Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Useri si Moderatori
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7
Fratilor, a observat careva dintre voi ca de fiecare data sunteti intelesi gresit si luati peste picior de cei care ar trebui sa:

a) va raspunda prietenos
b) sa rezolve problemele intr-un mod pasnic
c) sa nu se enerveze prea repede

si multe altele?

Ma refer la moderatori, globali/normali etc. etc.

Se cred importanti pentru ca (vezi Doamne) ei au treburi mult mai importante de facut si ca ei tin Zupul pe picioare. Spun mereu ca ei se straduie sa faca ceva din site-ul asta si ne provoaca sa le dam si noi idei. A observat careva dintre voi ca, aproape fiecare idee de-a noastra nu le convine, si aproape fiecare idee de a lor nu ne convine noua? Oare de ce?

Nu o mai lungesc. Tot ce vreau este sa postati aici tot ce va doare in legatura cu moderatorii , adminii si asa mai departe. Poate mai schimba si ei din atitudine si-si dau seama ca in unele cazuri chiar ei sunt cauza plecarii userilor de pe Animezup.

Nu le mai trimiteti P.M.-uri, pentru ca ori o sa le ignore, ori o sa va raspunda si cand o s-o faca, o sa va para rau (asta in legatura cu mesajele despre comportamentul lor pe site).

Macar aici, o sa fie un user, doi, trei, care daca nu o sa aibe curajul sa posteze, macar o sa aiba curajul sa citeasca totul si sa fie de acord in gandul lor.



Ma astept sa primesc ban pentru topicul asta. Ma astept sa fiu injurata, luata peste picior de catre cei care conduc oarecum site-ul si care se simt ofensati. Am un singur raspuns pentru ei: E democratie.
A fost vreun user injurat vreodata, sau banat pentru ca si-a exprimat parerea? Te rog frumos, cat se poate de frumos si calm sa-mi aduci dovezi ca ai venit tu cu idei si au fost respinse. Sau ca ai fost luata peste picior si persecutata sau s-a purtat vreun moderator urat cu tine.

Cate posturi ai? 99? Intr-un an jumatate? Bine, am inteles. Multumesc. Mereu raspundem la PM-uri, apropo.
@Lia: Mi-au fost sterse o gramada din posturi, apropo. Si am dat idei ce au fost respinse. Si am fost luata peste picior de cineva din ... "treapta voastra sociala". Vrei dovezi? Cauta in topicurile mai vechi si ai sa le gasesti.

Edit: In plus, topicul este despre voi, nu pentru voi. Asa cum si voi faceti topicuri despre userii ca noi. Cititi, moderati, dar macar fiti corecti si lasati lumea sa spuna ce are de spus.
Aceasi poveste de nu stiu cati ani. Eu mereu ma luam in gura cu moderatorii pe aceasi tema, insa mai mereu s-a dovedit ca ei au dreptate. Nici noi nu le face viata mai usoara, asta e clar, dar nu acceptam sa ni se spuna ce am facut gresit. Credem ca totul e ca noi si ca numai noi facem bine, dar nu e asa.
Nu ai de ce sa fi injurata... ti-ai spus punctul de vedere, dar cam exagerezi.
Ideeile userilor nu le convin moderatorilor pentru ca ei incearca sa le accepte pe cele bune, exact ce spuneam mai sus. Noi nu le acceptam din cauza celor spuse mai sus de mine.
Incearca sa vorbesti putin cu unii moderatori, dar asa cum trebuie... vei vedea ca sunt diferiti. Nu judeca, asa cum am facut eu, dupa posturi si etc... Eu sunt aici din 2008 si ei m-au suportat si stie toata lumea ca au dus-o oarecum greu cu mine.. (salut Aly, Lia :d)

edit: cand mi s-au sters posturi am comentat si eu, insa in ultima vreme nu am spus mai nimic. Cred ca trebuia sa am 2,500 posturi, n ustiu sigur, dar nu cred ca am omorat moderatorii. Ele se fac.
Nu vreau sa caut eu, tu ne acuzi, iar asa cum si in tribunal impotriva acuzatului, ergo noi echipa, se aduc dovezi de catre cel care depune plangerea, asa si in cazul acesta.

Ti-au fost sterse pentru ca erau spam, asa cum au fost sterse si multor altor useri. Ai 14 pagini de posturi, da, dar sunt la sectiuni care nu se contorizeaza. Eu am 70 de pagini, dar 1100 de posturi.

Si de ce pentru topicurile mai vechi ne acuzi acum?

Poate oricine sa zica ce vrea, sincera sa fiu.

Eu am iesit pe moment.
@ Lia: Nu suntem la tribunal. Si in plus, nu v-am acuzat de nimic in primul post. Nu vreau sa rascolesc in trecut. Am facut topicul asta ca toata lumea sa spuna ce are de spus in legatura cu voi. Unii care au o parere mai proasta pot sa posteze aici. Sau mai buna, depinde de ei. De ce sa facem atata caz din asta?


@ Arae: Este parerea ta propie. Cum am specificat si sus, unii au o parere mai buna, altii mai proasta. Intr-o lume civilizata toate sunt acceptate si respectate, corect? :)
Lol,pe forum mai activeaza mozi si cativa useri si voua va arde de certuri :)) *drama-king azazel is here*.
Serios acum,am vazut topicuri in care moderatori se rugau ca useri sa zica ce nu le convine.
Chill people.
*omfg cati useri aici,acum*

Aly

(04-06-2012, 10:20 AM)Miky sweetie :3 A scris: [ -> ]@Lia: Mi-au fost sterse o gramada din posturi, apropo. Si am dat idei ce au fost respinse. Si am fost luata peste picior de cineva din ... "treapta voastra sociala". Vrei dovezi? Cauta in topicurile mai vechi si ai sa le gasesti.

Edit: In plus, topicul este despre voi, nu pentru voi. Asa cum si voi faceti topicuri despre userii ca noi. Cititi, moderati, dar macar fiti corecti si lasati lumea sa spuna ce are de spus.

Ce topicuri am facut noi despre useri? Va dau printscreen/acces la adminlog/Staff Area si o sa vedeti ca nici macar nu discutam cum sa "persecutam" userii.

In fine, nu am chef de cearta. Oricum ma pun sa fac backup de azi ca in caz ca iar se hackuieste zupul pentru faza asta, macar sa il am salvat la zi. :-<

I miss how the forum used to be *sigh*

Also
Citat:Nu le mai trimiteti P.M.-uri, pentru ca ori o sa le ignore, ori o sa va raspunda si cand o s-o faca, o sa va para rau (asta in legatura cu mesajele despre comportamentul lor pe site).

Eu am raspuns frumos si le-am explicat, chit ca nu au inteles din prima. Am rabdare.

Wait a sec, aren't you Miky that used to be a moderator but got taken down because she wasn't doing anything? ._.
(04-06-2012, 10:27 AM)Miky sweetie :3 A scris: [ -> ]@ Arae: Este parerea ta propie. Cum am specificat si sus, unii au o parere mai buna, altii mai proasta. Intr-o lume civilizata toate sunt acceptate si respectate, corect? :)
Si atunci de ce nu respecti parerea moderatorilor? Nu poti spune ca nu suntem civilizati...

@ Arae: Am zis pareri, nu decizii. Parerea ta propie nu ti-o poate schimba nimeni, fara ca tu sa vrei sa o faci. Deciziile moderatorilor da, in functie de parerile userilor. Ideea este ca uneori nu se schimba si asta deranjeaza. Parerea e una, decizia alta. Mai ales atunci cand este luata si afecteaza benefic sau nu intreaga comunitate (a Animezupului, in cazul nostru).
Pagini: 1 2 3 4 5 6 7