Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Love is a Game ( sasusaku)
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Incet incet, soarele a pus stapanire pe satul frunza.Albinele si fluturi zburau vesele, florile asternusera un covor multicolor pe pajiste ,pasarelele erau peste tot .Pacea era peste tot , fiecare era politicos si primitor.
Jos pe iarba moale statea o fata si privea cerul cu ochii ei verzi . Avea parul roz ca petalele de trandafiri , pielea ei era alba si catifelata . Pe fata o chema Sakura Haruno , avea 18 ani . Era o liniste profunda dar deodata linistea a fost sparta de un baiat cu ochii albastri ca cerul parul galben ca spicele de grau inalt pe nume Naruto Uzumaki.
-Sakura ! Am vesti bune pentru tine ! spuse el cu o voce calda dar in acelas timp nerabdator
-Naruto ...prostule mai speriat...nu puteai sa vi si tu mai usor si sa nu tipi in halu asta ? Ce e ce sa intamplat ?
-Nu ai sa ghicesti cine sa intors in satul frunza .
-Pai nu o sa ghicesc daca nu-mi spui !
-Sasuke ! Sasuke sa intors !
<< Sasuke a plecat din satul frunza acum multi ani dupa Orochimaru pentru al antrena sa devina mai puternic>>
-S....Sa...Sasuke sa intors ? Cand ? Unde e ?
- E la Tsunade . Vorbeste cu ea.
Auzind acele cuvinte lui Sakura nui venea sa creada asa ca a plecat spre Tsunade.
-Stai Sakura unde te duci ?
-Unde pot sa ma duc ? Ma duc la Tsunade!
-Stai ca vin si eu !Stai ma Sakura mai incet !
Intr-un final Sakura si Naruto au ajuns. Nici nu au mai batut la usa au intrat direct. Sakura vazandul pe Sasuke a ramas uimita se schimbase . Inima ei a inceput din nou sa bata cum batea o data pentru el .Tacerea a fost sparta de Tsunade.
-Sakura ? Naruto? ce facetzi aici ?
Naruto nici nu a avut timp sa spuna ce cautau ca a fost intrerupt de Sakura.
-Scuzatine ca intram asa dar Naruto mia spus ca Sasuke sa intors ai am vrut sa vad daca este adevarat .
-Bine atunci dupa cum vedetzi Sasuke sa intors sau mai bine zis a revenit printre noi .
Sasuke se uita la Sakura . El avea ochii negrii ca carbunii , parul negru si inalt. El avea 19 ani .
-Asta inseamna ca a revenit in grupul nostru ?spuse Naruto intr-un fel fericit
-Da Naruto !
Sakura se tot uita la Sasuke si nu putea sa credea ca a venit inapoi vroia sa il ia in brate dar nu stia cum va reactiona el . A stat pe ganduri putin si sia facut curaj si sa dus la el si la luat in brate.
-Ma bucur ca te-ai intors Sasuke ! spunand asta pe obrazul ei a cazut o lacrima cristalina.
-Mda ...si eu ma bucur ca te vad ! spunand asta Sasuke a luato pe Sakura in brate si el.
-Bine gata vati vazut ....acum puteti pleca ?Am multa treaba si nu jtiu cand o sa termin .
-Bine ! au spus toti in cor
Au plecat toti 3 . Pe drum era o liniste desavarsita . Naruto se uita la Sakura si devenise putin gelos ca tot se uita la Sasuke . Dupa ce au mers ce au mers Naruto a luato pe alt drum lasandui pe cei doi singuri .
-Sakura ce sa mai intamplat prin sat de cand am plecat ?
-Pai Sasuke nu sa mai intamplat nimic special . Misiuni peste misiuni.
-Aha...si tu ?
-Si eu ce ?
-Hai ca sti . Atunci cand am plecat miai spus ceva mai sti ?
- A da am spus acele lucruri ca sa nu te pierd si sa nu pleci.
Sasuke sa oprit din mers si a intrebato pe Sakura:
-Sakura tu mai simti ceva pentru mine ?
-Sa..Sasuke ca sa fiu sincera da mai simt ceva pentru tine ! spuse aceasta rusinata putin
-Sakura sti cat timp am fost plecat miam dat seama de ceva .
-Ce anume Sasuke ?
-Ca te iubesc enorm de mult !
Sakura nu putea sa creada ca el a spus asa ceva .Credea ca viseaza.Sasuke a luato de mijloc si a sarutato pe rozalie.Brunetul a rupt sarutul disparand intr-un nor de fum.Sakura nu stia cum sa reactioneze . Sa ciupit de mana sa vada daca viseaza da a observat ca o doare asa ca nu visa. Aceasta a plecat spre casa deoarece era destul de tarziu.

Va Urma ....sper ca va placut :D

:XDark~Sakura~Angel:*

era sa zic niste prosti de tn acum.
mamaaaa!!!
deci dilogul este cam sec da nu comentez
greselute sincera sa fiu nu prea am vazut:d
norocu tau si zi mersi ca nu am facut mai rau ca esti soramea
noroc in continuare si mai repede
ca si ca eu nu astept:P
jA NE!
(15-03-2009, 03:51 PM)mada_angel A scris: [ -> ]Incet incet, soarele a pus stapanire pe satul frunza.Albinele si fluturi zburau vesele, florile asternusera un covor multicolor pe pajiste ,pasarelele erau peste tot .Pacea era peste tot , fiecare era politicos si primitor.
Jos pe iarba moale statea o fata si privea cerul cu ochii ei verzi . Avea parul roz ca petalele de trandafiri , pielea ei era alba si catifelata . Pe fata o chema Sakura Haruno , avea 18 ani . Era o liniste profunda dar deodata linistea a fost sparta de un baiat cu ochii albastri ca cerul parul galben ca spicele de grau inalt pe nume Naruto Uzumaki.
-Sakura ! Am vesti bune pentru tine ! spuse el cu o voce calda dar in acelas timp nerabdator
-Naruto ...prostule mai speriat...nu puteai sa vi si tu mai usor si sa nu tipi in halu asta ? Ce e ce sa intamplat ?
-Nu ai sa ghicesti cine sa intors in satul frunza .
-Pai nu o sa ghicesc daca nu-mi spui !
-Sasuke ! Sasuke sa intors !
<< Sasuke a plecat din satul frunza acum multi ani dupa Orochimaru pentru al antrena sa devina mai puternic>>
-S....Sa...Sasuke sa intors ? Cand ? Unde e ?
- E la Tsunade . Vorbeste cu ea.
Auzind acele cuvinte lui Sakura nui venea sa creada asa ca a plecat spre Tsunade.
-Stai Sakura unde te duci ?
-Unde pot sa ma duc ? Ma duc la Tsunade!
-Stai ca vin si eu !Stai ma Sakura mai incet !
Intr-un final Sakura si Naruto au ajuns. Nici nu au mai batut la usa au intrat direct. Sakura vazandul pe Sasuke a ramas uimita se schimbase . Inima ei a inceput din nou sa bata cum batea o data pentru el .Tacerea a fost sparta de Tsunade.
-Sakura ? Naruto? ce facetzi aici ?
Naruto nici nu a avut timp sa spuna ce cautau ca a fost intrerupt de Sakura.
-Scuzatine ca intram asa dar Naruto mia spus ca Sasuke sa intors ai am vrut sa vad daca este adevarat .
-Bine atunci dupa cum vedetzi Sasuke sa intors sau mai bine zis a revenit printre noi .
Sasuke se uita la Sakura . El avea ochii negrii ca carbunii , parul negru si inalt. El avea 19 ani .
-Asta inseamna ca a revenit in grupul nostru ?spuse Naruto intr-un fel fericit
-Da Naruto !
Sakura se tot uita la Sasuke si nu putea sa credea ca a venit inapoi vroia sa il ia in brate dar nu stia cum va reactiona el . A stat pe ganduri putin si sia facut curaj si sa dus la el si la luat in brate.
-Ma bucur ca te-ai intors Sasuke ! spunand asta pe obrazul ei a cazut o lacrima cristalina.
-Mda ...si eu ma bucur ca te vad ! spunand asta Sasuke a luato pe Sakura in brate si el.
-Bine gata vati vazut ....acum puteti pleca ?Am multa treaba si nu jtiu cand o sa termin .
-Bine ! au spus toti in cor
Au plecat toti 3 . Pe drum era o liniste desavarsita . Naruto se uita la Sakura si devenise putin gelos ca tot se uita la Sasuke . Dupa ce au mers ce au mers Naruto a luato pe alt drum lasandui pe cei doi singuri .
-Sakura ce sa mai intamplat prin sat de cand am plecat ?
-Pai Sasuke nu sa mai intamplat nimic special . Misiuni peste misiuni.
-Aha...si tu ?
-Si eu ce ?
-Hai ca sti . Atunci cand am plecat miai spus ceva mai sti ?
- A da am spus acele lucruri ca sa nu te pierd si sa nu pleci.
Sasuke sa oprit din mers si a intrebato pe Sakura:
-Sakura tu mai simti ceva pentru mine ?
-Sa..Sasuke ca sa fiu sincera da mai simt ceva pentru tine ! spuse aceasta rusinata putin
-Sakura sti cat timp am fost plecat miam dat seama de ceva .
-Ce anume Sasuke ?
-Ca te iubesc enorm de mult !
Sakura nu putea sa creada ca el a spus asa ceva .Credea ca viseaza.Sasuke a luato de mijloc si a sarutato pe rozalie.Brunetul a rupt sarutul disparand intr-un nor de fum.Sakura nu stia cum sa reactioneze . Sa ciupit de mana sa vada daca viseaza da a observat ca o doare asa ca nu visa. Aceasta a plecat spre casa deoarece era destul de tarziu.

Hm...ficul e...asa si asa.
Deci, descriere numai la inceput apare, dialog e cam asa:
- Cf, dude?
- Bn mah!
Ai niste greseli de tastere>> Cam multe:P

satul frunza- Satul Frunza

albinele si fluturii zburau, vesele, florile astenuse-ra (asa e mai bn^^)

chema Sakura Haruno , avea 18 ani . Era o liniste profunda dar deodata linistea a fost sparta- treci de la o actiune la alta8-|

de un baiat cu ochii albastri ca cerul parul galben ca spicele de grau inalt pe nume Naruto Uzumaki-mai bine: de un baiat inalt pe nume Naruto Uzumaki, care avea ochii albastri ca cerul, parul galben ca spicele de grau.

nerabdator- nerabdatoare fiindca adjectivul determina substantivul vocea + Sfantul Punct^^

halu- halu??!! Halu?!?!? Halul ca nu sunt pe mess

ce e ce s-a intamplat- ce este, ce s-a intamplat?

sa intors- s-a intors

sa creada asa ca a plecat- sa creada, asa ca a plecat

Stai ma Sakura mai incet- Parca esti din munti. Ma,ba, fa, bre. Mai bine asa: Stai, Sakura! Mai incet!

vazandul- vazandu-l

ce facetzi aici ?- Ce faceti aici?

scuzatine- Scuzati-ne

mia- mi-a

spunand asta Sasuke a luato pe Sakura in brate si el- si el ce? Vreo nebunie?

Deci, mai ai greseli cu gramada. Eu nu le-am scris pe toate, fiindca ma doare deja mana. Inainte sa postezi, uite-te peste el. Si nu scrie ca si pe mess>.<
Spor in continuare!
So...randul lui dumneamea:P
Pai ficul este destul de dragut.Imi place ca este cu SasukSaku.Cateva greseli, si astea ti le-a spus Lolli.Pai chestia este ca (din punctul meu de vedere) mi se pare prea brusca chestia cu reintoarcerea lui Sasuke.Adica el a plecat parasind orasul, adica lasand totul in urma.Puteai sa zici ca a fost doar o misiune...ce stiu eu...de spionaj si ca l-a trimis pe Sasuke pentru ca pe Orochimaru il interesa de el, insa ma rog.
Pe urma vine chestia cu sarutul.Recunosc, asta face ficul, imaginatia noastra, insa chiar asa brusc?Trebuie sa tinem cont si de cateva detalii si regul de a scrie si a compune ceva.Mia trebuie putin lucrat la descriere si ceva la exprimare.Nu mai folosi limbajul de pe messenger, please.Nu prea arata bine in interiorul capitolului.
Deci, acestea au fost obiectiile mele:P.Sper sa nu te fi suparat, si sa tii cont.

cereala.

Deci...se putea si mai bine. Trebuie mai multa descriere. Nu-mi place ca grabesti actiunea. Graba strica treaba! Incearca sa faci dialogul cat mai palpitant. Este inestetic limbajul de messenger intr-un fan-fic. Nu mi-a placut cand Sakura si-a marturisit sentimentele. A fost poate, prea directa. Dar e ideea ta, ficul tau, tu dezvolti caracterul personajelor. Despre plecarea lui Sasuke, puteai detalia.
Acestea au fost cateva sfaturi deci nu o lua in nume de rau.
Se poate si mai bine deci, succes in continuare!

Aly

no disclaimer

topic inchis

posteaza la fanficiton la topic inchis un disclaimer