Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Porecle
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28
Poi poreclele pentru mn au aparut din clasa a5-a.
La inceputul clasei colegii au inceput ca sa imi spuna "Sifon" din cauza ca ii spuneam mereu la diriginta (ce sa fak daca scumplii mei colegi fiind mai mari cu un an, credeau ca pot face ce vor ei, iar eu cu simtul dreptatii ii param ).
In a6-a cativa colegi ma strigau "Jojo" sau "Joko"-data de fratemiu fiindca suntem 2 de Georgiana in clasa( saraca fata ce porecle trebuie ca sa suporte din partea noastra).
In a7-a cand a venit un coleg nou in clasa ii pusese porcla celailalte Georgiana din clasa "Titi" , "Silicoane"sau "Tata" din cauza pieptului ei neobisnuit de dezvoltat pentru vrasta ei .... fiind shi yo Georgiana ... ce sa gandit el... sa imi puna shi mie porecla dupa marimea pieptului.. shi ya ghiciti cum mi-a spus :"Mere padurete"sau "Padure".O alta porecla din anul ala a fost aceea de "Satanista" ... explicatia: am in clasa manelisti care pun in pauza muzika handikapata de a lor, drept razbunare puneam shi yo care dupa parerea lor este "turbata" ( nu puneam cine stie ce 21 puneam doar Paramore 24 dar no... ce sa le faci unor astfel de minti).
Acum in a8-a au inceput sa imi zika numai "Mere"dar de ceva vreme nu imi mai spun asa. Saptamana trecuta eram cu mai multi priteni pe holul de la scoala shi unui coleg ii sare in ochii ca eu am ramas la fel de scunda, ei inaltandu-se cu mult mai mult decat mine 20 ... shi ce ii vine in minte ca sa imi spuna : Carabus mic (avand in acel moment o bluza cu o buburuza mare in fata 21 ... asta fiind singura dintre toate poreclele care mi-au fost puse de ei.
In schimb prietenii cei mai apropiati imi mai spun Geo, Georgy, Carabus mic :X , Paramore sau Joly 21 .
Cred ca am cele mai haioase porecle dintre toti 21 ....
Paaaai de`a lungul celor 13 ani ai vietii mele, am reusit sa fac rost de niste porecle...Unele intradevar dragute si altele mai putin : |
Sooo au avut unii din colegii mei o problema cu Madonna...si mie imi spuneau Madonna....Oky, sa zicem ca asta a fost destul de bine....Dar a venit ora de sport si am stat in poarta si mi`au zis Maradona.....si atata au pocit cele doua porecle pana au ajuns sa imi spuna MaraDoina....ce o fi insemnand si asta nu stiu, dar ma rog...
ALta porecla care am pescuito a fost de Hannah Montana...Fiindca eu o urasc pe tipa aia fix asa mi`au zis. Funny ha?
Si porecla mea cea mai recenta, care am capatat`o de la o colega in timpul orei de istorie....si anume am fost botezata Hitler....[de ce am primit porecla asta nu stiu39]
Si cred ca ajunge cu poreclele...Am destule nu?
Ewww...porecle...
Cea mai veche poreclă a mea este Dee-Dee. Porecla asta mi-au pus-o colegii...n-am idee de ce.
Mi se mai zice Deed, dar doar 2 persoane îmi zic așa.
Anna este o poreclă căpătată recent.
De anul trecut mi se zice Dura, deoarece pe la școală mă înjur și în anumite cazuri aproape că mă iau la bătaie cu băieții21. Dar asta e altă poveste
Pe vremea când făceam volei mi se zicea Buric. Porecla asta mă călca cel mai tare pe nervi. Eram prea multe fete cu numele de Diana, așa că puneau porecle după numele de familie21.
pey...
unii imi zik bombonik, deoarece iubeeeesk bomboanele, shi rimeaza shi cu numele meu
alte porecle nu mai am, ink.....
oamenii din jurul meu nu sunt genu' sa dea porecle, shi mai ales mie....
dar, poate voi capata una de la voi...

...:::Hana Arakida:::...

Paii,la gradinita m-i se spunea albastrica pentru ca ma imbracam mult in albastru Smile,in clasele 1-4,scumpilici 9 iar in clasele 1-7[akm] vampirita pentru ca am canini mai lungi si ascutiti 21
Păiii~ . . . O poreclă destul de utilizată este Clema, provenită de la ora de fizică unde eu și pufuletele meu [ aka colega mea de bancă ], ne`am umplut mâinile cu agrafe de birou puse în brățări ' foarte mult gândite '. Și un coleg mie așa mi`a zis. :d Apoi a început toată clasa să`mi zică așa.
Încă o poreclă foarte la ' modă ' printre prietenii mei este Skinny, din cauza greutății și înălțimii mele [ 41 kg, 1.69 m ]. Așa mi se întâmplă să mă strige și profii, auzind că așa îmi zic colegii . . .
Profesorii îmi mai spun și Punky - yeah, I know, it`s kinda weird să`mi dea profii așa o poreclă. Vine de la modul în care mă îmbrac în afara orelor, când mai mergem în excursii cu ei and so on. :d Personal, îmi place cum sună Punky. : >
My bff îmi zice Angry, din pricina temperamentului meu și din cauză că`mi place de o cântăreață de j - rock al cărui nume de scenă este acesta. I rlly like it. :]
Pufuletele meu [ aka colega mea de bancă ], îmi zice Fulg. Pentru că atunci când ies afară și ninge, ador fulgii de zăpadă de pe părul meu. În rest, nu suport fulgii când devin mormane nesuferite de zăpadă.
Prietenii mei îmi mai zic și Whitey, din cauza pielii mele care este foarte albă. Așa mi`a zis prima dată un prieten, căci atunci când ieșim cu toții în oraș, pielea mea este foarte diferită față de a celorlalți. I`m unique. : >

[ edit ] Pentru că Appy mi`a sărit în cap că nu am scris și porecla dată de ea, o scriu acușica.
Nya = Ny = New York = New York City = NYC. Îmi place cum sună ' NYC ', deși numai ea îmi zice așa. 21
I went to school today and aveam cercei, brăţară, colier + my rocker belt şi fratemiu' m-a numit: "Bling-Bling".
Everyone calls me "Bizarretard" (with double "r" xD) because I am obsessed with Cinema Bizarre (also, with double "r" xD).
Also, my bro calls me "Mâţă" because he thinks I act like a neko.
My friend Maggy calls me "Angel" sometimes or "starlight" because she is very poetic.
NYC calls me "Appy" I dunno why and Nya herself doesn't know why but I like this nickname <3.
Yukeh calls me "Daughter" [even if actually I am more like a mother or bigger sister to him but he is still older than me with few month so is his right to be my daddy]
People randomly call me "Blue" in lack of other nicknames.
Everyone calls me "bizarretard" too. 21 (I am a Cinema Bizarre obsessed too)
If not, they simply call me "Angelique" or "Ange".
Cei care mă enervează mă strigă "Systemika" 21
Restul mă strigă "Pisoiaş". (do not ask me why.... I do not know...)
Uh...am si eu cateva porecle.
Zuzulina- Asa s-a trezit intr-o zi o colega sa-mi zica, dar habar n-am de ce...
-Bobocel, Placintica- Asa-mi zic parintii, in special tata>.<
-Bobo-chan- L-a auzit intr-o zi un coleg de al meu pe tata zicandu-mi Bobocel si de acolo mi-a ramas porecla Bobo-chan>.<
-Tomata- Asa-mi zice fratele meu... uff, si cat ma enerveaza21
-RoboBaby- Asa imi zice mai nou verisoara mea enervanta[Prea multe desene dauneaza sanatatii mintale21 va spun eu!
Si mai am o gramada de porecle, dar o sa le spun alta data. Acum ma duc la somnik!
Porecle?Da...am mai căpătat câteva în ultima vreme.

1.Akasha->yup... asta este porecla principală.Prietena mea cea mai bună imi spune aşa încă de când a citit "Regina Damnaţilor"."Dude...tu şi Akasha semănaţi foarte mult". Really? Sure...
2.Butterfly->am făcut o manie pentru fluturaşi...de vre-o câteva săptămâni
3.LYE->asta e veche...ÅŸi se ÅŸtie de ce.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28