Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Mistery of the lake
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
( Heyah! Sunt noua pe acest site si m-am gandit sa scriu un yaoi.De ce am ales sa scriu despre acest gen? Pentru ca majoritatea nu inteleg astfel de persoane , si acele persoane, la fel ca noi toti , au dreptul sa iubeasca.Sper sa va placa si accept orice fel de critici.)

~| Prolog |~ Atingerea apei

Tristete...Ura ...Singuratate...dar cel mai rau , sentimentul de RAZBUNARE! Cine sunt eu ? Sunt o umbra calatoare , care se oglindeste in apa in prezenta lunii pline care domina cerul.Nu am nume, deoarece nu consider ca identitatea mea merita aflata.Nu imi e frica de nimic, doar trecutul ma mai bantuie, auzind in fiecare seara aceste voci tulburatoare ,, Din cauza ta! Din cauza unui nepasator , multe vieti au fost curmate...degeaba fugi...ca oricum vei fi al meu si numai al meu!"

* perspectiva lui Kyo

Fericirea si iubirea..doua sentimente care sunt inca necunoscute pentru mine , si parca risipindu-se in neant.Ma plimb pe aceeasi alee intunecata , auzind doar ciripitul pasarilor de noapte, ajungand in acelasi loc , un loc in care imi gasesc linistea, acel loc fiind lacul.Ma aplec usor sa ating apa rece, umeda si cristalina dar simt o prezenta stranie care incearca sa ma traga usor spre ea.Ma zbat reusind oarecum sa scap.Incep sa fug, privind usor in spate.Din apa a iesit El, persoana care imi va schimba radical destinul.Un tanar cu ochii rosii aproape sangerand , tenul asemeni primei zapezi de iarna si avand un par lung ce ii ascundeau umerii si spatele .El este...Stapanul meu!


~| Capitolul 1|~ ,, Destinul"

Datoria...cel mai important lucru pentru mine.Imi iau sabia si kimonoul iesind tacut din camera mea.Tacerea este foarte importanta pentru un samurai , doar cand daimyo iti pune intrebari atunci trebuie sa ii raspunzi.Afara este liniste..vantul bate usor lasand petalele de flori de cires sa umple zarea cu splendoarea lor.Singura mea frica este sa dau gres, deoarece asta ar insemna ca nu mi-am indeplinit scopul ci trebuie sa renunt la viata facandu-mi sepukku.Trebuie sa-l ucid! Din cauza lui au murit multe persoane nevinovate.Am aflat ca obisnuieste sa viziteze acel loc...lacul...unde isi spala sabia in acea apa pura.Nu inteleg de ce face toate aceste lucruri...dar..nici nu trebuie sa aflu.Daimyo vrea ca eu sa-l ucid si sa aduc pacea si armonia in aceste locuri si asta e important acum.Ajung acolo , lasand calul sa se odihneasca.Il astept...ca un phoenix ce vrea sa isi sfasie prada.Vine..avand pe fata doar o masca.Ma priveste ..iar ochii incep sa ii sclipeasca .Isi da masca jos de pe fata si incepe sa zambeasca.Indrept sabia spre gatul lui , acesta prinzandu-ma usor de mana spunandu-mi:
- Este vina ta! Din cauza ta am ucis atatia oameni nevinovati! Am vrut sa te am! Sa te am aproape de mine! Sa iti privesc macar odata chipul!Chiar daca incerci sa fugi nu vei scapa niciodata de mine!
- Numai un om fara inima ar face ceva necugetat cum ai facut tu!
- Ai dreptate, nu am inima.Pentru a-ti indeplini scopul trebuie sa existe sacrificii! Am sacrificat acei oameni deoarece am vrut sa te vad!
- Destinul meu e sa te ucid ! Daca nu te pot ucide atunci ...voi muri incercand!
- Nu vrei sa renunti la aceasta ura si sa fii impreuna cu mine?
- Eu...nu pot sa renunt la aceasta sete de razbunare! Lupt numai pentru dreptate!
- Daca nu pot sa te am, sa nu te aiba nimeni, apoi isi scoate sabia si incepe sa luote iar privirea a inceput sa ii arda ca o flacara .
Dupa o lupta decisiva, simt cum sabia lui imi sfasie inima. Tristete...Singuratate..Ura...sunt ultimele cuvinte care le mai simt in acest moment.Ochii incep sa mi se inchida... Eu..nu voi avea liniste...nici chiar dupa moarte.Ma voi intoarce si ma voi RAZBUNA! Caci eu sunt...Lacul negru! * murind