Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Black Butler Parody
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Buna,stiu ca nu am mai prea postat cam de mult,dar acum am venit cu o parodie dupa bine cunoscutul Kuroshitsuji sau Black Butler.Depinde cum vreti sa-i ziceti.Sper sa va placa.+14

Black Butler High School
1

Soarele dimineti straluceste pe cerul senin,iar razele calde imi intra pe fereastra apriape deschisa,luminandu-mi camera.Stau in fata oglinziipregatindu-ma pentru prima zi de liceu.Ma cheama Erza si am 17 ani,Am parul lung si roscat.Sunt o fire mai neinteleasa si creativa.Imi plac lucrurile mai intunecate cum ar fi liliecii,bufnitele si pisicile negre(de aceea am si un motan pe nume Domnul Somnorici).
Garderoba mea este si ea pe masura asteptarilor,adica culoarea predominanta fiind negrul.Asa ca imi iau rapid o camasa neagra cu emblema liceului,apoi ma imbrac intr-o fusta in carouri rosii cu negru asortata cu un sacou negru pe care il atarn pe geanta...Oooo...da,era sa uit de cravata din acelasi model cu fusta,cravata pe care mi-o pun rapid in timp ce cobor scarile grabita.Ajunsa la intrare,deschid usa ca un fulger,iar in fata mea isi face aparitia Aida cu o fata cam nervoasa:
-Ce ti-a luat atat?ma intreaba revoltata.
Aida este una dintre cei mai buni prieteni pe care ii am.O cunosc si ma cunoaste de cand eram foarte mici,iar eu inca eram un copil problema si acasa si ori unde mergeam,ea fiind singura care m-a ajutat sa ma calmez si care aincercat sa ma cunoasca cu adevarat.Acum,multumita ei,sunt mult mai calma si gandesc de 10 ori inainte de a actiona.
-Scuze,dar in apararea mea nu-mi mai gaseam camasa si era cat pe ce sa-mi uit cravata.ii raspund eu indreptatita.
-Afff...,pentru numele lui Dumnezeu,fati si tu curat o data in cocina pe care tu o numesti camera.Plus ca sti ca asta e prima zi de liceu.
-Da,da stui.Si nu vrei sa intarzi din prima zi.Da,stiu si eu.
-Pai?Nu m,ai intarzia atat!
-Pai,scuzama ca nu sunt prea punctuala si ca nu vreau sa intalnesc tot felul de ingamfati.
-Iar incepi cu chestia aia?Ti-am mai spus de-a tatea ori ca nu vei avea cum sa stiitipul de persoana numai din exterior.Incearca sa socializezi.Plus ca vei invata mai multe.
-Ca de exemplu...?
-Ca de exemplu cine-i de incredere sau nu,cine e bun la suflet sau nu,cine te merita sa prieten sau nu...Pricepi?
-Da,am priceput.ii raspund putin artagoasa si grabesc pasul.
-Offf...,cap patrat ce esti.isi spune Aida nervoasa ficsandu-ma cu privirea din spate.
In scurt timp ajungem si noi la scoala,unde suntem intampinate,chiar in fata porti,de Jade si Daimon.
-Hei ce mai faceti?ne intreaba Jade bucuroasa in timp ce sare in spinarea mea.
-Buna!ne saluta si Daimon scurt si la obiect.
-Deocamdata bine,dar daca te-ai da jos din carca mea ar fi si mai bine.
-Oh,scuze.imi spune Jade dupa ce isi da seama ca inca nu s-a dat jos din spinarea mea.
-Ok,acum e mai bine.Deci,ati aflat ceva de noi colegi?
-Imi raspunde repede Jade.
Pe jade si Daimon ii cunosc din clasele gimnaziale cand a trebuit s-o scot pe Jade dintr-o mare incurcatura.Niste tipe mai fitoase,printre care si fanele nebune ale lui Daimon care aflasera ca ei se intalnesc,vroiau razbunare.Iar cel mai bun mod era o bataie zdravana,care pana la urma si-au luat-o ele.A doua zi Jade venise cu Daimon pentru ami multumi,iar eu si Aida i-am poftit sa ia masa cu noi in fiecare zi.Astfel ne-am apropiat si am devenit buni prieteni.
In scurt timp intram si noi in curtea liceului unde suntem inghiontiti de un grup de fete care alergau disperate spre poarta.Neinteresandu-ne le facem loc sa treaca,Apoi ne cotinuam drumul spre clasa.Ajunsi acolo ne asezam in ultimele banci depe primele doua randuri de langa usa.

schema:1.ultima banca-----2.ultima banca-----3.-----4.-----5.-----6.
eu(Erza) , Aida
penultima banca--- penultima banca
Jade , Daimon
In scurt timp,apare si grupul galagios de fete din curtea scolii insotind un baiat care nu le baga in seama si parea destul de trist,fata lui ne schitand vreo expresie.Cu parul tuns stil castron si de culoare bruneta cu tente de albastru.Acesta se aseza in banca din dreptul Aidei de pe randul trei.
-Tipul are un aer cam ciudat.Nu credeti?ii intreb pe toti trei mai in soapta.
-Nu chiar.imi raspunde Aida uitandu-se putin la el pe furis.
Iar Jade si Daimon ma aprobasera dand din cap,apoi se uitara si ei cu coada ochiului la tipul inconjurat in continuare de grupul de fete cu care a venit,plus inca cativa colegi care mai aparusetra intre timp.La un moment dat intra doi tipi total opusi,unul fiind mai retras si tacut si celalalt fiind mult mai optimist.Dupa ce intrasera in clasa cel zambaret si blond ne zarise in timp ce discutam intre noi si dorind sa ne cunoasca ne intrerupe salutandu-ne:
-Hei,buna!Eu sunt Ronald,Ronald Knox.Iar tipul brunet cu un aer mai intelectual si cu ochelari este Will.
-William Spears.Iar tie ti-am spus sa nu-mi mai spui Will.rastindu-se la Ronald,dar pastrandu-si atitudinea calma.
-Incantata.le raspund eu prieteneste.Eu sunt Erza,iar ei sunt Aida,Jade si Daimon.
-Incantat sa va cunosc sunt si eu.ne raspunde Ronald vesel.
-Dar care sunt numele voastre de familie?ne intreaba William serios.Fara suparare,dar noi vile-am spus pe ale noastre.Asa ca mi-se pare corect sa stim si noi care sunt ale voastre.
-Pai,eu sunt Erza Cross,iar ele sunt Aida Shardis si Jade Scarlet.El e Daimon Black.ii spun eu foarte calma si directa.
-Tipic lui,nu prea vorbeste,dar cand o vace scoate numai propoziti stupide.Adica,pana acum tot ce am scos de le el e ca isi uraste serviciul.Pe bune e ciudat rau.ne marturiseste Ronald.Asa ca lasatil in lumea lui si nu-i mai raspundeti la toate intrebarile.
-Pai,daca stau sa ma gandesc,intr-un fel are dreptate.Voi ne-ati spus numele voastre de familie,deci,a fost corect ceea ce el a cerut.i-a raspuns Aida.
-Deci e in regula,iar de suparat nu ne-am suparat.le-am raspus eu ambilor.
-Ok,atunci.
Usa se deschide,iar profesorul de biologie isi face aparitia.Era un tip cu ochelari de vedere patrati,ochi de culoare verde smarald,cu o freza mai ciufulita si de culoare rosie si mai nebun de fel.
-Buna ziua baieti,ciudati si restul clasei!Eu sunt profesorul vostru de biologie Grell Sutcliff.Iar casa ne cunoastem mai bine voi face prezenta.
Dupa care deschise catalogul din care incepu sa citeasca numele fiecaruia,in timp ce ne si striga.Pe rand,dupa ce ne auzim numele,ne ridicam in picioare si ne prezentam.Astfel afland si a cata sunt la catalog si cine este tipul incojurat in contunuu de fete si cu o atitudine sumbra.
-Ciel Phantomohaive,18 ani.spune edl nepasatot ridicandu-se in picioare,apoi asezandu-se la loc.Prezenta continua pana la sfarsitul orei,cand se auzi clopotelul.Iar noi ne stransesem lucrurile pentru a pleca spre urmatoarea ora,sportul.Cand ajunsesem pe terenul din spatele scoli,descoperisem ca terenul era deja ocupat de una din clasele de seniori din anul doi.Uitandu-ma dupa profesorul nostru de sport,il zaresc pe Ciel stand de vorba cu unul dintre seniori clasei cu care urma sa facem ora de sport.Parea genul de tip fustangiu fara scrupule,cu un par brunet,tuns in stil bob si cu cateva suvite cazute pe fata,cu ochii de un rosu sangeriu si parand foarte fericit de conversatia pe care o avea cu Ciel.In scutr timp isi face aparitia si profesorul,care era profesor comun,iar ora incepu.facusem,pentru inceput,putina incalzire si apoi continuasem in grupuru de diferite sporturi.Eu alesesem volei impreuna cu Aida si Jade,iar Daimon se dusese la singura echipa de baieti ce jucau basket.Dupa ce ora se tetrmina profu alesese doi elevi sa faca curat in curte,iar unul dintre ei eram chiar eu.Iar colegul meu era Sebastiam Michaelis,prietenu cu care vorbea Ciel la inceputul orei.Dar,dupa cum ati chicit si voi,el disparuse dupa un colt cu o tipa si aparuse cand mai aveam doar un pic si terminam treaba.Se posteaza,rezemamdu-se de raftirile de langa cosul de mingii,incepand sa isi aranzeze parul(putin ciufulit) si hainele(mai mototolite) si incepu sa ma intrebe:
-Ai terminat curatenia?
-NU!ii raspund furioasa pe un ton raspicat.
-Oooo...,avem aici o domnisoara cam tafnoasa.imi raspunde el cu un zambet smecher in coltul guri si indreptandu-si privirea spre mine.Ce ar fi daca am calma-o putin.imi spune in timp ce se apropie de mine.
Apoi incepu sa ma mangaie incet pe par,dupa care imi atinse obrazyl aproape de ochi cu degetul mare si cu o privire care,normal,ar da toate fetele pe spate.Dar desigur ca ne fiind atrasa de el,faza cu privirea pica si dandu-mi seama ce avea de gand,ma intorc cu spatele la el,lasandu-mi parul sa zboare in bataia vantului facut de rasucirea mea rapida.Apoi,zambind intr-un colt al guri ii spun pe un ton mai sigur:
-Hm,credeai ca eu sunt ca celelalte?Ca dupa ce iti faci obisnuitele miscari de macio o sa-ti cad in brate?ii spun in timp ce ma intorc cu fata la el,dar fiind la o distanta destul de apreciabila de el.Eh,afla ca nu-i asa,iar ca sa stii,tipi ca tine ii urasc,
-De ce?
-Pentru ca sunteti niste parveniti care va credeti buricu'pamantului.Dar defapt sunteti niste fraieri.
Apoi iau ultima minjie de pe teren si i-o imping tare in capul pieptului,dupa care imi iau lucrurile si plec.
Buna,scuze ca am cam intarziat cu capitolul 2,dar am avut multe teste,teze,chiar si o prezentare de moda,si pregatirile pentru sarbatorile de craciun.Asa ca sper sa va palaca capitolul acesta,si imi cer din nou scuze de intarziere.Apropo daca ati dori sa schimb sa su adaug ceva lasatimi un comentariu si va rog sa-mi spuneti parerile voastre(chiar daca-s rele,nu conteaza).


2.
Ajunsa in clasa,Aida si Jade incep sa-mi puna tot felul de intrebari:
-Hei,ce s-a intamplat de ai fata asta?intreaba Jade ingrijorata.
-Sunt ok,stati calme.raspund in timp ce ma asezam in banca mea.
-Atunci,de ce ai fata aste?intreaba Aida si mai ingrijorata.
-Da,adica nu ai fi avut o fata ca asta daca nu s-ar fi intamplat ceva.
-OK,o sa va spun.raspund eu danduma patuta in fata incercarilor lor de a afla ce s-a intamplat.Numai stati jos si incetati cu intrebarile...Il stiti pe tipul ala din anul doi,Sebastian?
-Da tipul cu care a trebuit sa faci curat?
-Ce-i cu el?
-Nu o sa va vina sa credeti cat de porc poate fi.
-Ce-a facut?
-Mai bine zis,ce nu a facut?!Dupa ce a-ti plecat cu toti,inclusiv si proful,el...
-Ce,s-a dat tine?incepuse Jade sa faca glume.
-Nu,din contra,s-a intalnit cu o fata cu care a plecat in spatele scoli...si a venit abia dupa ce am terminat tot de una singura si mai aveam de pus o sinura mingie in cos.
-Ce?!intrebara uimite Jade si Aida.
-Si stati asa ca asta nu e tot.Cum credeti ca a aparut?Cu parul ciufulit si hainele foarte sifonate.
-Ce?!din nou in cor.
-Nu-mi spune ca-i jenul ala de tip.spune Jade pe un ton putin enervat.
-Dar stati asa,ca nu am terminat.Dupa ce a aparut cand mai aveam putin si terminam,s-a postat in fata mea si cu un ton dinacela de macio,a avut tupeul sa intrebe ''Ai terminat?''.Serios,imi venea sa-l pocnesc atunci pe loc.
-Si ce ai zis?intreaba curioasa Jade.
-Ce ai facut?intreaba si Aida mult mai curioasa.
-Ce era sa fac...decat sa-i spun un ''Nu'' clar si raspicat.
-Si el,ce a facut?
-Voi ce credeti?
-Nu-mi spune,s-a dat la tine?
-Nu,Jade,s-a multumit cu raspunsul si a plecat.LOGIC ca s-a dat la mine.Iar eu nu i-am acceptat avansurile si i-am spus verde in fata ca e un ipocrit si un fraier.Cand terminasem de povestit fetelor,isi face aparitia in clasa Sebastian pe care tabarara imediat toate fetele.Desigur ca prima lui reactie fusese un zambet sarmant si o expresie faciala(ca o masca)de fericire.UItandu-se prin clas ca si cum ar cauta ceva,sau mai bine zis pe cineva,ma zareste in timp ce-mi intorsesem privirea rapid spre alt ceva si prefacandu-ma ca discut cu fetele le rog:
-Prefaceti-va repede ca vorbim.Nu vreau sa creada ca il urmaresc si sa zica ca il plac.le marturisesc idei si lui Jade.
-Prea tarziu...deja se indreapta in coace.ma avertizeaza Jade.
*Da Doamne sa nu se opreasca la banca mea.Da Doamne sa nu se opreasca la banca mea...*ma rugam in gand,sperand sa nu ma bage in seama.
Dar...
-Hei,domnisoara tafna...,ma striga zambind smecher.
Vazandu-i reactia,Jade traje de Aida,care vroia sa-i spuna vreo doua,pleaca mai departe de banca,lasandu-ne pe mine si Sebastian sa discutam:
-Nu-mi mai spune asa,am si eu un nume.ma rastesc la el.
-Atunci...,imi raspunde cu o expresie fericita dar malefica si apropiindu-se de fata mea,...care e numele tau?
In acel moment ma inrosesc si vrand sa ma dau in spate cad cu scaunul,dupa catreva secunde de procesat imi dau seama ca o facuse intentionat asa ca ma ridic nervoasa si incep sa tip la el:
-Si daca nu vreau sa ti-l spun?Plusa ca nu e treaba ta.Si mai ales ce vrei?
Dintr-o data se aude,din spre geamurile cu vedere afara,strigandu-ma o voce feminina in dezvoltare:
-Hei,Erza,mersi de revista.Apropo,articolul cu trupa acea de rock ''Monster'',a fost super tare.O ador pe solista.E idolul meu.
-Ma bucur ca ti-a placut,Mizuki.Si ma bucura foarte mult sa aud ca solista trupei ''monster'',Angel,e super tare,din partea unui fan.BAremi nu sunt singura care crede asta.dupa care incepem sa radem in preuna pana suntem intrerupte de sebastian care era cam iritat.
-Scuzama,dar daca nu te superi ne-ai putea lasa sa ne terminam conversatia.Miar face mare placere.spune Sebastian luindu-si expresia faciala de ''EU SUNT MACIO''.
-Oh,scuze ca v-am intrerupt,si luindu-si la revedere de la mine pleaca.
-Stai,nu ma lasa...incep eu sa strig dupa ea ca o disperata,apoi intorcandu-ma cu un sfert de fata la Sebastian il privesc enervata cu coada ochiului in timp ce zambea sadisfacut.
-Ti-am aflat numele si fara sa mi-l spui tu...,Erza Cross.
-Stai,tu imi stiai numele de la inceput,dar ai vrut sa-ti bati joc de mine?
-Nu,vroiam doar sa ma joc cu tine si sa-ti vad reactia.Pe bune,fat ta face toti bani.Si apropos,ti-ai uitat telefonul.
Intinzandu-mi un telefon negru,ultimul model SmartPhon,i-l smulg din mana dupa care,cu putina rusinare in glas si privind luang telefonul,ii multumesc:
-M-mersi...
-Ha,ha,ha...esti asa de haioasa.spune Sebastian razand foarte fericit.
-Ce?Ce vrei sa spui?intreb eu intorcandu-ma rapid la el cu o fata incruntata si derutata.
-Vrei sa pari dura,dar defapt esti foarte inocenta.Incerci sa pari ceva ce nu esti si nu-ti prea iese,facandute astfel foarte haioasa.
-Ce...si ma rog de eunde esti tu asa de sigur de asta,ma rog?
Apoi oprindu-se din ras isi ia moaca de serios si se apropie de fata mea,care in minutul in care il privesc fix in ochi,incepe sa se inroseasca.Observand incepe sa-mi spuna zambindu-mi cu ochi inchisi si punandu-mi o mana in cap:
-Dupa cum spuneam,incerci sa pari ceva ce nu esti,dar faptul ca te inrosesti numai la o singura privire dea mea mai apropiata iti scoate la iveala adevarata tu.
-Asta nu-i un motiv,sa sti ca ori ce fata sa-r inrosi la o faza de genul asta.E o chestie pe care voi baieti nu a-ti intelegeo nici intr-o mie de ani.Acum lasama,vreau sa-mi petrec restul pauzei in liniste fara sa ma stresezi tu cu idioteniile tale.Mersi din nou pentru telefon si la revedere.
Ridicandu-mi scaunul ma asez la loc in banca,dupa care imi pun castile si-mi dau muzica la maximum.Prinzand mesajul meu pleaca la banca lui Ciel unde incepe sa discute cu el si restul tipilor adunati la un fel de ''conferinta privata'',cred.Timp in care tabara pe mine Aida si Jade,continuand seria disperata de intrebari:
-Ce a-ti vorbit?
-Am vorbit de vreme Jade,despre cat de senin este,nu crezi si tu?Acum pe bune,tu nu ai auzit ce am vorbit?o intreb nervoasa.Cred ca toti au auzit ai putin tu...serios acum!
-Pai,scuzama ca nu ma intereseaza ce vorbeste lumea si ca nu trag cu urechea ca restul.Si scuze ca nu am fost atenta la conversatia voastra.raspunde Jade iritata.
-Hai,gata,nu va mai ciondaniti atat si zi de ce te-a cautat.
-Ah,..da,...paiii...asta...mi-am uitat,din greseala,telefonul in curte pe teren,iar el...mi-la adus.le marturisesc,unpic stangace.
-Da tipic tie...de ce nu ma surprinde oare?intreaba Aida ironic.
-Ce dragut!adauga Jade amorezata.
-Da...sigur...vezi sa nu,raspund eu ironic.Tot ca un porc s-a purtat,plus de astaMizuki,fix atunci,si-a gasit momentul potrivit de a ma striga ca sa-mi returneze revista.
-Bine ca mi-ai adus aminte,s-a prins de identitatea reala a solistei de la ''Monster'',din fotografiile de la articolul special din numarul asta?intreaba Aida ingrijorata.
-Nu,sunt curata.Azis ceva de faza ca e idolul ei si ca i-se pare interesanta,dar in rest nimic.
-Pfiuuuuuuu...,ce usurare.Iar in ceea cel priveste pe Sebastian,sau ''Seby'' cum il alinta restul fetelor,credema ca aveam sa-i spun si eu vreo doua daca nu ma loa de-aici cu forta domnisoara cupidon aici de fata,pe numele ei Jade.
-Hei...nu-i vina mea ca trebuie mereu sa-i lasi pe porumbei singuri.E chemarea dragostei.ne marturiseste Jade visatoare.
-Da...siut...Tu si dragostea ta!Mai scutestema.spun eu iritata si enervata.
Pauza se termina,iar ora de istorie incepu.
Restul zilei decursese normal,cu pauze in care sa discuti cu prieteni si cativa din noi colegi si ore obisnuit si extrem de plictisitoare.Deabia prin ultima pauza,in timp ce discutam cu Aida,Jade si Demon,ne intrerupe,foarte bucuros si energic,Ronald,intrebandu-ne:
-Hei,a-ti auzit de petrecerea de dupa ore de la karaoke?
-Nu.Ar fi trebuit?intreb eu sarcastica.
-Desigur,am hotarat cu toti sa acceptam invitatia seniorilor din anul doi.Iar dupa ore ne vom aduna cu toti in fata scoli pentru a pleca in cautare de un local de karaoke.Veniti si voi?
-Paiiii...,nu stiu,voi ce ziceti...?intreb eu intorcandu-ma spre Aida,Jade si Demon.Mi-se pare interesant,dar daca voi doua nu veniti nu ma duc nici eu.
-Hei,stii sunt si eu pe aici,incearca Demon sa ne atraga atentia.Sau sunt sinut,mai degraba,pe post de bibelou?
-Nu,defapt tu si Jade sunteti la pachet.Daca vine unul vune si celalalt,asa ca traje si tu concluzia logica.
-Da...asta cam asa e.
-Deci?Pana la urma cine vine,ca inca astept raspunsul.
-Ok,eu vin.spune Aida calma dupa un timp de gandcire.
-Fie,vin si eu cu Demon.
-Deci,pana la urma mergem toti.spun eu,ca un ultim raspuns,intorcandu-ma spre Ron.
-Super,atunci ne intalnim,dupa ore,la intrare.
Apoi pleaca fericit pentru a le vorbi si altora despre karaoke,iar eu ma reintorc la conversatia,intrerupta,pe care o aveam cu Aida,Jade si Demon.
Dupa un timp isi face aparitia si profesorul de mate,iar ora incepe.Pe la jumatatea oreiadorm,ca de fiecare data,iar cand ora se sfarsise Aida,Jade,Damen,Ronald si William incercau de zor sa ma trezeasca.Dar fara succes.Enervata la culme,Aida imi sopteste la ureche:
-Baieti draguti la orizont!
-Ce?!Unde?!Cum?!reactionez unpic buimaca uitanduma rapid in toate directiile.Nu e nici unul.Hei*aici trebuia sa apara o ghilimea* ??sta a fost buna.o complimentez pe Aida dupa ce imi dau seama de gluma.
-Hai,trezirea,Frumoasa Adormita!spune Jade cu o atidudine glumeata.
-Trebuie sa plecam.continua Demon.Ceilalti ne asteapta de ceva timp.
-Oh,da,scuze.
Apoi imi strang lucrurile si plecam.La poarta eram asteptati de restul colegilor care enervati de atat asteptat ne iau la rost cu tot felul de intrebari.Ne-am cerut scuze de intarziere si le-am raspuns pe rand la toate intrebarile,explicandule astfel ce se intamplase.Pe drum,Sebastian era in truna inconjurat de fete,iar atunci cand sonorul rasetelor noastre se auzea ceva mai tare,el se uita in directia noastra si privea cateva minute lung cum glumeam si radeam alaturi de Ronald si ceilalati.Cand in sfarsit ajunsesem la local si inchiriasem o camera de karaoke eu,Jade,Aida ,Demon,Ronald si William ne asezaseram uni langa alti pe o canap*aici trebuia sa apara o ghilimea* ?continuind discutia.La un momendat ,Sebastian se ridica de la locul lui parasindu-si,gratios si elegant,grupul de admiratoare si asezandu-se intentionat langa mine intreaba:
-Se pare ca te distrezi destul de tare.
-Desigur,ai vreo problema cu asta.Ca eu am o problema cu locul pe care l-ai ales.raspund eu taios si enervatea.
-Ok,de ce esti asa de rea si de respingatoare fata de mine?Te deranjez chiar asa de tare persoana mea?intreaba Sebastian dezamagit.
-Nu,nu ma deranjeaza persoana ta,chiar imi pari un tip intelligent.Pe mine ma deranjeaza eul tau afemeiat,care crede ca doar printrun singur zambet prefacut si doua vorbe frumoase,dar false,o sa ai toate fetele la picioare.E afla ca eu nu sunt interesata de astfel de nimicuri.Si te rog,cat de frumos si elegant pot eu sa ma scutesti sis a ma lasi in cace,macar seara asta.
-Si daca nu vreau.Ce ai sa-mi faci?intreaba sadisfacut de reactia mea uimita la auzul raspunsului.
Plina de enervi si iritata peste masura de tupeul lui enervant si nesimtit,il trag dupa mine afara,pe hol si incep sa tip la el intrebandul:
-Ce,mama,naibi vrei ca sa ma lasi in pace?Pe bune acum,ma exasaperezi!
-Nu vreau nimic.raspunde calm si relaxat.
-Atunci de ce nu ma lasi in pace?
-Pentru ca e distractive sa vad ce fata faci de fiecare data cand te enervez.
-Eh,mie nu mi-se pare.Acum lasama in pace sau ai sa regret!
Dupa care intru trantind usa in urma mea, lasandu-l pe Sebastian pe hol singur cu gandurile lui.Plina de nervi si iritata la culme ma asez imbufnata la locul meu langa Aida,care vazandu-ma ma intreaba impreuna cu Jade:
-Ce s-a intamplat?
-Te-ai certat din nou cu Sebastian?
-Voi ce credeti?
-Ce mai vroia?
-Nu stiu.Venise si se azezase langa mine sic and i-am spus sa ma lase in pace nu a vrut,asa ca l-am scos pe hol unde l-am intrebat ce are cu mine.
-Si ce a zis?
-Ca ii place sa ma vada nervoasa,i-se pare distractive.Serios acum,e un mare dobitoc.
-Da...,paiiiii...,ia de aici o doza de bere si urmareste distractia.Poate te mai calmeaza si iti ia gandul de la dobitoci.imi recomanda Jade.
Apoi imi intorc privirea pentur a admira privelistea colegilor care se distrau de zor si il zaresc pe Sebastian care intrase si se aseza la locul lui langa Ciel si grupul de admiratoare.La inceput,cand isi dadu seama ca-l priveam,se uita la mine putin suparat apoi se intoarce zambitor la grupul de fete din jurul lui cu care incepe sa seb ''distreze''.Enervata si suparata incep sa beau din doza pe care o aveam in mana si nu ma opresc pana n-o termin toata,apoi continui cu alta doza si tot asa,mai amestecand din cand in cand si cu alte bauturi de pe masa,pana ma imbat si incepe sa mi-se faca rau.Va zandu-ma ametita,Jade si Aida ma intreaba ingrijorate daca sunt inregula.Le raspund,clatinandu-ma,ca sunt ok si ca nu am nimic,apoi ma ridic si,cheauna de la atata bautura ma duc la baie unde incep a da la boboci.Fara sa-mi dau seama ca sunt urmarita de Sebastian care intrase dupa mine chiar si in baia fetelor,incerc sa ma ridic,dar impiedicandu-ma in propriile picioare ajung sa fiu prinsa de Sebastian din spate pentru a nu cade.Inca ametita de la alcool imi ridic incet capul si ii zaresc fata care nu schita nici un sentiment sau senzatie.Asa ca-l intreb,aproape soptind:
-De ce nu ma lasi in pace?
-Nu te las,deoarece,daca nu as fi fost eu aici si acum,cine stie cu ai fi ajuns.
-Ba nu,daca m-ai fi lasat in pace nu as mai fi ajuns la baie sa dau la boboci!incep sa tip la el impingandu-l de langa mine.
-Ah,adica,vrei sa spui,ca din cauza mea te-ai imbatat asa?Ca eu sunt de vina?
-Nu,a fost bunica.LOGIC ca din cauza ta.Deoarece te rugasem frumos sa ma lasi in pace,dar tu ca nu vrei.De ce?Ce ai cu mine?
-Ce am cu tine...?intreaba el ironic si lipindu-si o plam de pereti cabinei si odata cu ea si pe mine,se apropie si continua.Ma enerveaza ca te lasi greu si ca ori ce as face tu continui sa ma indepartezi si sa ma refuzi si ma mai enerveaza sa te vad tot timpul in jurul idiotului ala de Ronald.
-Si care e problemata?Ce nu am voie sa vorbesc cu un amic?Si pana la urma ce iti pasa tie?
Dupa care ma saruta fortat,iar eu incercand sa-l opresc il imping si il plesnesc furioasa si spunandu-i ca e un idiot,ii lesin in brate.Ne avand ce sa faca il suna pe Ciel caruia ii cere adresa mea.Ne stiind-o nici el se duce la Aida care mirata de intrebarea lui Ciel intreaba inapoi:
-De ce intrebi?Are vre-o problema?
-Nu chiar.Defapt e cu Sebastian,s-a imbatat crita,iar el...
-Da,zimi ceva ce nu stiu!
-Paiiii...,a adormit in baie,iar Sebastian o duce acasa,doar ca nu-i stie adresa.
-Ah,pai,atunci dicteazai...,iar in cateva minute,cu ajutorul instructiunilor date de Aida prin Ciel,Sebastian ajunsese in fata casei mele.
Acum aflandu-se in fata porti cu mine in spinare suna la sonerie si intr-o secunda isi face aparitia o femeie de vre-o 30 si ceva de ani.Aceasta fiind mama mea cu parul cret si brunet,cu ochi caprui si care are defapt 41 de ani.Vazandu-l caranduma il invita imediat in casa ingrijorata unde il intreaba:
-Ce s-a intamplat?E bine?
-Da e bine nu va faceti griji,e doar beata.ii marturiseste Sebastian incercand s-o calmeze.
-Da,tipic ei.Cand o sa se invete si ea minte,of,of,of.Akiraaaaaaa...,tipa mama dupa fratele meu mai mare care se afla in bucatarie infulecand de zor.
-Ce mai e?Mancam si eu.raspunde iritat Akira.
-Nu ca ''ce mai e'',ii atrage atentia mama cu o palma peste ceafa.I-ati sora si du-o sus la ea in camera.
-Da,sigur,trebuie s-o car iara.Stii nu e usoara.
-Fara suparare,dar mie mi-se pare destul de usoara.le marturiseste Sebastian inca carandu-ma.
-Vorbeste pentru tine.raspunse Akira luindu-ma din spinarea lui Sebastia si ducandu-ma in patul meu.
-Imi cer scuze pentru acest inconvenient.incepu mama sa se scuze.Cred ca ti-e foame,ti-ar placea niste lasagna?Doar ce am scoso din cuptor si e calda.
-Oh,nu,multumesc .E in regula,nu trebuie sa va deranjati.
-Hai,macar ia la pachet si o mananci acasa.Macar cu atat sa te rasplatesc dupa ce te-ai chinuit sa o aduci acasa pe nebuna de Erza.Plus de asta o facusem mai mult pentru ea,dar daca nu e aici atunci cand trebuie,pierderea ei.
-Cum?Erzei ii place lasagna?intreaba Sebastian uimit.
-Da,e mancarea ei favorite.Daca ar fi dupa ea ar manca intruna asa ceva.marturiseste mama foarte relaxata.
Asa ca dupa nu mai pune nici o intrebare si se da batut acceptand oferta mamei de multumire.Aceasta foarte bine voitoare si bucuroasa ii pregateste o cutie de plastic mica si dreptunghiulara in care baga jumatate din lasagna,dupa care dandui-o sigilata spune afectuos un pofta buna si il insoteste impreuna cu Akira pana la intrare.Iar restul nopti si-l petrecu acasa.


P.S.:Pentru acest capitol am si o surpriza,cate doua imagini cu fiecare personaj principal.(Cam cum ar arata).
[Imagine: ciel_phantomhive___adulto_by_aiyumerita-d6c6b60.jpg]
[Imagine: adult_ciel_by_hotaruphantomaoyagi-d3k9wwf.jpg]Ciel
[Imagine: 99112d9e2d02472c144ddb858cb34b7f.jpg]
[Imagine: tumblr_lgob4fql8h1qc8jtmo1_500.png]Sebastian
[Imagine: kanako.jpg]
[Imagine: 3f7783fd0261677b7d2340d77e4c7220.jpg]Erza
[Imagine: 758ae52207ac173ae64df48c2ebc93bc.jpg]
[Imagine: e3c37a7576030120326cbbe7803a5a20.jpg]Aida