Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Buna!
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2
Buna!
Numele meu este Iuliana. Personalitatea mea e una vulcanica(asta spune mama si prietenii mei)dar mi-o pot schimba foarte repede de la o secunda la alta. Imi fac prieteni destul de repede chiar daca nu-i vad la fata nici macar o data(sper sa fiu si cu voi). Eu sunt defapt foarte timida(accentuand cuvantul foarte)incat, cand eram mica, de abia puteam vorbi cu o persoana, din aceasta cauza neavand prieteni pana la 7 ani dar cu putina hotarare mi-am schimbat-o in ceea ce este astazi (acum avand 12).
Am inceput cu, calitatile, dar ce facem cu defectele?
Eu de obicei sunt cam lenesa, neglijenta,prostuta, copilaroasa uneori cam mult prea tupeista dar stiu unde este locul de tras linia, mai ales la nervi, unde toata lumea spune ca ma enervez repede dar aia e doar o iritatie, daca m-as enerva... nu stiu ce as face(sincer vorbesc).
Acum in general
La genuri de muzica mie imi place cea care are ritm mai plin de viata, mananc mai ceva ca o furnica(mai ales mancare gatita), dar daca sunt "porcarii" stomacul meu devine sac fara fund. La anime-uri prefer supernaturalul dar sunt in regula cu toate, manga nu urmaresc demult dar asa imi omor timpul.Imi plac animalele(chiar am doua pasari cu care dorm chiar daca ma trezesc la 7 dimineata mereu), natura foarte mult, sa nu uit si de arta plastica(ma pricep si eu dar eu trebuie sa vad ca sa desenez). Ca si culori imi plac albastrul intens inchis sau dechis, violetul-albastrui, violet si negru. Si ca sa spun sicer pe mine nu ma deranjeaza cele trei feluri de cupluri (BL, GL si BGL).AH! Am uitat sa ma prezint fizic! Am parul saten destul de inchis(l-am vopsit cu cateva suvite blonde dar din fericire nu s-a prins bine si a iesit un blond inchis aproape saten), ochi caprui, si 1 m 60!
Sper sa fim prieteni\e! Si daca mai sunt intrebari le puteti pune fara rusine. Voi raspunde daca voi putea!
Bine ai venit pe Animezup, Iulika!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Te salut,Iulika! Si eu sunt noua pe aici si m-am gandit sa fiu draguta si sa-ti urez bun venit.
Sper sa-ti faci multi prieteni pe aici si sa te simti in largul tau:3
Te-ai descris foarte bine, incat nu stiu daca mai am ce sa te intreb. Scuze daca raspunsurile intrebarilor mele sunt in descrierea ta,dar uit repede. Ai vreun fruct preferat?Ce iti displace sa faci?Mai ai frati/surori?
Cam atat. Take care
Yo, Iuliana, pare bine sa te avem printre noi, eu sunt Romania, dar pentru ca imi pari un user de treaba, prietenos si deschis, asa cum imi plac mie sa fie nou venitii pe zup, poti sa ma imi spui Ro :p. Se pare ca esti plina de personalitate si energie, iar forumul acesta are mereu nevoie de asa ceva, prin urmare sper ca vei aduce acest entuziasm si in restul post-urilor tale, deoarece sunt sigur ca ai multe de impartasit cu noi. Si eu sper ca si tine ca iti vei face prieteni pe aici si ca vei avea o experienta frumoasa alaturi de noi.

Ca intrebari, nu prea stiu ce sa pun, deoarece ai avut o descriere foarta amanuntita. Dar ca sa fiu in ton cu tema acestui forum, care este anime-ul tau preferat? Dar personajul tau favorit? La prima vedere, ma consideri un user minunat (intrebare optionala) ? 21

Succes la postari 4
Ma bucur ca m-ati bagat in seama! Pentru a raspunde intrebarilor lui Camichu...Fructul meu preferat este marul verde. Imi displace sa fac scoala(cred ca toata lumea simte asta), sa ma subordonez altor oameni(cu toate ca o fac la mama) si sa las oamenii sa ma ia peste picior. Nu am frati/surori, sunt singura asa ca primesc toata atentia! Iar pentru Ro...Un anime preferat este Naruto, a fost primul anime vazut de mine si chiar daca am vazut mai multe anime-uri tot acesta ramane. Ca personaj este Naruto(mi se pare ca imi seamana, fara prienteni cand era mic,foarte multi prieteni cand creste si hiperactiv) si bineinteles! Doar sa citesc un rand si stiu ca esti o persoana minunata! Va multumesc din nou pentru ca v-ati deranjat sa imi scrieti!
Hello si bine ai venit pe Animezup unde sper ca iti vei face incredibil de multi prieteni daca vei sta pe chat...
Cateva intrebari pe care as vrea sa te intreb ar cam fi: Iti place sa citesti? Daca da ce gen? si iti place ciocolata? si ca ultima intrebare ar cam fi ce iti place sa faci in timpul liber?

Inca o data bine ai venit pe Animezup~ hug
Have a nice day and a happy posting~
De citit nu prea citesc totusi imi place (cum am spus in prezentare sunt lenesa)dar mai citesc uneori, cand vreau sa citesc mai fur din romanele bunicii si ale tatalui meu. Ciocolata imi place la nebunie, daca imi dai o ciocolata o devorez in 5 minute fara sa dau la nimeni, dar, din moment ce si eu am politete in mine o sa iti dau fara ezitari! In timpul liber stau pe laptop, teme(daca sunt usoare),stau si ma uit dupa cai verzi pe pereti, stau co prietenii sau doar ies si stau cu animalele de printre blocuri!
Ceau si bine ai venit pe forum Iulianea! Sa te distrezi si sa postezi cat de mult doresti. *hug*
O intrebare: ficuri scrii/ai scris? Daca da ce genuri abordezi de obicei?
Nu am foarte multe intrebari, din descrierea ta imbelsugata am inteles cam ce iti place si acum stiu sigur ca nu e bine sa te supar. XD
Nu, nu am scris pana acum dar chiar in momentul acesta mazgalesc niste foi. Deci practic nu stiu nimic despre povestire, actiunea din fic, descriere, etc. As vrea sa abordez niste genuri gen romance(poate fi de oricare fel de cuplu), comedie(asta nu stiu daca o sa imi iasa)si ma mai gandesc. Si nu ma deranjeaza sa stii daca vrei sa ma superi! Sunt si eu curioasa de ce se va intampla! Oicum nu-ti face griji cum am spus, stiu unde sa trag linia si de obicei nu pun o limita la dusmani(ceea ce nu prea am). Daca nu va deranjeaza o sa va intreb si eu ceva...Inca nu stiu prea bine site-ul asa ca imi puteti spune voi de unde se pot pune ficurile noi? Sunt putin jenata de situatie...
Este placerea minunatului Ro, ca un adevarat supererou ce este, sa sara in ajutorul domnsioarei aflata la ananghie 21

Acest link duce la sectiunea de fic-uri adaptate dupa animeuri, filme, jocuri video etc: click me

Iar acest link este pentru sectiunea de opere originale:click me

Pentru a deschide un topic, apesi butonul "New Thread" din dreapta sus ( pa randul cu numarul de pagini din sectiune), scrii titlul fic-ului la "Thread Subject", dupa care scrii povestea in casuta alba si voila, ai propriul tau fic !

Abia astept sa iti citesc opurile Smile.
Pagini: 1 2