Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Nananana HA! ME!
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Umm.. Ma numesc Alex, am 16 ani si sunt aici pentru ca ma plictisesc de moarte. >.<
Povestea mea e mai lunga dar am ajuns blocat la o petrecere cu manele. God bless me. I found internet!

Nu prea ma pricep la prezentari online dar am destule de spus despre mine 39.
I´ll start with animes. (YEEEEEEYY)
Am vazut cateva anime-uri pe parcursul anilor : (cele clasice de pe animax), soul eater, bleach, ao no exorcist, elfen lied, death note(even bought a necklace) etc. Din pacate mi'am pierdut interesul in ultimul timp facandu'mi alte prioritati. Nu le'am uitat totusi. Urmeaza sa'mi organizez timpul sa pot ajunge la zi cu ce mai urmaream.
Nu stiu foarte bine cu ce se ocupa forumul asta dar mi s'a parut interesant cand imi arata o prietena ficuri de aici.
Legat de muzica, ascult rock, new metal, putin rap(gorillaz, army of pharaohs <3). Fav band Godsmack \m/.
Urmaresc si destul de multe seriale : How i met your mother, Once upon a time, Arrow, The big bang theory, Dr grey´s anatomy etc.
De 3 ani lucrez si ma dau in vant dupa fotografie si design. 4 Ba chiar vreau ca pe viitor sa'mi castig ceva banuti din asta.

Sper ca am spus destul de mult. Caut in principiu sa-mi fac prieteni si sa mai citesc una alta de pe forum ^^. Daca va intereseaza mai mult ma puteti intreba/cauta pe privat. Pace!

EDIT : Am si fost la Otaku, Nijikon in ultimii 2 ani <3. La anul vreau sa-mi cumpar un horse mask si sa alerg half naked pe acolo. 21
Bine ai venit pe Animezup, Ipwnturkeys!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Ha ha, I love your nickname, it's hilarious!

Din pacate, observ ca nu a fost nimeni care sa iti ofere CPR dupa doza nesanatoasa de manele pe care probabil ai ingerat-o si poluarea fonica adusa sistemului tau auditiv. Condoleantele mele tuturor conversatiilor inexistente de la petrecerea aia.

In fine, am aberat destul. Bine ai venit printre noi, sper ca spre deosebire de ceilalti sa ramai pe aici un pic mai mult, mai ales ca fiind a 10a nu cred ca te masacreaza nimeni atat de rau in comparatie cu restul anilor de liceu.

Observ ca ai gusturi bune pe la seriale si atunci ma avant sa te intreb de filme, si de ce nu, poate si de carti?
Iti plac sporturile? Practici? Si aici ma refer la de toate... um chiar si sahul, orice crezi tu ca intra pe acolo.
Cum ti se pare Animezup pana acum? In afara de cam fantomatic 4
Filme deci. Ma uit mai mult la documentare. Nu's adeptul filmelor. Vad si eu ce mai apuc pe la cinema cu prieteni. Ultimul film vazut a fost TED, in concluzie, nici pe acolo nu am mai dat de ceva timp. Voiam sa scot pe cineva in weekendul asta. Smile
Legat de carti, acum citesc "Legiunea Blestematilor" de Sven Hassel. Foarte buna cartea! Nu vreau sa fac spoiler dar v'o recomand cu toata inima. Urmeaza "Death with interruptions" - Jose Saramago.(trebuie doar sa o caut..si sa o comand..si sa'mi fie livrata..si sa o despachetez..dar urmeaza 21 )
Sporturi nu practic, desi mi'ar fi placut sa fac inot sau dans. Sah nu am mai jucat de 2 ani serios dar am luat un premiu pe scoala in generala. (daca tastatul se pune, i´m in)
Vorbind de scoala, mi se pare un lucru nesemnificativ. E ultimul lucru de pe planeta care m'ar face sa abandonez un forum sau o discutie interesanta cu cineva. Invat design, fotografie si programare si cred ca asta o sa ma ajute pe viitor. Nu scoala. Invatamantul in tara noastra e la pamant oricum. Sa ai scoala acum nici macar nu poate fi motiv de lauda. Cred ca'i mai bine sa'ti pui baza in ideile tale. E usor sa scoti valuta, trebuie doar sa ai vointa. 21

Trecem la animezup! (kids voices -> YEEEEEYYYYY) Mi se pare un site(forum) destul de bun. Pe la noi prin tara oricum nu e apreciata suficient cultura anime. Felicitari pentru faptul ca ati reusit sa'l duceti atat de departe si multumesc pentru intampinare. 4 Acum ceva timp, la nijikon, am cunoscut un tip Alin (avea id'ul yondaime hokage sau ceva). M'a facut sa cumpar poster de la animezup(el era vanzatorul, evident). Stie cineva ceva de el? Mai traieste omul? 21
O sa revin cand ma trezesc cu completari la adresa raspunsurilor tale ^^. Vroiam doar sa-ti zic ca da, tipul, Yondaime e nick-ul, traieste, dar nu mai e asa activ pe Zup si s-a mutat din tara de ceva vreme.

Noapte buna si ma bucur ca iti place pe aici!
Uh, bun venit pe forum. Sper sa ai o sedere cat mai placuta.
Frumoase gusturi cu privire la seriale - chiar ma uitam la How I met your mother ca sa ajung la zi -.
Ai spus cumva Sven Hassel? Am citit cateva carti de la el, dar din pacate "Legiunea Blestematilor" nu o am un biblioteca - si cautatul prin librarii nu-i de mine -.
Sa vedem nistre intrebari...
1. Ce documentare te atrag mai mult? Adica tema abordata...
2. Esti un adept al televiziunii?
3. Daca ar exista, cum crezi ca ar fi iadul? Fierbinte sau rece? (n-am alta idee de intrebare care sa nu para comuna p.p)

Pentru a doua oara iti urez o sedere cat mai frumoasa si distractie placuta~

Psycho XD
Tocmai am vazut un documentar legat de Nostradamus. Imi plac mai multe genuri de documentare : science, healthy food, anything about the cosmic space, about pollution etc. Nu am mai deschis tv-ul de ceva timp iar cand e deschis sta doar pe discovery/nat geo/history asa ca pot sa raspund nu celei de-a doua intrebari.


Iadul ar fi rece. Rece si respingator, plin de tristete si intuneric, nu pentru faptul ca oamenii "rai" au ajuns acolo, ci pentru ca exista.
Daca iadul ar exista nu-i lume materiala oricum deci focul nu ar avea cum sa existe. E vorba de nelinistea sufletului aici. Oricum daca iadul ar exista, la fel ar exista si raiul si asta inseamna ca noi suntem doar marionete. De-asta este respingator iadul. Pentru ca suntem manipulati de cand ne nastem sa facem ceva pentru a dobandi lucruri.


Cam astea ar fi raspunsurile mele. Imi pare rau ca nu prea am avut timp sa postez pe forum in zilele astea dar am sa revin curand sa vi-l spamez (evil laugh). Cya!

Aly

(08-01-2013, 02:50 AM)Ipwnturkeys A scris: [ -> ]Trecem la animezup! (kids voices -> YEEEEEYYYYY) Mi se pare un site(forum) destul de bun. Pe la noi prin tara oricum nu e apreciata suficient cultura anime. Felicitari pentru faptul ca ati reusit sa'l duceti atat de departe si multumesc pentru intampinare. 4 Acum ceva timp, la nijikon, am cunoscut un tip Alin (avea id'ul yondaime hokage sau ceva). M'a facut sa cumpar poster de la animezup(el era vanzatorul, evident). Stie cineva ceva de el? Mai traieste omul? 21


Nu ti-a vandut si al lui fir de par de pe piept? 5 Alin was hilarious!


Si eu am venit decisa sa sterg topicul zicand cu tarie "OMG UITE UN BOT, ASTA CUM MAI TRECU DE FILTRE???" si nu erai bot...


Welcome to zup!
(11-01-2013, 01:23 AM)Aly A scris: [ -> ]Si eu am venit decisa sa sterg topicul zicand cu tarie "OMG UITE UN BOT, ASTA CUM MAI TRECU DE FILTRE???" si nu erai bot...

Asta am crezut si eu initial pana mi-am dat seama ca ID-ul lui inseamna I pawn turkeys 21 si nu IP wn turkeys
Design, fotografie și Grey's Anatomy+ The Big Bang Theory?
MARRY ME MARRY ME MARRY ME