Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: I am a traveller
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Salut! Cautam de mult timp un forum anime atat de complex, ma bucur ca v-am gasit pe voi.
Ma uit la anime de ceva timp, insa nu m-am uitat , sincer, niciodata la cele "mari" , cum ar fi Naruto sau One Piece. Vreau sa ma apuc de Bleach, insa asta pe viitor.
Imi plac animeurile mistery, psihologice, SCI FI, shounen /shoujo ai, slice of life, insa conteaza foarte mult sa aiba grafica buna. Animeurile mele preferate sunt NANA, Hellsing, Blood +,Descendents of darkness, Loveless, Kuroshitsuji...si am senzatia ca am uitat ceva 4.
Daca aveti intrebari...
[/i]
Bine ai venit pe Animezup, Ayrin Charles!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Ziua buna si bun venit!

Firstly, nu ti-as recomanda sincer sa te uiti la Bleach decat pana la sezonul 14 pentru ca in ultimele doua sezoane o ia pe aratura rau de tot. This guy -> Kubo wants to see the world burn. >.< Vei incepe sa te enervezi la un moment dat. It happened to most of us.

Bun, acum ca am terminat cu frustrarile mele as vrea sa-ti pun niste intrebari (since you asked for them).
Manga/ comics/ carti citesti? Daca da, ce?
Seriale vizionezi?
Ce parere ai de Alois si cum ti s-a parut finalul sezonului doi din Kuroshitsuji? Crezi ca a fost mai bun decat primul?

Ok, I'm done. Te-asteptam sa postezi. O zi faina sa ai! hug
Bine ai venit pe la noi!
In primul rand, daca vrei sa te uiti la un anime mai lung alege Fairy Tail. Nu are asa multe defecte ca celelalte imense serii, poate si pentru ca abia-i pe la a doua suta de episoade.
Sper sa fii activ pe-aici si sa ne vedem des pe forum/chat. Avem niste concursuri dragute si uneori dam si premii reale, nu doar medalii.
Daca ai nelamuriri/intrebari/sugestii/probleme nu ezita sa-mi dai un mesaj privat sau pe mess (gasesti id-ul la profil).
Have fun!
@Agrona [nick-ul tau imi aminteste de Aragorn 39 ]
Dar vreau sa ma uit la Bleach! T_T Am vazut cateva episoade la o prietena care era cu mult inainte si m-a facut curioasa. Ea era pe la sfarsit... God damned spoilers TT_TT.
Manga...nu. Niciodata. Nu am rabdare si ma enerveaza tot dau click. Am incercat sa citesc Nana dar am esuat mizerabil T_T. Carti da, da, ^_^ . Tocmai am postat in topicul cu carti, am si cont pe goodreads...nu stiu daca pot sa-l postez.
Alois! That son of a ... >.< Mi s-a parut...pervers o.o Finalul a fost putin picat din luna, puteam sa jur ca pana la urma Sebastian ii va manca sufletul lui Ciel. Cu toate ca l-am iubit pe Sebastian, nu aveam atata incredere in el cat sa anticipez un astfel de final. Well...he`s a demon afterall o.O
"Doctor Who". Mai ales "Doctor who! " <3 . In rest... "2 broke girls", "The big bang theory", "Suburgatory", "Supernatural" [dar am cam ramas in urma], "Lie to me", etc.

@Syryus , ma bucura ca dati si premii reale, sunteti singurul forum pe care aud de asa ceva. Chiar cautam astazi niste giveaways cu carti, voi dati cumva si asa ceva? ^_^
Merci mult pentru mesajele de intampinare!
Am avut un concurs de proza cu premii in carti anul trecut. Deocamdata nu mai dam carti, s-ar putea prin toamna, cand revine @Lia, sa mai organizam ceva asemanator. Luna asta avem un doujinshi la DOTM si luna viitoare *probabil* o sa fie vreun volum manga.
Bine ai venit printre noi! Ma bucur ca ai deja cateva cuvinte bune adresate forum-ului (aspectul si concursuriile etc.) .
Care e numele tau real? Al meu este Andreea si sunt incantata sa te cunosc.
Nici eu nu am rabdare sa citesc manga NANA. 22 Desi e anime-ul meu favorit (unul din cele doua, Detroit Metal City -in caz ca vezi la profilul meu- e genul de comedie porcoasa si "violenta", cu muzica satanica ce ma da pe spate).
Din 2 broke girls care iti place mai mult? Vazusem si eu primele episoade, faza cu mast*rbarea dupa ce aia se desparte de acel douche e criminala!
La ce episod esti cu Supernatural? Destiel, Sastiel, Sabriel, Samifer, Winchestiel, ceva? (< - cupluri) Ce parere ai despre Sam?
Sunt deja curioasa despre personalitatea ta, fiindca... Dumnezeule! Te uiti la seriale, iubesti NANA, nu ai putut sa ii citesti manga, totusi, etc.
Totusi, scrii? Poate iti postezi si lucrarile intr-o buna zi, daca ai.
Te las, pentru moment. S-ar putea sa intru in fangirl mode and I will start to shout abuse and give you oxygen from my lungs! (Tv-shows references...)
Air from your lungs?! Oh ..this is such a...personal gift! Here is a little brench from my Planet. He was my grandfather.

Sunt Louisa, imi pare bine sa te cunosc, Andreea ^_^ . Cupluri Supernatural? o.o Nu m-am gandit niciodata la asta 21 . Aaa...cred caaaa Destiel. They have a bromance 21.
Cu siguranta, as posta chiar acum ceva la care lucrez momentan, dar nu stiu daca pot.. pot? 4 Sau trebuie sa am un nr. de postari? Pe alte forumuri asa am vazut.
Tipa bruneta imi place mai mult. Doamne, cum o cheama? >.< A, da, Sam parca! ^_^ Oleg e ciudat rau de tot >.< Obsedat sexual 21
Bine ai venit pe AnimeZup, Ayrin!
Personal, iti recomand sa te uiti la One Piece. Nu este doar un anime, ci este o aventura. Te va face sa treci prin fiecare stare posibila, te va tine episod de episod cu sufletul la gura, vei plange de fericire si tristete, te vei atasa de personaje si vei realiza ca nu este un anime cliseic. Este cel mai faimos anime. La inceput, s-ar putea sa nu te atraga, din cauza graficii... primul episod fiind facut prin '99, if i'm right. Nu are fillere lungi (5 episoade maxim si alea o data la an), personajul principal te va amuza amuza teribil, dar si te va speria cand incepe sa fie serios. Da-i o sansa si alatura-te lui Luffy in aventura lui!
Multumesc pentru vizita si pentru sugestie ^^ .PResupun ca e intr-adevar bun din moment ce vorbesti cu atata pasiune despre el . Ii voi da o sansa ^^.

Later edit: Nu voi putea intra pe forum o perioada, din cauza unor probleme de vedere. Cand voi veni, voi pune next de la ficul pe care l-am postat ieri.