Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: What's your personality type?
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2
Tot zburdand din pagina in pagina pe net, dupa nenumarate quiz-uri mai mult sau mai putin reusite, am dat de unul cu adevarat bun. Nu un quiz propriu-zis, ci un test de personalitate de-a dreptul, bazat pe scrierilor unor psihologi precum Carl Jung, David Keirsey si Isabel Briggs-Myers. Testul contine 60 de intrebari si analizeaza diverse aspecte, concluzionand cu un tip de personalitate din cele 16 posibile si cu numeroase informatii despre acesta: profil general, strengths and weaknesses, romantic relationships, friendships, parenthood, career paths si altele.

Desi sunt in general sceptica si vad testele de personalitate ca pe ceva amuzant si numai bun de pierdut vremea, sunt inca surprinsa de cat de exacte si cat de potrivite au fost rezultatele acestuia. Like, wow, it got me right, entirely. So there, va las aici linkul si va invit sa impartasiti si cu noi rezultatul vostru si in ce masura considerati ca vi se potriveste ^^

Cat despre mine, eu sunt ENFP (*click*) si mi se potriveste ca o manusa. Inca nu am apucat sa citesc toate paginile, ca sunt cam pe fuga momentan, dar voi reveni dupa ^^ Pot spune insa ca m-a nimerit la fix cu strengths and weaknesses si ca sunt tare entuziasmata ca profesiile mele preferate par sa mi se potriveasca numai bine (psiholog, scriitor si actor).

That being said... have fun with it and be true to yourself! ^^
Bun deci aici e rezultatul.
In mare, acel text ma descrie. Chiar ma descrie si ma mir pentru ca de obicei nu ma incred in teste online. De fapt, nu prea fac teste. Nu stiu ce magie e asta insa ma regasesc. Ma regasesc dureros de mult, as putea spune. Din cate vad aici, ce consideram eu calitate poate fi luat si defect. Well, ma mai gandesc la asta. Am fost descrisa colerica acum ceva vreme, deci merge. Si se pare ca ma bazez pe sentimente intr-un procentaj ingrijorator. Nah son.
Hmmm am facut si eu testul din plitiseala asa ca.. rezultatul pare ciudat... o prostie !

REZULTAT
Well I have an INTP personality and I think that it is all true..I guess aici este rezultatul meu
Oh my, chiar ma speriasem ca e cine stie ce maretie de test. Asta e vechi de cand lumea si nu stiu ce sa zic, de la an la an mi s-au cam schimbat rezultatele si nici cel de acum nu sunt sigura ca mi se potriveste. Sau poate este descrierea mult prea idealizata, povesteste de un potential pe care nu se stie daca il vom exploata vreodata.

ENFJ

Interesante personalitatile cu care ma aseamana: vreo 6 lideri (inclusiv...Obama?), scriitori... Macar nu-i Emma Stone pe aici.
Atuuri: carismatica, altruista, adaptabila, toleranta, de incredere, 'natural leader' (dafuq?)
Nasoale: prea altruista (a.k.a. St. Ana), idealista, sensibiloasa, vulnerabila la critici, indecisa, stima de sine fluctuanta.

Enjoyable.
Testul sa dovedit a fi adevarat pentru mine, ma regasesc intradevar in personalitatea INFP :)
Introverted
Intuitive
Feeling
Prospecting
Turbulent
Pagini: 1 2