Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: [split] Llama wars
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
(13-07-2012, 12:04 AM)Arya A scris: [ -> ]
(13-07-2012, 12:02 AM)Aniika A scris: [ -> ]Si te plangi ca nu ai bani!

Arata-mi tu o persoana care munceste de la 16 ani cat am muncit eu /:) si continui sa o fac. Daca nu schimbam jobul nu aveam bani sa merg.

Nu e asta. Dar daca tot te duci sa vizitezi locuri pe care poate altii nu pot, macar nu mai zice ca nu ai bani. E putin cam ironic. Da, okay, muncesti, dar poate si altii muncesc chiar de mai devreme ca sa se intretina si nu au ajuns sa iasa din Romania.

Si sa iti arat pe cineva. Hmm, take a pic, vrei sa fie baiat sau fata? Ca nu stiu doar unu, stiu chiar mai multe persoane.

Ah da chiar, unul a fost si la Dansez pentru Tine daca tot vrei sa stii, muncea de la vreo 14-15 ani ca sa aibe grija de el si de fratele mai mic dupa ce mama i-a parasit! Tatal era mort parca. Oricine iti poate confirma pentru ca a fost ditamai scandalul cand tipul i-a vorbit de rau pe toti ceilalti la ultima editie.

Btw, comparativ cu tipul de la Dansez pentru Tine... you live in luxury.
(13-07-2012, 12:04 AM)Arya A scris: [ -> ]
(13-07-2012, 12:02 AM)Aniika A scris: [ -> ]Si te plangi ca nu ai bani!

Arata-mi tu o persoana care munceste de la 16 ani cat am muncit eu /:) si continui sa o fac. Daca nu schimbam jobul nu aveam bani sa merg.

Tata ._.'

edit: si are 43 de ani si inca munceste...
(13-07-2012, 01:23 AM)Arya A scris: [ -> ]F*** off Aly, you don't know s*** about what it's like to be longing for home. You ain't know s*** about how it is to have all the people you care for live in other countries. You ain't know s*** about my struggle to pay for my education cause hey, your family is paying for it and you're still moaning about it. It took me 8 years to see my own god damned father because I visited him. What do you know about living without your parents at the age of 16 trying to keep your brother on track, or dealing with your mother's suicidal attempts for the past 20 years? You should know better than talk to me about that. You know my life. You know what I've been through. I'm paying for it and I f***ing deserve it. I don't care that people will be reading this. This isn't even 1% of what I've dealt with so far. If we're friends, then don't treat me like some spoiled kid. I've made things for myself and my struggle is far from an end.

I don't know shit, do I? Really Lia? Fine, be it your way! Nu voi continua aceasta conversatie. Mai ales dupa ce mi-ai zis pe mess... I don't know who you are anymore Lia, i just don't.

Laptop-uri pe banii parintilor? Really? Stii prea bine cum mi-am luat eu laptopul si de ce mi l-am luat si stii prea bine ca in orice secunda tata vine si mi-l poate lua. Telefonul e luat de mine pe numele meu cu banii mei. La fel si televizorul luat acum 2 ani din banii ce mi-au ramas din munca mea de o vara. Vacanta de vara... pfff, sigur, clar. Dupa nota din licenta si faptul ca adio sa am si eu o vacanta in nu stiu cat timp, trebuie sa imi gasesc si servici, vara, iar. Ca tot imi plateste mama masterul... sigur, nu ai vazut ce fata a facut cand i-am zis ca e 600 de euro.
And I guess you were never my friend either and when they warned me about how you play things... I should have listened.
(13-07-2012, 01:34 AM)Arya A scris: [ -> ]Cei care aveti vacante de vara si laptopuri si telefoane pe banii parintilor. Care aveti tot sub nas.

Sincer, eu nu am mers niciodata la mare sau munte. Abia fac rost de cativa bani de la parinti pentru ca sunt zgarciti si mama mi-o baga pe aia ca nu are bani. Abia mi-au luat si calculator. De muncit as munci insa nu am unde in orasul asta infect >_>