Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: steaua dragostei(sasusaku )
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10

hell_girl

cum adik de ce sa mai pui nextul
merita continuat
sa nu te lasi de el ca..................nu stiu ce iti fac
pune nextul
ce faci sysu'? am vazut eo bn ce scrie mai sus ?
ai?
nu te lasi de niciun fic k dak nu vin la tuh acasa ji te joc in picioare , capish?
:-l
uff sysu' sysu' [-(
stati linistiti k nu termina ea fiq q una q doua k no las eo :-j...
bye ji nu va lasati intimidati de ea k nu renunta , nui aja sysu'? :-l
;;)
^^

mika

Normal ca trebuie sa pui nextul!Ce te-a apucat sa spui asta?!Este grozav si te pricepi f mult! Mie imi place foarte moolt!Spor la scris si ja ne!

angel_of_love

Chiar dak nu am comentat, asta nu inseamna ca nu-ti citesc fic-ul! :D Crede-ma, ficul tau e zoooper!!!Imi place f.f.f.f. mult. Doar nu ai fi nebuna sa nu pui nextu'? Sunt sigura ca multi ar fi distrusi dak nu ai continua...Esti talentata. Pe bune! Cred ca vorbesc in numele a multi cititori cand zic ca merita sa continui!
so...pune continuarea
Bye bye!!!
P.S: o sa fiu :( dak nu continui si o sa ne ai pe constiinta pe mine si pe alti cititori!!!
daca nu pui nextu te bat de nu te vezi....cum adica sa nu-l mai continui.
Chiar daca am lasat doar unu sau doua nu inseamna ca nu l-am citit.Imagineazati:Intru acum pe fic sa vad ce se mai intampla in poveste si tu spui ca nu mai vrei sa-l continui....pai cred ca turbez....trebuie sa-l pui neaparat.
Ja nee:*:*
gata oameni buni...am adus nextul:))...
e dedicat lu' sormea de ziua ei...:D..scz sys nu e hentai:P

Era ora 3 si rozalia tot langa acel copac statea. Era prinsa in gadurile ei. Nu putea sa doarma ; regretele o bantuiau. Isi amintea tot ce facuse…Fiind ninja nu ar fi trebuit sa aiba atatea regrete. Dar gandul ca si-ar fi omort o colega, care poate in viitor putea sa ii fie prietena nu ii dadea pace.
In gand a rostit numele ceor doua prietene ale ei. In camera unde dormeau cele doua era liniste. Anka si Ely sau trezit brusc.
-Ne cheama ! spuse Anka.
-Da, am observat ! Poate s-a hotarat ! spuse Ely.
Langa Sakura au aparut cele doua…
-Te-ai hotarat intr-un final ? spusera cele doua simultan.
-Cand plecam ?spuse sec rozalia.
-La noapte! Vrei sa spui cuiva ca pleci? spuse Ely.
Sakura nu a mai spus nimic. A plecat sa se plimbe prin padure. Soarele incepea sa isi faca si el simtita prezenta. Vantul inca batea ravasind pata roz ce se distingea printre ramurile copacilor.
In cabana inca era liniste. Sasuke tocmai se trezea. Ochii negri ca cea mai intunecata noapte isi faceau aparitia de sub pleoape. Alarmat ca nu o vede pe Sakura langa el, brunetul se da jos din pat se schimba si coboara in fuga la parter. Acolo le-a vazut pe Anka si Ely care tocmai luau micul dejun. Le-a intrebat daca au vazut-o pe Sakura. Acestea i-au explicat unde s-a dus rozalia. L-au sftatuit totusi sa o lase singura. Sasuke nu a mai spus nimic, doar s-a asezat la masa asteptand-o pe Sakura. Dupa putin timp pe usa isi facu aparitia Sakura. S-a asezat si ea la masa. Naruto tocmai a intrat in bucatarie.
Au inceput toti sa manance. In incapere era o admosfera destul de incarcata. Linistea punea stapanire pe acel loc. Naruto saturat de acea admosfera a inceput sa vorbeasca. Si din gura lui a inceput sa iasa cate o prostie. La fiecare prostie pe care o spunea primea una in cap de la Sasuke.
Orele treceau greu, toti erau plictisiti. Pe Sakura a inceput sa o prinda somnul asa ca s-a dus in camera si s-a culcata.
-Bine, aici e prea ciudat ! Toata lumea e suparata ! Merg sa ma antrenez ! spuse Naruto iesind pe usa.
Sasuek il urma. Ii spuse blondului sa nu faca multa galagie ca sa nu o trezeasca pe Sakura. Brunetul s-a hotarat sa se antreneze si el.
In cabana Anka si Ely discutau diferite subiecte…
-Ely-chan mie chiar o sa imi lipseasca locul asta ! spuse Anka.
-O sa iti lipseasca locul asta, sau un anume baiat caruia nu o sa ii pronunt numele ! Neji Hyuga ! spuse Ely incepand sa rada.
-Da, ma rog tot una ! Dar nu numai mie o sa imi fie dor de cineva nu ? Kiba iti spune ceva ?
Fetele au inceput sa rada. Incercau sa nu faca foarte mult zgomot deoarece ar fi trezit-o pe Sakura.
Seara isi facea aparitia. Luna il detrona pe soare facundu-si ea loc. Kakashi a aparut impreuna cu Daiana.
Sakura tocmai se trezise. Cand a vazut-o pe Daiana ca nu este ranita grav s-a bucurat foarte mult.
-Kakashi sensei, cum de s-a vindecat asa repede Daiana? Intreba Sakura.
-Ne-a ajutat Tsunade!
Sakurei i se lua o piatra de pe inima. Dar decizia de a pleca a ramas valabila. Avea insa regretul ca il va lasa pe Sasuke singur. A incercat sa uite pentru cateva clipe de asta.
Naruto si Sasuke au aparut si ei. Au fost destul de uimiti de recuperarea rapida a Daianei.
Roscata se apropie de brunet spunandui la ureche ca il asteapta afara. Daiana a iesit pe usa. Sasuke a urmato indeaproape.
-Ti-a fost dor de mine tigrule ? intreba roscata.
-Ce vrei ? spuse brunetul.
In casa toti stateau la masa.
-Sakura, vrei sa te duci tu sa ii anunti ca luam cina ? intreba argintiul.
Sakura se ridica si se indrepta cater usa.
Daiana profitand de ocazia ca Sakura ii vede, Si-a apropiat buzele de cele ale brunetului unindule intr-un sarut fortat.
Pe obrazul Sakurei se prelinse o lacrima. Zambi usor dupa care fugi in casa. Acum avea toate motivele sa nu regrete plecarea ei. O durea sufletul, imaginea celor doi sarutandu-se ii aparea mereu in minte. Lacrimile surgeau siroaie pe obraji.
Sasuke isi dadu seama ca Sakura ii vazuse asa ca a fugit dupa ea.
<<Anka, Ely veniti repede in spatele cabanei, plecam!>>
-Deci a sosit momentul! Spusera cele doua.
Kakashi era derutat asa ca le urmari pe cele doua. In spatele lui se afla Daiana si Naruto.
Sakura, Anka si Ely au inceput sa faca diferite semne. Sasuke a incercat sa se apropie de rozalie dar parca un zid invizibil ii despartea.
Cand au terminat toate semnele corpurile lor pareau ca radiaza de lumina. Au inceput sa pluteasca incet.
Sasuke a inceput sa tipe dupa Sakura. Rozalia isi intoarse privirea spre brunet. Ii zambi usor dupa care se indeaprta. In urma celor trei a raman doar o dara de lumina. Pe iarba frageda se putea vedea un lantic in forma de stea. Sasuke il lua si il puse la gat. Pe chip i sa prelins o lacrima.
<<Te voi astepta … !>>

....gata...ajtept critici:))
pt mienh? :X.....dedicatie speciala :X....nu vreau sa iti corectez capitolul pt k st fericita k e pt mineh 8->
pacat k Sakura a plecat....nu puteai sa mai bagi cv saruturi pa'colo dak tot era pt mineh? :-w....uff -_||...in fine....jtiu k se apropie sfarsitul aja k iti urez succes in continuare ji ajtept nextu' q intoarcerea Sakurei binen'teles [-(
"gadurile"= gandurile

"omort"= omorat

"ceor"= celor

"sau"= s-au

"sftatuit"= afatuit

"Sasuek"= Sasuke

"spunandui "= spunandu-i

"urmato"= urmat-o

"unindule"= unindu-le

"indeaprta"= indeparta

"raman"= ramas


Bun:D
Daca Anka nu te corecteaza eu da:d..deci:D...greselile ti le-am mentionat....descrierea nu am ce comenta:x....dialogul e super si nu e sec
De ce a plecat Sakura:(....Daiana asta...imi vine sa ii rup gatu'...X(....sper sa se intoarca repede:d
Astept nextu'
Chu si gambate:*
ce super eeeeeeeeee!!!!!!!imi plache la nebunie
descrierea e buna
dialogul la fel....nu este sec
naratiunea este bunaaaa
greseli:-S nici nu m-am uitat dupa ele
cam atat am avut de spus
Chuu & Kissu'^^
Scuze all pt aceasta asteptare pe care ati suportato. Nu stiu dc ideile nu imi mai vin...abia adca am reusit sa fac cva..imi pare rau e cam mic...

Trecuse deja un an de la plecarea Sakurei. Incetul cu incetul rozalia era stearsa din inimile si sufletele oamenilor. Doar o inima tinea toate acele amintiri frumoasa incatusate inauntrul ei. Erau tot ce il mai tinea in viata pe cel cu inima de gheata. In sufletul lui amintirile erau incatusate cu un lacat. Nimeni si nimic nu ar fi putut sa il deschida. Doar o fata cu parul roz avea cheia. Dar ea era departe si nu se stia daca se va mai intoarce.
Ochii de onix priveau cerul. Parca incercau sa gaseasca pe cineva. Brunetul era adancit in ganduri... In acel an timpul a stat pe loc pentru el. Chiar daca toti prietenii impreuna cu el au devenit ninja de elita si aveau misiuni chiar si de asasinare, ii lipsea singura lui dragoste 'Sakura'. Era rece si distant cu toata lumea. Fericirea pe care i-a daruit-o dragostea se naruise. Doar Sakura ar mai fi putut sa il aduca inapoi pe acel Sasuke care disparuse. Inca privea cerul...
Dintr-o data o lumina puternica a aparut pe bolta. Lumina se apropia din ce in ce mai mult. Se parea ca se va izbi de pamant.
<< Exact ca atunci cand te-am cunoscut rozalio!>>
________________________________________________
Cu zambetul pe buze Sasuke a fugit spre locul unde acea lumina ar fi urmat sa cada. A ajuns imediat acolo. Sfere luminoase dansau. Intr-un final lumina a disparut. Rozalia statea in fata brunetului. Poate isi consumase toata puterea cand s-a intors deoarce in urmatorul moment a lesinat. Sasuke se apropie de ea. A luat-o in brate si a plecat acasa.
Pe drum brunetul o privea pe rozalie insistent. Devenise mai frumoasa. Parul ei roz ii ajungea acum pana la talie. Chipul ei era angelic.
-Daca tu esti inger, atunci eu sunt demon!
-Ingerul fara aripi este numit demon! spuse Sakura ridicand usor pleoapele si lasand sa se vada frumosii ochi verzi ca cea mai pretioasa piatra de smarald.
Desi frumosi ochii ei erau reci. Se pare ca nu au mai vazut dragostea de mult.
-Nu sunt inger, am fost antrenata sa fiu asasin! Voi deveni un shinigami de fiecare data cand cei care imi sunt dragi vor fi amenintati!
Sasuke era uimit de atitudinea fetei. Era mai dura. Placerea de a trai nu exista la ea. Sakura l-a rugat pe brunet sa o lase jos. Acesta facu exact cum i sa spus. Cei doi se priveu in ochi. Dintr-o data Sasuke a impins-o pe rozalie in trunchiul unui copac. Si-a apropiat buzele de ale ei unindule intr-un sarut tandru si plin de dragoste. Dupa un timp Sakura a raspuns sarutului facand-l pe Sasuke sa zambeasca discret.
In mintea rozaliei se derulau amintirile. Sakura isi aminti de sarutul dintre Daiana si brunet. Il impinse usor.
-Nu ar trebui sa ii ranesti sentimentele Daianei! Daca va afla iubita ta de asta o sa o ranesti!
-Sakura eu pe tine te iubesc, te-am uibit si te voi iubii! Daiana a plecat din sat acum un an! Hai sa o luam de la inceput, suferinta sa dispara.
Sakurei i-au scapat doua lacrimi calde pe obraji. I-au lipsit cuvintele 'te iubesc'.
-Te..iube..esc! a spus ea intr-un final.
Sasuke a zambit usor sarutand-o pasional si luand-o in brate. Si-au continuat drumul spre casa. In tot acest timp Sasuke o strangea la piep pe Sakura. Parca nu vroia sa o piarda din nou...
Cum am zis e mic si imi pare rau, dar mia foat tare greu s aimi gasesc ideile.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10