Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Tutoriale-outcome-uri
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
That's a nice one, nibbles <3

Here's my outcome
[Imagine: tutoutcome.png]

Mă-ntrebam mereu cum faci efectul acela grunge pe sig-uri şi de fiecare dată când încercam să-l reproduc ieşea epic fail xDD
Nice one, again 4
Sig-ul meu xD
O să încerc să văd ce-mi iese şi voi da un edit cu rezultatul.

Edit: Atenţie, incepătoare! xD L-am făcut până la faza cu textul...şi-aşa a ieşit vai-de-capu'-ei.

[Imagine: haslt.jpg]
(03-11-2011, 07:54 PM)Aegis A scris: [ -> ]Am încercat să fac şi eu un tutorial pentru începători^^. Outcome-ul e oarecum dezamăgitor dar nu am vrut să iasă la final o semnătură fabuloasă ci să le explic nişte chestii de bază ( cum să deschizi un nou document, cum să adaugi un render, cum să foloseşti Adjustment Layers).
Îl puteţi vedea aici:
http://andorien.deviantart.com/art/Begin...-266971333
Well ştiu că e extreem de simplu şi probabil nu-l va folosi nimeni dar l-am făcut pentru un prieten care abia poate pune un text pe o imagine.=)

Ba uite că l-am folosit eu 5.

[Imagine: 2ijltp4.jpg]

P.S. Tutorialul e foarte bun. :]
(16-10-2011, 11:13 PM)MimiÅŸor A scris: [ -> ]Ok, am facut de curand un tutorial, rezultatul final fiind:

[Imagine: 23r02nl.png]

Tutorialul este impartit in 7 parti, nu puteam sa il las in varianta originala pentru ca:

http://i53.tinypic.com/149v82g.png

Ma bucur pentru cel care poate intelege ceva. Smile

So.

Tutorial - Part1
Tutorial - Part2
Tutorial - Part3
Tutorial - Part4
Tutorial - Part5
Tutorial - Part6
Tutorial - Part7

Pentru a reusi sa faceti sig-ul veti mai avea nevoie de asta, asta, asta, Photoshop si bafta. ^ ^

Oricum, pentru cei care vor sa faca acest tutorial, nu m-ar deranja daca v-ati posta aici variantele.

Am incercat si eu si sper ca a iesit ceva bunicel. Nu am mai lucrat de ceva vreme in ps si cred ca mi-am pierdut gramu ala de talent, daca pot spune asa.
Text nu am pus din 2 motive: Cel mai important: nu ma lasa...si chiar daca ma luam dupa tine nu iesea ceva bun.

BUM!
[Imagine: 1-49.jpg]

EDIT:
Alysu, am descarcat ps-ul de unde ai pus tu link, dar nu merge sa adaug text. Crezi ca imi poti da un alt link? Sau mai stie cineva de unde sa aiu?
am incercat si eu efectele din tutorialul lui Mimisor. Scuze daca a iesit aiurea, nici nu-mi amintesc cand am facut ultima semnatura 21
[Imagine: ijiegag.png]
Am mai incercat sa fac un sig dupa tutorialul tau, mimi, dar folosind alta poza si...si uite ce a iesit.
[Imagine: 2-28.jpg]

Eu unul sunt multumit, tinand cont ca am avut o perioada lunga in care nu m-am atins de ps.
(16-10-2011, 11:13 PM)MimiÅŸor A scris: [ -> ]Ok, am facut de curand un tutorial, rezultatul final fiind:

[Imagine: 23r02nl.png]

Tutorialul este impartit in 7 parti, nu puteam sa il las in varianta originala pentru ca:

http://i53.tinypic.com/149v82g.png

Ma bucur pentru cel care poate intelege ceva. Smile

So.

Tutorial - Part1
Tutorial - Part2
Tutorial - Part3
Tutorial - Part4
Tutorial - Part5
Tutorial - Part6
Tutorial - Part7

Pentru a reusi sa faceti sig-ul veti mai avea nevoie de asta, asta, asta, Photoshop si bafta. ^ ^

Oricum, pentru cei care vor sa faca acest tutorial, nu m-ar deranja daca v-ati posta aici variantele.

[Imagine: Untitled-1-27.png]

Nu stiu daca e ceva bun in semnatura mea. Sper doar ca nu e prea incarcata.
Ceva sfaturi, sugestii?



Mimi, mi-a placut un tutorial de-al tau, asa ca de-abia acum am lucrat dupa el... Here :
[Imagine: Untitled-1-1.png]

Nu am mai folosit un border si, pe deasupra, fiindca nu aveam fonturile din tutorial, am folosit altele XD.