Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Hello everbody!
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Salut, ma numesc Bogdan si am 19 ani. Nu cred ca mai este nevoie sa spun ca sunt un fan anime&manga si chiar si de filme asiatice altfel nu m-as afla aici . Sunt de asemenea un fan al literaturi japoneze, printre scriitorii mei preferati aflandu-se si Haruki Murakami, Yasunari Kawabata, Yukio Mishima, Ryu Murakami, Kenzaburo Oe chiar daca am reusit sa citesc doar 1-2 romane scrise de unii dintre acestia,m-au impresionat destul incat sa-i consider scriitori buni. In materie de muzica imi place foarte mult Placebo, si cred ca e singura trupa pentru care nu o sa-mi pierd interesul niciodata oricat de mult i-as asculta sau le-as cunoaste versurile cantecelor.
Daca aveti intrebari ,well you can ask, nu ma pricep prea bine sa ma descriu .
Bine ai venit pe Animezup, utopicdreamo!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Hi miau miau bre

Hmmm pari diferit..., e prima data cand intalnesc un 'fan al literaturi japoneze'.
Bine ai venit printre ciudati, sper sa ramai pana la 80 de ai pe aici, in cazul in care nu dai coltul.

Ce manga citesti ... spune mi 5 manga-uri care crezi tu ca tr sa le citesc !
Hmm , pacat ca n-am obisnuinta de a-mi nota anime-urile sau manga vazute/citite. Totusi am sa-ti spun ce titluri de manga imi trec acum prin minte care mi-au placut:
Onanist Master Kurosawa - E mult mai complex decat pare, chiar merita sa-l citesti pana la capat
Kaiji si The strongest man Kurosawa(2 mangas) - de Fukumoto Nobuyuki , arta nu e asa placuta ochiului, defapt unele personaje sunt chiar hidoase insa merita citite, o sa vezi ca citindu-le nu o sa te mai deranjeze acest aspect ba chiar o sa-ti vina greu sa te opresti din citit (cum mi s-a intamplat mie).
Si ar mai fi Gantz si Elfen Lied (damn, too bad ca nu-mi notez titlurile).
Acum depinde de gusturile tale, daca te atrage mai mutl arta o sa sari peste cele doua manga scrise de Fukumoto. Sper sa-mi lasi si tu la randul tau niste titluri de manga /anime care ti-au placut mult.
Onanist Master Kurosawa - citit ... a fost printre primele manga-uri
Kaiji - citit
The strongest man Kurosawa - nu l am citit
Gantz - citit incepe sa fie plitisitor.. incepe sa se repete si asa mai departe.
Elfen Lied - citit
Uelc?m. :3

Top 5 cele mai bune anime-uri vazute de tine? (stiu ca e greu de ales )
Ce trupe mai asculti pe langa Placebo?
Ce parere ai despre literatura romana? Ceva scriitori care te-au impresionat?
Hobby-uri?

Bine ai venit aici si sper ca nu vei ramane traumatizat de noi. :3
Have fun! xD
Mda, intr-adevar nu pot alege, sunt genuri diferite si sunt greu de comparat , dar am sa-ti spun niste titluri totusi : Monster, Kaiji, Serial Experiments Lain, Ergo proxy, Welcome to the NHK

Trupe pe langa placebo ar mai fi *looking at the music folder..* :Yann Tiersen,Amesoeurs,BMTH,Deathgaze, Defeater,Girugamesh, HIM, La dispute, Nirvana, Marilyn Manson, Salyu (heh , from the jap movie "All about Lily Chou Chou" ) si ar mai fi ...
Scriitori romani care m-au impresionat ar fi : Octavian Paler, Emil Cioran si Lucian Blaga .
"Bine ai venit aici si sper ca nu vei ramane traumatizat de noi. :3" Multumesc, nu o sa se intample.
Well then hello there...just few questions I have for you

Iti place ciocolata? Ai incercat vreodata sa citesti romane horror? Daca da ce gen si mai ales care e melodia ta preferata de la placebo?
Hmm, sa zicem ca-mi place, dar nu in exces, prefer mai degraba sa beau ceva cand citesc , romane horror ,well , H.P. Lovecraft rocks . Iar in legatura cu placebo, well, nu am vreo melodie preferata, imi plac cam toate cantecele de la ei .