Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Pe aripile dragostei
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.

Roxxi

Mda...Primul meu fic:XAstept niste comentarii pe aici...dar sa nu faceti spam....
In fic apar si prietenele mele:
Axxa.no.angel-Alyssa(Aly)
maryx-Madison(Mady)

Primul capitol

Era o zi foarte superba, cel putin pentru mine, se intampla cel mai romantic lucru: ploua. Eu stateam langa fereastra si ma uitam prin geamul fumuriu cum se preling picaturile de apa pe sticla. Deodata, ceva imi atrage atentia, era cineva afara in ploaie, cineva care mi se parea atat de cunoscut, desi eram sigura ca nu il mai vazusem niciodata. M-am imbracat in graba, in speranta ca daca ajung jos inainte ca el sa plece, poate ma vede si ma recunoaste el. Mi-am tras pe mine un tricou roz cu inimioare negre, mi-am pus blugii mei preferati, cei negri, mi-am pieptanat parul lung si blond si l-am prins intr-o coada la spate, iar in privinta machiajului... ce as mai putea spune? M-am machiat cu ce am gasit mai la indemana, putin rimel pe gene numai ca sa imi puna in valoare ochii de un albastru stralucitor, si un luciu de buze ca sa nu imi arate buzele asa de palide ca de obicei. In 5 minute am fost gata sa ma duc sa ma incalt, am ajuns la usa, si cand sa ies pe usa, cineva imi bloca calea .Era pisicuta mea, Roxi, o pisicuta neagra, cu un fel de ghetute albe in picioare, o pata alba pe botic, si o pata lunga pe burta, alba, nu stiu ce avea de gand sa faca, dar sigur nu vroia sa ma lase sa ies singura afara, asa ca i-am pus zgarda si am luat-o cu mine, in geaca mea roz, ca sa nu o las pe jos in caz ca nu se opreste ploaia.
In sfarsit, dupa cele 10 minte petrecute de cand am vazut baiatul, am ajuns afara, dar baiatul pur si simplu se evaporase. Stateam in lumina soarelui care aparuse dupa ploaie, si imi plangeam de mila. Murmuram incet versurile "Sunshine/ we be cruising/ it's in our music/ that's where the truth is/ cos we have done/ that cos we haven't been there/ I wanna go there/ cos we will run that/ I wanna go for real". Am lasat-o pe Roxi pe jos si mi-am zis sa ies la o plimbare, poate ma intalnesc cu prietena mea cea mai buna, Madison. Dar, parca nu aveam chef sa merg asa de nebuna singura pe strada, asa ca am sunat-o:
-Ce faci, Mady? Ai chef de o plimbare?
-Pai, am trecut acum 10 minute pe la tine prin fata, si te-am vazut la geam, dar nu pareai ca m-ai fi vazut.
-E imposibil sa fi trecut pe la mine prin fata acum 10 minute! Am stat la geam si ma uitam la ploaie, doar ma stii pe mine, si am vazut un baiat care mi se parea absolut cunoscut, desi nu-l mai vazusem.
-Pai eu eram cu el, chiar nu m-ai vazut?
-Nu, nu te-am vazut, dar totusi, cine e baiatul acela?
-Pai, e prietenul meu, ti l-am prezentat acum cateva zile!
-Nu mi l-ai prezentat, daca mi l-ai fi prezentat mi-as fi adus aminte. Poate i l-ai prezentat Aly (prietena noastra cea mai buna, pe numele ei real, Alyssa) in ziua aia cand am lipsit eu de la scoala. Ma rog, nu mai conteaza, deci... vrei sa ne intalnim, daca vrei il poti aduce si pe el, nu ma supar, ca si eu sunt cu Roxi.
-Ok, unde sa ne intalnim?
-Pai, hai si noi pana intr-un club, ce zici de "Taclale" ?
-Ok, mi-e indiferent atata timp cat sunt cu prietena mea si cu iubitul meu.
-Ok, in 10 minute ne intalnim acolo in fata.
-Bine, s-a facut.
Dupa 10 minute in care am hoinarit pe strazi, am ajuns in sfarsit in fata clubului, si m-am intalnit cu Mary.
-Uite, Emma, el este prietenul meu, Andrew.
-Ah.. pai ce n-ai zis ca e vorba de Andy? Ma rog... Incantata, Andy.
-Incantat de asemenea, mi-a zis in acel moment Andy facandu-mi din ochi.
-Deci, hai in club, daca tot ne-am adunat...
Am intrat noi frumos in club si ne-am asezat, am inceput sa bem, si dupa cateva beri, inca eram treze. La un moment dat, ma uitam eu prin club si observ pe cineva foarte cunoscut, era chiar baiatul de care imi placea mie, era Emy, nu imi venea sa cred, era singur, m-am uitat dupa prietena lui, dupa prietenii lui, era absolut singur, asa ca mi-am facut curaj si am mers pana la el.
-Buna, Emy! Ce faci? Esti singurel?
-Buna... Ce sa fac, am venit pana in clubul meu preferat, si da... singurel... dar... cu toate ca mi-a vorbit asa frumos, se uita la mine foarte ciudat, ca si cum ar fi vrut sa ma intrebe ce caut acolo si cum de vorbesc cu el, tinand cont ca eu nici macar nu am facut cunostiinta cu el...
-Auzi, dar unde este prietena ta, Ashley? Erati de nedespartit la scoala!
-Ha! (incepe el si rade). Eu, nedespartit de Ash? Poate astea erau doar aparentele, ei nu i-a placut niciodata de mine cu adevarat, asa ca am decis sa ma despart eu de ea dupa atatea certuri... Ma rog... si mai este un motiv...
Eu deja ma mai luminasem la fata, iar Roxi era putin mai agitata, asa ca am lasat-o pe canapeaua de langa Emy.
-Dar... Care este celalalt motiv?
-Pai, mie a inceput sa imi placa de o alta fata, pe care tu o stii destul de bine... dar nu cred ca ea ar vrea sa fie cu mine, cu toate ca se vede ca si ea ma place...
-Phhh... pe asta eu chiar nu o cred... toate fetele pe care le cunosc eu mai bine... sunt de la a 6-a si mai sunt si Chloe si Addison de la tine din clasa, dar nu cred ca ti-ar placea vreodata de una din toate astea...
-Pe pariu?
-Da... zi-mi miza...
-Pai, daca eu castig, adica daca imi place de o fata pe care tu o cunosti, imi dai un pachet de tigari... iar daca eu pierd... desi e imposibil... poate o sa fim impreuna, ca stiu ca iti place de mine...
In acel moment, ma inrosisem ca racul, dar nu puteam rezista sa nu pun pariu, asa ca am rugat-o pe pisicuta mea sa taie pariul, pentru ca ea a mai facut asa ceva..
-Ok... deci presupun ca ar trebui sa iti spun de cine imi place, nu?
-Daca vrei sa castigi, da...
-Bine... imi place de... (aici a inceput sa se balbaie, si am vazut ceva diferit la el, ceva ce nu mai vazusem niciodata)... imi place de tine...
-Hahaha (izbucnesc eu intr-un ras cu lacrimi, deci credeam o parte)... Mda... dragut... daca stiam ca o sa faci asa... nu mai puneam pariu... este o tampenie!
-Ce vrei sa fac ca sa iti demonstrez ca te iubesc?
-De ce ma intrebi pe mine? Gandeste-te singur si poate imi spui si mie...
In acel moment, el se apropie de mine, incercand sa ma sarute, dar eu il refuz...si il indepartez cu mana...
-Te rog, il implor eu, nu face asta, ai baut, nu vreau ca maine sa te trezesti din betie si sa iti dai seama ca ai facut o mare greseala...
-Dar eu chiar te iubesc, dar daca asa vrei tu, fie, maine, in pauza mare, vi cu mine in gang, ok?
-Eu? Ce sa caut in gang? Eu nu fumez, iar prietenii tai...hm...ar face caterinca de mine...
-Nu o sa faca, dar daca vrei, vin eu imediat dupa ce ne da profa drumu sa te iau si o sa te prezint lor...
-Bine faci cum vrei, dar totusi imi este frica sa merg in gang... nu am mai fost decat o data... cu Sarah... stii... atunci cand era cu Angel... si ea a vrut sa ma ia numai ca sa te vad pe tine mai de aproape... dar fix in pauza aia tu nu ai fost...
-Da stiu... Te-am vazut impreuna cu ea si mi-am imaginat ce va urma... si tocmai de asta nu am fost...
-Pai bine... dar... cum ramane cu scrisul din gang?
-Ce e cu el? Nu acolo zicea "Emy, desparte-te de Ashley si pune-te cu Oana" ? O sa o fac si pe asta...sunt sigur ca daca iti place de mine, si ai avut curaj sa imi spui asta si pe mess, si i-ai zis si lui Ashley... esti o incercare pe care nu trebuie sa o ratez...
-Ok... am stabilit deci... o sa mergem in gang... dar... daca mergem... vi sa ma iei din clasa, si... prietenele mele cele mai bune o sa stie de asta, restul clasei nu o sa stie nimic, dar te rog sa nu vorbesti cu Luis pentru ca il cunosc eu pe el... si sigur o sa bage strambe...
-Ok... deci ne intalnim maine...
-Bine, hai ca ma duc la Mady, una din cele mai bune prietene ale mele, ca am lasat-o cam mult singura cu prietenul ei si mie nu mi se pare in regula tipul... Bye...
Si cand sa ma ridic de pe scaun, ma prinde de mana si imi zice:
-Nu ii dai nici macar un pupic pe obraz viitorului tau prieten?
-Bine, cum vrei tu, Emy.
Dar, cand sa il pup pe obraz, el s-a intors, si atunci, a fost intaia oara cand buzele nostre s-au unit...

Cam asta e primul capitol deocamdata...Si aici, cateva imagini cu personajele:
Emma-Ema- http://static.squidoo.com/resize/squidoo...anime3.jpg
Roxi- http://www.dragoart.com/tuts/pics/5/1173...me-cat.jpg
Madison-Mady- http://www.uvouch.com/userphoto/anime_girl236.jpg
Alyssa-Aly- http://2.bp.blogspot.com/_Nx0AY0uGB7I/SB...l%2B17.jpg
Andrew-Andy- http://media.photobucket.com/image/anime...e_boy1.jpg
Emy- http://s.bebo.com/app-image/7925348750/5...meBoy4.jpg
Ashley-Ash- http://www.free-desktop-wallpaper-downlo...irl_11.jpg
Chloe- http://media.photobucket.com/image/anime..._fav76.jpg
Addison- http://media.photobucket.com/image/anime...e_girl.jpg
Sarah- http://farm4.static.flickr.com/3194/2411...8bd24c.jpg
Angel- http://media.photobucket.com/image/anime...9.jpg?o=12
Luis- http://s3.amazonaws.com/kidzworld_photo/...imeBoy.jpg

Sper sa va placa personajele si ficul deasemenea

Aida Strory Girl

mi-e una sa spun sincer chiar imi place,de abia astept urmatorul capitol si deasemenea sa aflu cat mai multe imformati despre personaje.Cateva greseli de tastare...nu ma apuc sa le enumar,sunt putine la numar.Subiectul este chiar interesant sa vad cum dezvolti ficul.Succes
wow :O O.O
ti-ai postat ficul <:-P (in sfarsit:-w)
I like it:X
but I must be very mean 'cause .... ai scris angela.no.angel in loc de Axxa.no.angel =)) (dar iti voi aminti cat de blonda esti duminica asta :P- pentru cei care nu stiu, nu este o jignire, ci felul in care eu si maryx o alintam pe oana[Roxxi] :)) :D)
deasemenea se scrie de-asemenea;
spor la scris si sa pui repede continuarea^__^
P.S: merci ca m-ai pus si pe mine in ficul tau:*:*

Roxxi

Merci de commuri:* Sper sa va placa si al doilea capitol cu cateva personaje noi...

Capitolul doi

-Emy!ti-am spus ca nu azi....
-Ce bine stii sa saruti...ai buzele asa de dulci!
-Merci...si tu saruti bine....deci...cum ziceam...hai ca plec...
-Bine...ne vedem maine
Am luat-o pe Roxi si am plecat de acolo, am mers la masa unde ne asezasem eu, Mady si Andy, dar surpriza...nu mai erau.Atunci, ca prin magie, am fugit cu viteza vantului afara si am vazut exact momentul cand Andy o baga pe Mady in masina, dar prietena mea, nu parea in regula desi zambea, dar mi-am zis ca e din cauza ca eu sunt fericita pentru ca baiatul de care imi place m-a sarutat.
In minte imi veneau urmatoarele versuri:
"You can change your hair and you can change your clothes
You can change your mind, that's just the way it goes
You can say goodbye and you can say hello
But you'll always find your way back home
You can change your style, yeah your can change your jeans
You can learn to fly and you can chase your dreams
You can laugh and cry but everybody knows
You'll always find your way back home"
Am ajuns acasa, iar parintii mei inca nu venisera de la bunicii mei, insa, tot ce stiam era ca sigur nu o sa afle ce s-a intamplat in seara aceea.
I-am dat de mancare si de baut pisicutei, mi-am facut un dus si am intrat in pat, foarte obosita dar si fericita in acelasi timp.Urmatoarea zi trebuia sa am energie sa merg in gang, si sa le povestesc lui Aly si lui Mady ce mi se intamplase aseara.
De dimineata, am intrat in baie, mi-am facut dusul si m-am spalat, m-am imbracat cu uniforma aceea oribila de la scoala, dar cu retusurile mele, arata superba..Uniforma era formata dintr-o fusta cu patratele albastre de diferite tipuri, o cravata de aceeasi culoare si, un sacou posomorat albastru-negru.La toate acestea, mi-am folosit imaginatia si am adaugat fustitei o curelusa destul de lata, roz bonbon, cravata era si ea decorata cu inimioare roz, iar sacoul avea gulerul imbunatatit cu un fel de dantela roz.Parca totul pe lume pentru mine ar fi fost roz.Dupa ce m-am imbracat si cu uniforma retusata, m-am machiat, am pupat-o pe Roxi si am plecat la scoala.Prima ora aveam desen, si nu aveam nici un chef sa il ascult pe profu' cum palavrageste acolo despre nu stiu ce arta...asa ca am decis cu fetele, Aly si Mady, sa chiulim, zis si facut.Locul nostru preferat de chiulit era chiar baia de la etajul nostru, insa ghinionul face ca fix in acea dimineata sa isi faca rondul directa.Ajunge ea si la noi in baie si...ce sa faca, verifica daca nu chiuleste cineva, dar noi cum nu ne amintisem ca era ziua cand isi face rondul, ne-a prins si a incercat sa ne duca inapoi la ora, numai ca datorita ingeniozitatii mele de a-i spune ca i s-a dezlegat siretul, chiar daca era imbracata in fusta, noi am reusit sa fugim, dar cand directa si-a dat seama ca nu are siretul, noi eram departe de ea, si nici macar nu apucase sa afle cum ne cheama.Ma rog...a trecut ora in timp ce noi stateam in vestiar si vorbeam, Si in pauza, eu imi amintesc ca urmatoarea ora aveam geografie, era ora perfecta de dat biletele in ora, asa ca nu am mai chiulit, si toata ora ne-am dat biletele.Vine si pauza, prima pauza in care ma intalnesc cu Emy dupa seara trecuta, si el mi-a zis:
-Pregateste-te, dupa ora asta te iau cu mine...
Iar eu i-am zis:
-Ok...faci cum vrei...
Urmatoarea ora aveam franceza....hmmmm...o ora perfecta ca sa te trezesti inainte de pauza mare.Profa a venit ca de obicei, intr-o dispozitie proasta, dar asta nu mi-a stricat si mie dispozitia...in fine, dupa multe mesaje pe telefoane, a trecut si ora de franceza si a venit pauza mare.Eu nu stiam ce sa fac, sa ies pe hol si sa il astept, sau sa ies afara?Am vorbit in ora cu fetele, si stabilisem totusi sa iesim toate 3 afara, si ele sa ma astepte pana ies eu din gang...Ok...deci am iesit afara...l-am asteptat pe el pana a iesit, si cand m-a vazut, a venit la mine si m-a sarutat, lucru foarte ciudat, avand in vedere ca nu suntem impreuna.Ma rog...dupa un minut de sarutat superb, in care Aly si Mady si-au tot dat coate si chicoteau, Emy m-a luat de mana si am mers impreuna in gang.Cand am ajuns acolo, Emy mi-a zis ca ii sunt datoare cu un pachet de tigari, si eu i-am zis ca stiu, desi eu nu fumam, trebuia sa imi calc toate principiile in picioare si sa cumpar un pachet de tigari.Am stat cu el in gang, cam 10 minute, in timp ce el isi savura tigara, eu am mai vorbit cu unii din prietenii lui, dar nu era nimeni asa de interesant ca si el.Dupa cele 10 minute, prietenii lui au iesit din gang, si cand sa ies si eu dupa ei, Emy m-a luat de mana si m-a tras usor in spate, m-a sarutat si mi-a zis "Cu toate ca ai pierdut pariul, vreau si eu sa il pierd", eu stiam ce inseamna asta, si presupun ca astepta baiatul si un raspuns, asa ca eu i-am spus, "Cine te opreste sa il pierzi?" si l-am sarutat din nou, dar i-am zis sa ne grabim putin ca aveam ora de sport, si cu siguranta prietenele mele erau nerabdatoare sa afle ce am facut.Am intrat noi repede in scoala, dupa un colt il asteptau prietenii lui, iar dupa altul, Aly si Mady ma asteptau pe mine, cand sa ne despartim, ne tineam de maini, ne-am sarutat si ne-am indepartat usor unul de celalalt.Dupa aceea eu am realizat ce s-a intamplat, "Sunt cu baiatul visurilor mele, si el m-a invitat de acum in fiecare pauza in gang, trebuie sa merg,dar asta inseamna sa ma distantez de Aly si Mady, oare ce sa fac?"
Eu, Mady si Aly avem vreo doua saptamani pe luna cand nu facem deloc sportul si aceasta era una dintre ele asa ca toata ora le-am povestit fetelor de vreo 3 ori ce s-a intamplat, nu le venea sa creada, dar dupa le-am spus si ce gandesc eu.
-Fetelor, stiu ca e greu de crezut, dar sunt cu baiatul visurilor mele si el m-a invitat de acum in fiecare pauza in gang, trebuie sa merg, dar astsa inseamna sa ma distantez de voi...
-Ce conteaza pentru tine mai mult?Un baiat sau prietenele tale?m-a intrebat Aly.
-Pentru mine, amandoua sunt pe primul loc, dar mi-a venit o idee, asta daca sunteti si voi doua de acord cu ea, le-am explicat eu zambind..
-Pai, de obicei ai niste ideei de te doare capul, dar sa o auzim si pe asta....mi-a zis Mady si am izbucnit toate trei in ras..
-Pai, ora urmatoare avem ora cu diriga asa ca o sa il rog pe Emy sa venim mai repede, inainte sa se sune, o sa va fac cunostiinta cu el, si in ultima pauza ii spun asa "Emy, stiu ca suntem impreuna, si ca ar trebui sa stam si singuri, dar te rog, pot sa imi aduc si prietenele in gang, ca ma voi distanta de ele, si totusi sunt prietenele mele cele mai bune, si in plus, si tu vii cu prietenii tai, deci pot?"
-Vai, mintea din capusorul asta acoperit cu par blond in sfarsit incepe sa functioneze...a zis Mady, si iar am ras toate trei...
-Deci, ce ziceti?Ati vrea sa veniti si voi in gang?Promit ca nu va pune nimeni sa fumeze, pentru ca il rog pe Emy sa aiba grija...
-Pai, e o idee noua, si nu am mai fost in gang niciodata, te poti baza pe mine...a zis Aly
-Mady, tu ce zici?Vi in gang cu noi?
-Hmmm...sa ma gandesc...sa stau ca proasta in banca in clasa si sa ma terorizeze prostul de Joseph?Sau sa fiu cu prietenele mele in cel mai cool loc din liceu, cu prietenul uneia dintre prietenele mele cele mai bune, si cu toti baietii draguti?Voi cam ce credeti?
Aici, iar am ras toate trei, ma bucuram ca ma pot baza pe ele, si mai mult, ca au fost de acord cu ceva cu care nu erau inainte de acord...
-Ok, fetelor, dar va rog eu mult, in pauza asta, iesim afara si ma asteptati pana ies eu din gang ca sa pot pune planul in aplicare..
-Promitem, au zis Aly si Mady in cor, si a urmat o imbratisare de grup lunga...
A venit si pauza mult asteptata, cum am planuit, am iesit cu fetele imediat de cum ne-a dat profa drumu afara, si i-am asteptat pe baieti, ceea ce nu stiau Axly si Mady era ce aveam eu de gand sa fac...Au sosit si baietii, eu l-am chemat pe Emy si acum ii fac cunostiinta cu prietenele mele:
-Emy, uite, ea e Mady, si ea e Aly, sunt prietenele mele cele mai bune..
-Incantat, zise el foarte fericit ca i-am facut si lui cunostiinta cu prietenele mele...
-Incantate, au raspuns amandoua fetele...
Era timpul pentru o mica deviere de plan..
-Emy, stii, ele sunt prietenele mele, si cum noi acum suntem impreuna, ma iei in fiecare pauza in gang, dar cu timpul ma voi distanta de ele, asa ca mi-a venit o idee, hai sa le iau si pe ele in gang, si in plus...si tu iti aduci prietenii...
-Ok, nu am nimic impotriva, a zis Emy chiar fericit ca le i-au si pe ele...
-Haideti fetelor, doar nu vreti sa va i-au in brate pana acolo....
-Pai, nu putem sa mergem pauza urmatoare?a intrebat Mady..
-Logic ca nu, aia era abureala, va iau cu mine inca de acum, hai ca stiu ca vreti...
Si am plecat toti patru spre gang, acolo, era ca de obicei, Angel si Ryan se bateau pentru tigari, iar Aiden comenta cu James.Fetele,nu vazusera ce scrisese o colega de-a noastra pe pereti, asa ca au ramas surprinse...Dar eu eram putin ingrijorata de altceva, Ashley nu venise in gang, desi se mai intamplase asta, era ceva foarte ciudat...Ma rog, am inceput sa vorbim tot grupul format din:Aiden, James, Angel, Ryan, Emy, Mady, Aly si eu...Dar pauza s-a scurs repede asa ca am intrat foarte rapid in scoala, ca doar aveam ora cu diriga...Cand am ajuns in clasa, fetele mi-au spus ca e super in gang si mai vor sa mearga.In ultima pauza, am mers din nou in gang cu ei, dar si aceasta s-a scurs repede, asa ca in scurt timp eram din nou in clasa, pregatite de data asta pentru tehno...In ziua aia scapam o data cu 8A, clasa lui Emy, dar mie mi se facuse rau si nu am mai putut sa stau cu el...asa ca am plecat spre casa...Cand am ajuns acasa, parintii mei se intorsesera, si au vazut ca eram foarte fericita asa ca m-au luat la intrebari...
-Ce s-a intamplat?a intrebat mama
-Ce sa se intample?Nimic.Am fost la scoala si acum m-am intors...
-Ti-am gasit jurnalul si l-am citit..Foarte dragut, n-am ce zice...
-Ce ai facut?Mi-ai citit jurnalul?intreb eu foarte nervoasa si surprinsa in acelas timp..

Sper sa va placa, si acum pozele cu personajele noi:
Joseph-Jose- http://bakaitsanime.files.wordpress.com/...me_boy.jpg
Ryan- http://2.bp.blogspot.com/_UEpRvUL7sng/SC...meBoy2.jpg
Aiden- http://media.photobucket.com/image/anime...me_boy.gif
James- http://media.photobucket.com/image/anime...me-boy.jpg
mama(Kaylee-Kay)- http://media.photobucket.com/image/anime...rl23-1.jpg

Cam atata pentru un moment, urmatorul capitol, peste o saptamana ^_^ sper sa va placa personajele si capitolul si sa lasati comentari:*
yeeey;)) a new chapter:X
I luv it:X... it's so funny ;-)
dialogul nu e sec, naratiunea e frumoasa, de-asemenea si descrierea^__^
am gasit o singura greseala:
-"acelas"(e pe la sfarsit)- acelasi:P
nu m-am uitat dupa greseli, dar cred ca nu mai ai nici una in rest
here's a question: Joseph este Alex, nup:))?
spor la scris al 9-lea capitol:)) :*:*

Roxxi

mersi Axxa, Joseph=Alex(right), n-am vazut unde e aia cu acelasi...o sa ma mai uit o data

Capitolul trei

-Pai, puiul meu, de la un timp, te porti foarte ciudat si nu stiam ce se intampla.
-Pai daca aveai de gand sa imi citesti jurnalul, puteai sa imi spui si mie."De ce s-a uitat in jurnalul meu?Eu nu as fi facut asa ceva niciodata"
In acel moment, ii i-au jurnalul meu roz pe care il tinea in mana si plec sus pe scari, urcandu-le repede si cu furie.Cand am ajuns in camera mea, mi-am deschis laptopul, mi-am pus castile in urechi si am intrat pe mess sa vorbesc cu noul meu iubit, Emy si cu Aly si Mady, prietenele mele...
O discutie normala intre mine si Aly suna cam asa:
Aly:Te iubesc, vrei sa vi pe la mine?
Eu:Acum?N-am chef, poate pe maine, acum am chef sa rad si sa uit ca mama mi-a citit jurnalul..
Aly:Ok, nu o sa fie greu sa uiti, blondele nu au memoria prea buna, e incarcata cu nimicuri...
Eu:Asa zici tu despre mine?Lasa ca vezi tu...
Aly:Pai eu vad mereu, in caz ca nu ai observat, ce ar trebui sa vad?
Eu:Mda...iar faci asta...te urasc cand faci asta, ma rog...schimband subiectul...auzi...
Aly: Da, de obicei aud...
Eu:Maine avem doua ore cu proasta aia de profa de engleza si trebuie sa ne aduca testele, deci o ora scapam de ea ca o sa ne tina morala ca de obicei "Cu ce am gresit eu?Ce nu am facut?V-am dat la test cele mai usoare chestii si tot ati facut praf..."
Aly:Mda...o urasc pe profa, dar trebuie sa mergem ca stii ca ea "nu este razbunatoare"
Eu:Mda...nu este putin razbunatoare, este foarte razbunatoare..
Aly:Mda...dupa engleza avem bio, parca, nu?
Eu:Mda...iubesc concursurile profei, ceilalti fac intrebari si eu "invat"
Aly: Da...si eu la fel
Eu: Dupa bio avem info, bleah..Hai sa chiulim de la info...
Aly:Bine, sa vorbim si cu Mady dupa ce mai discutam de la ce sa chiulim...
Eu:Ok, dupa info avem ora cu diriga, germana, deci nu putem, mai ales ca eu ador germana...
Aly:Si eu si Mady la fel...
Eu:Dupa germana avem muzica, o ora perfecta de somnic, abia o astept...
Aly:Si eu, vorbesti tu cu Mady, da?Ca eu trebuie sa plec..
Eu:Ok, bye, te iubesc!
Aly:Si eu..Bye...
Dupa discutia asta cu Aly, trebuia sa vorbesc si cu Mady, zis si facut:
Eu:Madyyyyyyyyyyy...te iubesc...
Mady:Si eu te iubesc, Emaaaa...dar ce am mai facut?
Eu:Tu nu ai facut nimic, am stabilit cu Aly de la ce sa chiulim..
Mady:Ma bucur ca v-ati decis sa imi spuneti si mie...
Eu: Dar Aly se grabea, ma rog...Eu cu ea vrem sa chiulim de la info, si din cate imi amintesc nici tu nu mai ai de facut nimic la proiectul ala, deci...e ora perfecta...
Mady: Da, dar unde sa stam?
Eu:Hai sa mergem inca din pauza aia in gang, si sa ramanem acolo si o sa vorbesc eu cu Emy sa nu ramana cu noi pentru ca noi o sa barfim si o sa se plictiseasca..
Mady:E un plan perfect, se pare ca am avut dreptate, incepe sa-ti mearga creierasul...
Eu:Mda...ce sa zici si tu?Parca erai suvitata blonda....
Mady:Inca sunt...nu m-as fi gandit la un asemenea plan...
Eu:Bine...atunci...daca tot am stabilit, hai ca plec si eu, ca vad ca Emy nu e pe mess..ne vedem maine..
Mady:Bye..Te iubesc mult de tot.
Eu:Eu te iubesc mai mult...
In timp ce imi luam la revedere de la Mady, ma gandeam, ea si Aly chiar sunt prietene foarte bune, iar versurile "We sign our cards and letters BFF/You've got a million ways to make me laugh" spuneau asta cel mai bine.
Dupa discutiile pline de rasete, aproape uitasem ca mama mi-a citit jurnalul, asa ca am luat-o pe Roxi, m-am bagat in pat si m-am culcat. A doua zi de dimineata am coborat jos, mi-am luat iaurtul si am urcat inapoi sa mananc in fata laptopului, uitandu-ma la ce am mai vorbit cu fetele, la arhiva, sa vad ce mai sterg...Dupa ce am terminat iaurtul, m-am dus in baie si m-am spalat, iar in zece minute eram imbracata si machiata, cu alte cuvinte, gata de scoala...am plecat la scoala, si pe drum spre scoala m-am intalnit cu prietenele mele, Mady si Aly, dupa o imbratisare de grup, am urcat sus, ne-am lasat ghiozdanele, si am mers cu fetele pana in gang sa vedem daca Emy era acolo, dar ce am vazut, nu ne venea sa credem: era Andy... Andy si cu o fata, July..Cand Mady a vazut asta, nu si-a putut abtine lacrimile care i se scurgeau alene pe obraji, dar noi ii eram aproape, am sprijinit-o sa se duca la Andy si sa ii dea ea prima papucii, sa nu o faca ala de ras...
-Asta faci tu cand "nu esti la scoala" ?a intrebat Mady
-Nu credeam ca ai venit asa de vreme.a venit raspunsul repede din aprtea lui Andy
-Nici eu nu credeam ca ma inseli(si ii da o palma de nu se vede).
Andy, ridica mana sa ii dea si el o palma ei, cand aparem eu si Aly.
-Nu imi vine sa cred cat de nesimtit esti.a zis Aly
-Stiam ca e ceva in neregula cu tine.am zis eu
-Gata, s-a terminat, iti dau papuci, sa nu te mai prind ca ma strigi sau ma saruti sau orice altceva, nu ne mai cunoastem.a zis Mady
-Dar iubito, ea nu inseamna nimic pentru mine.a raspun Andy nesigur pe el.
Auzind asta, July se duce la Andy si ii da si ea o palma.
Hai Mady, Aly, plecam de langa ratatul asta ca ne da boala lui..am scos eu fetele repede din gang..
Primele trei ore au trecut repede, iar in cea de-a treia pauza, pauza mare, am vorbit cu Emy si i-am spus ca vreau sa raman cu fetele in gang, singure si el a fost de acord...Restul zilei a fost dedicata lui Mady, trebuia sa o inveselesc cumva, asa ca i-am aratat un baiat destul de dragut, cel putin dupa parerea ei.Ea s-a indragostit pe loc de el si inaintea orei de muzica i-am facut rost de id-ul lui...In ora de muzica, biletelele circulau de la mine, la Mady si la Aly foarte repede, doar stateam in ultima banca, desi stateam pe randuri diferite..Noi foloseam un cod foarte ciudat pentru a comunica intre noi, uneori foloseam codul morse, iar cuvantul "SMS" era scris sub forma "..._ _ _...", alte ori foloseam codul pasaresc, in care cuvantul "PISICA" era scris "Pipisipicapa", alte ori foloseam in loc de litere cifre, astfel cuvantul "TEST" era scris "7357", iar cand aveam chef sa nu ne inteleaga cu adevarat nimeni, scriam litera apoi numarul pe care il reprezisnta in alfabet, astfel cuvantul "INIMA" era scris "i9n14i9m13a1", astfel am primit un mesaj de la Mary:
"N14e5 i9n14t20a1l12n14i9m13 i9n14 f6a1t20a1 l12i9c3e5u21l12u21i9, t20r18e5b2u21i9e5 s19a1 m13a1 d4u21c3 s18a1 'v22o15r18b2e5s19c3' c3u21 J10u21l12y25", adica "Ne intalnim in fata liceului, trebuie sa ma duc sa 'vorbesc' cu July", stiam ce reprezinta 'vorbesc', adica, sa ii arate ca nu trebuia sa se puna cu cine nu trebuie, dar vom afla dupa ora ce vrea sa faca...

Poza cu personajul nou:
Julia-July- http://2.bp.blogspot.com/_tLESWCj7nLE/R7...-girl8.jpg

Sper sa va placa:) si astept commuri
am trecut si eu pe-aici ;)
so... am gasit o singura greseala(nu stiu daca sunt mai multe, pentru ca am fost prea "prinsa" de citit, decat sa fac pe politista cu gramatica ta ;) ):
"de vreme"- devreme;
-naratiunea e frumoasa, descrierea de-asemenea(desi nu ai avut multa), iar dialogul nu e sec
-de-abia astept sa pui noul capitol:X... (desi stiu deja ce va face Mady... oricum, nu zic:P )
spor la scris si sa pui repede continuarea:*:*
P.S: luv:X ya(si pe uh si pe mary[maryx]... ca foarte bune prietene, sa nu se inteleaga altceva ;)) )
Ti-am citit si eu povestea imi place dar
Sincer nu ai nici un pic de descriere..de la inceput puteai sa descrii gangul pe Emy.Mady ai Aly..pe tine
Si nu are rost sa folosesti parantezele pune virgule
Fa fraze mai lungi...inlocuieste cateodata puncrul cu o virgula
In rest e bine
Gambate

Roxxi

Merci de commuri:*
@Yumina, asta e primul meu fic...si nici n-am citit altu inainte sa incep sa fac capitolele astea...sincera sa fiu, nici nu-mi amintesc despre ce sunt urmatoarele 2-3 capitole:))
Capitolul patru

Dupa ora de muzica, iese Mady grabita din clasa, aceasta a zis sa ne intalnim in fata liceului, dar doar nu credea ca o sa facem asta, eu si Aly o urmaream, ca sa vedem ce vrea sa faca. Cand ajunge in fata clasei lui July, tipa nu iesise deja.Noroc. Acum trebuia doar sa o mai asteptam, sa vedem daca Mady o sa se bata cu ea. Cand iese fata din clasa, Mady o apuca de ghiozdan, o trage putin mai departe si asteapta sa treaca toti de la celelalte clase de a 8-a. Dupa ce trec si se suna din nou de intrare, Mady o duce repede pe July in gang, dar eu si Aly cu greu reusim sa o urmarim. Ajunsa in gang cu July, Mady are o singura intrebare pentru July:
-Tu stiai ca eu sunt cu Andrew?
Dupa mine, e o intrebare cam retorica, din moment ce tot liceul stia, dar, raspunsul din partea victimei, sosi:
-Da, stiam, dar si mie imi place de el.
-Nu ma intereseaza, a raspuns sec Mady, tragandu-i o palma peste fata lui July.
July a incercat sa riposteze, dandu-i si ea un pumn lui Mady, dar Mady stie sa se fereasca.Prietena mea, ii mai da doua palme lui July si o duce in liceu, ca sa iasa cu noi, sa nu apuce sa spuna vreunui prof. Am iesit noi din liceu si am lasat-o pe July sa plece spre clasa ei, iar eu si Aly ne-am alaturat din spate lui Mady, care ne spune:
-Mda. Nu aveati voi cum sa nu ma urmariti! Tipic! si incepem toate sa radem.
-Hai sa sarbatorim victoria! propune Aly.
-Hai sa mergem la un suc! zic eu.
Zis si facut, langa liceul nostru era o pizzerie, am intrat in ea si am comandat de baut:
-Eu vreau cola, a zis Mady.
-Eu vreau seven up, a zis Aly.
-Voi doua sunteti nebune, Mady o bate pe aia si s-ar putea sa il lase pe Andy fara iubita, si voi chiar va luati suc? Eu imi iau o.... bere!
-Pai atunci iau si eu una, a zis Mady.
Aly nu prea le avea cu bauturile, nu prea ii placeau ca i se facea destul de repede rau de la ele daca bea multe, dar de data asta a facut o exceptie:
-Si eu iau una, a zis Aly zambitoare.
Inainte sa aduca bauturile, eu merg la cel cu muzica, si ii spun sa puna o melodie speciala pentru prietena mea, in urmatoarele momente se auzea pe fundal:
"First off hit the groove, let the music play
Next stop everybody, its time to celebrate
Bady go so lets go show, make the genes you got become real
Let's do this, let me hear you, now show me how you feel
Start, start, start the party".
Auzind asta, Mady era foarte fericita, si ma ia in brate, iar Aly era bucuroasa deoarece ea mi-a dat ideea sa pun melodia, dar nu avea curaj sa mearga ea sa vorbeasca. Dupa ce am baut berile am plecat spre casa, urmand ca fiecare sa intre pe mess. Cand am ajuns eu acasa, eram singura, deci puteam face ce vreau. Mi-am luat de mancare in camera mea, am deschis laptopul si am intrat pe mess. Cum am intrat pe mess, l-am vazut pe Emy on:
Eu: Ce faci iubi?(aici i-am dat un pupic)
Emy: Bine, ma pregateam sa te sun sa te invit in oras.
Eu: Unde vrei sa ma duci?
Emy: Hmmm..Ma gandeam la "Taclale"
Eu: Cine mai vine?
Emy: Pai vin Angel, Aiden, James, Ryan, Matthew si Michael
Eu: Care Mat?Ala de la 8C?
Emy: Da
Eu: Pot sa imi aduc si niste prietene?Poate cine stie, isi gasesc prieteni...
Emy: Logic ca poti..
Eu: Stai putin ca trebuie sa le sun...
Le-am sunat pe prietenele mele, Aly si Mady, si le-am invitat, prima oara, ele nu aveau chef de iesit in oras, dar le-am spus cine mai vine si, cum lui Aly ii placea de Mich, iar lui Mady ii placea de Mat, nu au putut rezista. Am revenit la calculator sa vorbesc cu Emy.
Eu: Am revenit iubi...vin si fetele
Emy: Perfect. Dar sa ai mare grija ca Angel se imbata, de exemplu, intr-o zi, in gang, nu era beat, si daca ai stii tu ce a facut...
Eu: Ce?
Emy: Pai, au venit vreo 3-4 tipe bune rau de tot, si el, a luat-o pe prima care a venit, a pus-o cu mainile de perete, s-a pus peste ea, si a sarutat-o, asa a facut si cu celelalte fete..
Eu: Vai...sunteti nebuni(si incep sa rad)
Emy: Stiu
Eu: Auzi, la ce ora ne intalnim?
Emy: Pai pe la zece pana pe la trei...
Eu: Ok...atunci, hai ca plec sa ma pregatesc, ca dupa trec si pe la Mady, si apoi ramanem la Aly pana pe la noua jumate...
Emy: Ok..bye...te iubesc
Eu: Bye...dar eu te iubesc mai mult(si i-am dat un pupic)
Ma imbrac eu, pe la sase eram gata de plecare, merg la Mady. Eram imbracata cu o fusta mini, o bluza cu un decolteu, nu foarte mare, dar era si el pe acolo, parul lasat pe umeri, si in picioare, cele mai dragute sandalute roz ale mele. Dupa aproape zece minute de mers usor, am ajuns la Mady, care, nici macar nu se dezbracase de cand a venit de la scoala, asa ca am avut o treaba grea pana la sapte, alegerea tinutei lui Mady. Intr-un final ne-am hotarat, o fustita, nu foarte scurta, roz bonbon, o bluzita destul de mulata, neagra cu inimioare roz si niste sandalute negre, era perfect imbracata. La ora opt, am plecat spre Aly, care ne astepta, pentru ca nu se hotara cu ce sa se imbrace. Am ajutat-o noi si pe ea. Pe ea am imbracat-o intr-o rochita, destul de scurta, neagra, cu spatele gol, si cu niste sandalute roz care se asortau de minune cu clamita pe care i-am prins-o in cap. La ora noua si jumate eram gata de plecare, asa cum ii spusesem lui Emy. Aly statea la jumatate de ora de mers departe de "Taclale", dar asta nu ne ingrijora cu nimic, aveam tot timpul din lume. Cand am ajuns acolo, baietii ne asteptau. Cum le-au vazut pe Aly si Mady, Mich si Mat au ramas fara cuvinte. Au vorbit si au stat toata seara impreuna, parca deja formau un cuplu, dar asta se va intampla cam dupa vreo saptamana...

Posele cu personajele noi:
Michael-Mich- http://img3.cdn.crunchyroll.com/i/spire2...0_full.jpg
Matthew-Mat- http://www.zastavki.com/pictures/1024x76...03445_.jpg

Sper sa va placa si astept niste comentarii...:d
halooo >:D<
In afara de faptul ca imi place foarte mult si ca stiu ca te-ai straduit mult la el(desi nu-ti place romana :)) ), am de spus(scris) un singur cuvant: descriere!descriere!descriere! (de fapt sunt trei cuvinte;)) ), oricum...
apropo... sandale roooz??? :dead: (just kidding... even so... why pink :| ? )+ Alisson nu bea... so funny ;;)
ai schimbat destul de des timpurile... insa ficul este interesant(nici macar eu nu mai stiu la ce sa ma astept in legatura cu ce se va intampla :))... so good job :bv:
bye bye si kissu:*:*