Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Ta~Da
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Tot ce tine de chibi si este facut de mine (cu exceptia corpului) se afla aici.
Am sa pun si lucrarile pe cale le-am postat la "Lucrarile voastre" :
[Imagine: scaled.php?server=69&filename=copieacopi...es=landing]
[Imagine: scaled.php?server=21&filename=hatoo.png&res=landing]
[Imagine: scaled.php?server=59&filename=copie11app...es=landing]

Complete:
[Imagine: scaled.php?server=341&filename=copie6app...es=landing]

[Imagine: scaled.php?server=820&filename=copieacop...es=landing]
Imi plac lucrarile tale, mi se par foarte simpatice si adorabile, cam exact cum ar tebui sa fie chibiurile. De asemenea sunt variate si ai un simt al designului care iti permite sa te joci, iesind lucruri interesante.

Palaria aceea insa mi se pare un pic cam prea mare, indiferent ca proportiile sunt diferite in cazul chibiurilor. Imi place sa le privesc, desi nu sunt cel mai potrivit user pentru a le purta prin semnaturi dupa ce rezolvam generatorul, insa chiar as vrea sa vad ce iti mai nascoceste mintea.

Spor in continuare si la mai multi pixeli ^^
(08-08-2012, 02:44 PM)Chriss A scris: [ -> ]Tot ce tine de chibi si este facut de mine (cu exceptia corpului) se afla aici.
Am sa pun si lucrarile pe cale le-am postat la "Lucrarile voastre" :
[Imagine: scaled.php?server=69&filename=copieacopi...es=landing]
[Imagine: scaled.php?server=21&filename=hatoo.png&res=landing]
[Imagine: scaled.php?server=59&filename=copie11app...es=landing]

Complete:
[Imagine: scaled.php?server=341&filename=copie6app...es=landing]

[Imagine: scaled.php?server=820&filename=copieacop...es=landing]

Imi plac mult, Criss, cum ti-am mai zis de multe ori. Sunt foarte fericita ca tu continui sa lucrezi. O sa mai adaug la tutoriale mai multe smecherii si sfaturi pentru o redare mai buna a pixelilor. 3 Oricum tu te pricepi foarte bine cand vine vorba de lumini si umbre si de redarea obiectelor. Cromatica ar fi o problema. Folosesti doar culorile din bara de jos. Cu toate, mi se pare ca primul par de pe randul al doilea (al 4-lea tip de par) parca are nuante mai diferite. Va voi da mai multe nuante cand imi voi lua mouse-ul, a tutoriale. ^^

Sau uite aici: http://www.computerhope.com/htmcolor.htm Gasesti aici muuulltee nuante. ^^

Costumatia ti-am comentat-o in "Lucrarile voastre ".
[copy paste] Imi place. Rochita pare cam teapana jos, dar este foarte bine redata. Imi place, mai ales sus. Da daria, culorile tu le ei din partea de joc cu gama de culori. si faci degradeuri de inchis si deschis. Incearca sa mai schimbi albastrul, verde, stii sa poti schimba culorile, poti face culori ca: turquoise, roz, bleu si etc.
In cearca sa gasesti cromatica potrivita. Oricum imi place cum faci parul, cum redai umbrele si luminile.


Felicitari si te mai astept cu lucrari Criss. Esti foarte buna la pixel. *hugs* [/copy paste] 4

Felicitari. Acum si fondul se vede mai bine cu personajul. : )
Spor spor.

EDIT:
@Lia: Vor fi mai complexe lucrurile. Nu vor mai fi in semnatura in niciun caz. Doresc ceva mai mult, nu vreau sa fie la fel ca inainte. Trage de par si da-i bomboane. 21) Oricum cu timpul se vor lumina lucrurile. Ma bucur ca esti si tu activa pe aici. :3
(09-08-2012, 04:03 PM)Ann A scris: [ -> ]Lia : Vor fi mai complexe lucrurile. Nu vor mai fi in semnatura in niciun caz. Doresc ceva mai mult, nu vreau sa fie la fel ca inainte. Trage de par si da-i bomboane. 21) Oricum cu timpul se vor lumina lucrurile. Ma bucur ca esti si tu activa pe aici. :3

O.O Interesting, dar nu voi intreba despre ce e vorba, oricum voi afla inaintea celorlalti pentru ca fac parte din echipa *hehehe*.
Am facut o palarie super draguta dar am vrut sa o editez oarecum ca sa fie si mai draguta, dar am facut o prostie si a trebuit sa o sterg pentru ca nu mai era pixel -.-'' asa ca vin cu o noua freza care are ceva culori mai naturale:

[Imagine: frtitlua.png]

P.S. am sa incerc sa fac din nou palariuta...
Lol nu ti-am vazut postarea -.-
___________________________________________

Imi place mult cum lucrezi. Lucrezi foarte bine si acest nou model de par arata foarte bine. Ma bucur ca ai mai schimbat si cromatica. Umbrele sunt foarte bune si luminile. Doar ca volumul parului mi se pare prea mare pentru fata mica a chibiului. lol Nu am decat atat sa spun. Mai astept lucrari din partea ta. Poate in domenii noi, nu doar par.

Mult spor Chriss. :3