Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Heya!
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Salutis, bine v-am gasit! Ma bucur ca am dat de voi, site-ul e chiar super dupa cate-am vazut. Mai intrasem eu pe-aici, intamplator, dar cand am vazut cuvantul "anime" introdus in titlu, am zis ca n-am ce face. Nu stiam ca se pot posta si povesti libere. Scriu de multa vreme, postez pe unde apuc, si sunt cea mai fericita cand dau de noi comunitati. Daca doriti, puteti citi povestea ce-o am la FanFiction - Proza, "Seara pe degete".

Cateva cuvinte despre mine... Well, am 16 ani si sunt din Medias. Ador sa scriu; pe langa, mai am tentative in pictura sau grafica. Citesc, ma plimb, respir ca tot omu' -.- Cred ca-s destul de sociabila. Imi plac persoanele implicate si ironice, nu-mi place superficialitatea excesiva.

Tin sa va spun ca sunt surprinsa intr-un mod placut de organizare. Aveti un regulament clar, care nu lasa goluri. Odata citite acele reguli, nu prea mai ai cum sa le incalci. Exista si pe alte site-uri persoane care tin la ordine si disciplina, dar nu ajunge; e nevoie de-un "act", un regulament vizibil autoritar pe la care să treacă - obligatoriu - orice user nou.

O treaba foarte buna! Felicitari si multumiri!
Buna, draga mea BibbyEllen. Numele tau imi aduce chiar acum aminte de o prietena foarte, foarte buna de-a mea, careia obisnuiam sa-i spun Ellen. Eh, nu conteaza. In primul rand vreau sa-ti spun ca ma bucur nespus ca ai acceptat invitatia mea de a te alatura comunitatii noastre. Intreg staff-ul apreciaza asta, cat si lucrurile spuse de tine, legat de regulament si forum. Ce pot sa spun, suntem o echipa unita si incercam sa facem tot posibilul ca userii sa se simta bine aici. Asta sper si legat de tine - sa te simti bine alaturi de noi, pe Zup. Sper sa-ti faci multi prieteni, cu care sa te intelegi bine, impreuna discutand despre diverse teme. Sunt sigura ca nu va fi o problema - sunt o multime de useri 'artisti-scriitori' pe la noi la FanFiction, geniali fiecare in felul lor. Ma bucur de asemenea ca ai postat povestea ta la noi pe forum. Sunt sigura ca userii vor fi incantati sa citeasca! Ei.. acum ca sa ne cunoastem mai bine o sa-ti pun si cateva intrebari. Ce zici?!

1. Urmaresti anime? Un gen preferat?
2. Despre carti? Ce gen citesti, sau ce autori preferi?
3. Practici vreun sport in mod special?
4. Iti plac jocurile pe calculator? 4
5. Iti place sa desenezi/ ai vreun talent deosebit? xDD
6. Ce faci in timpul liber?

Astept raspunsurile tale. Have fun, Kisses *mwah* !


Mersi inca o data pentru primire! pupic
Acum, ca sa raspund la intrebari... 1. Singurul anime la care m-am uitat (nu mai stiu daca l-am vazut intergral) a fost Enma Ai. O veche prietena de-a mea il urmarea si-l ridica in slavi cu orice ocazie 21 Am ramas o noapte la ea si am vizionat vreo cateva episoade. Mi s-a parut geniala ideea in sine! Cred ca am sa-l revizionez vara asta, daca tot mi-am amintit.
2. Citesc orice gen, atata timp cat cartea e scrisa bine. Nu stiu daca am unul preferat... Stau prost la capitolul "fa alegeri" 21. Cat despre autori, da, am un favorit. Imi place Mircea Cartarescu foarte mult.
3. Neah, niciun sport. Mai ies la alergat, ma plimb destul de mult... Facusem tenis si inot la un timp, dar le-am lasat din lipsa de interes sau de prea putin timp liber.
4. Nu m-am mai jucat de-un secol! -.-' Dar in schimb ma uit la desene. 21
5. Ador sa desenez, dar nu stiu daca asta e un talent deosebit. Scriu si desenez, in maniera-n care pot.
6. Lenevesc, citesc, imi decorez copertile caietelor, scriu, pictez, ma plimb, imi iau o patura si ma bag la somn in gradina... Multe.

Kisses back! pupic Mi-a facut placere sa-ti raspund! :X
Biiiiibs, Didd sunt (Emaleth ?). Hei, bun venit pe aici, darling hug. Ma bucura tare mult sa te vad poposita pe animezup, desi sunt la curent cu faptul ca tu nu prea ai vizionat anime-uri. Ah, te rog sa ma ierti daca o sa par un pic grosolana, Enma Ai este de fapt un personaj. Anime-ul pe care l-ai vizionat tu se numeste Jigoku Shoujo - Hell Girl, in engleza - iar Enma Ai este personajul principal.

Dar poti fi activa, desigur, daca doresti, pe la sectiunea biblioteca sau muzica, la Motion Pictures unde poti sa-ti postezi parerile despre seriale, mai ales despre preferatul tau, Prison Break 3, la GFX Area ca tot spuneai ca esti cu grafica - hmm, dragut. Nu cred ca stiam despre asta - si multe alte sectiuni non-anime. Insa cine stie, poate te corup sa vezi cate un anime din cand in cand. 21

Ce sa zic, intrebari nu prea am, dar iti spun inca o data ca ma bucur foarte mult ca te-ai inregistrat pe acest forum, iti urez distractie placuta si sper sa te integrezi foarte repede si sa fii activa. Daca ai vreo problema, nu intelegi ceva sau orice altceva, poti apela oricand la membrii staff-ului. Si, desigur, ma mai ai si pe mine pe aici 21.

Bisous hug.