Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: FOTM - Septembrie - Inscrieri
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Tema lunii Septembrie: Urban/ Oras/ Metropola





Reguli

1. Toate lucrarile trebuie sa se incadreze in tema data intr-un fel sau altul, asta depinde de scriitor, dar totusi de preferinta sa existe o legatura palpabila.

2. Lucrarile pot fi scrise atat in romana cat si engleza, de preferat inainte de a trimite lucrarile verificati ca nu aveti greseli gramaticale, de punctuatie si ca textul este lizibil.

3. Lucrarile vor fi cuprinse ca lungime intre 20 randuri/ 1000 de cuvinte si 40 randuri/ 2000 de cuvinte aproximativ, nu va va descalifica nimeni daca depasiti putin limitele in plus sau minus.

4. Nu folositit limbaj obscen sau scene de natura indecenta in lucrarile voastre, incercam sa mentinem concursul la un nivel recreativ.

Sistemul de vot

1. Fiecare membru care voteaza va alege o singura lucrare printr-un post in care isi justifica alegerea. Cei care vor comenta toate lucrarile au sansa sa primeasca o medalie demna de cel mai bun comentator la concursurile lunare.

2. Va exista de asemenea un poll unde puteti sa alegeti tot o singura lucrare, mai ales daca sunteti indecisi in a alege intre lucrari prin post.

3. Votul prin post va conta 3 puncte, cel prin poll 1.

Perioada desfasurarii concursului

1. Inscrierile incep astazi chiar din secunda in care termin de postat si anume: 5 Septembrie

2. Aveti timp doua saptamani, adica pana pe 20 Septembrie sa imi trimiteti lucrarile prin PM.

3. Perioada de vot va fi 21 Septembrie - 28 Septembrie.

4. Castigatorul va avea dreptul de a alege urmatoarea tema si va primi medalia de merit.
Nu stiu daca ma mai inscriu de data asta. Tocmai cand trimit lucrarea, nu se mai tine concursul. 22 Nu promit nimic, anyway.
Hmm ma bate gandul sa ma inscriu si eu. Tema mi se pare interesanta si am deja cateva idei. Hai lume la inscrieri!
Ma inscriu si eu si cred ca imi scriu lucrarea de dimineata sau ceva de genul, hmm 39
Long time no see, FOTM. Tema-i okay, parca am ceva idei rotindu-se prin cap, ma inscriu si eu.
My PC died, nicio sansa.

Intr-un final am reusit, lucrarea a fost trimisa.
O singura lucrare si a mea care e in curs de scriere?

Trist, foarte trist.
Sunt doua lucrari si eu n-am scris, scuze, fratilor, eu chiar n-am timp.

Dau drumul cu cele doua, din respect pentru useri.