Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Ham Ham...:-h
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Să încep cu numele " Max", de fapt e Maria, dar prieteni s-au obişnuit cu Max. Motivul, sunt mai baietoasă, mai bună ca ei la sarit gardurile şi căţărat în copaci, plus o mare amatoare de skateboarding. Ai mei nu au ce face, trebuie să mă accepte aşa cum sunt, cu prieteni şi hobby-uri ciudate.
Ce să mai spun? Îmi place Yaoi, o da!
Iubesc şi ador ciocolata, chiar am lipsă acută de ciocolată. Culoare preferată, negru, în combinatie cu altele.
Animalul preferat, cutulache al meu, Rex.
Altceva, o da, fac origami împreună cu verişorul meu.
Stau trează până târziu, dorm la ore, urasc matematica, fizica şi chimia, nu sunt chiar preferate profesorilor.
Astept întrebari, până la ora 3 sunt pe aici 21.

Zbye, zup-erilorpupic
He he, bine ai venit printre noi, Max! Imi place, esti genul meu de fata. O sa te intelegi totusi mai bine cu alte fete la capitolul yaoi, exista un nivel masiv de fandom pe Zup legat de asta, din pacate nu sunt amatoare.

1. Iti place sa citesti? Ai vreun gen/autor/carte favorit/a?
2. Daca tot esti printre noi, membrii comunitatii de manga si anime, ce titluri legate de asta ne poti oferi? Esti pasionata de aceste lucruri sau doar vag interesata?


Mai multe pe parcurs. Sedere placuta!
Din cate stiu eu Max e nume si de fata. In fine. Daca ai spus ca iti place yaoi, nu esti chiar atat de baietoasa.
1. Ce alte sporturi mai practici, excluzand saritul peste garduri si toate cele.
2. Ai practicat vreodata parkour? Sau vei practica? Te intreb pentru ca ai spus ca sari peste garduri, chiar daca sportul asta e mai mult pentru baieti si nu prea tine de garduri.
3. Nu e frumos sa intrebi o fata cati ani are, dar mai Max...cati ani ai? 15

Bun venit pe forum!

EDIT: Ce rasa e Rex?
Hey Lia...
1.Iubesc să citesc, şi nu mă refer în special la yaoi. Autori preferati, cu caru: Amanda Quik, Danielle Steele, Jill Mansell, Sandra Brown, Jeckie Collins, Kelly Armstrong, etc.
2. Pasionată, cred că aş putea spune obsedată. Iubesc anime-urile şi manga-urile. Cateva anime-uri: Blood, Nana, Naruto, Full Metal Panic, Full Metal Alchemist, Read or Die, Death Note, etc. La capitolul manga o duc mai slabut: Naruto, Vampire Knight si cam atat.
Am o prietenă care face un fel de manga cu o colegă şi o mai ajut cu ideei, dar prefer anime-urile.[posturi unite]
Ryuu...Merci de întâmpinare.
1. Sporturi, doar câteva: un an şi ceva de tenis, Sreet dance (nu prea se pune la sport, dar imi place ), baschet şi balet ( obligată).
2. Parkour, o da!:X Am facut de cateva ori în parcul botanic şi la cimitir, nu prea am timp, dar dacă se pune saritul peste garduletul viu de la sc atunci fac in fiecare zi.
16, şi-s mândră că-m ajuns la vârsta asta. Cred că era să mă lovească tramvaiul de 3 ori, doar în semenstru doi21.

Edit: Rex al meu e un pui de labrador
Hello! *hug* In primul rand, am trecut si eu pe aici sa iti urez un "Bun venit!" foarte, foarte calduros si pufos. Sper sa iti placa la noi, pe zup, sa te distrezi, sa te integrezi cat mai repede si, nu in ultimul rand, sper sa-ti faci multi, multi prieteni cu care sa discuti, sa te intelegi bine. Pricum, deja sunt sigura ca asa va fi. Avem destui fani yaoi pe aici, cu care poti comunica, distra, rade pe saturate. Acum, daca vrei si tu, ce ai spune sa ne cunoastem mai bine? Am si eu cateva intrebari pentru tine:

1. Cu ce-ti place sa omori timpul liber?
2. Nu-ti palce Mate si Fizica, *iuhuuu!* Nici mie. Totusi, ce materie preferi?
3. Ce-ti place la scoala? Orele, pauza, discutiile cu prietenii?
4. Care este filmul tau preferat? (fie el anime sau nu).
5. Iti plac jocurile pe calculator, cele tip MMO? Aion/WOW/LOL, ceva? 21
6. Ai vreun talent? Iti palce sa canti/dansezi/desenezi/orice ?!

Cam asta e tot ce-mi trece prin cap, acum. Totusi, abia astept sa vad raspunsurile tale. Have fun, Kisses *mwah* !
Bine ai venit. Imi place descrierea ta.
Stii... si eu aveam un pui de labrador pe nume Rex. 43
Hm, eu sunt cu yaoi-ul, asa ca o sa iau 'prilegiul' Liei si o sa te intreb cateva chestii simple:
Uke sau seme?
Ai no Kusabi?
Fuyu no Semi?
Vreun cuplu din Naruto?
ByaRen?
Iti place seria Piko no Chico (no Coco)?
Alte intrebari neyaoi *laughs*:
Iti place albastrul?
La ce liceu esti?
Mai ai si alte animale?
Iti plac pisicile?
Ai urmarit Kuroshitsuji sau Deadman Wonderland?
Cum ti se par manga-urile? Doar fiindca ai citit vreo doua nu cred ca inseamna ca iti plac... Totusi, daca vreodata vei vrea vreun manga perv si hardcore yaoi atunci Under Grand Hotel (UGH) e cel bun. Si alt manga smut: Baby bi*ch.
O sedere placuta si toate cele.
Hei FreeToLove si Yaoi Maniac.
Acum sa va raspuns la intrebari.
FreeToLove:
1. Timpul liber: merg la sat, biliard, fotbal, cu animalele, prin parcuri, la suc, ma joc cu var`miu pe consola, pentru mine mai mereu e timp liber 21.
2. Romana, Istoria si Logica.
3. Depinde, daca am isto sau logica prefer orele, daca nu pauzele si discutiile cu prietenii.
4. Blood :X
5. Nu prea ma joc pe calculator, doar Dota cand ma plictisesc.
6. Dansez.

Yaoi Maniac:
1. Seme
2. Merge, nu-i chiar preferatul meu 4
3. Asta da, mereu ma uit la el cand sunt intr-o stare mai prosta de spirit
4. Itachi si Deidara
5. Nu chiar, nu-i cuplul pe care-l agreez.
6. Piko no Chico? gome, nu stiu de ea 2
7. Da, dar inchis
8. Economic
9. O da, o gramada, dar la sat. Mai am un 2 catei, vreo trei pisici ( si vreo 4 pui), doua rate salbatice ( curand ias puisorii din oua), papagal, si cam atat.
10. O da, dar lasa par.
11. Kuroshitsuji si mi-o placut mult.
12. Manga-urile imi plac, dar nu am prea citit, poate in viitorul apropiat. O sa ma uit pesta manga-urile recomandate de tine.
Sper ca am raspuns la toate intrebarile.
Mersi pentru intampinare si ma bucur mult sa va cunosc. pupic
(05-05-2012, 12:54 AM)Lia A scris: [ -> ]He he, bine ai venit printre noi, Max! Imi place, esti genul meu de fata.

[Imagine: misc-spiderpman.svg]


Welcome.