Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Povestea unei slujitoare
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
PART 1
Se apropia noaptea.Soarele se ascunde dupa dealuri asternand o perdea intunecata .
La vila lui Thakur,intr-o odaie ingradita cu oglinzi statea slujnica si unica Loredana.Numele ei fusese singura amintire a mamei sale ,fiind abandonata de copil si data in chinuinta la familia lui Thankur. Privirea ei fusese demult stearsa.
Fericirea murise de ani buni,iar zambetul numai exista,doar umbra si pustiu in viata unei copile.
Fata era majora,dar nu stia multe.Drumurile care trebuiau strabatute pana acum in viata fusesera vidate de 4 pereti.In fata privirii ochilor de smarald era o oglinda sparta ce nu zarea frumusetea fetei.Valul rosu ii acoperea parul castaniu.Se uita in jos privind unica icoana care-i tinea de urat in zilele triste.
Deodata intra trantind cu putere usa fiul lui Thankur,Sanjay.
-Fetito,du-te sa pregatesti masa!Stapana te striga de ceasuri bune!Tu ma asculti?
-Ascult ca doar nu sunt surda!
-Ai tupeu pentru o slujnica,spuse baiatul luand-o brutal pe fata de incheietura mainii si ridicand-o in picioare. Nu ma face sa ma port urat!Daca mai vorbeste gura aia cand nu trebuie o sa-ti iau onoarea si ce ai,daca ai asa ceva?!
-Lasa-ma sa plec!Te rog!
-Asculta-ma fato,rosteste baiatul dandu-i valul jos,ciripeste mai incet fa-ti traba mai bine!Poate daca n-ai fi fost slujnica ai fi avut alta soarta,frumoaso!
Ochii se preschimbara din nou.Lacrimile ii impanzisera privirea.Dadu cu mana peste ochi si se duse la stapana.
-Loredana,aici erai fata nebuna?Misca-te sa pui masa .iar apoi sa te duci sa speli hainele!
-Hey,ce ai de spus Lory pentru intarzierea ta?spuse Sanjay razand sarcastic.
-Imi pare foarte rau am pierdut notiunea timpului!
''Numai suport.Jur ca numai pot tolera asta.Doar pentru ca sunt servitoare ar trebui sa ma respecte cat de cat.O sa ma razbun!Chiar de voi pieri si eu sau de va trebui sa-i iau si pe ei cu mine!''
Da doamna ma voi duce cu permisiunea dumneavoastra la treaba!
-Misca-te!
''Pentru pacatul mamei mele,10 ani am trait in chin si mizerie''
Fata aduse tavita cu dulceata de portocale,cafea si tigari.
Thankur dadea sa-i zica ''mersi'' fetei pentru ca-i aprinsese tigara,dar intrerupsese sora lui Sanjay :
-Nu-i multumi!De ce-i multumesti?Ti-a adus contractul de pace cu Pakistanul?!
Barbatul muti,femeia se ridica ducandu-se la sufrageria unde Loredana nu fusese niciodata.Loredana o urmari.Privi pe indelete dupa coltul usii.Stapana deschise de sub noptiera un sertar secret prafuit.Scoate o cutie si deschide lacatelul.Inauntru erau tinuti mii de lei cat pentru a mai cumpara o vila.
-De aici o sa incep,japita batrana!10 ani am muncit in chinuri si nici platita cu un leu nu faceati,nici cina doar un colt de paine ca la caine imi dadeai.
Femeia lua cu atentia si gingasie si incepe sa numere banii in mana.Unu,doi,trei...suma se opri la 50.000 de lei.Scoase o bancnota de 10 lei si inchise cufarul.
-Bun n-am sa-i mai numar decat peste o luna!
Iesi pe usa,fata se grabi si lua repede cosul cu rufe drept scuza.Se indrepta afara cand dete peste stapana.
-Stapana!
-Ai terminat rufele?
-D-Da
-Ia sa vad...Un parfum intepator ii inunda narile,aroma placuta de lotus si trandafifi albi. HMM..Bine.Du-te punele pe sarma,apoi ia astea si du-te in piata sa iei cartofi,ceapa si masline.
Stapana-sa intinse mana cu bancnota de 10 lei si se holbeaza la Loredana.
-Sa ai grija de ei!Vezi ce iei..Daca iei masline mai multe ia!
-Da doamna!
''Hoasca batrana!Acum o sa incep sa fiu si eu a dracu' ''
Isi lua valul rosu pe cap si pleca.Tanarul vazand-o plecand pe usa incepe a se rasti.
-Dar unde pleca?E la ea acasa?
-S-a dus sa ia ceapa si masline ,Sanjay nu te mai baga!
Loredana lua tot cu exceptia maslinelor.Cand dadu sa intre in magazin ii scapara toate lucrurile.In momentul in care se apleca sa le ia,un brunet cu ochii caprui si fata alba ca suma laptelui ii iesi in cale.
-Poftim,spuse baiatul zambind aproape divin
-Numele meu e Sorin,al tau?
-Hmm...Loredana
-Wow...Un nume frumos pentru o fata frumoasa!
-Eu..
-AA nuuu...rostise el punandu-i degetul pe buze.Imi pare rau ca ti-au csapat astea!
-Nu-i nimic!Trebuie sa plec
-Unde stai?
-La vila Thankur
-oo inseamna ca esti bogata
-Bogata nu cred ca e un cuvant bun,zise aceasta dandu-si parul dupa urechi.
-Ce ai patit la mana?
-Am spalat rufele
-Stai inseamna ca esti slujnica lor...
Fata tresari in plans la auzul acestor vorbe si incerca sa plece,dar brunetul o apuca de mana.
-Deciasa ?Spune-mi
-Da.Pentru ei sunt un nimic.10 ani am chinuit acolo fara plata,fara mancare sau libertate..













Sfarsitul primei parti...Sper ca va placut va urma si nextul in curand...:) ;) :-h :-h

black_rose

bwa borak..e misto.mie imi place si inca mult.....da dc e asa de scurta????????incep sa ma supar. ce ti-am spus eu tie sa o faci mare???huh....reao
imi place ideea , imi plac si totodata nu imi plac personajele...( ce rai sunt)...dar te-ai grabit in ultima parte.
abea astept sa vad cont si poate mai aflam ceva dp acolo.
hurry..:X:X:X:X
este o poveste foarte buna! Abia astept sa citesc capitolele urmatoare ! poate Sorin si Loredana o sa fie impreuna :love: ,iar Sorin o sa o ajute pe fata sa scape de familia Thankur si sa fuga cu el. Ar fi suuuper o//o 1Greseli de ortografie nu am prea vazut si imi place acest lucru :bv: . Grabeste-te cu text-ul please! :bye:
RE:PART 2 POVESTEA UNI SLUJITOARE
Loredana pleca.Ajunsa acasa pe inserat.Intra in casa cu plasa.O lasa apoi se indrepta catre sufragerie.Brusc o voce auzi venind din spatele ei.
-Unde ai fost?intreaba Sanjay.
-Am fost sa iau ceapa ,cartofi si masline!
-Serios?
-Unde e doamna,sa-i dau restu'?''Am oprit si eu ceva!''
-Si ai stat asa mult pentru a lua 3 lucruri?!?
-Pai ,stii ca stapana vrea mancare cat mai buna si de calitate.
-Minti!!o lua baiatul brutal pe fata si o apropie de el.
O fata nu vine asa tarziu acasa doar daca nu ai facut si altceva.Ai fost ..cu vreun baiat?
-Nuu..
Uitandu-se in jur si vazand ca nu era nimeni acasa,in ochi i-a rasarit o privire perversa.Frumusetea fetei il fermeca.Acesta o saruta brutal trantind-o pe sofa.
-Vad eu ce-i cu tine!
II dete valul jos si isi strecurase mana pe sub bluza fetei.Acesta o saruta si musca de gat.
-Lasa-ma te implor ! Da-mi drumul!Nu ma mai ruina si tu!
-Va-sa-zica ai onoare!
-NU..Nu intelegi cum e sa fii singura,sa suferi!Lasa-ma!
Fata disperata lua tavita cu ceasca de cafea si o tranti in cap .Tanarul tresari de durere.
-Nenorocitule!
-Vino incoace slujitoare de nimic!
''Ma voi razbuna''
O ora mai tarziu au aparut si ceilalati.
-Ce ai patit fiule?
-Nenorocita aia de fata m-a pocnit!
-Unde e?
-IN camera ei!
-Las-o acolo!Va sta 2 zile fara pic de mancare sau apa!M-ai auzit?
Fata se linisti.Adormi pe covor.Stapana ei o inchisese in camera.
In prima zi fata reusise sa sterpeleasca 20 de lei.
Cele 2 zile trecura subit.Lala aparu in camrea fetei cu tavita cu mancare.Pleca trantind usa.Aceatsta asculta la usa sa vada ce zice fata.
-Vreu sa mor!N-am pic de libertate!Nici macar nu ma respecta,parca as fi un gunoi.L efac treburile pe plac sit tot nu le convine.
Lala pleca fara sa spuna la nimeni.
Intr-o zi,cand nu era nimeni acasa,Loredana a facut focul.Disperata a incercat sa bage mana.Lala vine si-o opreste.
-Te-ai tampit ?Vrei sa te arzi?
-Pentru ce sa traiesc!?Sa stau la niste oameni fara inima,sa patimesc.Mai bine mor si am liniste si pace!
Din pacate nimeni nu era acasa.De fiecare data cand ceilalti plecau undeva ramanea un menbru s-o supravegheze pe Loredana.
-Tu nu stii cum e!Traiesti in lux in fericire,pe spinarea mea!
Daca mai vrei sa stii adevar fratele tau a incercat sa-si bata joc de mine acum cateva zile.NICI nu stii cum e sa nu zambesti,sa plangi mereu si sa-ti rogi moarte sau razbunareN-ai fost niciodata sa te pui in locule meu .
Lala nu prea pricepuse,dar intelesese doar ca fata era ca un gunoi si toti se purtau urat cu ea!
Cand Lala a plecat in camera ei,Loredana a luat 500 de lei de la stapan-sa si-a mers la Sorin.
Ei s eintalneau des si fata incepuse sa-l simta ca pe un prieten foarte apropiat.In schimb baiatul incepuse i se facuse mila de ea si ointelegea,acesta incepuse sa prinda drag de fata si vroia sa o protejeze.
-Buna Lory!
-buna!
-S-a intamplat ceva?
-Situatia e la fel,acum cateva zile Sanjay a....
-Ce ti-a facut ,rosteste furios baiatul!?
-A incercat sa-si bata sa-si bata joc de mine
-si....?a..
-Nu a apucat ca l-am pocnit!
-Daca tipul ala se va mai atinge de tine o sa plateaca cu viata!Jur!
-Sorin nu trebuie sa ...
-Nuu e tin foarte mult la tine si nu permit sa-ti mai faca cineva ceva!
-Multumesc pentru tot!Esti totul pentru mine.In cele mai grele momente am plans pe umarul tau si m-ai inteles.
Ajunsa acasa,fata fu intampinata de toti.Ea fu apucata de mana dupa o plama peste fata aplicata de stapana-sa.
-Du-te dracu' si pregasteste masa!unde umbli haimana?
-La biserica
-Las-o naibii si fa-ti treaba
-MAMA,las-o mai moale,nu exagera!ii sare in aparare Lala
-Tu ce-i tii apararea ?Inainte ziceai ca nu-ti pasa de ea!
''Gata aste e picatura care a umplut paharul!''
-Fii atenta!
Fata se ridica si se duse pregateasca masa.Se duse in camera.In 10 minute aveau sa serveasca masa.
-Mama ,Loredana a zis ca vrea sa se razbune chiar de va pieri si ea!
-HAAAA,pricajita aia?Ii dai o palma cade jos!
Sanjay fusese batut peste fata.Nu prea rau dar avusese o urma de palma.Intra in camera Loredanei cu tupeu.!
-Asa-deci iti pui gagicu'sa ma bata!Fii atenta!
-La masaaaa!zise stapana
-Rezolv dupa masa!
-NU si de data asta spuse Loredana avand un plan.
Fata cauta o otrava.-Gata va veti duce chiar de oi pieri si eu cu ei ,dar o sa m pace....Imi pare rau,Sorin!
SE duse inocenta la masa asteptand in ordine momentul.Fata dintr-o miscare de mana reusi sa strecoare o picatura in supa lui Thankur.
-Adio!Thankur
Toti se asezara.Incepura a bombani.Intre timp fata isi lua lucrurile,banii si pleca.
Trecura de ora mesei.Pe capul familiei il apucasera ametelile si halucinatiile.Loredana iesi pe ferastra .Mearsa la Sorin.
-Sorin am evadat!
-Gata?
Baiatul o apuca pe fata intr-o imbratisare pasionala si simtea ca si cum nu-si mai dorea sa-i dea drumul.A doua zi casa lui Thankur fusese asaltata de urlete!Thankur decedase si fata era de negasit.
-OOOO DOAMNE!NUU DOAMNE!
-Ti-am spus mama?
-O S-o omor pe fata asta!!
-NUU bine a facut sa nu te atingi de ea!
-Cum poti sa spui asta ti-aq otravit tatal!
-Da.Asta e pretul.Viata pentru viata.10 ani din viata chinuita.maltratata,infometata,jignita pentru o viata de meschin.Nu intelegi,am prins-o pe Loredana dorindu-si moarte!
In 10 ani ea a avut grija de noi ,ne-a facut pe plac ne-a respectat,nu a tresarit nimic;iar noi?
Noi am tratat-o ca pe un gunoi.Batand-o ,izoland-o ,chinuind-o.In loc s-o fac ca pe menbru al familiei am izolat-o.N-ai lasat-o sa aiba un vis propriu,a dorit razbunare si nu s-a lasat pana nu o avea chiar de murea si ea!
Dupa 2 zile Loredana i-a marturisit lui Sorin sentimentele ei.Iubirea si fericirea aparusera in viata ei.
In final s-a maritat cu el.Sanjay a fost condamnat pentru tentativa de viol si dupa un timp va innebuni intre cei 4 pereti.
Intorcandu-se la familia devastata,se alesese preful de tot!Loredana s-a intors la vila si a spus:
-Slujitoarea nenorocita a ajuns in final cu bine!
-Ti-e de ajuns razbunarea copila!Ai luat o viata cu tine,fiul meu,si acum...
-Ramai de rasul lumii!Sa vada ce mi-ati facut in 10 ani!
Fata s-a mutat cu Sorin si a uitat tot ce a fost si ca pierduse 10 ani din viata nefericiti.dar care in final si-a gasit pacea alaturi de baiatul visurilor ei....





multumesc...Un final putin tragic..,Dar totu' e bine cand se termina cu bine...;) :X:X {in poza de jos am o fata cam asa mi-o imaginam eu pe LOREDANA}

black_rose

ce draq e asta?????.....wow....m-ai lasat paf....nu stiu ce sa sp sincer....unde ai lasat talentu?..la usa?..daca da , du-te si recupereaza-l...ce a iesit de aici.....
incep criticile tine.te bn si sper sa nu te superi pe mine.
1. nu ai delooooooooc descriere....ai putea sa sc km erau imbracati, cum arata casa, cum era vremea....alea alea

2. cine e sorin???aa stai ca stiu...unu peste care a dat,si care CIUDAT....fff ciudat...par ca se intrleg bine....da de unde stie ea sa vina la el??nu pot sa imi dau seama....nr de telefon nu l-a dat si presupun ca nici nu are, adresa ..nu imi aduc aminte sa ii fi spus-o..iar mai ciudat....:((..s-au indragostit..:((..casa de paie...

3 bwa deny....te alearga cineva????...in 2 mini capitole ai facut un fic intreg...care....putea fi ffff frumos daca l-ai fi scris in 20 de cap exp...dar tot era mic...

4 ai bagat dialog si de la mine din buzunar...prea simplu..prea...aiurea

5 unde e looome actiunea???la baba la poarta????nici acolo....in 20 de propozitii ai si aratat ca aia se casatoresc...da dc nu ai descris putin iubirea dintre ei???

6...saracii...ce repede au murit...:(( amin......am o intr..de unde se intelegea ea cu Lala si vb de parca ar fi fost soru-sa...??....

7. da ea dc e servitoare acolo?..si tocmai de 10 ani?...parca avea si ea untrecut...cum a ajuns acolo, cine a luat-o....unde ai scris despre asta???.....pffff

8 cica sanj a vrut sa o violeze ca era prea frumoasa....da eu de unde sa stiu ca era frumoasa????/ ca nu am vazut nici o descriere??..nu tu ochii albastii/verzi/movv...

9 off off off off..ce ma fac eu cu tine???..te apuci sa rescri toooooooooooooooot...bn nu ca ar fi fost prea mu;lt ce ai sc tuh...


sincer deny kiar m-ai dezamagit cu "tentativa" asta......te duci..iti recuperezi talentu..si pui mana sa faci ceva frumos...si dk te mai prind cu asa ceva...pfff....direct nepal scrie pe tn..