Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Vikings
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
[Imagine: MV5BMTkyNTc3MDM4OF5BMl5BanBnXkFtZTcwODQ3...SY577_.jpg]

Seasons: 3
Status: Ongoing
Starring: Travis Fimmel, Clive Standen, Jessalyn Gilsig

Vikings follows the adventures of Ragnar Lothbrok: the greatest hero of his age. The series tells the saga of Ragnar's band of Viking brothers and his family as he rises to become King of the Viking tribes. As well as being a fearless warrior, Ragnar embodies the Norse traditions of devotion to the gods: legend has it that he was a direct descendant of Odin, the god of war and warriors.

Here we go again...
Vikings este un serial misto. S-ar spune c-ar urma s-aiba 3 sezoane mari si late. Probabil numarul ideal cand vine vorba de acest gen de TV series.
Dar sa trecem la opinie. In mare, primul episod al primului sezon a fost o dezamagire subita si uimitoare. Dar totusi am continuat iar cele 7 care au urmat au fost pe masura asteptarilor: lupte, intrigi de tip infrastructural, intrigi ale politicii interne si externe, tot ce ai cere de la un serial marca History Channel. Si totusi ceva lipsea, partea aia romantica... asta pana la episodul 9. Nu dau detalii, oribil sfarsit de sezon.
Dar! In mare, chiar se rezuma la viata vikingilor si mai mult sau mai putin, este relevanta treaba asta.
Am vazut, totusi, de-a lungul experientei mele cu internetul, opinii referitoare la faptul c-a fost filmat in Irlanda si ca acolo nu-i loc de norse men si Odin, insa nu se tine cont de faptul ca Dublin a fost primul oras-capitala infiintat de vikingi.

Anw, ca sursa istorica si culturala, serialul este ok. I-am da un 8 cu indulgenta, pentru vointa lui Odin.