Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Otaku Festival 2013, 11-12 Mai
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2
Mi se pare cam aiurea ca e asa glorificat evenimentul in termeni de "inca o supra-editie" cand e clar ca e o minciuna sfruntata dupa esecurile ultimelor doua editii Otaku. Macar nu mentionati gloriosul trecut ca s-ar putea sa se intereseze userii si sa nu apara niciunul daca se leaga de zvonurile trecute.
Astept sa vad oferta de workshopuri si cosplayul inainte sa-mi dau cu parerea, invitatii de la Comic-Con in domeniul acesta sunt ok, sa vedem ce se anunta aici. Cat despre trecut, partea buna e ca dupa cateva fail-uri e mai usor sa produci ceva mai bun decat editiile trecute Zuppy04
Time will tell. I don't really want Otaku to die just yet.
Cred ca astia ne vor banii... cam naspa !
pica 11-12 iar pe 15 majoritatea primesc salariu 21) ... vom trai si vom vedea ...
Nu cred ca promit sa vin la OtakuFestival.
Lol cum am putut sa uit T-T bine ca ai postat stirea eu aveam impresia ca e in iunie (nu stiu pe ce planeta eram) 21 dar sunt puse cam nasol mai intai ComiCon, apoi Otaku o sa ma storc de bani 21. Adevarul e ca am fost la el pentru prima data anul trecut si ma dezamagit ma asteptam la ceva mult mai bun pe cand colo n-am vazut nimic deosebit, eh si sa numai zic de niste preturi mari (la anumite chestii). Cine stie poate anul asta o sa fie mai bine cu siguranta merg ^.^
Am si eu o intrebare: un abonement de unde pot sa-mi cumpar ? se vand si acolo la intrare?
Over here ^.^ : http://www.otakufestival.com/

Cu siguranta se vor putea achizitiona si de la intrare insa.
Cel mai probabil o sa ma duc cum am fost in fiecare an. Doar pentru ca anul trecut a fost naspa nu inseamna ca anul asta nu poate sa fie mai bine. Si cam de fiecare data gasesc un ceva mic care merita adaugat la colectie
Am presimtirea ca nu o sa fie multi la acest festival.

1 Mai - vacanta majoritatea se vor duce la mare, munte sau la tara.
5 Mai - pastele asta inseamna ca majoritatea vor ramane in vacanta la mare la tara sau munte....
11-12 Mai - Otaku Festival vor veni doar cei din Bucuresti POATE !

Asta inseamna ca majoritatea nu o sa mai aibe bani de cheltuiala (inclusiv eu). Deci anu acesta la Otaku Festival spun PASS. Daca vor schimba data poate... poate... o sa vin.
Eu una o sa vin, mi s-a parut interesanta editia la care am mers (cea din 2011) Sper ca organizatorii ne vor aduce surprize noi si ca va fii mai interesanta decat cele precedente :thumbup:

Edit: nu mai merg anul asta la Otaku.
Pare interesant, sa vad programul pe anul asta ca sa stiu daca se merita sa vin pentru ceva anume sau daca e sa vin intr-o zi anume ... Fain ca se tine in acelasi loc, putin cam mica sala "mare" dar in rest ok
Pagini: 1 2