros >.< . Iar Ranmaru e Ranmaru, e foarte amuzant si pervers :]] .

3. Ce parere aveti despre Sunako ? Dar despre Noi ?
Sunako e preferata mea din tot anime-ul xD . E foarte draguta si amuzanta . Se pricepe foarte bine la gatit si la tot ce sta prin casa . E foarte misterioasa, sadica . En fin, Sunako-chan e bestiala xD .
Noi e frumoasa si draguta ^^ . E una dintre " the dazzlind creatures " si prietena cu Sunako . En fin, mi-a placut acest personaj, Noi e chiar de treaba xD .
Pagini: 1 2