Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: naruto
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
cred ca veti prapadi de ras si sper sa va placa si va rog puneti critici:o3 :bye:
La picnic

Era o zi de vara frumoasa Soarele ardea pe cerul albastru.Patru prieteni s-au gandit ca era o zi perfecta pentru un picnic(Hinata,Sakura,Naruto si Sasuke).
Dupa ce au mancat,s-au intins pe iarba moale si verde.Deodata apar de dupa copaci Itachi si Orochimaru imbracati in rochii de bal,pentru ca au fost la balul railor si n-au avut cu cine sa mearga asa ca s-au imbracat cu rochii intre ei.
Toti incep sa rada.Incepe sa ninga.
-Hei!Ninge in toiul verii!spune Sasuke.
-Nu ninge ma!Sunt confeti de la bal!spune Orochimaru.
-Ce se aude?intreaba Hinata.
-Vine din tufisuri se pare.spune Sakura.
Acolo erau Neji si Gaara.Se jucau cu papusile.
-Mai vrei ceai Luci?spune Neji.
-Da,multumesc!spune Gaara.
Toti pufnesc in ras.Neji o vede pe Ten Ten venind.Isi desface parul(ca avea o coada de cal) si il leaga cum il lega el de obicei.
-Ce faceti in tufisuri baieti?intreaba Ten Ten.
-Nimic.Sincer.spune Neji rusinat.
-Decat se joaca cu papusile!spune Naruto pufnind din nou in ras.
-Dar unde e Gaara?intreaba Sakura.
Era dupa tufisyri.Isi stergea machiajul(rimelul,fardul roz de obraz si rujul).
-Sunt aici!spune Gaara dupa ce termina.
Incepea sa se insereze.Fiecare se ducea spre casa lui.Pe drum,Naruto gaseste o pisicuta pierduta.O ia in brate ca sa o incalzeasca.Pisica incepe sa il zgarie sa sa sara pe el.
-De ce mi se intampla numai mie asta?

SFRSIT

Sper ca va placut ca eu am ras in timp ce scriam ficul.sper sa criticati ficul plz :bye:[posturi unite]
stiu ca e cam scurt dar sunt deabia la inceput si nu prea am avut idei(eu si niste colege de ale mele) deci va rog sa criticati plz :bye:

BlueGum

e destul de frumos si foarte foarte funny :zuppy02:
cand spun funny nu glumesc.
si eu sunt la inceput cu povestea si nu sunt prea buna dar sunt sigura ca amandoua vom ajunge experte in povesti :bv:
deci critici...asa cum ai spus si tu este foarte scurt :smart:
cam grabesti actiunea...mi se intampla si mie as aca nu este vreo problema :mean:
si nu prea mai stiu ce sa spun, nu sunt prea buna la criticat :pfiu:

sper sa fim prietene :zuppy23:
(08-01-2009, 06:49 PM)naruvulpiXkittyhina A scris: [ -> ]La picnic

Era o zi de vara frumoasa Soarele ardea pe cerul albastru.Patru prieteni s-au gandit ca era o zi perfecta pentru un picnic(Hinata,Sakura,Naruto si Sasuke).
Dupa ce au mancat,s-au intins pe iarba moale si verde.Deodata apar de dupa copaci Itachi si Orochimaru imbracati in rochii de bal,pentru ca au fost la balul railor si n-au avut cu cine sa mearga asa ca s-au imbracat cu rochii intre ei.
Toti incep sa rada.Incepe sa ninga.
-Hei!Ninge in toiul verii!spune Sasuke.
-Nu ninge ma!Sunt confeti de la bal!spune Orochimaru.
-Ce se aude?intreaba Hinata.
-Vine din tufisuri se pare.spune Sakura.
Acolo erau Neji si Gaara.Se jucau cu papusile.
-Mai vrei ceai Luci?spune Neji.
-Da,multumesc!spune Gaara.
Toti pufnesc in ras.Neji o vede pe Ten Ten venind.Isi desface parul(ca avea o coada de cal) si il leaga cum il lega el de obicei.
-Ce faceti in tufisuri baieti?intreaba Ten Ten.
-Nimic.Sincer.spune Neji rusinat.
-Decat se joaca cu papusile!spune Naruto pufnind din nou in ras.
-Dar unde e Gaara?intreaba Sakura.
Era dupa tufisyri.Isi stergea machiajul(rimelul,fardul roz de obraz si rujul).
-Sunt aici!spune Gaara dupa ce termina.
Incepea sa se insereze.Fiecare se ducea spre casa lui.Pe drum,Naruto gaseste o pisicuta pierduta.O ia in brate ca sa o incalzeasca.Pisica incepe sa il zgarie sa sa sara pe el.
-De ce mi se intampla numai mie asta?

SFRSIT

Sper ca va placut ca eu am ras in timp ce scriam ficul.sper sa criticati ficul plz :bye:[posturi unite]
stiu ca e cam scurt dar sunt deabia la inceput si nu prea am avut idei(eu si niste colege de ale mele) deci va rog sa criticati plz :bye:

Hmm
am observat ca la final scrie sfarsit
Este bine asta
DE ce zic asta?pai nu mi-a placut.Nu zic ca ficul meu e super dar..acest fic nu are descriere.De naratiune nu mai vorbesc.
De la un moment treci la altul
(08-01-2009, 06:49 PM)naruvulpiXkittyhina A scris: [ -> ]Toti incep sa rada.Incepe sa ninga.
si ninge puteai sa pui intre ghilimele.
Grabesti prea mult actiunea.Asta am vrut sa zic ca treci de la un moment la altul>_<
Deci sper sa te perfectionezi si daca comentariul meu te-a deranjat trimite un Pm><
ja' si succes in continuare:D:-"
(08-01-2009, 06:49 PM)naruvulpiXkittyhina A scris: [ -> ]La picnic

Era o zi de vara frumoasa Soarele ardea pe cerul albastru.Patru prieteni s-au gandit ca era o zi perfecta pentru un picnic(Hinata,Sakura,Naruto si Sasuke).
Dupa ce au mancat,s-au intins pe iarba moale si verde.Deodata apar de dupa copaci Itachi si Orochimaru imbracati in rochii de bal,pentru ca au fost la balul railor si n-au avut cu cine sa mearga asa ca s-au imbracat cu rochii intre ei.
Toti incep sa rada.Incepe sa ninga.
-Hei!Ninge in toiul verii!spune Sasuke.
-Nu ninge ma!Sunt confeti de la bal!spune Orochimaru.
-Ce se aude?intreaba Hinata.
-Vine din tufisuri se pare.spune Sakura.
Acolo erau Neji si Gaara.Se jucau cu papusile.
-Mai vrei ceai, Luci?spune Neji.
-Da,multumesc!spune Gaara.
Toti pufnesc in ras.Neji o vede pe Ten Ten venind.Isi desface parul(ca avea o coada de cal) si il leaga cum il lega el de obicei.
-Ce faceti in tufisuri, baieti?intreaba Ten Ten.
-Nimic.Sincer.spune Neji rusinat.
-Decat se joaca cu papusile!spune Naruto pufnind din nou in ras.
-Dar unde e Gaara?intreaba Sakura.
Era dupa tufisuri.Isi stergea machiajul(rimelul,fardul roz de obraz si rujul).
-Sunt aici!spune Gaara dupa ce termina.
Incepea sa se insereze.Fiecare se ducea spre casa lui.Pe drum,Naruto gaseste o pisicuta pierduta.O ia in brate ca sa o incalzeasca.Pisica incepe sa il zgarie sa sa sara pe el.
-De ce mi se intampla numai mie asta?

SFRSIT

O sa separ calitatile de defecte.

~ Defecte: capitol sec. Dialog sec. Descriere seaca. De fapt, ce descriere seaca? Abia daca ai avut descriere. And, sincer, nu prea m-am prapadit de ras. Ai greseli de tastare, uiti virgule ... Ai grija la descrieri o.O

~ Calitati: poate ramane cea pe care o au majoritatea fic-urilor. Originalitatea? >.<

Astept imbunatatiri ...
Daca nu-ti convine ceva, da-mi un PM :-??:))
Bye

BlueGum

ce s-a intamplat? nu mai continui? probabil comentariile care le-ai primit au fost destul de dure :( e adevarat ca e primul tau fic dar asta nu e o scuza foarte buna. nici povestile mele nu sunt atat de reusite dar dupa parerea mea incep sa evoluez. Asa vei face si tu daca scrii cat mai mult.
Totusi...esentialul unei povesti este descrierea si naratiunea.dialogul este si el important dar sa se foloseasca cu ,,masura'' si sa fie interesant. Ai fi putut sa iti faci un plan al povestii inainte sa incepi. Te poti inspira din alte ficuri pentru descriere.
Daca este atat de amuzant si mai ai idei haioase ai putea sa faci o parodie. Ce zici?

gata....cred ca te-am plictisit cu comentariul meu kilometric :zuppy11:
am venit cu un nou capitol :P sper sa va placa :D

Ziua pacalelilor

Era o zi de primavara pe care toata lumea o iubea.Ziua in care te puteai bucura cu adevarat de o gluma.Era 1 Aprilie.
Intr-o camera micuta si murdara,unde toti gandaci si mustele isi gaseau locul, locuia un baiat blond,glumet,mereu spunand ca va deveni Hokaghe pe nume Naruto.Se trezi si se uita in calendarul murdar care avea la poza o fata in costum de baie cu decolteu mare.Baiatul se bucura mereu de aceasta poza si era si mai bucuros cand se uita in calendar.Isi pregatise o multime de farse pentru ziua aceasta.Manca repede niste ramen cu lapte expirat de 6 ani si se imbracandu-se cu un training portocaliu si sandale ninja.Nu uita mereu sa isi i-a bandana ninja.Acesta era singurul lucru care nu-l uita.Pleca repede spre cel mai populat loc si imprastia-se vorba ca se va arunca de pe cel mai urias bloc din Konoha.Pleca sa se pregateasca pentru fapta mareata pe care o va face lasand vorba cea duioasa sa se imprastie.
Ajunse aceasta vorba si la Hinata.Fata era topita dupa Naruto asa ca se ingrijora si fugi spre locul faptei.Vazu ca e ceva pe acoperisul blocului.Deodata cazu de pe acoperisul care avea cel putin 50 de metri.Toata lumea era oarecum ingrijorata.Se auzi un raset atat de tare ca toata lumea se sperie.
-Hahaha!Ce v-am pacalit!Hahahahahaha!Pacaleala de 1 Aprilie!
Oameni erau furiosi asa ca intrasera in bloc ca sa ajunga pe acoperis sa-l bata pe Naruto.Numai Hinata era jos intrebandu-se ce era pe 1 Aprilie.Ea habarnavea de Ziua pacalelilor.
Urma a-2-a farsa a lui Naruto.A inceput sa umple o minge de fotbal cu pietris,mult pietris si o puse pe teren inainte ca echipa de fotbal sa inceapa sa se antreneze pentru marele meci.Incepu jocul,iar Naruto isi luase popcorn de 6 metri punga si suc de 5 litri si se delecta cu loviturile fiecaruia si durerile lor.
-Ouch!Doare rau!spuse unul dintre jucatori.
-Auuuuuu!Ce ma doare!spuse altul.
Si asa a tinut cam 1 ora pana s-au gandit sa vada ce e in minge.Cand au deschis mingea cu pete albe si negre au vazut o gramada de pietricele mici si mari.
-Hahahahahahahahahaha!V-am pacalit si pe voi!Hahahahaahahaha!spuse rostogolindu-se pe jos Naruto.
Echipa se napusti asupra lui dar Naruto pleca repede razand.In timp ce fugea incepea sa auda ceva si sa incetineasca pasul.Era aproape de casa lui din fericire.Fugi cu viteza luminii la baie si statu-se vreo 6 ore acolo.Cand termina pleca sa faca cea dea 3-a farsa.Deoarece se inserase cat timp statu-se la baie.
In acelasi timp la o pizzerie din oras,fetele se gandeau cum sa le faca farse baietilor.
-De ce nu ii facem sa manance viermi?Le punem o pizza in fata si punem viermi in ea!spune Temari cu un zambet viclean.
-Nuuu!Sa ii atragem intr-un loc intunecos si sa-i punem sa se sarute!Hahahaha!spune Sakura cu un raset cat gura de mare.
-Nuuuu!Eu zic....
Si au tinut-o asa pana a spus si Hinata ideea ei.
-Eu z-zi-zic sa luam vopsea r-roz sa le facem c-ca-camera si ha-hainele roz.spuse Hinata un pic ingrijorata ca ideea ei nu va fi buna.
-Hahahahahahahahaha!rasera toate fetele in cor.
-Este foarte buna ideea Hinata!spuse Sakura.
-Adevarat!spuse si Temari.
-Extraordinara!spuse Ten Ten.Hai sa o punem in aplicare.
-Dar trebuie sa ii atraga cineva intr-un loc sa ii distraga ca sa nu se duca in camera.Ce zice-ti de lac?Sa se duca la lac sa le luam absolut toate hainele sa le facem roz.Hahahahahahaah!spuse razand Sakura.
-Hahahahahahahhahahahahaaha!Foarte bine!rasera fetele in cor.
-D-dar cine se va duce?intreba Hinata speriata ca va fi ea.
-Ten Ten,vrei tu?intreba Temari.
-Bine,dar imi va lua timp sa ii gasesc pe toti.Peste 2 ore cred ca voi fi gata.Sa fiti pregati-te.spuse Ten Ten plecand grabita.
-Hinata,tu ieie camera lui Naruto.Temari,tu te ocupi de ale lui Garra si Kankuro.Ten Ten va trebui sa i-a camerele lui Neji si Lee.Eu voi lua camera lui Sasuke.spuse Sakura cu un zambet smecheresc pe fata alba ca laptele.
-B-b-bine.S-s-a inteles.spuse uimita Hinata ca a luat camera lui Naruto.
-S-a inteles sefa.Ma duc sa o anunt pe Ten Ten.
-Hai sa luam vopsea,Hinata.spuse entuziasmata Sakura.
-Bine.De unde?intreba Hinata.
-De peste drum.Hai sa luam.spuse repede Sakura luand-o pe Hinta de mana tragand-o dupa ea.
In timp ce fiecare isi facea treaba,Naruto se gandea de 2 ore ce farsa sa mai faca.Ten Ten uita-se de Naruto sa-l ia si pe el la lac asa ca Hinata mergea la casa lui crezand ca el nu era acasa.Lui Naruto ii veni o posibila idee asa ca merse sa manance la Ichiraku sa vada daca ii mai vine o idee.
Hinata inepea prin a zugravi usa,iar Naruto vroia sa plece sa manance si cand deschise usa se vazu cu fata roz,iar acel roz se lua doar in timp sau cu un inalbitor care se gasea in Alaska.
Hinata se inrosi ca un rac vazand ca el era acasa dar roseala disparu cand incepu sa rada de fata bietului baiat.Naruto neitelegand ce se intampla pleca sa manance.In timp ce mergea pe strada,toata lumea radea de nu mai putea de el asa ca se uita in vitrina unui magzin si intelese-se ce se intampla-se asa ca pleca acasa sa se spele.Cand a ajuns vazu ca totul era roz.Si closetul si apa din closet.Totul.
Naruto facu cale intoarsa crezand ca gresi-se camera.Se uita pe usa sa vada a cui este camera.Se inrosi cand vazu ca este a lui.
Fetele Priveau dintr-un copac la fiecare baiat pe rand.Se prapadeau de ras.Mai tarziu le spusesera si baietilor ce facusera dar plecasera repede ca sa nu le prinda.Doar Naruto nu le fugarea,el fugea acasa ca sa se duca repede la baie.Nu-i mai pasa daca totul era roz.
-De ce doar pe mine ma doare burta??????????spuse intr-un strigat lung Naruto.

SFARSIT(pentru moment)

sper ca va placut :))=)) nu mai pot de ras:))=)) sa puneti comenturi plz :o3
(01-03-2009, 03:47 PM)naruvulpiXkittyhina A scris: [ -> ]am venit cu un nou capitol :P sper sa va placa :D

Ziua pacalelilor

Era o zi de primavara pe care toata lumea o iubea.Ziua in care te puteai bucura cu adevarat de o gluma.Era 1 Aprilie.
Intr-o camera micuta si murdara,unde toti gandaci si mustele isi gaseau locul, locuia un baiat blond,glumet,mereu spunand ca va deveni Hokaghe dupa cum stiu eu se scrie Hokage nu Hokaghe pe nume Naruto.Se trezi si se uita in calendarul murdar care avea la poza o fata in costum de baie nu imi suna bine aceasta prop...care avea la poza o etc...puteai sa zici :"care avea o poza cu o fata in costum de baie>_<cu decolteu mare.Baiatul se bucura mereu de aceasta poza si era si mai bucuros cand se uita in calendar.Isi pregatise o multime de farse pentru ziua aceasta.Manca repede niste ramen cu lapte expirat de 6 ani si se imbracandu-se si se imbraca-se cu un training portocaliu si sandale ninja.Nu uita mereu sa isi i-a bandana ninja.Acesta era singurul lucru care nu-l uita.Pleca repede spre cel mai populat loc si imprastia-se vorba ca se va arunca de pe cel mai urias bloc din Konoha eu dupa cum stiu Konoha este sat , nu oras>_<.Pleca sa se pregateasca pentru fapta mareata pe care o va face lasand vorba cea duioasa sa se imprastie.
Ajunse aceasta vorba si la Hinata.Fata era topita dupa Naruto asa ca se ingrijora si fugi spre locul faptei.Vazu ca e ceva pe acoperisul blocului.Deodata cazu de pe acoperisul care avea cel putin 50 de metri acoperisul sa aiba 50 de metrii?:|@_@ m-ai lasat asa:|:o...doar nu e...mai bine ma abtin...poate ca blocul de 50 de metrii nu acoperisul stii cat e asta?:o>_<.Toata lumea era oarecum ingrijorata.Se auzi un raset atat de tare ca toata lumea se sperie.
-Hahaha!Ce v-am pacalit!Hahahahahaha!Pacaleala de 1 Aprilie!
Oameni erau furiosi asa ca intrasera in bloc ca sa ajunga pe acoperis sa-l bata pe Naruto.Numai Hinata era jos intrebandu-se ce era pe 1 Aprilie.Ea habarnavea de Ziua pacalelilor.
Urma a-2-a farsa a lui Naruto.A inceput sa umple o minge de fotbal cu pietris,mult pietris si o puse pe teren inainte ca echipa de fotbal sa inceapa sa se antreneze pentru marele meci.Incepu jocul,iar Naruto isi luase popcorn de 6 metri punga asta e parodie?:O 6 m3trii punga?:| si suc de 5 litri si se delecta cu loviturile fiecaruia si durerile lor.
-Ouch!Doare rau!spuse unul dintre jucatori.
-Auuuuuu!Ce ma doare!spuse altul.
Si asa a tinut cam 1 ora pana s-au gandit sa vada ce e in minge.Cand au deschis mingea cu pete albe si negre au vazut o gramada de pietricele mici si mari.
-Hahahahahahahahahaha!V-am pacalit si pe voi!Hahahahaahahaha!spuse rostogolindu-se pe jos Naruto.
Echipa se napusti asupra lui dar Naruto pleca repede razand.In timp ce fugea incepea sa auda ceva si sa incetineasca pasul.Era aproape de casa lui din fericire.Fugi cu viteza luminii la baie si statu-se vreo 6 ore acolo.Cand termina pleca sa faca cea dea 3-a farsa.Deoarece se inserase cat timp statu-se la baie.
In acelasi timp la o pizzerie din oras,fetele se gandeau cum sa le faca farse baietilor.
-De ce nu ii facem sa manance viermi?Le punem o pizza in fata si punem viermi in ea!spune Temari cu un zambet viclean.
-Nuuu!Sa ii atragem intr-un loc intunecos si sa-i punem sa se sarute!Hahahaha!spune Sakura cu un raset cat gura de mare.
-Nuuuu!Eu zic....
Si au tinut-o asa pana a spus si Hinata ideea ei.
-Eu z-zi-zic sa luam vopsea r-roz sa le facem c-ca-camera si ha-hainele roz.spuse Hinata un pic ingrijorata ca ideea ei nu va fi buna.
-Hahahahahahahahaha!rasera toate fetele in cor.
-Este foarte buna ideea Hinata!spuse Sakura.
-Adevarat!spuse si Temari.
-Extraordinara!spuse Ten Ten.Hai sa o punem in aplicare.
-Dar trebuie sa ii atraga cineva intr-un loc sa ii distraga ca sa nu se duca in camera.Ce zice-ti de lac?Sa se duca la lac sa le luam absolut toate hainele sa le facem roz.Hahahahahahaah!spuse razand Sakura.
-Hahahahahahahhahahahahaaha!Foarte bine!rasera fetele in cor.
-D-dar cine se va duce?intreba Hinata speriata ca va fi ea.
-Ten Ten,vrei tu?intreba Temari.
-Bine,dar imi va lua timp sa ii gasesc pe toti.Peste 2 ore cred ca voi fi gata.Sa fiti pregati-te.spuse Ten Ten plecand grabita.
-Hinata,tu ieie camera lui Naruto.Temari,tu te ocupi de ale lui Garra si Kankuro.Ten Ten va trebui sa i-a camerele lui Neji si Lee.Eu voi lua camera lui Sasuke.spuse Sakura cu un zambet smecheresc pe fata alba ca laptele.
-B-b-bine.S-s-a inteles.spuse uimita Hinata ca a luat camera lui Naruto.
-S-a inteles sefa.Ma duc sa o anunt pe Ten Ten.
-Hai sa luam vopsea,Hinata.spuse entuziasmata Sakura.
-Bine.De unde?intreba Hinata.
-De peste drum.Hai sa luam.spuse repede Sakura luand-o pe Hinta de mana tragand-o dupa ea.
In timp ce fiecare isi facea treaba,Naruto se gandea de 2 ore ce farsa sa mai faca.Ten Ten uita-se de Naruto sa-l ia si pe el la lac asa ca Hinata mergea la casa lui crezand ca el nu era acasa.Lui Naruto ii veni o posibila idee asa ca merse sa manance la Ichiraku sa vada daca ii mai vine o idee.
Hinata inepea prin a zugravi usa,iar Naruto vroia sa plece sa manance si cand deschise usa se vazu cu fata roz,iar acel roz se lua doar in timp sau cu un inalbitor care se gasea in Alaska.
Hinata se inrosi ca un rac vazand ca el era acasa dar roseala disparu cand incepu sa rada de fata bietului baiat.Naruto neitelegand ce se intampla pleca sa manance.In timp ce mergea pe strada,toata lumea radea de nu mai putea de el asa ca se uita in vitrina unui magzin si intelese-se ce se intampla-se asa ca pleca acasa sa se spele.Cand a ajuns vazu ca totul era roz.Si closetul si apa din closet.Totul.
Naruto facu cale intoarsa crezand ca gresi-se camera.Se uita pe usa sa vada a cui este camera.Se inrosi cand vazu ca este a lui.
Fetele Priveau dintr-un copac la fiecare baiat pe rand.Se prapadeau de ras.Mai tarziu le spusesera si baietilor ce facusera dar plecasera repede ca sa nu le prinda.Doar Naruto nu le fugarea,el fugea acasa ca sa se duca repede la baie.Nu-i mai pasa daca totul era roz.
-De ce doar pe mine ma doare burta??????????spuse intr-un strigat lung Naruto.

SFARSIT(pentru moment)

sper ca va placut :))=)) nu mai pot de ras:))=)) sa puneti comenturi plz :o3



ce comentariu
critica diresc
pai ai greseli de tastare dintre care ti-am enumerat eu unele...nu am mai stat si la altele ca avea tu pe acolo
sa stii ca descriere este putina..dar ar mai putea fi
fai ceva cu acel dialog...va-ti certat?@_@ impaca-te cu el
e sec rau de tot>_<
ja ne
sper ca nu te-ai suparat de critica=))
daca da nu imi pasa:)))=))
ja ne
:bye: