Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Un nou RPG - topicul de propuneri si idei
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2
Am jucat un RPG cu Harry Potter deja si a fost un mare balamuc acolo cu elevii care trebuiau sa invete magia si alte chestii.Era problema cu profesorii care trebuiau sa-i antreneze,dar si cu elevii care veneau cu o luna dupa ce profesorul s-a saturat sa mai corecteze atatea teste si sa scrie de 1000 de ori....Nu pot sa spun ca sunt impotriva,dar nu stiu cum o sa faceti fata.Eu zic ca mai bine ar fi un RPG freestyle..cu puteri si alte chestii..sau cu un liceu cu oameni,demoni,elfi,ingeri etc..Oricum eu ma joc orice,deci va urez bafta.
1: Asigurativa ca aveti destui fani HP. Pentru a avea o academie nu 3 studenti plictisiti.
2: Caracterele ar trebui sa fie in totalitate originale. Sa fie aduse doar povestea si locatiile.
3: O poveste originala ar fi binevenita, dar cred ca ar trebui controlata de o singura persoana pentru ca (,) cursul ei sa nu o ia in cine stie ce parti.
Fie cum o fi. Zbor si pe matura daca e nevoie.
Eu tot astept ideile pt plot...si astept...si astept.
Avem sistem de subforumuri la infinit, deci nu e o problema cu sectiunea de rpg.
Pai si eu mi-as dori fantasy. E mult maii usor fantasy. Argumente ar fi multe. Si da si mie mi se pare ca nu se cade sa copiem de la altii. Desi e foarte cunoscut HP deja lumea e plictisita de RPG pe tema asta. Si eu ma declar la fel extrem de plictisit de HP.
Mesajele pe privat nu contenesc sa soseasca. Am totala idee despre ce am face role-playul/

/END OF SARCASM
Ce vrei sa spui cu sarcasmul asta? Nu ar mai fi lumea interesata de RPG? Stiu ca am aparut cam la o luna si putin dupa ce RPG-ul a devenit inactiv da m-am gandit ca poate ar mai fi pasionati de RPG ccare ar vrea sa posteze da nu au cu cine.
Uuuuu...Rpg. Il ador. Daca v-a fi RPG si pe acest forum. In RPG, inveti foarte bine sa te exprimi si arta descrierii, dar mai ales imaginatia ti se dezvolta. Mi-ar placea un RPG in stil Fairy Tail
Pagini: 1 2