Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Heeey ^^
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Buna tuturor! Ma numesc Melina (de preferat , sa-mi spuneti Meli) si am 13 ani. Smile
Sunt o fire amuzanta si nebuna ,egoista, visatoare, music-addict, complicata, incapatanata, alunecoasa, plictisita de viata, nebuna din nou, ochi albastri... par saten. inalta.
Imi plac porumbeii si tigrii, urasc spuma de lapte si ciorba de peste. Imi place sa citesc, sa scriu, sa fug, sa ascult muzică, sa zac in pat cu gandurile zburand an toate directiile si sa ma catar in copaci cand ploua.
cam prea sincera. Ador psihologia umana. Iubesc Anime si Manga. Cam atat despre mine Smile Daca aveti intrebari , feel free to ask pupic
Meli&Co

EDIT: Culorile si diacriticile au disparut. Smile
(10-09-2012, 01:53 PM)KitKat A scris: [ -> ]
Buna tuturor! Ma numesc Melina (de preferat , sa-mi spuneti Meli) si am 13 ani. Smile
Sunt o fire amuzanta si nebuna ,egoistă, visatoare, music-addict, complicată, încapăţânată, alunecoasă, plictisită de viaţă, nebună din nou, ochi albastri... par saten. inalta.
Imi plac porumbeii şi tigrii, urasc spuma de lapte şi ciorba de peşte. Imi place să citesc, să scriu, să fug, să ascult muzică, să zac în pat cu gândurile zburând în toate directiile şi să mă caţăr în copaci când plouă.
cam prea sinceră. Ador psihologia umană. Iubesc Anime si Manga. Cam atat despre mine Smile Daca aveti intrebari , feel free to ask pupic
Meli&Co

I can't understand. Maybe I'm thinking like grandma or whatever, but you're 13. How the f**k can you be bored of life? Child, just think, for the sake of the lord, just try thinking a little about the shit you just said.

Game-uri? MMORPG/Strategy?

Treci pe la reguli. Nu ai voie sa scrii cu diacritice. Mai usor cu fonturile colorate.
Chill...jeeesh -.-' Era numai o expresie. Cateodata ma plictisesc foarte repede. Asta vroiam sa spun.
1. Diacriticele.
2. Culorile.

3. Bun venit pe zup, sper sa te simti bine aici si sa iti faci cat mai multi prieteni. Iti place rozul? Sa doar o intamplare ca ai scris cu roz in primul post? Ce muzica asculti? Si ce carti preferi?
Buna Daria. Multumesc pentru incurajari.
Hmm... Rozul nu-mi prea place , mai ales daca este unul strident. Din intamplare am scris cu violet , ca sa se vada mai bine.
Am o varietate larga de muzica , fiind singurul lucru pe care l-am facut toata vacanta 21 Ascult rock clasic, cateodata comercial , pop si instrumentala a clasicilor.
Iubesc cartile psihologice , horror , de criminalistica(Agatha Christie) si aventura , cand vreau sa ma relxez. Seriile mele de carti preferate sunt Jocul lui Ender (ABSOLUT toate le ador) si Umbra lui Ender (perspectiva lui Bean pentru cunoscatori). As putea vorbi despre carti ani intregi si nu m-as plictisi.Smile Muzica si cartile tale preferate?
Woooh! :X O alta iubitoare de carti. <3 'Love her! Kyaaa~
Sa vedem; ai zis de horror. Niste autori preferati? De fapt, you can speak about toate cartile pe care le-ai citit.
Si, si... Muzica! :X Ador gusturile tale. Vreo culoare preferata? Si daca tot suntem la preferinte: gen de film preferat? What about rain? Don't you love it? Si despre sireturi. O.O Ce parere ai de sireturi? (intrebare pusa in frenezia... punerii intrebarilor. He, he... ^^")
Anime favorite? Si daca e yaoi p'acolo poti enumera mai multe. Apropo de yaoi; preferi yuri sau yaoi? Iti plac animalele de plus? Dar dulciurile?
Ok, cred ca tre' sa ma opresc pe aici. And (uituca de mine) I'm Klau. You can call me Ridiche. Duuno why my nick is not Ridiche. 39
Asaaaa~ Nice too meet you si bine ai venit pe aici. Kiss-you. ^.^
^.^ Hey there Klau!
1 . Sa inteleg ca si tu esti o iubitoare de carti?! Love them :X Soo..autorii mei horror preferati? Hohooo, si inca cati 4 Pe locul 1 este desigur, genialul Stephen King, urmat de Serge Brusollo si Dean R Koontz :X Gonna marry them all -.-' Mai sunt inca zeci , dar scriu EU o carte pana ii enumar pe toti 10 Cartile preferate horror...hmm..de unde sa aleg 39 ar fi cam asa : Toate cartile de Stephen King. Are uneori obsesia de a se cufunda in niste descrieri delirante care sunt destul de iritante pentru incepatori. ^.^ Miezul noptii, Salasul raului, Riurile intunecate ale inimii(Dean R Koontz) , Lacate carnivore (Serge Brussolo) si inca cateva Smile

2. Ma super-mega-ultra bucur ca-ti plac gusturile mele in materie de muzica :X

3. Genul de filme preferat..hmm..HORROR absolutely! hehe ^^" Horror, SF :X , Thriller psihologic siii cand vreau sa ma relaxez aventura 9 I love to watch a horror movie when it rains! :X YUP!

4. Sireturile imi plac numai daca sunt colorate 21 Si sa se asorteze bine cu imbracamintea 4

5. Anime favorite : Naruto/Shippuden , The World God Only Knows , Bleach , One piece , Kimi no todoke, Vampire Knight si sa nu uitam Pokemooooon :X Nu prea ma uit la yaoi/yuri , insa mai degraba m-as uita la yaoi 9

6. Ador animalusesle pufoase si albe 8 Camera mea e plina ^^" jesus christ..-.-'
Te rog nu pomeni de dulciuri! 24 Le halesc cum le vad si apoi devin o hiperactiva fara leac -.-' =)

As vrea sa aud si raspunsurile tale ^.^ Mersi pentru acest calduros bun-venit si sper sa ne mai auzimSmile
TE pupic
Meli&Co
Etooo~
My answers zici. O.O
Well~ In primul rand iubesc cartile horror si thriller si psihologic si mistery. Yep, cam multi de "si". -.-
Autorul preferat? Pai, sa vedem. Autorul romanului psihologic preferat: John Fowles, inevitabil. <3 Autorul preferat de carti thriller/horror: John Saul! 8 'Love him. <3 Si o reprezentanta a sexului frumos care m-a impresionat cu cartile ei ar fi Amelie Nothomb. Geniala tipa. <3
Then, cartile preferate... Un top trei ar fi:
1. Magicianul - John Fowles
2. Portretul lui Dorian Gray - Oscar Wilde
3. Here I have two books, but I love them equally: Igiena asasinului - Amelie Nothomb and Chinuieste-i pe copii - John Saul.
Mai sunt si alte carti pe care le am la sufletel cu totul, insa astea ar fi principalele, cred. 39
Legat de muzica... Weeeeell, aici nu prea pot spune ca e un gen preferat de muzica. Mai bine spun ce nu imi place: pop, manele, muzica energica, dance. Insa am o problema legata de opening-urile si ending-urile de la anime-uri. Love them all!!!!!! <3 Bine, depinde. Si rock-ul se afla des prin play-list-ul meu, iar singura cantareata din industria pop (sa zicem) pe care o ador si stimez e Jessie J. Dunno y but I love her. 108
Sireturile? Eu prefer nonculorile, negru cel mai bine. ^_^
Anime favorite? Clar sunt: Kuroshitsuji, Sekaiichi Hatsukoi, Junjou romantica, Nana, No. 6. Astea sunt primele cinci. Mai vine Uraboku pe urma si oscilez aici intre Uta no prince-sama si Gravitation. Ah, si sunt o fana a OVA-urilor yaoi. YAOI! <3 :X:X:X
Yep, yep, yep! Animalutele de plus si ciucalata trebuie devorateeeee!!! 19 Imi place sa halesc chestii draguteee~ Tu esti pe lista. 19
Ok, so, I think that this is all. Thx ca ai raspuns la intrebari si inca o data Welcome~ Kiss-you. ^_^