Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Naruto - episoadele noastre
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
M-am gandit ca ar fi interesant daca am putea sa facem episoadele de la Naruto asa cum am vrea noi sa fie: sa punem personajele sa faca ce vrem noi, sa zica replici amuzante, stupide sau intelepte, sa apara in diferite situatii in care am vrea sa vedem cum se descurca. Tot ce trebuie sa faceti e sa creati propriile episoade Naruto asa cum vreti voi sa fie, dar totusi tinand cont de episodul anterior si de ideile pe care user-ul de dinainte le specifica la sfarsit pentru ca totul sa aiba o continuitate. Dupa ce ati terminat de scris, precizati maxim 2 idei pentru episodul urmatorului user, idei de care acesta va trebui sa tina cont. Dati si titlu episoadelor scrise, pentru ca totul sa fie mai interesant.
Deci, un exemplu ar fi:
user1: scrie titlul si continutul episodului din Naruto imaginat de el iar la sfarsit scrie maxim doua idei din ce se va intampla in episodul viitor
user2: scrie titlul si continutul episodului din Naruto imaginat de el, dar care sa aiba cel putin o mica legatura cu episodul anterior si cu ideile sugerate de user-ul de dinainte
Sper ca ati inteles ideea. ^_^
Atentie!!
1.Aveti voie sa utilizati in episoadele voastre numai personaje din anime-ul Naruto
2. Scrieti cel putin 10 randuri... sa ne gandim ca trebuie sa fie totusi un episod..

Voi incepe eu:

Episodul 1: Introducere - Totul incepe de aici
Era o dimineata insorita de primavara. Soarele stralucea deasupra Satului ascuns intre Frunze, un sat renumit din Taramul Focului. Aici lucuiau cei mai multi ninja, de toate varstele si toate rangurile, de la studentii de la prestigioasa Academie Ninja pana la Hokage, cel mai important om din sat. Aici locuia si un mic baietel de vreo 12 ani, cu parul blond stralucitor ca soarele si ochi albastri ca profunzimea cerului ce purta niste haine de culoare portocalie. Acest baietel nu avea un trecut prea stalucit, dar visul sau era maret si demn de respect: sa devina Hokage. Numele lui era Naruto Uzumaki si era fiul lui Yondaime, care a fost al patrulea Hokage, numele sau adevarat fiind Minato Namizake. Naruto nu a apucat sa isi cunoasca paritii. El a crescut singur fiind respins de restul lumii pentru faptul ca avea sigilat in trupul lui Demonul Vulpii cu 9 Cozi (Kyuubi), inca din primele zile ale vietii. De aceea are un vis puternic, la care nu va renunta pana nu il va indeplini. Dar avea un drum lung de parcurs pentru ca dorinta sa i se indeplineasca, deoarece el era abia student la academie, acesta fiind cel mai jos grad al unui ninja.
In aceasta dimineata, ca in oricare alta, s-a trezit si a plecat in graba la scoala sa nu mai intazie. Dar din pacate povestea se repeta in fiecare dimineata: se trezea prea tarziu, nu apuca sa se pregateasca, pleca in graba de acasa si intarzia la scoala. Umino Iruka, senseiul elevilor de la academie, il certa si il examina de fiecare data cand intarzia. Asa s-a intamplat si azi. Imediat cum Naruto a ajuns in clasa, intrerupand ora cu scuzele sale, se auzea vocea nemiloasa a profesorului reprosandu-i:
-Iar ai intarziat la ora! A cata oara saptamana asta?! Daca ma gandesc mai bine, nu-mi amintesc nici o zi in care sa nu fi intaziat! Intazii mereu! Ar fi bine sa te dezveti de acest obicei, ca altfel ma supar rau de tot, si de data asta nu-mi mai trece!!! Daca tot intazii cel mai corect ar fi sa te examinez!! Din nou... Azi va trebui sa faci Umbrele Clonate.
Naruto asculta in fiecare dimineata aceeasi predica din partea profesorului si era examinat la cate un Jutsu, pe care niciodata nu reusea sa il execute corect. Dupa care profesorul continua:
-Mai exerseaza Jutsurile astea ca nu reusesti sa faci nici unul corect. Mergi la locul tau si sa nu se mai intample. Chiar daca il mustra in fiecare dimineata profesorul il indragea foarte mult si chiar tinea la el.
-Da sensei! era raspunsul lui Naruto din fiecare dimineata.
Dupa cele 5 ore de curs de la academie, Naruto era in sfarsit liber sa faca ce vrea. De obicei nu tinea cont de temele pentru acasa care constau in exersarea jutsurilor sau aruncarea la tinta, si atunci cand se mai gandea sa exerseze, tot timpul incurca pe cineva care se antrena deja.
In fiecare seara adormea cu gandul la visul lui, imaginandu-si cum i-ar sta imbracat cu tinuta de Hokage.


Din episodul viitor: Se formeaza echipele. Echipa in care ajunge Naruto si membrii celorlalte echipe.
Si asa adormi ca un prunc in patul lui moale si in camera lui murdara in care ar trebui sa intre de urgenta o matura. Sa se mai elimine si mizeria in care sta de atat de mult timp tanarul baiat, dar nu are cine sa-i faca curat iar lenesul de el nu indrazneste sa-si faca singur. Lenes ca in fiecare dimineata se da jos din pat si se intinde in toate directile. Se duce la baie sa-si faca siesta si apoi lenes se duce la sifonier ca sa se imbrace. Dupa ce se imbraca in costumul de acelasi model in cara se imbraca mai mereu iese din casa incizand in erma lui usa cu chieia.
Merge usor spre academia ninja cand se uita la un ceas de pe strada si vede ca iar a intarziat. Cum se poate sa nu ma uit la cea? Unde imi este capul? Alearga repede spre scoala ar de geaba tot a intarzia un sfert de ora. Pana la urma ajunde obosit si intra valvartej in clasa facadu-i pe colegii lui sa tresara.
-Va rog frumos sa ma scuzati ca am intarziat. spune el punand mainile la ceafa.
Domm profesor isi pune mainile la ochii si da din cap negativ. II mai face un alt discurs si o alta pedeapsa care a devenit obijnuita pt. el. Il roaga pe Naruto sa se puna in banca pt. ca se aleg echipele.
Naruto urca lent spre banca cea mai din spate punanduse in banca cu o fata cu parul roz pe nume Sasuka, si un baiat brunet pe nume Sasuke. Sakura are ochii verzi ca smaraldul si un corp destul de frumos dar nu este un ninja incredibil. Sasuke are ochii negri ca pana corbului dar este tacut si ingamfat cu cei din jur. Naruto a fost bun prieten cu Sasuke in copilarie dar familia lui Sasuke a fost ucisa si de atunci nu a mai existat acea prietenie.
-Ce faceti? ii intraba Naruto pe colegii lui de banca.
-Bine. ii spune Sakura care se uita la Sasuke cu niste ochii indragostiti.
Sasuke nu se oboseste sa raspunda si tace din gura dandu-i lui Naruto un sentiment de tristete.
-Copiii va voi spune care sunt echiipele care sunt ormate din patru membri. Profesorul vorbeste mult dar ajunge si la echipa sarpte unde spune: Naruto Uzumaki ,... Sakura Haruno,...Sasuke Uchiha si..HInata Hyuga.
Dupa ce aude asta Naruto are un sentiment de bucurie dar si de suparare.
Am hotarat sa fie in echipa cu Hinaa ca sa se poata indragosti de ea.
In continuare va avea loc unul din episoadele mele preferate unde Naruto se deghizeaza in Sasuke. [/i][i]