Animezup - forum manga si anime

Versiunea completă: Miss aRT Gallery
Momentan vizualizezi versiunea simplificată a conținutului publicat. Vizualizează versiunea completă a acestuia.
Buna , ma numesc Ana Maria si lucrez de 5 ani in programul de grafica Adobe Photoshop CS3 . Desii par multi ani, lipsa de timp m-a facut sa stagnez si de aceea lucrez la un nivel mediu . Totusi , asta nu m-a impiedicat sa nu lucrez pe o categorie larga . In general sunt ordonata si voi incerca sa fiu si aici .


[center]Afis


Afis 1

Afis 2

Afis 3

Afis 4

Afis 4


Nota *
Nu prea fac afise deoarece nu am pentru cine , singurele afise sunt pentru prietenul meu care pune ocazional muzica.



Layout


Layout Naruto

Layout CS

Marketing Layout( este doar o schita)


Nota *
Sunt singurele layoute pe care le am , prin urmare nu prea cred ca stiu inca tainele acestui tip de lucrare .



Photo manipulation


Dark Sun

Nota *
Este singura mea creatie de acest gen



Retouch


Like Angelina

Colors

Extrem Retouch

Blonde - eyes

Nota *
De obicei imi place sa duc la extrem munca in aceasta categorie . Inca incerc sa gasesc o modalitate de a crea pori digital , astfel modelul sa para cat mai real



Signature


Rukia

Sig 1

Naruto Sig

Naruto Sig

Woman sig

Like a Devil

Full woman

Elegant Half-Life

Magic Woman

Kim Hyun Joong

Flayer

Nota *
Multa lume mi-a spus ca acesta este punctul meu cel mai slaba . Adevarul este ca nu am imaginatie si am cam acelasi stil de lucrari



Wallpaper


Planet

Cutitarii

Drama QQ

Sad Moon

A from aNa


Nota *
In general sunt facute de la 0 . Ma axez mai mult pe brushuri[/center]
Cred ca principalul motiv pentru care nu a postat nimeni aici e ca sunt foarte multe lucrari si, decat sa posteze doar: "vai, ce dragut, hwaaaaa" au preferat sa n-o mai faca deloc. Ai putea sa postezi 1-2-5, chiar 10 (ca e primul post) pe post dar nu 29. Dintre afise mi-a placut cel mai mult primul, e mai elegant sa zic asa, si nu foarte incarcat. La ultimul nu-mi place combinatia photo/vector, nu prea vad doua imagini de genul in aceeasi lucrare. La unele fontul si efectele textului nu se prea potrivesc, par aruncate aiurea. Si daca stau bine sa ma gandesc penultimul arata chiar foarte bine. Lucrezi bine la categoria asta, foarte bine, dar fonturile ma sacaie cam rau.
Revin cu edit pentru celelalte categorii.
Un nou extreme retouch : Poate ca o sa imi reprosati ca nu seamana , insa pe aceast concept ma bazez eu . Cel de a schimba la extrem modelul si a atinge perfectiunea vazuta de mine in mintea mea .

http://i1221.photobucket.com/albums/dd47...325_13.jpg
Te descurci foarte bine la retusari, cat si la afise. La semnaturi, hmm, au marimi destul de mici si sunt cam simplute. Putine efecte, asta dezavantajeaza. Fata de wallpapere, unde ai bagat mai multe brushuri, acolo lipsesc, sau chiar daca sunt, apar prea ciudat. Ori ies prea mult in evidenta, ori le maschezi prea mult. Nu ma descurc la semnaturi, dar fata de restul categoriilor postate, acolo te descurci cel mai putin bine, exact cum ti s-a mai zis. Nu vreau sa sune ciudat, dar faceam doar o observatie.
La layouturi te descurci destul de bine. Nu prea stiu eu exact cum se folosesc astea, dar la ochi arata dragut. Wallpaperele sincera sa fiu sunt cam banale, mai ales "Cutitarii". Imi place mult, insa, ultima imagine ( primul post ), chiar daca e mult mai mica decat ar fi trebuit.
Singura poza de la photo manipulation arata excelent. Te-ai cam blocat la copacii aceia unde ai bagat cam mult blur.
Ultimul retus este ok. Vad ca ai o obsesie pentru buzele mari. Arata oricum bine modelul, si editat si needitat. Mai lucreaza si mai adu o parte din munca ta aici. M-a bucurat sa iti vizionez lucrarile.^^
Va multumesc tutuor pentru sfaturi , promit ca voi incerca sa le aplic pe toate .

Astazi nu aveam ce face , asa ca am facut un fel de wallpaper pentru iubitul meu .
Bebe - este numele / porecla .
Iar accentele de muzica de prin fundal dezvaluie pasiunea sa .

http://img19.imageshack.us/img19/5307/bebejn.jpg
Ce ar fi sa lasi obrazul gros deoparte si sa multumesti celor care ti-au adus critici, ca nu si-au tocit degetele degeaba?

Thread redeschis pentru ca am vorbit prin PM.
Ai idei si imaginatie, este un lucru bun.Vad ca ai cateva lucrari chiar bunicele. Afisele mi se par destulde bune, dar la multe ai putea schimba font-urile pentru ca uneori se cam bat cap in cap. Retouch-urile cred ca imi plac cel mai mult, sunt inentive si dragute. Cel de pe data de 19-05-2012 este foarte reusit si natural, fata de ale mele, de exemplu. Imi plac la nebunie buzele ei. Semnaturile, asa cum ai zis si tu, nu sunt punctul tau forte, ai mai putea lucra la detalii si compozitie.
Bafta!