Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Record of Lodoss War OVA si Serie
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
[Imagine: 5636141676_75d95fb81b.jpg]

Record of Lodoss War este un anime pe care l-am vazut cu ani in urma si care, la vremea respectiva, mi-a cimentat relatia cu acest mediu. OVA-ul a fost si ramane pana in prezent unul dintre cele mai bune anime-uri pe care am avut placerea sa le vizionez, cu doua dintre cele mai interesante si placute personaje (Deedlit si Pan) din orice fantasy - eu am o problema cu majoritatea personajelor feminine din fantasy...ma irita pana la amin - si o poveste foarte interesanta.

Seria...eh, nu am cuvinte la fel de mari pentru ea. E ok...dar nu as recomanda-o.

Cine a mai vizionat sau ar fi interesat sa vizioneze?

Ah, si un scurt synopsis de pe anidb cu privire la povestea OVA-ului:

Citat:A long time ago, there was a tremendous war between the goddess of Creation and the goddess of Destruction, which made the earth tremble. Both goddesses perished in the war and created what people called a cursed land - Lodoss. Something evil is happening in the land of Lodoss. Parn, a reckless young warrior, along with his newfound friends, takes on a quest to find out the source of this evil and becomes involved in the greatest epic struggle between good and evil since the war of the goddesses.
Am vazut doar seria. La vremea respectiva era mai usor de gasit si din cate am inteles povestea nu difera foarte mult intre ova si prima parte a seriei. In momentul de fata nu ma atrage ideea sa vad genul de poveste, dar cand va trece aceasta stare poate o sa ii dau o sansa.

Povestea este intr-adevar superba, numaru 1 intre animeurile fantasy vazute. Ce mi-a ramas inca in minte dupa atatia ani este insa openingul animeului (link). Este una dintre melodiile care inca ma face sa zambesc daca o aud dupa ani de zile de absenta.

Incercati acest anime. Poate ca e putin mai vechi dar este unul dintre cele mai bune