Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: The girl and The vampire
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3

misery.loves.company

Cap. 1

"30 octombrie, 2008

De la secunde la minute. De la minute la ore. De la ore la zile.... si asa trece timpul. Nu stiu ce inseamna sa traiesti cu adevarat. Sa nu ma intelegeti gresit... nu sunt unul dintre nefericitii copii care sunt singuri pe lume. Am o familie alaturi de mine care ma iubeste ,
chiar daca mama si tata mereu sunt plecati din cauza slujbei. Stiu ca muncesc si fac acest sacrificiu pentru mine si fratele meu. Dar totusi... simt ca ceva lipseste din viata mea... acel "ceva" inca nu stiu ce este.

Nu stiu de ce scriu acum intr-un jurnal. Din totdeauna mi s-a parut o porcarie, dar cred ca dorinta de a impartasi "cuiva" gandurile este de vina pentru aceasta... .
Azi e ziua mea de nastere.... . Totusi nu mi se pare decat o zi obisnuita. Nu consider un motiv de sarbatorit faptul ca inca un an s-a mai dus din viata mea.Tot ce vreau e sa ma bucur de weekend, de lipsa calvarului scolii
wow...un nou fic...pai bun venit pe animezup:D....sa incepem:D....greseli de tastare nu am vazut:d...imi plache cum descrii actiunea....dialogul e bun..chiar foarte bun si nu e sec:d...ideile cu vampiri imi plac mult....mai ales cele originale....astept nextu'...chu si gambate:D:X

misery.loves.company

wow! Deja un reply!
Multumesc mult pentru primirea calduroasa. ( in fine... stii ce vreau sa spun :P )
Am cateva capitole scrise ( pt ca ficu' a mai fost postat pe un site, dar faza e ca nu stiu de ce nu imi mai merge.) Anyway, sper ca-ti vor place urmatoarele capitole.
Voi incerca sa fie cat mai originale ( Damn! Mereu ma influenteaza unele lucruri ^_^ )
First..vreau sa spun welcome, desi si eu sunt noua pe aici =]]
Revenind la subiect, fic'ul tau mi'a starnit interesul, pe scurt, imi place!
Descrierea e buna, linistitoare iar ideea mi se pare a fi interesanta.
Am vazut greseli pe ici-colo, nu foarte multe, insa n'am sa le mai insir nefiind importante.
Sunt curioasa ce se va intampla incontinuare, sper sa pui cat de curand urmatorul capitol!
Succes in continuare!^^
In primul rand iti urez bun venit pe Zup , am vazut ca inca nu ti'ai facut o prezentare ;)) .
Well , acum sa iti zic ce cred despre fic.
Pai, idee e geniala :X Vampiri..omg ! Superb ! :x Imi aduce aminte de Twilight :x
Sincer m'a atras personajul tau Rin , seamana cu mine in multe privinte.
Lasand asta la o parte, tu scri bine si nu duci lipsa de idei. Incearca totusi sa renunti la atatea "..."
Cu exprimarea stai destul de bine...deci ficul imi place. Deabea astept capitolul 2. Spor la scris !
aaaa....marfaaaaaaaaa....am mai vazut ficul asta pe manga-anime si pot zice ca e genial...:P
Mie mi se pare a fi perfect ficul...adica nu are greseli...si imi place cum e scris:D:D:D....
Nu am ce comenta:D:D:D...
:love:I love it!

coment bu Naraku no hana

misery.loves.company

Ma bucur de parerile voastre despre fic! ^_^ i'm really happy. as aprecia sa-mi spuneti si ce nu va convine, ce nu e bine. in felul acesta poate voi mai progresa ;) :*:*:*
Asa cum am promis, Sweet`Tears :P , un nou capitol!
Lectura placuta!

Cap II :

Frigul cumplit imi inghetase toate simturile , de parca eram o papusa, nu om. Ametita , in zadar am incercat sa ma ridic de pe banca pe care ma aflam . Mana dreapta o tineam la tampla, incercand sa-mi opresc v
Ma bucur ca ai pus destul de repede noul capitol....well.....let's see!In domeniu de greseli, nu cred ca ar fi trebuit sa scrii 'v
capitol nou:X:X...uhu:X:X...deco:d...greseli de tastare nu am vazut nici una:d....ador cum descrii sentimentele si actiunea:X:X...cad va vedea vampirul:X:X....se vor indragosti:>...:X:X:X....deci mor de curiozitate:D...vreau sa vina celelalte capitole la fel de repede ca si acesta:D....astept nextu'...chu si gambate:*:X

misery.loves.company

Cap III


1 noiembrie.




Pagini: 1 2 3