Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Destinul...
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Destinul...(partea I)
Pe o strada ingusta, intr-un oras uitat de civilizatie, traia un grup de oameni in liniste si pace. Pe acolo se plimba un baiat Ionut. Chiar daca trebuia sa fie serios, el dorea altceva de la viata...Dorea sa traiasca la MAXIM...(sa revenim la poveste)...Acesta mergea lipsit de orice sentiment...avea o nulitate pe fata...de nedescris...Totul in jur era intunecat...totul era luminat de stele si de felinare aflate la distante de 50 de metri. Mergea usor...parca astepta ceva...ceva ce putea sa-i schime viata...fiind cufundat in visele lui...s-a impiedicat datorita unei gropi...In acel moment a dat peste o fata care a cazut odata cu el...Acestia si-au cerut scuze reciproc, nereusind sa se vada foarte bine la fata. Fata a fugit repede dupa, neavand timp sa faca prezentarile complete. Acesta si-a continuat drumul nepasator...incercand sa uite de tot, dar totusi ceva ciudat se intamplase...inca nu stia ce, dar nici timp de gandire nu mai avusese mult, deoarece ajunsese acasa. A mancat repede dupa s-a dus in camera lui de la etaj. El mai traia cu un frate mai mare pe care il respecta foarte mult. Dupa 30 de minute becul se stinsese. Dupa bezna era intrerupta de lumina unui televizor.
A doua zi de dimineata isi incepea ziua normal...se trezea pe jumatate...isi manca micul dejun...dupa pleca in lumea lui de pe strada...Mergand incet a dat de groapa de care s-a impiedicat...inima incepuse sa-i bata tot mai tare, dar nu intelegea de ce...defapt...niciodata nu mai simntise asa ceva...toata acea zi fusese ganditor...parca nu mai er el...acea nulitate fregventa era inlocuita de un sentiment strain care ii invadase inima. Ajuns seara acasa...a fost intampinat de fratele sau care era foarte ingrijorat.
Acesta se numea Max, care il intreba scurt:
- Ce cauti asa devreme acasa?
El raspunse simplu:
- Nu m-am simntit bine...
Max: Am observat...adica toata ziua parca nu erai tu...ce ai patit?
Ionut: Nu stiu...Poate...Nu...Dar POATE...
Max: Nu ma mai tine in suspans FRATE!!!!
Ionut: Oricum nu conteaza...M-am lovit doar la picior...
Max: Ciudat fratioare... Azi te vazui jucand fotbal...
Ionut: Pai...vezi tu... ma impiedicai de o groapa....
(in acest timp el inrosa rau la fata)
Max: Esti sigur ca te doare doar piciorul...ca eu cred ca ai febra...:))...sau...poate...nu e orice febra...cred ca e febra dragostei...O.o...
Ionut: Mai taci...oricum ma doare capul...
Max: Hai ca nu te cred...TU?...indragostit...PAM PAM PAM...trebuie dat in ziar...
Ionut: FRATE!!!!
Max: Bine...scuze...am exagerat...dar cine e?
Ionut: Nu stiu...
Max: Tu chiar esti fraier....adica eu te credeam mai UUUU...dar nici asa....
Ionut: Ma lasi...!!!???
Si spunand asta s-a dus in camera sa...A dat drumul la televizor...asculta muzica asa tare incat il auzea tot cartierul, dar pe el nu-l interesa...
Dimineata venise chiar mai repede decat credea el...Se dusese jos lipsit de orice sentiment...El fusese intampinat de Fratele lui Minune:
Max: Deci ce face indragostitul casei? Cum se simnte azi? Si ce are in plan sa faca azi?
Ionut (plin de nervi constructivi): 1) e bine 2) foarte nepasator 3) sa-ti dea o bataie buna...
Max: Serios? Ai invatat sa lovesti?
Ionut: Nu ma face sa-mi sara capacele...
Max: Si daca sar ce? Tu...ai sa dai in mine?
Ionut se pregatea sa-i dea un pumn din plin, dar fiind prea incet si prea adormit...s-a trezit cu castronulde cereale in cap...vinovat fiind numai el...Deoarece Max se daduse laoparte sa nu devina tinta, iar pumnul lui Ionut a nimettir pe marginea castroului, fix in capul lui...
Max: =))))...Am trait s-o vad si PASTA!!!!!....Hai ca nu cred....
Ionut a plecat plin de nervi si lapte cu cereale in camera lui...s-a aruncat in pat stand acolo pana la pranz...Mai tarziu a plecat prin oras...Toti se uitau la el ca la felul 14...
(in mintea lui): ,,Sigur e de la muzica de aseara...sincer daca unu dadea asa muzica...si nu eram eu acela...ii dadeam bataie...dar nu in bucatarie...in cel mai bun caz ma trezeam cu un polonic in cam...,,
Dupa plimbarea lui a ajuns acasa...surpriza mare...verisoara lui i-a aparut in cale...o chema Cristina...Care venise cu un scop pe care avea sa-l cunoasca foarte repede.
Ionut: Buna...Ce mai faci? De cand nu ne-am mai vuzut...
Cristina: buna vere...cam de 3 ani...:))...am venit in vizita...sa vad si eu atmosfera de la voi...
Max: A...deci ati dat unul de celalalt...
Ionut: Mda...
Crstina: Ce aveti?
Max: Chestii ca-ntre frati...:))...
Cristina: Mai exact?
Ionut: Pai vezi tu imi creaza nervi...
Cristina: Dar mai vorbiti mult codat????
Max: Varut-o e indragostit...
Cristina: Si??? Ce propui?
Ionut: Lasa-l ca e pe alta Marte fata de a nostra...
Si spunand asta a mers in camera lui cu capul lasat in jos...Nu-i placea deloc in ce sentimente era bagat...Dupa un timp Cristina intra in camera lui...
Cristina: Ti-am adus cina...stiu ca poate nu prea ai incredere in mine...in ceea ce priveste sa-mi spui scretele tale, dar poate te pot ajuta...
Ionut: Nu ai cu ce...si mersi pentru cina...
Cristina: Imi aminti de prima data cand Max a fost indragostit...=)))....cat mai radeam...
Ionut: Pai?????
Cristina: ...=)))))))))))))....Mereu, dar mereu era cu capul in jos si mereu intra in cineva....mai ales pe strada...=))))))
Ionut: Nu stiam...dar nici nu-mi pasa...
Cristina: Ok...deci...te las...
(In acelasi timp la usa batea cineva)
Max: Ionute...vino repede la usa...
Ionut: De ce? Chiar trebuie sa ma misc? Spunei sa vina sus...
Darius (prietenul lui): Lenes bun de nimic...iar stai in pat?
Ionut: Nu am chef de nimic...
Darius: Asta a durut...Am venit sa te scot din casa...
Ionut: Nu ies...Nu am chef....
Darius: Ma lasi...Oricum...a venit cineva pe la mine...si am zis ca poate iesim...
Ionut: Ascult...
Darius: Verisoara mea a venit in oras...Si as vrea sa ti-o prezint...Dar daca tu nu poti sa iesi...Te inteleg...
Ionut: Cred ca as putea face o exceptie...
Au plecat amandoi in parc...Acolo s-au intalnit si cu amicii lor Dorian si Ionut. Incepusera sa vorbeasca de fotbal...resling...si alte chestii de baieti...Ionut avea iar acea nulitate pe fata...
In scurt timp linistea apasatore a fosst intrerupta de un grup de fete...printre care se afla si verisoara lui Darius...care se numea Lorena.Impreuna cu ea erau si noile sale prietene Raluca, Andrada, Violeta si Alexandra...
Toate fetele se ditrau foarte foarte mult...Baietii cand leau vazut au ramas uimiti, mai ales cand au vazut-o pe Lorena...Dintr-odata toti erau in jurul Lorenei...
Liviu: Buna...ma numesc Liviu...
Lorena: Stiu...imi pare bine de cunostinta...
(In mintea lui Liviu...,,Uraaa...imi stie numele,,)
Lorena: Si tu cred ca esti Ionut...Darius mia spus multe despre tine...
Ionut: Mda....salut...
In acest timp Ionut simntea inima lui care batea din ce in ce mai tare...nu intelegea de ce, dar nu-i pasa. Se distrau foarte bine...La un moment dat Violeta si Alexandra au plecat acasa la ele, fiind surori. Andrada a plecat acasa deoarece numai ea stia. Restul au plecat spre casa. Primii au fost Darius si verisoara lui Lorena, dupa Liviu si Ionut, iar cel mai departe stateau Raluca si Dorian. Afara se intunecase, iar Dorian a ajuns ultimul acasa. Dupa a intrat pe mess unde era si Ionut:
Dorian: Hei...cf?
Ionut: DORM...
Dorian: Si la ce visezi?
Ionut: La o persoana...
Dorian: Mai exact?
Ionut: Ma gandesc la MINE...
Dorian: Orgoliosule...
Ionut: Cine spunea...Si cum fu drumul spre casa?
Dorian: Pai mersai?!Cum ar putea sa fie?
Ionut: Te mai plimbasi? Cu cineva?
Dorian: Delirezi...se vede...
Ionut: Mda...ai vrea tu sa delirez eu...
Dorian: Hai ca intra Liviu si sa vorbesc cu el...
Ionut: Eu cred ca ies putin pe afara...
Dorian: Ok...deci mai vorbim maine...
Ionut iesea pe strada ingusta...ajunsese la groapa ,,PROBLEMA,,. Dintr-odata vazu o umbra venind usor spre el...SURPRIZA...era Lorena...
Lorena: Hei...ce faci?
Ionut: Bine tu?
Lorena: Iesi putin la aer...
Ionut: Si tu? Deci ce face Darius?
Lorena: Bine...
Ionut: Eu cred ca ma duc acasa...mai vorbim si maine...ok?
Lorena: Pai ok...deci mai vorbim...
Ionut a plecat acasa ingandurat...Simntea ca este urmarit...Ceva rau avea sa se intample...ajunsese acasa...luase cina la televizor, apoi s-a dus in dormitorul lui...
A doua zi...nu a fost foarte very happy...
Ionut: Buna...care-i faza?
Max: Avem vesti proaste...
Ionut: Deci...?
Max: Aseara...ceva s-a intamplat in oras...toate geamurile au fost deschise...usile erau la perete...si multe persoane au fost date disparute...
Ionut: Hai ca nu te cred....
Max: Crede ce vrei...Maine plecam...
Ionut a fugit repede in parc...si-a chemt toti prietenii. Toti erau cu fetele la pamant...fetele mai erau putin si plangeau...Dintr-odata Raluca a tipat la toti ca arsa:
Raluca: Da ce naiba aveti? Parca ati avea 2 ani...Hello!!!...Doar avem 16 ani...suntem proape majori...cu putin noroc si ceva ajutor...Ne mutam In NeW yOrK...
Andrada: Tu ai inebunit? Adica frate...gandesti la cote prea mari...Pe Violeta si Alexandra deja le sperii...
Raluca: Am noi idei...hai in Insulele Caraibe...Cine e cu mine?
Andrada: Eu
Lorena: Eu
Darius: Eu
Dorian: Eu
Ionut: Sa zicem ca si eu
Liviu: Eu
Max: Eu
Cristina: Eu
Madalina (o prietena): Nu ma uitati si pe mine...
Celina: Si eu vin
Delia: Si euuuuuuu
Lorena: Eu am o alta idee...hai in Tokyo...
Raluca: Mai bine...chiar am niste cunostinte pe acolo...
Dorian: Serios...!? Nu cred...
Raluca: Crezi ce vrei si ...am o idee...
Andrada: UIMESTENE....!!!
Raluca: Am pe acolo o curte foarte mare...cu 2 case imense cu etaj...deci n-ar fii foarte greu sa ne mutam acolo...ce parere aveti?
Madalina: Super...am putea sa locuim fetele intr-o casa, iar baietii in cealalta...Ce parere aveti?
Raluca: Parerea mea este sa va faceti bagajele ca plecam dis-de-dimineata...Acasa cu voi! Bagajele nu se fac asa singure...
Toti au plecat acasa gandindu-se la ce viata aveau sa duca...Liptita de probleme...In marele oras Tokyo...Nici ca le venea sa creada.Ionut s-a dus acasa, dar parca ceva lipsea...nu era chiar el...adica urma sa se intample ceva nou...dar stii in viata multe lucruri se schimba...
A doua zi de dimineata toti erau in fata parcului...si-au luat ramas bun de la locul lor de intalnire, si au plecat. Atunci Raluca a facut un anunt in autocar:
Raluca: Schimbam cursul...Lasam Tokyo si ne indreptam catre minunatul Los Angeles...deci cine este de acord?
Toti restul: DAAAAAA
Raluca: Deci adio oras micut, si bun venit minunat si extravagant Los Angeles...
Dorian: Si cam cat avem de mers???
Raluca: Nu stiu, dar totusi ne vom distra...
Dorian: De parca ai stii sa te distrezi...
Raluca: Si deci ce insinuezi?!
Dorian: Ca tu n-ai rezista nici 1 zi in marele Los Angeles...
Raluca: Deci punem pariu...
Dorian: OK...pe ce?
Raluca: Daca rezist 5 zile fara sa ma plang sau ceva de genul faci cinste cu un suc...ok?
Dorian: Ok...
Lorena: Da...ce-i cu competitia asta pe voi?
Ionut: Asa sunt mereu...
Andrada: Chiar ca mereu...
Mergeau de ceva timp...pe la pranz deja strabatusera ceva drum...Au luat primul avion de la aeroport...deci in 3 ore maxim aveau sa fie in marele oras...
...dupa 3 ore...
Raluca: URA...Am atins Los Angelus...
Liviu: Ura,...pot sa dorm...
Dorian: Ura...pot sa urmaresc meciul...
Ionut: Ura...pot sa nu va mai aud pe voi...
Au asteptat sa vina vreun autocar, dar nu au prea avut mult noroc...stateau pe bancile din parcul apropiat...Deodata un sunet oarecum placut se auzea de pe strada. Erau 4 masine de teren care aveau mizica data la maxim...In prima masina alaturi de sofer era si verisoara Ralucai, Andreea.
Andreea: Hei verisoaro...bun venit in Los Angeles...
Raluca: Mersi mult...ce mai faci?
Andreea: Veni sa te iau...ei 4 sunt niste amici foarte buni...cel din masina albastra este Claudiu unde veti pune voi bagajele...masina verde unde este Adi veti intra Liviu, Darius, Ionut si Max...masina galbena unde este Alex (o fata foarte buna prietena cu Andreea)si veti sta voi Lorena, Andrada, Madalina si Cristina...masina rosie unde este Iza (mica) va merge cu mine Raluca si Dorian...si trebuie sa mai vina un baiat pe nume Andrei...care uite ca a venit...
Raluca: Ati auzit oameni buni...La treaba...
Dorian: Da...ce esti tu sa-mi dai mie oridine....
Raluca: Vrei sa vii pe jos pana acasa?
Dorian: Si daca vin ce?
Raluca: Nu ma face sa....
Dorian: Sa ce? Sa plangi?
Raluca: Stai ca-ti arat eu?!
Dorian: Ce? Cum loveste un bebe?
Andreea: Ia gata boraci de gradinita...
Dorian si Raluca: Pe cine faci tu barac de gradinita?
Andreea: Pe voi!!!!
Raluca: Si ce propui?
Andreea: Voi ati vrut-o...deci Raluca stii unde sunt locuintele?
Raluca: Da...pai?
Andreea: Pai veniti pe jos pana acolo...
Dorian: Serios? Tu iti bati joc de mine?
Anreea: Defapt nu...chiar nu...
Restul au plecat cu masinile, iar Raluca si Dorian au venit pe jos pana la Case...Tot drumul s-au certat intruna deoarece se auzeau pe toata soseaua...
Fetele au luat casa de la rasarit, iar baietii de la apus...Au despachetat dupa au iesit toti in curtea din spatele gradinii de trandafiri.
Raluca: Mor de cald....
Lorena: Si euuuuu
Cristina: Am o idee...hai la PLAJAAAAA....
Restul grupului: DAAAAAAAA
Toata dupa-amiaza si pana seara au inotat intruna...se distrau si toata plaja era plina de urletele lor...Unii compuneau melodii, unii inotau, unii stateau la plaja...Deci toata acea zii a fost plina de distractie.
Seara cand s-a intunecat toti au plecat acasa ca sa se pregateasca sa plece la un suc...Fetele s-au imbracat astfel:
Raluca: Blugi scurti si un maieut alb
Lorena: Fusta si o bluza fara bretele
Andrada: O pereche de blugi si o camasa alba
Madalina: O rochie albastra mulata
Cristina: O rochie rosie larga
Andreea: O salopeta si un tricou negru
Asa a fost prima lor zi in Los Angeles...


Addeh: Inafara de faptul ca ceea ce-ai scris tu nu se numeste fic, ci o scurta povestioara cu emoticoane si dialog banal, ai mai gresit si sectiunea unde ar fii trebuit postat -> adica la Fan Fiction. Also, nu ai respectat nicio regula de-ar fii trebuit postat la FF. Anyway, eu ti-l inchid si-l mut la arhiva ; daca doresti sa ti-l redeschid, imi spui si discutam.