Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Demon si inger
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
- Buna, dar stii.. ma surprind ochii tai, si totusi nu stiu cum te cheama?
- Ma bucur ca ochii mei ti'au atras atentia, dar totusi ce nume mi'ai da?
- Inger celest, o angelitate oarba ce nu stie unde a cazut, si ce atrage un demon pacatos ca mine, un Dante al infernului, dar oare ma primesti in a-ti cunoaste viata?
- Oare merita un inger sa fie in apropierea unui demon, fara frica de a fi atrasa si inghitita in pacatele acestuia?
- Dar se poate ca ingerul sa mantuiasca demonul, frumoasa domnita, insotima la o plimbare-n a va povesti frumoasele minuni ale vietii si a va oferii o relaxare la o cafea dupa aceea
- Demonul poate fi mantuit la fel cum si ingerul poate deveni o ruda a lui Lucifer. Povestea unui demon este plina de tragedie si sange si nu pot crede ca'mi voi stapani lacrimile.
Inainte sa te apuci sa scrii...apuca-te sa citesti. Citeste, citeste, citeste, invata structuri, invata cum sa construiesti o naratiune si personaje, cum sa introduci si cum sa creezi ceva coerent. Lasa-te de scris pe moment ca n-ai nici o treaba cu asa ceva si apuca-te sa citesti, ca-ti va prinde mult mai bine.