Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: EcstasyLove (Cinema Bizarre+18)
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2
[size=medium][font=Arial]
Disclaimer:Membrii formatiei Cinemma Bizarre nu imi apartin .
Personajele noi care vor aparea in fan-fic sunt inventate de mine...Daca se aseamana cu unele din personajele voastre va rog sa ma scuzati!

Capitolul 1.
Ma pregatesc de concertul din Berlin.Concertul care incheie turneul nostru prin toata lumea.Managerul norstru a decis sa terminam cu Berlin deoarece resedinta noastra se afla in Germania , pentru a ne fi mai usor sa ne relaxam.Cum ziceam ma pregatesc pentru concert. Ma indrept spre marele meu dulap din lemn masiv si incerc a-mi cauta hainele potrivite.In sfarsit imi aleg o camase neagra, fara maneci cu o cravata roz si la baza piptului agat 2 lanturi.O pereche de pantaloni negrii de blug la care adaug o curea alba peronalizata si in final o perche de tenesi negri.Parul meu negru cu bretonul blond mi-l dau pe tot pe frunte apoi in despart in 2.Pentru a-mi sta mai bine adaug putin fizativ.Ma dau cu parfumul meu preferat de la Play - Boy, pur si simlu adoram aceasta marca.Ies din camera mea unde ajung pe holul mare so spatios si cobor scariile.Imdeiat imi observ colegii mei de trupa gata imbracati si aranjati.Schitez un zambet in coltul gurii si sunt nevoit sa ascult toate comentariile lor asupra tinutei mele.Presupun ca se asteapta sa comentez, dar spre surprinderea lor, n-o fac.Fara alte peripetii ca sa zis asa ,iesim din casa noastra unde afara ne asteapta o linuzina mare neagra cu geamri fumurii.Urcam in ea fara nici un fel de comentariu si asteptam sa ne duca in locul unde se va sustine concertul.Dupa 20 de minute care pentru mine pareau ore, ajungem la locul cu pricina,Ne dam jos din masina si mergem in culise unde se pare ca avem totul pregatit.Mai erau 20 de minute pana la inceperea concertului...deci chiar nu ma grabeam.Rog un asisten de meneger sa-mi aduka o ciocolata cu alune si stafide,prefereata mea.Dupa cateva minute in care am asteptat imi este adusa ciocolata iar eu incep sa mananc din ea lacom.Adoram ciocolata , daca era dupa mine as manca ciocolata non-stop..dar avand nevoie si de celalalte grupe nutritive mi-am propus sa ma rezum la una pe zi.In timp ce mancam privirea mi-a fost atintita catre colegul meu de trupa Yu care isi daduse tricoul negru mulat pe corp, jos.Imediat smt un fal de caldura si tot sangele mi se urca in obraji rosind.Brunetul inlocui maieul cu o kacheta de piele fara maneci lasandu-i la vedere corpul bine lucrat.Vazandu-ma cum il priveam insistent imi arunca un zambet pervers cea ce m-a facut sa rosesc si mai tare si din instinct imi introrc automat capul.Un barbat ne anunta ca in 5 minute vom incepe.Imi scot din minte orice alt gand si ma concentrez asupra melodiilor pe care urma sa le cant.
O femeie tanara ne face przentarea iar noi incepem sa cantam.Incepem cu melodia Forever or Never si terminam su Get Off da fiecare data miscandu-ma lasciv pe ritmuriile melodiei.Multimea de fani care ne aclama facea sa merite cel mai mic efort depus.Eu si colegii mei parasim scena dar nu inainte de a la spune faniilor cat de mult ii iubim.
Concertul s-a terminat iar noi ne indreptam spre casa noastra.Singurul lucru pe care il am in gand este sa fac o baie relaxanta.In timp ce mergeam spre casa m-am tot simtit privit insisten cea ce mia dat o usoara stare de agitatie si nervoasa.Dar nu m-am obosit sa intorc capul sa vad cine se uita la mine.
Ajungem in fata vasei unde eu o zbughesc repede lasandu-i pe ceilalti curiosi.Ajung in camera mea unde intru in baie.Dau drumul in cada la apa fierbinte unde practic torn din tubul de gel de dush cu aroma de trandafir alpin.Imi indepartez cu grija fiecare obiect vestimentar si intru in cada mare.Simt o usoara urma de relaxare.Dupa 30 de minute de rasfat ies din casa si iau un prosop cu care imi infasor talia. Intru in camera mea unde ma gandesc sa ma imbrac.Aug o ciocanitura in usa camerei mele si murmur un intra crispat.Usa se deschise brusc si in fata ei isi face face aparitia Yu.Imaginea cu el din culise ma face sa rosesc usor.El probabil vazand gestul meu se apropie langa mine cu accelasi zambet de mai devreme.Tresar putin cand ii simt mana rece ce atinge obrazul meu inbujorat.
-Yu ce fac... nu mai apuc sa termin cea ce vruiam sa spun deoarece ii simt buzele sale peste ale mele.Imi pun mainiile pe pieptul sau; intentia mea fiind sa-l imping de langa mine dar nu am reusit.Imediat ii simt limba trecea peste buzele mele parca cerandu`mi voie sa intru.Nu ii rspun si simt cum sunt muscat de buza inferioara facanduma sa scot un geamat lung.Limba lui se stecura in lacusul meu umed si cald explorand in voi.Nu ii raspun la sarut.Earm oarecum socat.Cu siguranta era diferit de ceea ce faceam eu cu Kiro pe scena...dar ma simteam bine.Sangele meu urca in obraji insorindu-ma ca dracu`.Ii simt mana coborand pe talia mea si cand vru sa-my da jos prosopul..
-Nu! spun hotarat si il imping spunandui sa iasa afara..care surprinzator imi asculta rugamitea.


Paii asta e primi kapitol.
Este primul meu fic yaoi..nui foarte bun..sincer este praf:X
E un inceput..sicer este ciar PRIMUL MUL FIC
Buna. Ok, deci ador formatia Cinema Bizarre la nebunie si ma bucur enorm de mult sa citesc inca un fic cu ei. Dar......
Ai foarte multe greseli de ortografie. Nu stiu daca l-ai citit sau nu inainte de a-l posta, dar trebuie neaparat sa dai edit si sa corectezi tot pentru ca, sincera sa fiu, a trebuit sa citesc de mai multe ori ca sa inteleg.
Actiunea este foarte, foarte grabita. Mai usor, ca nu te ameninta nimeni cu pistolul! (joking)
Descrierea, uhm, si ea este grabita si foarte putina, foarte... vaga, alt cuvant nu imi vine in minte.
Dialogul lipseste cu desavarsire, dar poti recupera la partea asta in al doilea capitol.

Dat fiindca e primul tau fic, sper ca nu am fost prea dura cu critica, am vrut doar sa te ajut.
Pupici si bafta la scris ::big smile::

P.S: Am revenit cu un edit ca sa te ajut.
http://noisyboisy.wordpress.com/strify-f...a-bizarre/ Asta e link-ul de la blog-ul meu, unde am scris despre toti membrii formatiei Cinema Bizarre, inclusiv despre inceputul si sfarsitul formatiei, care cred ca te-ar putea ajuta la scrierea fic-ului.
Multa bafta
Blue Exorcisist sa treci pe la regulamentul de la fan ficition fiindca sunt reguli noi care trebuie aplicate.
Acum, observ ca esti incepatoare si chiar ai nevoie de putin ajutor si de putina critica. Eu am citit totul si ma bucur sa vad un nou fic cu CN, oricum tot cu Strify si Yu, deci pentru inceput totul este ok.
Acum cum a spus si persoana deasupra mea ai multe greseli de gramatica si de punctuatie, ca restul par inofensive dar abuzive, adica sunt de tastare caci ai mai mancat din litere. De exemplu pe la inceput nu ai despartit cum trebuie sau de loc, la final ai mai despartit (sa-l, miscandu-ma), iar legat de punctuatie ai mancat virgule sau le-ai pus anapoda, inainte de "iar", "dar" se pune virgula si nu odata ce pui punct mai incepe si tu de la capat ca aproape totul a fost scris in continuare si nu toate propozitiile au avut legatura una cu cealalata, adica planul de idei se mai schimba si el. Si de asemenea sa lasi si tu un space dupa semne. (mai ales dupa puncte, fiindca a parut compact capitolul, inghesuit)
Legat de plan pai nu prea pot spune foarte multe, adica a fost simplu, nimic interesant nu s-a petrecut si chiar daca ai bagat acel sarut tot a fost sec intr-un fel sau altul. Trebuie sa dai volum de substanta, sa descrii si sa dezvolti mai mult de atat, iar actiunea sa nu o mai grabesti si sa o dinamizezi cu descrierea. De asemenea iti sugerez sa ne prezinti si sa scri pasajul anumitor gesturi, reactii, sentimente ale personajelor. La final ai incercat si ai reusit putin, dar stiu ca se poate mai bine de atata.

Eu una iti urez succes si multa inspiratie in continuare! <3
Hey, in primul rand bun venit pe forum, in al doilea rand ma bucur ca ai adus un fic cu formatia Cinema Bizarre, dar... Mereu exista un mare dar. Deci, ai multe greseli de tastare, dar nu numai de tastare, de ortografie, de exprimare, iar numeralele se scriu in litere. Stiu ca ne este mai usor sa scriem 1, 2, 3, etc, dar daca ma pun sa citesc numeralul tau, ar veni doi si nu doua. Pe langa greselile de ortografie si tastare, mai sunt cele de exprimare, care sunt foarte suparatoare, iar acest lucru chiar nu este voie sa il avem. O alta remarca ar fi despre caractere. Am observat ca din perspectiva lui Strify ii scri, dar atunci incearca sa ai mai mult din caracterul sau original, cu ajutorul unor lucruri. Din cate m-am interesat eu si am aflat de la fani, strify nu poarta roz, in special pe scena si o alta chestie, cu care m-a batut la cap un fan de al lui parfumul... *God mercy for me*. Tot ce stiu ca el nu foloseste Playboy, ci alta marca, care? Habar nu am. Pomenind de Playboy, vezi ca se scrie impreuna si nu cu liniuta. O alta chestie este descrierea, care cam lipseste in proportie de 78% chiar si mai bine. Faci prea brusca trecerea de la un moment la altul, propozitile se termina brusc sau nu am nici o logica. Am mai observat scrisul de mess. Conform regulamentului de pe forum, ne este interzis scrisul de mess, hi5, facebook, twitter, myspace, friendster si etc. Deci fi mai atenta la scrisul de mess. Stiu ca ne este mai usor ca o propozitie lunga de cateva randuri, sa o comprimam in maximul zece cuvinte, dar acest lucru ne afecteaza scrisul, atat la ficuri, incat si la scoala. Te-as ruga sa renunti la limbajul de mess. Pe langa actiunea grabita, dialogul cam inexistent, descrierea si naratiunea ... asa, ajungem la semne de punctuatie. Te-as ruga sa pui space dupa fiecare punct, fiindca astfel arata inestetic. Virgulele lipsesc cu desavarsite, cea ce este grav.
Cam atatea ar fi spusese I guess. Astept nextul si sper sa ti cont de sfaturile noastre, ca noi vrem sa evoluezi. Apropo, informati despre preferintele lui Yu si Strify in materie de haine si chesti din astea, gasesti pe net la tot pasul, trebuie doar sa cauti. Astept nextul si mult spor.
Heya, bine ai venit printre noi. Ma bucur ca a aparut inca un fic CB si se pare ca tot cu Strify si Yu. Bun, povestea la tine se face din perspectia lui Strify, iar aici am cateceva de criticat: Strify nu poarta roz, intradevar prefera sa combine diferite stiluri si sa fie in pas cu moda, dar nu poarta roz. Parfumul folosit de el nu e Playboy ci e Dior Homme. Inca un lucru in tot capitolul Stify nu a vorbit cine stie ce, iar asta e o alta deviere de la caracterul sau. In principal e foarte vorbaret.[ nu zic ca trebuie sa umplii capitolul de dialog, dar incearca sa scoti putin in evidenta vorbaria multa si usoara copilarie de care da dovada] E de apreciat faptul ca ai scos in evidenta pasiunea lui pentru dulciuri... Bun, eu la capitol de gramatica nu pot critica, nu am experienta necesara. Totusi, ai grija te rog la greselile de tastare. Bun, bafta in continure ja ne!
Buna... am venit cu nextu` imi pare foarte rau ca v-am dezamagit cu primul capitol si sper ca va voi depasi asteptariile ( stiu ca sunt foarte mikii>.<)
Pai voi scrie din perspectiva ambelor personaje adica Strify si Yu :X . Daca doriti sa ma ajutati cu idei imi puteti trimite un email;)... Am lungit-o foarte mult ... Ce pot sa spun?
Lectura placuta!
Yu Pheonix
P.O.V
Capitolul 2.
Privesc cu atentie tavanul alb de parca ar fi nu stiu ce opera de arta a lui da `Vinci.Cu toate ca trecuse destul de mult timp de la sarutul cu Strify nu puteam sa imi scot din cap scena sarutului. Buzele lui mi-au ramas imprimate in minte si ma facea sa tanjesc dupa el. Parfumul sau ma inebunea de-a dreptul... nu puteam sa neg, ii purtam mai mult decat o simpla relatie de prietenie.Era prima data...sunt bisexual dar, totusi imi plac mai mult fetele. Niciodata nu am simtit acest sentiment cand sarutam un barbat cum am simtt la el.Privirea lui inocenta si socata din acel momenta imi faceau inima sa bata cu o viteza mai mare decat era normal.Incerc sa imi scot aceste ganduri din cap ridicandu-ma din pat si indreptandu-ma spre baie.Pasesc in incaperea cu faianta albastru deschis si gresia de un negru abisal.Ma indrept spre cada mare alba, unde dau drumul la apa fierbinte asteptand sa se umple cada. Indepartez cu grija fiecare obiect vestimentar lasand la vedere un corp bine facut , lucrat din greu sa sala. Intru usor in cada si practic torn din gelul de dus cu aroma de orhidee. Imi spal fiecare particica din corp cu cea mai mare atentie apoi ma relaxtez in cada. Dupa treizeci de minute de relaxare ies din cada si imi sterg pielea de picaturile de apa.Intru in camera mea si ma indrept spre dulap unde imi iau o pereche de boxeri si ma indrept spre pat in speranta ca voi putea dormi in seara aceasta.Nu dupa mult timp Mos Ene s-a gandit sa-mi faca si mie o vizita.

Dimineata soseste cu repeziciune, iar eu sunt trezit de jocul razelor de soare care cadeau jucause pe fata mea, scopul lor fiind de a ma trezi.
Nu mai stau in pat sa lenevesc, si ma indrept spre baie unde imi atintesc privirea catre oglinda. Aveam cearcande si paream ca nu mai dormisem de nopti intregi dar, nu imi pasa.Ma spal pe fata cu apa cristalina si rece pentru a ma desmetici , ma spal pe dinti si restul . Ma gandesc ma mi-ar prinde bine sa fac un dush rapid pentru ca inca ma simteam adormit si chiar nu vruiam sa adorm in fata colegiilor mei de trupa.
Intru sub jetul de apa calduta. Imi desmierd corpul cu gelul de dus cu miros de orhidee.Dupa cateva minute de relaxare si inviorare dupa o noapte grea, ies de sub jetul de apa unde imi iau un prosop si mi-l infasor in jurul taliei strans ca sa nu ma trezesc cu el pe jos. Intru in camera mea si ma indrept spre dulap unde imi aleg o pereche de boxeri negri.Imi aleg o pereche de blugi negrii taiati in jurul genunchiilor atarn cu mare grija doua lanturi in ambele directii , imi pun o curea neagra cu tinte iar, in sus imi aleg un trico negru cu cateva inscriptii in japoneza si vesnicul meu lantic cu lacat care avea inscriptinat pe el un "Y" mare de la Yu. Ma dau cu parfumul mei preferat " Escada Magnetism" si cobor jos pentru a servi micul de jun.Cobor cu mare atentie scariile care duceau spre bucataria mare , unde imi vad colegii mancand de zori.Singurul lucru mi-a atras atentia: Stify nu era! de obicei este aici in fiecare dimineata mancand cate o briosa cu ciocolata si band din lichiul energetic numit cafea.Fara sa ii salut ii intreb unde e Strify.
-Buna dimineata si tie!Strify presupun ca nu s-a trezit.ma anuntase prietenul meu de " saruturi: pe scena , nimeni altul de cat Kiro.
-Aha.. mersi! Ma duc sa-l trezesc! murmur eu oarecum stresat iar ceilalti ridica din umeri si imi arunca priviri intrebatoare pe care le simteam imediat.Ma indrept cu pasi rezi spre camera blondului - brunetului.Ajuns in fata usii sale bat fara nerusinare unde aud un " intra" fara vlaga.Fara sa mai stau ep ganduri intru in camera si ii vad privirea socata a lui Stify cand ma vede intrand in camera.Ii vad buzele intredeschize lucru clar ca vrea sa-mi adresese cateva cuvinte dar nu stie cum sa formuleze..ganduriile mi-au fost intrerupte de vocea nervoasa si pitigaiata a lui Strify.
-Iesi afara! Acum! arata oarecum nervos.Cearcanele de la ochi parea ca nu avusese o noapte cu prea mult somn.Pozitia in care il gasisem nu era tocmai primitoare.Parul lui ravasit in toate directiile si si cu peina in brate te facea sa te gandesti ca i s-au intamplat cele mai nasoale chesti dar ce sa aintamplat defapt a fost doar un sarut.
-Am zis sa iesi! Esty surd? ma intreba asesta vizibil enervat
-Shhh... calmeaza-te!spun eu cu o voce senzuala apropiindu-ma incet de el...
-Nu te apropia de mine!Nu vreau sa te mai vad!Te..u... nu il las sa continue caci ma apropii de el, mai bine spus de urechia lui.Imi apropii buzele mele fine de eu si il soptesc ca vruiam sa il chem la masa, apoi il musc usor de pavilionul urechii.Ii vad roseata din obraji , cu toate incercariile sale de a-si ascunde fata.Imi placea sensatia aseasta dar vruiam sa-l vad si mai stanjenit asha ca imi apropii buzele spre gatul sau incepand sa-l sarutut scurt.Vazand ca ridica mana pentru ami da un pumn probabil .Anticipandu-i dinainte miscarea il prinde de incheietura mainii si il trag aproape spre mine , acaparandu-i buzele intr-un sarut copilaresc.Stau asa cateva secunde asa si imi trec limba peste buzele sale, fine.Vazand ca sunt intredeschise imi strecor usor limba in lacusul sau umed unde exploram in voie.Limba mea o cauta cu disperare pe a lui pe care insfarsit a gasit-o inpepand sa se joace cu ea.Spre surprinderea mea...Strify nu se impotrivea in nici cel mai mic mod posibil ceea ce m-a facut sa zambesc scurt.Un alt lucru care m-a uimit a fost ca participa la fel de mult ca si mine la sarut.Imi strecor usor mana pe sub camasa lui alba, facandu-l sa tremure incet. Rup sarutul , apoi cobor usor spre gat sugand ,muscand si sarutand pielea care deveanea usor rosiatica.Ma indepartez de langa el si ma indrept spre usa.Vreau sa-l cuceresc incetul cu incetul nu vreau sa-l sperii...


Paii ..asta a fost capitolul 2.Am incercat sa urmez sfaturiile voastre si sper sa va placa!
Astept critici si ... Hugzz:X
( nu fiti rai)
Well, how to say that... Imi place ficul. Intr-adevar, se observa cu ochiul liber ca esti incepatoare, dar n-are nimic. Ai tot timpul din lume sa te perfectionezi. Voiam decat sa iti atrag atentia in legatura cu lipsa de spatiu dintre punctul de la sfarsitul frazei si prima litera de dupa el. Este inestetic. Sper sa tii cont de sfatul meu si sa lasi un mic spatiu. Nu de altceva dar, parca te zgarie pe retina. Ce nu mi-a mai placut... Ai scris undeva:"Intru usor in cada si practic torn din gelul de dus cu aroma de orhidee." Nu este corect 'practic torn'. Doar 'torn'.
Revenind la poveste, imi place si chiar ma bucura faptul ca ficul nu este numai inspirat de trupa Cinema Bizarre, dar ii si are ca personaje principale pe Strify si Yu. Imi place ca, spre deosebire de caracterul cu care l-au inzestrat pe Yu celelalte scriitoare de pe Zup, care au abordat subiectul CB Striy-Yu, adica rece, mistocar si indiferent, tu l-ai facut mai dulce si foarte, foarte dragut. Asta ma face sa il iubesc si mai mult.
Si, apropo, nu trebuie sa tii cont de toate acele amanunte marunte, cum ar fi: parfumul pe care il folosesc ei, culorile pe care obisnuiesc sa le poarte, etc. Pentru ca ficul este creatia ta, iar tu poti scrie absolut tot ce iti doreste inima. Poti transforma personajele dupa bunul tau plac, tu esti autoarea.
Sper doar sa duci ficul la bun sfarsit si sa nu il abandonezi. De ce spun asta? Pentru ca mai nou, mai toate ficurile bune de pe forum sunt lasate de izbeliste, si asta ma intristeaza enorm.
Nu sunt genul de persoana care sa lase comentariu daca nu ii place ce citeste, iar daca tie ti-am lasat inseamna ca m-ai impresionat (sunt chiar greu de impresionat). Ti-am spus, mai ai de lucrat, dar este in regula. Noi suntem rabdatori si abia asteptam urmatorul capitol.
Spor la scris si mult bafta in continuare!
Ceau, ceau! Esti rapida, ai adus nextul intr-un timp record.
Din moment ce vrei sa scrii din perspectiva a doua personaje iti propun ca la primul capitol sa scrii sub "Capitolul 1" Strify si sa nu mai te obosesti cu P.O.V acela, scrii direct numele lor.
Acuma, pai nu prea stiu cu ce sa incep ca sunt multe de spus dar am sa o iau cu inceputul: incearca sa lasi si tu cateva randuri dupa comul autorului si dupa "Capitolul XZ" mai stiu eu ce, ca sa se inteleaga mai bine, plus asa arata urat lipite si indesate. Si de asemenea ai putea sa pozitionezi titlurile la mijloc sau la dreapta ca sa arate ceva mai interesant. Asta e legat de aspect si daca ar fi sa ma refer si la el, incearca sa lasi un space dupa semnele de punctuatie, mai ales dupa punct caci la fel ca la primul capitol ai ramas - inchesuit si indesat totul ca intr-o cutie.
Conteaza si aspectul unui capitol, nu neaparat ca e special si extravagand, dar e mai ingrijit si mai migalos pozitionat (textul, titlul) plus si asta atrage si cititorul (insa tot continutul ramane pe primul loc in a atrage pe cineva).
Faci multe repetiti, pui "h" la cuvinte unde nu ar trebui sa existe, mananci litere, folosesti pronule precum "eu" in loc de "el" (exemplu din capitol: "Imi apropii buzele mele fine de eu si il soptesc ca vruiam...") si multe altele. Ai greseli gramaticale, de exprimare, de tastare, cam de toate, insa nu vreau sa te ingrijorezi si sa te panici si sa renunti doar pentru ca eu sau altii le enumeram si etc. Nu, te ajutam si sigur daca depui putin efort vei scapa.
Esti incepatoare si in primul rand incearca sa te inveti sa: corectezi capitolele, sa asezi frumos in pagina ca sa se inteleaga bine ceea ce se spune, sa te pui la punct cu ideile si sa nu renunti.
Trebuie sa descrii mai mult, nu doar maruntisuri de genul: parfumuri preferate, gel de dus cu aroma de cacao sau vanilie sau mai stiu eu ce si alte chestii. Este important ca sa dezvolti personalitatile personajelor.
Da, e bine ca descrii si lucruri din acelea, dar sa le combini cu gesturile, emotiile, reactiile personajelor si ca tot veni vorba de ele e bine sa incerci sa descrii mai mult sentimentele personajelor, nu numai vad ca la final e o scena fierbinte si e destul de simplu descrisa, trebuia sa te complici si sa bagi mai mult volum de substanta, nu doar sa spui ca l-a pupat sau la facut, etc.
Sa dezvolti mai mult vreau sa spun, dar decat sa te complic eu atat de mult am sa fiu ceva mai directa, pentru moment e bine ca incerci sa faci lucrurile mai interesante si asta se vede.
Ideea e ca descrierea trebuie ceva mai ampla in anumite momente, scenele sa nu se derulese atat de repede (chiar treci fugitiv de la o scena la alta, nu sunt ca nu se poate face asta, dar tu la toate momentele faci lucru asta), trebuie mai lenta, lucrurile sa prinda o alta nuanta mai seducatoare, mai infloritoare, mai dinamica ca sa spun asa. Pe langa asta sa fi atenta la semnele de punctuatie caci tu dupa "dar" pui firgula, ci defapt trebuie inainte de el, punctele de suspensie au inceput sa scada (foarte bine).
Sa nu ma mai lungesc, a fost mai bine decat primul sa spunem, eu una voi parcurge cu tine acest fic fiindca sunt sigura ca daca depui un efort mic o sa-l faci super si sigur are sa fie super. <3

Succes si multa inspiratie in continuare!
Ps. nu uita sa te corectezi la fina, e musai ca sa nu mai ai atatea greselute. *giggle*
Buna.. multumesc frumos pentru comentarii! Sincer nu ma asteptam la un asemenea rezultat.AM adus nextul` la care am lucrat ceva si sper sa va placa. Vreau cu ardoare sa ma perfectinonez.
Lectura placuta!


Capitolul 3 - Strify

Oftez adanc si injur printre dinti persoana care tocmai fusese in camera mea.Da asa e , nimeni altul decat Yu. Poate sa-mi explice si mie cineva ce vrea de la mine? Cred ca nu, trebuie sa-mi dau singur seama.
Ma ridic din patul meu moale cu asternuturi albe asemeni primei zapezi ce cade prima data pe pamant, indreptandu-ma spre baie . O camera mare, cu gresie neagra cu modele albe, pe care se aflau niste covorase din paie pictate , in fata chiuvetei si cazii. Pereti de un alb pur completau imagnea unei camere frumoase chiar daca era vorba de o simpla baie. Ma indrept spre oglinda unde imi trec degetele mainii prin parul meu blond cu negru si imi privesc reflexia in oglinda. Aratam janlic. Oftez adanc si dupa dau drumul la apa cristalina si calduta in cada. Indepartez cu mare grija fiecare obiect vestimentar . Intru in cada plina cu apa si iau gelul de dus de pe un colt al cazii, punand destul de mult , dar nu exces pentru a face spuma. Imi desmierd corpul obost invaluit in aroma gelului de dus. Dupa zeci de minute de relaxare ma hotarasc sa ies din apa accea parfumata. Iau un prosop din suportul sau special si incep a-mi sterge corpul firav de apa. Mai arunc pe fuga o privire in oglina, nu mai aratam asa rau , dar cearcanele inca erau existente datorita lipsei de somn de seara trecuta. Nu prea dau importanta , stiu ca se poate repara sau cel putin reduce cu putin machiaj. Intru in camera mea care era langa baie si imi iau o pereche de boxeri albi. Fara prea multe comentarii, ma idrept spre dulap care era adopostul hainelor mele si imi aleg o pereche de blugi negrii simpli, o curea alba personalizata si un tricou negru care avea inscriptionat ' Never give in , Never back down' cu auriu. Imi aranjez parul ca de obicei si ma dau cu paruful meu preferat. Uitandu-ma mai atent in oglinda observ pe gat o urma rosie - violet pe gatul meu. Injur scurt. Nici cu fond de ten aceasta pata nu e mai acopera. Strang usor din pumn nervos. De ce l-am lasat sa-mi faca asta? De ce nu m-am impotrivit? De ce? Fara sa-mi dau seama picioarele mele ma poarta spre bucatarie, lipsa de zahar din corpul meu isi face lipsita prezenta. Imi salu colegii cu un simplu ' neata' apoi ma indrept spre dulap unde imi iau o briosa cu ciocolata si imi pun o ceasca de cafea pregatita de Kiro.Stiu sigura ca este facuta de Kiro doarece are o vaga aroma de vanilie, tipic lui.Ma asez pe scaun si incep a manca din acea prajitura deliciosa.Dar sunt intrerupt repede de Krio
- Se pare ca insfarsit frumosu nostru adormit s-a trezit! spuse Kiro vesel.. ciudat el era cel morocanos dimineata dar i-o tai repede
-Kiro, mai bine te-ai abtine.Nu am chef si sunt obosit... spuneam adevarul char nu aveam chef
-Cineva s-a trezit cu fata la cearceaf...Strif` ce-i cu cearcanele alea la tine? ma intreba Shin ingrijorat, se putea citi asta in glasul lui.
-Nu am putut sa dorm, nimic special baieti! spun eu gsticuland si mimand un zambet fals. Imi indrept privirea prin camera mare , spatoiasa decorata cu bun gust si din pura mea si prosteasa mea neatintie privirea mea se intersecteaza cu a lui Yu facandu-ma sa stau nemiscat cateva secunde si apoi a imi introrc privirea in alta parte rosind destul de vizibil . Nu imi placea sentimentul acesta plus ca scenele saruturiilor cu Yu ma banduiau. Sunt trezit la realitate de o mane rece care este asezata pe fruntea mea si o privire ingrijorata.
-Te simti bine? Ai febra.. Ai racit cumva? ma intreaba Yu iar eu nu am facut nimic decat sa rosesc mai tare ca adineauri la zarirea ochiilor verzi spre gri ai brunetului.
-D..Da sunt bine! Nu am nimic si nu am racit! spun eu nervos.. sau ma rog, incercand sa par nervos dar privirea si roseata din obraji ma tradau ..
-Ma bucur sa aud asta! spune brunetul in timp ce schita un zambet cald, lasand la vedere dantura perfecta. Daca vrei vin-o in sufragerie la televizor, e filmul tau preferat! imi spune el bland.Nu mai comentez nimic si ma indrept cu el spre sufragerie.Toata ziua am stat la televizor mancand tot felul de porcarii de la cipsuri pana la ciocolata alba.Seara a venit pe nesimtite si toti ceilalti s-au dus la culcare.Eu le urmez exemplul si ma indrept spre camera mea, dar ca masura de siguranta inchui usa pentru a nu ma trezi cu musafiri nepoftiti...



Paiiii.. asta e capitolul 3... oarecum..a.. cred ca a iesit binisor...
Astept com:X
Hugzz
Nu ai pentru ce. ^^
Apreciez faptul ca incerci cu adevarat sa spargi barierele si sa te intreci, un lucru pe care l-am observat in ultimele (dar mai mult in acest ultim post) capitole.
Daca vrei sa stii chiar ai mai redus din detalii nesemnificative, ai fost ceva mai la obiect si ai reusit sa punctezi cateva din sfaturile date de noi. Insa cu toate acestea tot omiti corectarea greselilor, semnele de punctuatie puse anapoda si eventualele greseli de exprimare.
De asemenea faci multe repetiti si in unele cazuri de pronume, care chiar nu este necesar sa fie pus si tot asa mai departe.
Acum as vrea sa te intreb daca cumva ai probleme cu tastatura,fiindca (acum am vazut ca ai dat edit) inainte erau cuvinte despartite si space-uri pune alan-dala, ai mai mancat virugle si restul.
Daca da, inteleg, daca nu incearca sa fi mai atenta cand scrii, de exemplu poti sa te uiti la ecran cand tastezi sau dupa ce termini vi aici dai paste si inainte de a posta treci la corectat. Stiu ca poate sa fie obositor si enervand cateodata, dar e mai bine decat sa ai capitole intregi, pline de fel si fel de greseli. Conteaza foarte mult cat de impecabil lucrezi, nu de alta dar e greu si pentru noi sa recitim de cateva ori aceiasi propozitie ca sa putem intelege ceea ce se petrece.
Oricum totul se poate indrepta in tim, faci progrese mici si bune. Dar mai intai vreau sa combati greselile. >.<
Capitolul acesta a fost destul de simplut, multe lucruri nu prea s-au intamplat si nu prea am ce spune sa fiu sincera. Oricum imi place ca Yu tot intervine si il verifica pe Strifi, e chiar adorabil.

Succes in continuare si multa inspiratie!
Pagini: 1 2