Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Insomnia [GFX]
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Ok, hai sa facem un topic si aici 21 lucrez in Ps de cativa ani buni, dar pentru ca nu sunt consecventa nu evoluez foarte repede, si sunt cam mereu in zona beginner. Astept critici, sugestii, pareri cat mai sincere.

[Imagine: snape-1.png]

[Imagine: afro.png]

[Imagine: magic.png]

[Imagine: voldycopy.png]

[Imagine: lanasig.png]

[Imagine: lokicopy.png]

[Imagine: ironmancopy.png]

[Imagine: inoricopy.png]

[Imagine: leighrosecopy-1.png]
Am zis ca trec pe aici si am intarziat lamentabil si imi cer scuze Joey 2. Hope you still love me.

What I've noticed in most of your sigs, in a pleasant way that is, is the fact that you're doing really well when it comes to text/typing/choosing fonts, thing that I, after being active in Photoshop for years, still majorly suck at. Well done there, 10 points for Gryffindor!

Si cromatica e de asemenea reusita si scoate in evidenta faptul ca nu umbli tocmai de ieri cu editatul. Capitolul la care ar mai trebui sa lucrezi putin este lumina, pentru ca sunt unele sig-uri care au zone mult prea luminoase ce par arse si deranjeaza la ochi.

As mai sugera sa te joci cu efecte si sa incerci un pic de diversitate.

Preferata mea e ultima din set <3

Spor in continuare, Tamashi hug.
Multumesc de comment, inca nu stiu ce ai sa-mi zici, dar astept 10 Pana atunci, am mai facut un sig, de plictiseala.

[Imagine: inoriflower2.png]
Vin eu cu un coment. Pai am observat ceva diferit la semanturile tale. Acel lucru este textul. Ai o maniera diferita de a face si aseza textul o combinatie aparte : un text mai lung alcatuit dintr-un font mai stilat si unul mai obisnuit. Sa stii ca imi place foarte mult asta. Da o nota de originalitate lucrarilor tale.
Comentez ultima lucrare. Imi place totul culorile si efectele si personajul. Un piculets de tot , parca era mai bine dak nu puneai acel brush sau efect cu puncte albe de pe langa personaj ^_^, dar dak tie iti place, atunci eu nu ma bag impotriva. Este lucrarea ta, eu miam spus parerea. Oricum imi place lucrarea.
Bafta cu urmatoarele semnaturici ! pupic


Denissu was here XD
Imi place feelul pe care il ai in ultima semnatura si din nou felul in care ti-a iesit textul. Simplu si de efect, desi puteai sa scazi putin opacitatea sau sa schimbi culoarea pentru a se imbina mai bine cu atmosfera redata.

Nu ar strica un pic de vibrance sau hue/saturation ca sa readuci putin culorile la viata, sau daca le-ai vrut asa sterse eventual un contrast pentru ca sa nu para in ceata. Parca ar fi mers fara border totusi si eventual un high pass de 1px pe soft light. Brushul acela cu punctulete e simpatic, puteai adauga un outerglow rozaliu si iesea si mai bine <3

Mai ai lucrari? Misca-ti curul in Photoshop femeie!

/gives her a shovel and a cookie