Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Morning
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Hello,zuppers!! Dau tarcoale site-ului de ceva timp si abia acum m-am convins sa apas pe register. O sa incep cu chestii simple si elementare. Ma numesc Andreea. Username-ul e doar un nume pe care l-am gasit recent intr-un anime si am devenit asa de obsedata de el ca nu m-am putut abtine XD Vorbind de obsesii,am muuulte. Ca de exemplu,ma declar obsedata (si mandra de asta) de Naruto-cred ca primul anime pe care l-am vazut...
Am cam ramas in pana de idei,din moment ce treaba cu prezentatu' e cea mai grea si chinuitoare tortura la care iti poti supune creierasul asa ca o sa continui cu banalitati. Sunt o mare consumatoare de muzica-castile imi stau lipite de urechi mai tot timpul,exceptie facand atunci cand sunt singura si pot creste volumul nelimitat in boxe. Genurile care imi trec prin mana depind de starea mea de spirit,deci ascult cam orice desi am si preferate. Printre ele ar fi alternative rock,indie rock,uneori si heavy metal(aici sunt mai pretentioasa),twee pop,rap(doar cele cu mesaj EXTREM de emotionant),servesc si pop cand am chef de zbantuiala(cativa pop performers sunt in lista mea de "loved ones").
Sunt o mare iubitoare de animale(mici/mari/pufoase/chele) dar ele nu prea imi impartasesc iubirea :eto: Anyway,trecand peste dezamagirile in dragoste sunt o persoana destul de optimista. Destui oameni mi-au spus ca sunt sarita de pe fix si nu ma pot hotari daca e din cauza schimbarilor mele extrem de rapide de temperament sau doar pentru ca in loc de un salut banal eu ii intreb daca au vazut si ei hipopotamii roz dansand sub pat...mda,grea alegere.
Oricum,revenind pe pamant,sunt o mare amatoare de fanfiction-nu pot sa dorm bine daca nu imi iau doza. Aproape am epuizat stocul celor in romana asa ca am trecut pe cele in engleza. Dar si alea se imputineaza(cel putin cele care imi fac cu ochiul) asa ca trebuie sa ma reprofilez pe alte "perechi" inainte sa ma apuce panica.
O sa ma opresc aici si va las pe voi sa stoarceti mai multe informatii.
:bye:
Salut, Andreea! Bine ai venit pe Zup.
Ai zis ca iti place muzica... Care sunt trupele tale preferate? Gulty pleasures? Ai zis ca asculti si cateva melodii pop deci trebuie sa ai.
Iti place sa citesti? Ce genuri/carti? Nu ma refer la fancfiction.
Nu ai zis nimic de filme sau seriale. Iti plac? Daca da, da-ne si cateva exemple.
Favourite ships? OTP's? Ai zis ca esti obsedata de fanfiction, deci banuiesc ca ai si de-astea.

Cam atat din partea mea. Ne mai citim pe aici. ^^
Asculti k-pop? (mai noi userii cand se refera la pop inseamna pop corean)
Chestia cu animalele si cum ele nu iti impartasesc iubirea... ma face sa ma gandesc la Beast Master (manga). Venind vorba de manga-uri: citesti? Stii, si ele sunt ca niste povestiri.
Genul preferat de anime?
Ce personaj preferat ai in Naruto? La ce episod esti? Ce parere ai despre Zabuza & Haku? Ti-a parut rau ca Pain a murit? Sau Deidara? Sau Itachi? (prea mult personaje 'negative' moarte)
Ai auzit vreodata de ETHS (trupa franceza de metal)?
Si... bine ai venit si sper sa te acomodezi pe aici. Sa fii activa si sa ajuti la aducerea la viata a Zup-ului.
Numele meu tot Andreea este.
Cati ani ai? (13-15?)
Care e culoarea ta preferata?
Ce clasa esti?
Caini sau pisici? Sau amandoua iti plac egal?
Iti urez o zi buna. Ai vreo porecla?
Welcome, Andreea! *hugs*
Indeed, imi place nickname-ul tau 21

Games ceva ? Bineinteles, nu cele de pe net, ci cele luate de pe Steam (de exemplu). I'm curious cam cate fete joaca jocuri precum Mass Effect, TF2, CS etc *laughs*
Ai vrea sa calatoresti ?

Nu mai am idei ; ne mai citim XD
Buna! Si multumesc de urare!
Well,trupe preferate de rock ar fi Breaking Benjamin,Muse,Skillet,The pretty reckless,Evanescence cat despre pop,imi place The script,Rock Mafia si Train(ca trupe) iar ca artisti solo ii prefer pe Jassie J,Auburn si Aura Dione-preferata mea.
Da,imi place sa citesc dar nu obligata ca atunci isi pierde tot farmecul.A fost o perioada in care am iubit supranaturalul,acum m-am mai "cumintit" si imi cam plac romanele clasice desi mai scap si la cele politiste,cu mister si aventura-pt ca ma cam enerveaza sa banuiesc cum se termina o carte/film.
Cui nu-i plac filmele? Cum am spus si la carti,sunt atrasa de cele misterioase cu sfarsit tragic dar nu spun nu la o comedie. Favorite ar fi Restless,Never let me go iar seriale Doctor House,Pretty little liers,10 things i hate about you...
OTP-ul meu de toate zilele pe care nu pot sa il las e din Naruto-Neji si Tenten. Am mai multe dar nu se compara cu asta.
[posturi unite]
Yaoi maniac:
Nu prea ma bag la k-pop. Nu ca nu mi-ar placea da' ma streseaza ca nu inteleg mesajul melodiei.
Am citit Beast Master tocmai pentru ca m-am regasit si da,citesc muuulta manga. Genuri preferate: mystery,action,romance(se poate fara?),comedy si in ultimul timp am prins gustul yaoi-ului.
Nu pot spune ca am un personaj preferat dar am care imi displac. Sunt pe la 251(mai iau pauze ca sa nu ajung la sfarsit si sa nu mai am scop in viata pana apare urmatorul episod). Am citit cateva fanficuri cu Zabuza si Haku si in toate il faceau pe ultimul mult prea dulce sau supus.Cred ca relatia lor se baza pe respect nu sclavie. Deidara,sincer nu. Nu stiu de ce,imi place de el dar mi s-a parut ca moartea lui nu a fost ceva tragic ci mai degraba un spectacol. De Pain chiar mi-a parut rau pentru ca avea un caracter atat de complex. La Itachi am plans si asta spune tot.
Am auzit de ETHS dar nu i-am incercat inca.
Am 14 si sunt a 7a. Culoarea preferata e rosu. Prefer cainii pentru ca sunt jucausi dar imi place sa smotocesc pisicile.Am o porecla.Mi se spune Mozzarella(prietenii apropiati) si inca nu am aflat de ce.
Merci de urari!
Addeh:
Thank you!4 *hugs back*
I'm sorry to disappoint you but i'm not a gamer. Coordonarea mea ochi-mana e pur si simplu dezastruasa.
Evident ca vreau sa calatoresc. Am o lista luuunga cu locuri in care vreau si trebuie sa ajung.
:bye:
Heeiii! ;;] Am trecut si eu pe aici sa iti urez un "Bun venit!", cat se poate de calduros. Sper sa-ti placa la noi pe zup, sa te bucuri de noutatile de pe aici, si sper ca-ti vei face multi prieteni, cu care sa discuti si sa te intelegi bine. Ma bucur sa vad ca esti o persoana sociabila, asa incat sper ca-mi dai voie sa-ti pun cateva intrebari, sa te pot cuoaste mai bine.

1. Ce parere ai despre Japonia?
2. Despre cultura Japonezilor?
3. Ti-ai dori sa mergi acolo?
4. Ai mancat vreodata mancare specifica, sau te-ai incumeta s-o faci?
5. Am vazut ca-ti plac serialele, ce parere ai despre Vampire Desires?
6. Iti plac cartile/filmele cu vampiri?
7. Crezi in chestii supra-naturale? 21
8. Ai vreun talent? Iti palce sa canti/dansezi/desenezi/s.a.?

Cam atat, pentru inceput. Abia astept sa aflu raspunsurile tale!
Have fun, Kisses *mwah* !
FreeToLove:
Multumesc de intampinare! 4
Iubesc Japonia,e una dintre tarile mele preferate(daca e normal sa ai asa ceva). In afara faptului ca e o insula si ca e foarte dezvoltata tehnologic are si istorie. Si aici ma refer la traditii si stilul lor unic de a le celebra. In lista mea de "must see" am multe tari asiatice si Japonia e printre primele. Nu am incercat mancarea lor dar cred ca o s-o fac candva. Sunt curioasa, desi nu cred ca asi incerca 'animale de companie'.
M-am uitat la cateva episoade din sezonul 1 dar m-am lasat si am pierdut firul actiunii. Oricum,e destul de interesanta ideea cu Elena care seamana cu tipa care i-a transformat. E intortochiat si palpitant dar nu cred ca l-as relua(din moment ce nu stiu la ce episod am ramas si sa-l iau de la inceput nu prea imi convine).
Am citit cateva carti cu vampiri,varcolaci. Astea sunt cartile pe care le termin cel mai repede. Acum citesc Blue Bloods,volumul 3. Ai incercat?
Cred in fiinte supranaturale,oarecum. Trebuie sa existe un univers paralel si pentru ele. Stii cum se spune "in fiecare legenda e un sambure de adevar".
Imi plac multe dar nu mi-am descoperit niciun talent. Sunt dansatoare si cantareata in camera si dusul personal,in niciun caz in public.
:bye: