Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Have a look--> Eby's gallery is back
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Hei lume! Se intampla sa postez si eu din desenele mele mai recente. Recunosc, a fost o pauza lunga, dar revin cu un topic si cu desene noi.
Ca de obicei, va rog sa fiti cat mai duri si mai precisi cu comentariile, deoarece scopul meu este acela de a ma imbunatati... de a evolua; si stiu ca ma puteti ajuta Smile .

~Incep cu aceast desen cu un figure full body. Nu stiu exact de ce, insa este unul din preferatele mele.
style
~Acesta este mai mult un practice pentru maini. Prea multa vreme am avut mari probleme cu mainile, pana la momentul in care am inceput sa exersez si sa imi placa sa le reprezint. Acesta a fost primul practice.
hands sketch

Termin aici pentru primul post. Sunt nerabdatoare sa va aud sfaturile.
Sunt putin curioasa de cand desenezi. Mi se pare ca te descurci destul de bine, mai ales la anatomie, dar cred ca i-ai facut fruntea MULT prea mare modelului. 21 Si vad ca te descurci la umbre, apropo, am vazut si restul desenelor de pe dA, tin sa-ti spun ca nu asta e preferata mea ci asta. D:
La model vad ca i-ai facut mainile cam rigide, ai aceeasi problema ca si mine, nu reusesc sa le fac sa para mai naturale. Dar ceea ce ti-a iesit in cea de a doua e mult mai bine, mie inca nu-mi ies asa. 21 Dar tind sa cred ca sunt putin... "patratoase" o fi cuvantul, nu cunosc termenii asa bine.
Anw, eu zic ca te descurci foarte bine, doar niste retusuri pe ici pe colo la anatomie si naturaletea pozitiilor oamenilor. D:
Heya! Multumesc mult pentru comentariu Aggie.
Ca sa-ti raspund la intrebare...hmm...mazgalesc de cand ma stiu, dar cred ca m-am apucat si de "studiat", cum s-ar zice, prin clasa a 7-a, ceea ce inseamna acum 3 ani. Pe de alta parte, din primare am inceput sa desenez constant si mult(recent m-am mai lenevit).
Treaba cu fruntrea, mda, e o problema generala la mine si voi incerca sa scap de ea. Maini rigide, am retinut. Voi incerca sa vad ce fac si cu "mainile patratoase", dar momentan nu imi pot da seama la ce, mai exact, te referi. Mersi din nou si voi tine cont de toate sfaturile.

Ah...si sa trecem la alte desene.
~ Incep printr-al posta pe acela despre care ai spus ca ar fi preferatul tau, Aggie. Este vorba despre coperta revistei liceului meu, revista denumita "Altfel" la care am avut super placuta ocazie sa lucrez Smile .
Altfel-->color
Altfel-->sketch
~ Urmatorul este un profil. Incercam sa exersez ochii; motivul prentru care sunt foarte mari in comparatie cu restul fetei este, prin urmare, faptul ca m-am axat in special pe ei.
profile
~ Un sketch facut candva din plictiseala. Este mai gen anime...
female face

Si cam asta e... Astept comentarii cu nerabdare Smile .
Love ya'
Buna din nou tuturor. Aparent nu remarc nici un comentariu asa ca ajung la concluzia ca este necesar sa revin cu inca un post pentru a nu se inchide thread-ul(asa cum patesc cu toate thread-urile pe care le deschid). Oricat de mult mi-as dori sa nu mai postez nimic pana la cel putin 1 comentariu, se pare ca nu pot. Sper doar sa nu se ignore postul anterior...
So, here we go...
~ Aceasta este coperta din spate a revistei liceului meu, denumita si "Altfel". Este abstract, si are o insemnatate destul de deosebita pentru mine(fac referire la mesaj). Stiu, este destul de lipsit de detalii si elemente, in fond background-ul ocupa cel mai mult spatiu, dar asta face la randul ei parte din idee si din mesaj. Sunt curioasa sa stiu ce vedeti si ce intelegeti voi.
Introvertism
Si uite-ma din nou, cum nu e prea populat fan art-ul. D:
Mie imi place tehnica ta de desen, la coperta din spate mi-a placut metoda de a oferi un aer 3D in partea de jos, dar trebuia sa scapi de liniile in plus, nu sunt estetice, chiar daca probabil le-ai lasat intentionat. Si ca tot suntem la capitolul tehnica, tind sa cred ca ai gresit la fața, sprancenele sunt prea departate de ochi si faci glanda lacrimara cam prea mare, nu iese asa de mult in evidenta la oameni. Si cred ca te-ai grabit la hasura in unele locuri, am observat asta cand am marit-o. Presupun ca am prins mesajul intr-o oarecare masura, desi eu am pareri oarecum diferite legate de introvertism, eu nu sunt introvertita deobicei, am momentele mele, dar cand e sa ma gandesc la asta vad lucrurile in alt mod, nu asa cum le-ai reprezentat tu. Anyhow, I believe you did a good job. :3

Voi reveni maine cu un edit legat si despre celalalt post.

Edit: Coperta imi place, dar cred ca ar fi aratat mai bine daca nu puneai brushurile alea in forma de frunza si splatter. Acum tind sa cred ca schita imi place mai mult. D: Nu am ce comenta in legatura cu anatomia, arata foarte bine dupa parerea mea.
La profilul acela, imi place ca ti-a iesit pozitionarea ochilor corecta, desi arata anime aici, dar am inteles ca te-ai axat pe ei. Singurele lucruri care mi s-au parut gresite au fost spranceana care este prea sus si daca o compari cu particica ce se vede din cealalta vei vedea ce diferenta mare este intre inaltimea la care sunt puse. Altceva mai este barbia care pare cam ascutita, in rest, good job. <3
Imi place ultima schita, mai ales ochii care par foarte expresivi, nasul pare cam micut(?) si distanta dintre el si buze e cam mare, nu crezi? ;-? Anw, in rest pare foarte draguta, desi unele umbre de acolo nu isi au rostul si fac desenul sa para neingrijit. :3