Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: One shot-uri by Sayuri
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Well , am cateva one shot-uri scrise si ma gandeam ca poate le veti citi si pe acestea . Nu sunt cine stie ce , dar oricum . Sper sa va placa . Astept comentarii si critici si parereri ! ^^

Pagini din trecut

�ntuneric . Bezna mult prea crud? acoper? totul , �nv?luind atmosfera �ntr-o aur? de mister . Nici m?car razele sidefii ale lunii nu �ndr?znesc s? p?trund? prin ferestrele mici ale acelei case ce avea s? r?m�n? �n amintirile oamenilor drept blestemat? , b�ntuit? dup? aceast? �nt�mplare .
,, Dar nu exist? fantome , mon?trii sau alte prostii din-astea ! Nu fi copil ! � ar fi r?spuns odat? el , privind ciudat pe cel ce ar fi cutezat s? afirme sau s? aduc? �n discu?ie asta . Dar acum , �n acest moment , nimic nu mai este sigur , realitatea devine vis , iar cele mai teribile co?maruri se adeveresc pe m?sur? ce �nainteaz? �n nopatea rece ?i necru??toare .
T?cere ...lini?tea de pretutindeni spore?te teama cuib?rit? �n suflet , abia a?tept�nd s? ias? la suprafa?? pentru a-l domina complet . �ns? el nu ?tie , mai bine zis nu �n?elege ce se �nt�mpl? de fapt . �n fa?a lui , o adolescent? st? �ntins? pe podeaua de lemn plin? de s�ngele stacojiu ce p�n? acum c�teva minute �i mai pulsa prin vene , dirij�ndu-i via?a . Ochii ei negri sunt m?ri?i de spaim? ?i de uimire , ultimele imagini pline de ireal , chiar fantastic , fiindu-i �nc? �ntip?rite pe retin? . Hainele au ici colo c�te o pat? ro?iatic? �n timp ce pielea ei alb? ?i crispat? este br?zdat? de urme ad�nci de gheare .
Dar el nu crede asta , totul s-a �nt�mplat mult prea repede . Ea nu e acolo , s�ngele nu e al ei ... Trupul lui se leag?n? �n fa?? ?i �n spate , privirea urm?rindu-i un punct fix pe care ?i a?a nu-l poate distinge din cauza �ntunericului care a �nghi?it camera . �?i ?ine genunchii la piept ?i ar vrea parc? s? se apropie de trupul ne�nsufle?it , dar nu �ndr?zne?te . Nu are curaj s? se conving? de cruda realitate . Sau este oare un vis ? Un co?mar nefericit ce-i alung? somnul ? Da , sigur asta e . ?i totu?i ea se afl? �nc? �n fa?a lui ... Dac? e un vis , o iluzie , atunci de ce nu se treze?te mai repede ? �nchide ochii ?i pleoapele i se str�ng periculos de tare . �?i dore?te cu disperare s? se smulg? din acest oribil peisaj . Dar c�nd se uit? din nou �n jur , observ? c? a r?mas pe loc . Privirea �i r?m�ne a?intit? asupra chipului ei fermec?tor chiar ?i dup? moarte . �ntinde m�na spre ea , dar �i e team? s-o ating? .
?i deodat? , �n t?cerea ca de morm�nt , spaima lui se m?re?te pe m?sur? ce realizeaz? c? este treaz . Pupilele i se dilateaz? ?i printre buze �i iese un ?ip?t dezn?d?jduit , dar �n acela?i timp plin de durere ?i de furie neputincioas? , sp?rg�nd astfel lini?tea .
- NUUUUUU ! Sayoko , nu !
Asa cum am promis am citit one-shotul tau .
Ideea este foarte interesanta, sincer mi-a placut la nebunie. A fost cam dramatic, dar a fost si frumos.
Greseli de tastare nu ai avut, bravo tie! Si nici de exprimare nu am observat sa ai.
Descri foarte frumos, mie una imi place. Deci, cum am mai spus ideea ta e buna si originala, dar cam multa drama.
As vrea sa vad mai multe one-shoturi deale tale, Mada, scri foarte bine si cred ca voi deveni curand fana ta nr1 ! :x

MagicStar

Sys iti dau un os pentru fic..okey mai multe ca e tare :zuppy02:
Daca vede diriga mea cum l-ai inceput ....she's gotta make an heartattack...[ goona be sth good though...oh yeh she's romanion & latin teacher]//// si de ce va face infarct? Pei propozitie fara subiect formata dintr-un singur cuvant, propozitia are subiect si predicat. Daca intr-o poveste vrei sa pui o meditatie, situatie de pauza, sa lasi impresie cititorului....punctele de suspensie sunt solutia.
Okey aku sa lasam prima propozitie, ma bucur ca ai scris cu diacritici..demo je tot a zarit o greseala de tastare:
nopatea = noaptea...
Interesanta imagine are baiatul in fata sa...n-as vrea sa fiu in locul lui zau :zuppy03:
Mi-a placut...ideea...starea ce-o transmite...realitatea cruda a mortii...deci in concluzie cam totul....still saracu baiat...
Dupa cum ti-am mai spus si cred ca iti voi mai repeta: ai talent pentru asta...GOOD JOB !!!!